Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kipilam dzisiaj

kupilam dzisiaj 4 staniki za 2,99

Polecane posty

Gość balbinkaa
ja chocbym chciala to nie moge kupowac stanikow za 10 zl bo mam rozmiar 70a i najmniejsze bazarowe staniki sa na mnie za duze:) minimalna cena jaka wydaje na stanik to ok 40zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
dziewczyny wy swoje i wogole nie rozmawiacie tylko swoje pinie piszecie zadna nie ustosunkowala sie do mojej wypowiedzi-kilka postow wyzej a na male piersi to chyba nie musi byc triumph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
Nie, skąd... małe piersi przecież wymagają zamaskowania, opakowania w kilogramy pianki poliuretanowej, więc Triumph nie bardzo się sprawdzi. Tu skorupki chińskie są idealne, prawda? Do twierdzącej, że umie dobrać stanik: jakie masz wymiary (pod biustem ciasno, w biuście luźno mierzone) i jaki rozmiar nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
zlosliwosc jakas tu bije ze szok ja mam dobrze dobrany stanik bo chodze do sklepu TRiumpha i dobieram po przymierzeniu kilku i zawsze sie radze sprzedawczyn a rozmiary sie zmieniaj bo mam 35 lat i rodzilam dzieci i chudlam oraz tylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
"Nie, skąd... małe piersi przecież wymagają zamaskowania, opakowania w kilogramy pianki poliuretanowej, więc Triumph nie bardzo się sprawdzi. Tu skorupki chińskie są idealne, prawda?" - Wręcz przeciwnie. Nie maskuje swoich piersi, bo mi sie podobają. Nie czuje potrzeby kupowania za duzych staników żeby "wyglądały na większe" "Do twierdzącej, że umie dobrać stanik: jakie masz wymiary (pod biustem ciasno, w biuście luźno mierzone) i jaki rozmiar nosisz?" - Każdy stanik przed kupieniem MIERZĘ. Moze ty umiesz zrobić tak że sie zmierzysz w domu obwód, wiesz jaki masz rozmiar i mozesz kupic stanik bez mierzenia :) Ja mierze, nawet te "chinskie skorupki". Nie mierze sie w domu, wybacz ale uważam to za zbędne. Mierząc stanik przecież widze czy jest dobry czy nie ( obojętne jaki rozmiar jest na nim napisany, zwlaszcza ze to co na nim pisze nie zawsze jest adekwatne do rzeczywistosci ) Jeżeli stanik jest dość ciasny pod biustem, i o odpowiednich miseczkach to przeciez widzę że jest dobry :) Bez mierzenia obwodu :)) A co do tego co powiedziala chyba kiki - no ja sie zgadzam :) Ze podczas chudnięcia, ciązy itd :) Nawet triumph nie uchroni przed zmianą kształtu piersi, niestety często na gorsze. Zresztą sama napisalas ze to włąsnie zaobserwowalas :) Ale zaraz cie zaczną przekonywac ze tak sie stało bo pewnie triumph był jakiś lewy albo nie umiesz dobrac rozmiaru :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
no ja-nareszcie dziewczyna ktora mnie zrozumiala wlasnie o to chodzi ze nie ma sie rozmiaru na cale zycie i gdybym tak kupowala to nie miALABYM DOBRYCH STANIKOW JAK PISALAM-odkad zauwazylam ze mam duze piersi postanowilam kupowac drogie bo slyszalam ze to zapobiedgnie obwisaniu itp-ze dobry stanik to podstawa wiec poradzilam sie specjalistek i zawsze dobrze moje piersi w staniki wygladaja-nawet teraz jednak z uplywem czasu sie zmienily na gorsze i wygladaja juz tylko dobrze w staniku nie mowie ze nie kupowac drogich -bo sama ku;puje i wbyle czym bylyby do pasa-no prawie ale tez nie widze potrzeby by np mloda dziewczyna z malymi piersiami nosila drogi stanik z fiszbinami-mam 14 letnia corke i widze ze za 15 zl tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
No i masz zdrowe podejscie, nie jak te wszystkie snobki co w wieku 20 lat kupują staniki za 200 złotych i są przekonane ze dzieki temu bedą miały bosssski biust do konca zycia :) Ja mam mały i tanie staniki mi w zupełnosci wystarczają :) I NIE DEFORMUJĄ, WBREW JAKIMŚ GŁOSZONYM TU MITOM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
