Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malenka77777

migrena jak sobie radzicie???

Polecane posty

Gość gosiaczek423
nie umiecie kulturalnie rozmawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarena
zapraszam cię na migrena forum dyskusyjne gazeta pl.naprawde jestem wiele porad i domowych sposobów na migrene.też korzystam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarena
przede wszystkim są ciekawe porady na temat migreny przedmiesiączkowej ,na którą cierpi wiele kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
polecam na atak tabletki Aulin - sa na recepte, ale naprawde skuteczne (to sa tabletki glownie na bole pooeparycjne, ale w wypadku migreny sprawdzaja sie swietnie), do tej pory zadne inne leki na mnie nie dzialaly i musialam jezdzic na zastrzyki, a tu po 10 mintach od tabletki przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarena
kiedy u mnie pojawiaja się oznaki nadchodzącego bólu ,biorę 2 tabletki magnezu ,mocze maly ręcznik w zimnej wodzie z octem i pezykładam na czoło.po około 20 minutach moge funkcjonować (nie to że bez bólu),ale nie jest on tak intensywny.na migrene cierpi także mój syn (ma 12 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joolek
witam,nie wierzę w domowe sposoby,jeśli komuś pomaga tabl.przeciwbólowa i masaż ,to sorry ,ale to nie prawdziwa migrena tylko po prostu ból głowy. właśnie jestem po kolejnym ataku migreny,trzy dni wyrwane z życiorysu;torsje, światłowstręt, niesamowite rozrywanie głowy,ból oczu,wrażenie wywracania gałkami ocznymi,nawet omdlenia,brak apetytu i tylko ciemny pokój a wszystko to przynajmniej raz w miesiącu,zwłaszcza w trakcie miesiączki.cierpię tak od ok.20 lat,a z każdym rokiem jest coraz gorzej.robiłam już różne badania,jadłam różne leki(teraz profenid) i nic nie pomaga.neurolog powiedział ,że muszę z tym żyć,przestałam do niego chodzić.Ale spróbuję ten sunamigran....może akurat.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sillia
Ja mam 13 lat i pierwsza migrena zdarzyła mi się rok temu...Rok temu miałam ją 3 razy ... przez to nie pojechałam na wakacje bo się bałam. JA cierpię na migrene z aurą jest straszna.Boję się każdego dnia...w szkole modlę się by nie dostać aury...nie umiem z tym żyć. Mój lekarz przewidział że skończy mi się, gdy dostane okresu. Najgorsze jest, że nie wiem co ją powoduje. Biorę APAP ale zacznę chyba brać Aspirin na Migrenowe bóle głowy...Jak mam z tym żyć? proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabolena
Ja o migrenie boję się nawet pomyśleć. A gdy czytam o łagodzących objawy zwykłych tabletkach przciwbólowych i okładach na głowę, to śmiać mi się chce. Tak samo z tego, że migrenę można wyleczyć. Ludzie!!! Migreny nie da się wyleczyć!!! Można jedynie ją załagodzić. A jeżeli Wam zaraz przechodzi, to macie tylko ZWYKŁE bóle głowy. Od pięciu lat jadę na stałych lekach (2 razy dziennie po jednej tabletce), bo ataki migreny "nawiedzały" mnie do trzech razy w tygodniu. Migreny z cholerną aurą. Cholerną, bo nie widziałam, zapominałam jak się mówi, drętwiały mi ręce i nogi, twarz, język, a póżniej wymioty i straszliwy ból głowy.I cały dzień wyjęty z życiorysu. Lekarze nie wiedzieli co mi jest. Na EEG i rezonansie nic nie wyszło.Wymyślali padaczki i nie wiadomo co. Dopiero w tym roku trafiłam do neurologa, który uświadomił mnie, że to migrena. I chociaż pierwszy neurolog zapisał mi lek na coś innego, to pomaga mi również na migrenę, bo ataki mam co 1,5 roku i są o wiele łagodniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorakk
pierwszy ból głowy zaliczyłam mając 5lat (mama mi opowiadała) podobno pół mieszkania obwymiotowałam biegnąc do toalety... nie dobiegłam. początkowo stosowałam leki homeopatyczne, bez skuteczne. dając sobie spokój z leczeniem zaczełam łykać proszki przeciwbólowe na potęgę. to też nic nie dawało. podobno miały pomagać przy zaczynającym się bólu takim jak ćmienie, lub przy budzeniu się z bólem głowy. niestety i te specyfiki nie pomagały, więc ból się nasilał i potrafiłam męczyć się z nim nawet 2,3 dni pod rząd. zgłosiłam się do lekarza, tam dowiedziałam się że na leki jest już za późno, i że mogę stosować jedynie 'profilaktykę'. A więc kolejny raz muszę sobie czegoś odmawiać z powodu migreny. Męczy mnie to, ponieważ to są same moje ulubione rzeczy ale uwierzcie pomaga!! Nie jem cytrusów, serów i innych prod. mlecznych jak i samego kakao czy czekolady, orzechy też odpadają, pomidory i jeszcze pare pyszności! Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą uciec od życia z przyzwyczajeniem bólu głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorakk
ps. faktycznie nie da się wyleczyć a jedynie załagodzić, czy ograniczyć ilość i częstość napadów. najgorsze jest to, że ból nie męczy tylko mnie ale i osoby z mego otoczenia. wszystko mnie wtedy drażni, i doprowadza do szału. nawet mój facet którego kocham, i nie potrafię na niego krzyknąć... chyba to jest najbardziej przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, jeżeli ból powtarza się zbyt często, to może warto byłoby pomyśleć o jakiejś terapii. Bo przecież ileż można z takim bólem wytrzymać. Są rozmaite terapie, Vimed np. stosuje bardzo skuteczna, oparta na doborze diety opartej na kodzie metabolicznym. Eliminuje się pewne składniki, dobiera się odpowiednie i dzięki temu można skutecznie pozbyć się migreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do głównych przyczyn wyzwalających ataki migreny zalicza się sytuacje stresowe, a w wysokim stopniu również zmiany pogodowe, czynniki pokarmowe czy cykl miesiączkowy u kobiet. Natomiast w tradycyjnej medycynie chińskiej za najczęstszą przyczynę migreny uważa się osłabienie funkcji wątroby. Więc może warto w tym znaleźć przyczynę i spróbować leczyć przyczyny a nie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania pyta
czesc ja tez na to choruje oj chyba juz z 9 lat, nawet bylam w szpitalu na wszystkich badaniach lezalam chyba z tydzien, jak bylam mlodsza chodzilam do neurolga pani, ale te leki ktore mi pisala nic nie dawaly jakis magnefar B6 itd, pozniej nic nie bralam, czasem lezalam 3 dni, w ciemnycm pokoju, bez jedzenia i picia ;/ jakis rok temu bylam prywatnie, i mam trzy rodzaje tabletek ktore musze brac jak cos czuje, wszystkie 3 ale tez sie po nich czuje otepiona, i senna taka dziwna strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwoijja
wyleczylam sie z tego u dr piotra szymanskiego, to jest neurolog z warszawy, wspanialy czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hir
mnie pomaga aspiryna Migrenowa tylko musi byc rozpuszczona w przegotowanej cieplej (ok70stopni) wodzie, jesli po dwudziestu minutach nie pomaga biore kolejne 2 dawki(razem okolo 3g) troche duzo no ale pomaga i to na dluuuuugo az do jesieni;D bo zwykle napady mam pozna wiosna i na jesien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hir
mnie pomaga aspiryna Migrenowa tylko musi byc rozpuszczona w przegotowanej cieplej (ok70stopni) wodzie, jesli po dwudziestu minutach nie pomaga biore kolejne 2 dawki(razem okolo 3g) troche duzo no ale pomaga i to na dluuuuugo az do jesieni;D bo zwykle napady mam pozna wiosna i na jesien!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamarka88
Witajcie, Ja z migreną radzę sobie tak : 1. Sport, zajecai aerobowe, fitness itp. 2. zażywam suplement diety "MEGGRIM" jest to produkt amerykańskiej firmy na skłądnikach naturalnych. Uważam go za bardzo dobry produkt, dostępny jest w każdej aptece za rozsądną cenę, 3. nie przebywam w pomieszczeniach dla palących ;) 4. często spotykam się z przyjaciółmi POMAGA :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Choruję 15 lat brałam wszystko teraz jestem po 2 dniowym bardzo ciężkim ataku Pomaga mi Relpax 40mg SA TEŻ IMIGRAN ZOOMIG Ogólnie mówiąc tryptany Na mnie nic nie działa innego ważne aby podczas ataku być w ciemnym miejscu, a na głowę zawijam mokrą ściereczkę to mi pomaga. Po relpaxie śpię lek trochę otumania najgorzej jesli akurat mam pracować to koszmar. Jestem zła na Rząd, że dla tak ciężko chorych osób ja migrenowcy nie ma socjalu to STRASZNE PAŃSTWO TA POLSKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też mam
migrenę, z aurą i mdłościami. od jakiegoś roku bardzo mi się nasiliła, chodzę po lekarzach, ale za każdym razem trafiam na jakiegoś debila. Ostatnio będąc u lekarza spytałam się na co te tabletki, a on : no na coś tam. Po czym sprawdzam w internecie, a jedne są na jaskrę, drugie na porażenie nerwowe a trzecie na nadciśnienie, gdzie ciśnienie mam idealne. Od jakiegoś miesiąca nie pomagają mi żadne przeciwbólowe z apteki. Bóle potrafią trwać czasem przez 4 dni, cały czas. Muszę iśc do lekarza. Nalazłam kogoś sensownego ale tylko prywatnie. Ból u mnie może wywołac praktycznie wszystko, jedzenie, seks, ćwiczenia, nawet czasem po nocy budzę się z bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia czarnabiała:)
