Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nyateneri

Jadalne kasztany - robiłyście coś z nich?

Polecane posty

Od jakiegoś czasu kuszą mnie kasztany, leżące w sklepie na półce :) Chciałabym się skusić, ale nie wiem jak je zrobić. Przejrzałam trochę przepisów w necie, ale może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz na
i czesto sa robale fujj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frytki z cukrem? Świetne określenie. No ale może zajrzy tu ktoś, kto przyrządzał jakieś danie z kasztanów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przyrządzałam sama
ale jadłam pieczone u kogoś - wg. mnie dobre, chociaz żadna rewelacja, mi smak przypominaj raczej orzechy dostałam też kiedys puszkę kremu/przecieru kasztanowego _OHYDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadłam,robiłam;) Mi ich smak kojarzy się z ziemniakami. Wrzucasz na rozgrzany tłuszcz-jak frytki,ale PAMIĘTAJ-najpierw je delikatnie natnij,bo zaczną strzelać;-) Raz zapomniałam i latałam po kuchni próbując je łapać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmaaarrrtttaaaaa Ale jak długo je smażyć? Gdzieś czytałam, że najpierw trzeba wrzucić do wrzątku i obrać, a potem smażyć. Dużo roboty, więc może jednak Twój sposób jest szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam w Hiszpanii to dla dziecmi, ktorymi sie opiekowalam po prostu podgrzewalam kasztany w mikrofalowce. Smakowaly tak samo jak te sprzedawane na ulicy. Ja osobiscie nie lubie kasztanow, nie znam tez zadnego dania z kasztanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztany jadalne smakują jak orzechy :) Zdarza mi się je jeść na surowo,pieke,gotuje lub smaże. Jeśli chcesz upiec w piekraniku to ja robie tak:piekarnik nagrzewam do 200 stopni,nacinam po równi i to jest bardzo ważne gdyż inaczej będa tobie strzelały w piekarniku! po ok 30 minutach sprawdzam czy są miękkie.Koniecznie ściągnij zamszoną skurke wew.skorupy bo jest gorzka. Robie też gotowane.Nacinam na skurce krzyrzyk i gotuje w osolonej wodzie rpzez ok 10 minut i co ważne musisz ściagnąć skurke póki sa gorące bo jak będa zimne to za chiny ludowej jej nie ściągneisz :D a potem można podsmażyć na maśle-pycha :D Moja mama robi z kasztanów zupe-prawda że to dźiwne brzmi?? ale jaka jest smaczna.NiESTETY nie mam na nią przepisu . Ale podam przepis na sąłatke na sałatkę : 120 g kiełków sojowych 200 g jadalnych kasztanów 350 g serka tofu 1 ogórek sałatkowy 2 łyżki oliwy z orzeszków ziemnych kawałek imbiru mały świeży ananas na sos : 40 g orzeszków ziemnych 1 strąk czerwonego chilli 2 łyżeczki pasty z krewetek 1 łyżeczka soku z limonki 3 łyżki oliwy z orzeszków ziemnych 1/2 łyżeczki soli Kasztany piec na blasze w piekarniku z niewielką ilością wody, aż będą miękkie. Następnie przestudzić, obrać ze skórki i przepołowić. Kiełki sojowe umyć i blanszować w osolonej wodzie około 1 minuty. Opłukać zimną wodą. Serek tofu pokroić na podłużne plasterki. Na patelni rozgrzać oliwę z orzeszków ziemnych i usmażyć plasterki tofu na złoty kolor. Serek osączyć z tłuszczu i przestudzić. Ogórek umyć i pokroić na plasterki. Imbir obrać i pokroić w cieniutkie talarki. Ananas obrać, pokroić na plastry, usuwając przy tym twardy środek. Składniki sałatki przełożyć do miski i wymieszać. Przygotować sos. Orzeszki ziemne uprażyć na suchej patelni, następnie zemleć w mikserze. Chilli przekroić wzdłuż, usunąć nasionka i bardzo cienko posiekać. Pastę z krewetek, sok z limonki, sól, oliwę z orzeszków ziemnych wymieszać z sobą i dodać orzeszki ziemne i chilli. Wymieszać. Sosem polać sałatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o te sałatke to kiedyś znalazłam ją na necie i nam wsyztskim ona smakuje ale często zz nią robie ekserymenty. Np zamaist tofu daje zweykły żółty ser chilli nigdy nie dawałam wiec albo dawąłam troszke ostrej papryki w proszku lub siekałam czerwoną słodką Możesz tez posypać ją natką pietruszki lub szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kangurek - dzięęęęęęęęki WIEEEEEEELKIE! Podoba mi się ta sałatka. A może podpytasz Mamę o tę zupę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
zawijam kazdy kasztanek posypany lekko papryka w plaster boczku , spinam wykalaczka i ukladam na formie takie koreczki kasztanowo boczkowe i smaze to w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×