Z tymi gąbkami to byłą ironia. Większość kobiet z małym biustem kupuje właśnie takie atrapy biustu - a gazety jeszcze je utwierdzają w przekonaniu, że małe piersi to upośledzenie, które trzeba zasłonić protezą. Ostatnimi osobami, które potrafią dobrać stanik są ekspedientki w bieliźniakach (z może 1 % chlubnych wyjątków, w sklepach takich jak Avocado, Intimo w Krakowie, Bellissima). Mają ograniczony asortyment i najchętniej wszystkie klientki wepchnęły by w 70ABC, 75ABC a te z dużym biustem oczywiście w 90D :(. Koniec rozmiarówki i rad. Wiele z nich nie wie nawet, że miseczka z tą samą literką będzie różnej wielkości zależnie od obwodu (spotkałam takie zdziwione), a większość nie ma pojęcia, że obwody staników zaokrągla się w dół i dopiero od nich wylicza miseczki. Nie wiem, jak można kupić stanik nie znając swoich wymiarów. Oczywiście, że trzeba mierzyć, ale też trzeba wiedzieć co do tej przymierzalni wziąć (przeważnie 2 różne obwody z odpowiednio do nich wyliczonymi miseczkami). I co Wy macie z Triumphem, że go stawiacie za wyznacznik jakości i wzór wszelkich cnót? Produkują rozciągliwce w ograniczonej rozmiarówce i kolorstyce, za to nieraz dość drogie. To już Felina ma lepszą jakość. Kiki, jeśli pisząc "poradziłam się specjalistek" masz na myśli wymienione wyżej sklepy albo forum www.biusciaste.prv pl to OK. Jeśli panią w byle bieliźniaku czy nawet osławioną Rudą Małpę z Grochowskiej to bardzo nie OK. I oczywiście, że nie ma rozmiaru na całe życie - jeszcze jeden powód by się regularnie mierzyć i zmieniać staniki ze zmianą wymiarów. Jeśli córka ma mały biust i nosi pierwsze staniki, to owszem, lekki topik czy niedrogie Atlantic, Key wystarczą - jej piesi i obwód się jeszcze będą szybko zmieniać i nie ma sensu inwestować, a fiszbiny mogą być nawet nie wskazane przy rosnącym, często obolałym biuście. Ale nie należy przegapić momentu kupna dobrze podtrzymującego biustonosza - widziałam już na forach 18 latki skarżące się na obwisły biust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
"Nie wiem, jak można kupić stanik nie znając swoich wymiarów. Oczywiście, że trzeba mierzyć, ale też trzeba wiedzieć co do tej przymierzalni wziąć " - przeciez mam oczy i widze. Na tyle znam swoje ciało, i biust także, że jestem w stanie widząc stanik powiedziec czy bedzie mniej więcej na mnie dobry. Potem go mierze i sprawdzam. Jak dobry - kupuje, nie to nie, przeciez to logiczne. A co do 14-latki - wiesz, moze ty mialas w tym wieku kasy jak lodu :) Ale mi matka w zyciu nie kupilaby drogiego stanika wiedząc ze i tak za chwile z niego wyrosne. A firmy które wymieniłas wcale takie najtansze nie są. 18-latek z obwisłym biustem nie skomentuje. ( ale to pewnie tez dlatego że ich nie było stac na drogie staniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
Poobserwuj sobie nastolatki - 99% chodzi z garbem, patrząc pod nogi a nie przed siebie. I to przez to mają biust jaki mają, a nie przez to że nie noszą drogich staników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
No Ty, czytaj dokładnie: wyraźnie napisałam, że młodej dziewczynce z rosnącym i na razie nie za dużym biustem lekkie, niedrogie topy na razie z pewnością wystarczą. To raz. Wiele nastolatek chodzi z garbem, bo się kurczą kryjąc do wyboru: za mały albo za duży biust, który w nieodpowiednim biustonoszu jest jeszcze mniejszy/większy i przeszkadzający. 18-latki z obwisłym biustem, to te, które "znają swój biust", "nie muszą się mierzyć" i 'ekspedientki/mama im dobrze doradziły": jedna z nich nosiła np. "doradzone" w sklepie Triumpha (a jakże) 80C zamiast 70H (podaję w rozmiarówce Triumphowej). Wbrew pozorom takie coś to nie jest wyjątek, a reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