Nie bierz leków na jaskrę ani innych szkoda wątroby tylko zrób tomograf lub rezonans a następnie dobrego Neurologa poszukaj i zapytaj o tryptany albo kup sama w aptece i weź jak zaczyna sie atak ale zacznij od małej dawki. Przejdzie Co od razu zobaczysz po godzinie atak z głowy bdziesz jak nowa. Ja odkrywałam to przez 15 lat byłam u 25 neurologów prywatnie dawali mi wszystko i nic nie przechodziło dopiero jak mieszkałam w grecji Lekarz Nicos powiedział brac imigran tryptan to przejdzie ale od małej dawki zaczynać no i tak zrobiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Migrena jak ja to dobrze znam prawie przez rok meczylam sie aby w koncu znalezc przyczyne. Mianowicie, otrzymaalam inne tabletyki antykoncepcyjne i zacza sie moj problem jednak ja nie od razu wiedzialam, ze to jet przyczyna. Bole glowy, wymioty, mialam zawsze tydzien przed okresem i to trwalo do 3 dni.. masakra ...ja wspomne jaki to bol glowy i jak musialam wegetowac 3 dni zwijajac sie na lozku koniecznie lezac na brzuchu. Poszlam do lekaza a ten i tak mi nic nie poradzil tylko przez 3 m-ce krew mi pobierali aby sprawdzic czy sa amiaany... Odkrylam, ze bol mam zawsze przed okresem i zaczelam szukac informacji w interneci no i znalazlam.. zlle dobrane tabletki antykoncepcyjne byly u mnie przyczna gdyz przed okresem jest spadek stężenia estrogenu. Zmienila tabletki i bol glowy minal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blus34
Używam zinat i relpaks 12 lat inne nie działają koszmar.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacja26
Nie bierz leków zanim się nie skonsultujesz z neurologiem, tryptany to przecież silne leki! Mnie na migreny pomagała akupunktura i rezonator biofotonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonda
akacja26,rezonans to nie,akupresura jest na migrene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIO-MEDEX
Szanowni Państwo, od światła zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Metoda leczenia światłem staje się coraz popularniejsza. Światłoterapia – zwana też uminoterapią lub fototerapią, jest metodą leczenia światłem naturalnym lub sztucznym. Wykorzystuje ona światło widzialne i niewidzialne dla ludzkiego oka. W tym drugim przypadku używa się najczęściej promieniowania podczerwonego. Stosuje się je przede wszystkim w terapii leczenia bólu, na przykład w związku ze zwyrodnieniami stawów, stanami zapalnymi czy migrenami. Światło działa rozgrzewająco na tkanki polepszając ich ukrwienie i zmniejszając napięcia mięśniowe, a także przyspieszając przemiany komórkowe. Podczerwień pobudza i wzmacnia organizm wspierając jego zdolność do samoregeneracji. Dzięki temu można ją wykorzystywać także u osób po udarach, wylewach czy zawałach. BIO-MEDEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIO-MEDEX
Szanowni Państwo, od światła zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie. Metoda leczenia światłem staje się coraz popularniejsza. Światłoterapia – zwana też uminoterapią lub fototerapią, jest metodą leczenia światłem naturalnym lub sztucznym. Wykorzystuje ona światło widzialne i niewidzialne dla ludzkiego oka. W tym drugim przypadku używa się najczęściej promieniowania podczerwonego. Stosuje się je przede wszystkim w terapii leczenia bólu, na przykład w związku ze zwyrodnieniami stawów, stanami zapalnymi czy migrenami. Światło działa rozgrzewająco na tkanki polepszając ich ukrwienie i zmniejszając napięcia mięśniowe, a także przyspieszając przemiany komórkowe. Podczerwień pobudza i wzmacnia organizm wspierając jego zdolność do samoregeneracji. Dzięki temu można ją wykorzystywać także u osób po udarach, wylewach czy zawałach. BIO-MEDEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pomogło odstawienie pszenicy i produktów zawierających gluten :) migrena trwała u mnie 15 lat i przeszła nartychmiast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia 333
Ja z migreną męczyłam się od czasów liceum, kiedy to pojawiło mi się dużo stresów związanych z egzaminami i tak dalej... I żebym nie wiem co wzięła - nic mi nie pomagało. Jak ból mijał, to miałam wymioty, albo inne atrakcje. Także z deszczu pod rynnę. Dopiero internista na którego trafiłam po zmianie przychodni powiedział, że wiem co czuję, bo jego żona też ma stresowe migreny. Dał mi karteczkę z nazwą zolmiles i kazał pokazać się po kolejnym ataku. No to wykupiłam i niecierpliwie czekałam. Swoją drogą, powiem wam, że ciężko było mi uwierzyć w działanie.. No ale któregoś dnia od rana pojawiła mi się aura i mały ból - wzięłam tabletkę zgodnie z zaleceniami i szok. Po 40 minutach bólu nie było. Czułam się dobrze i nic mi nie było!! Mój boże, dlaczego ja wcześniej tego leku nie odkryłam.. Od teraz mam go zawsze w torebce, bo nigdy nie wiadomo kiedy migrena zagości w mojej głowie. (migrenowcy dobrze to wiedzą. :)) Buziaki i walczcie z tym podłym gadem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×