to racja na drogie staniki jak sie posiada jedna corke to szkoda kasy bo jej piersi rosna jak bedzie miala 16 lat kupie jej drogi -nie jestem bogata ale jak bedzie potrzeba to kupie i jak najbradziej rozumiem ze nie kazdego stac na drogie staniki a jesli chodzi o specjalistki to w moim miescie jest sklep Triumpha znam kilka kobiet pracujacych gdyz sama pracowalm obok i one sa doskolnale przeszkolone w temacie-oczywiscie i tak przymierzam staniki mimo tego ze ostatnio kupilam 75 D nie moge byc pewna co bedzie za pol roku prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
Na 75D powinnaś mieć pod biustem 80-85cm (zmierzone bardzo ciasno i na wydechu, i nawet bliżej 85 bo Triumphy są w większości rozciągliwe), a w biuście 93-95 mierzone luźno. Jeśli tak, to panie znają się na rzeczy. Tylko ciekawe, co każą kupić jak wyjdzie np. 65F?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
"Jeśli córka ma mały biust i nosi pierwsze staniki, to owszem, lekki topik czy niedrogie Atlantic, Key wystarczą" "No Ty, czytaj dokładnie: wyraźnie napisałam, że młodej dziewczynce z rosnącym i na razie nie za dużym biustem lekkie, niedrogie topy na razie z pewnością wystarczą. " No to Atlantic i Key czy jednak niedrogie topy? :)) "Wiele nastolatek chodzi z garbem, bo się kurczą kryjąc do wyboru: za mały albo za duży biust, który w nieodpowiednim biustonoszu jest jeszcze mniejszy/większy i przeszkadzający." - Nie, one sie garbią bo tak wygodniej, tez sie garbiłam, i nie miało to zwiazku z bisuetm. "18-latki z obwisłym biustem, to te, które "znają swój biust", "nie muszą się mierzyć" i 'ekspedientki/mama im dobrze doradziły": jedna z nich nosiła np. "doradzone" w sklepie Triumpha (a jakże) 80C zamiast 70H (podaję w rozmiarówce Triumphowej). Wbrew pozorom takie coś to nie jest wyjątek, a reguła." - Nie musze sie mierzyć, ale mierze każdy stanik, który kupuje :) Czemu cie tak boli ze nie wiem ile mam pod biustem? :) Zapewniam cie ze moje staniki są dobrze dobrane. Serio nie rozumiem dlaczego twierdzisz ze tani stanik musi być zły. Jak ktos nie umie dobrać to obojetne czy w firmowym sklepie, czy na bazarze - i tak wybierze zły rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikkai-do ciebie kobieto
a co ty madra jeses???PRzeciez to nie jest tak ze zawsze jest dokladnie jak np podalas bo biust zwiotczaly i jedrny np u 20 latki moze wchodzic w ten sam rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
A majtki też kupujesz z takim obwodem jaki masz w biodrach albo kilka cm większym większym?? Stanik są jak majtki: też robione z rozciągliwych materiałów, a biustonosz tym bardziej nie powinien być za duży, bo oprócz funkcji osłaniającej ma też podtrzymywac i kształtować! Wyjaśnienie zacytuję: 1)Przecież mierzysz się sztywną miarką, a wynik musisz potem przeliczyć na rozciągliwy obwód stanika. 2) Do tego konstrukcja stanika nie może wisieć, jak bluzeczka, tylko musi mieć oparcie na żebrach. Dlatego im ktoś w wyliczonym obwodzie ma więcej tłuszczyku, tym więcej musi zaokrąglić w dół. 3)Dochodzi jeszcze dodatkowy element, który kobiety zwykle bezmyślnie pomijają - niektóre staniki są tzw. rozciągliwcami - są bardziej rozciągliwe. W efekcie ich obwód rozciąga się do obwodu szerszego w ciągu pierwszych godzin/dni użytkowania. Dlatego te modele należy od razu kupować z mniejszym obwodem. Źródło: http://stanikomania.blox.pl/2007/07/Przed-i-po.html#ListaKomentarzy To samo pisze np. Bellissima: http://www.bellissima.com.pl/strona.php?site=przymierzalnia Takie tabelki jak ta, którą podałaś są napisane przez firmy mające ograniczoną rozmiarówkę i ich podziałka ma na celu jak najwięcej kobiet wtłoczyć w produkowane przez nich rozmiary. Czysta kalkulacja finansowa, a nie doradztwo. Zapraszam na www.biusciaste.pl , do wątku rozmiarowego na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
wszystko spoko, tylko że nie wiem czemu sie podniecasz tym dobieraniem staników. Jak ktos nie umie dobrac to i drogiego nie dobierze. Wiec w czym tanie sa gorsze od drogich jak ktos umie dobrać, i w czym są lepsze jezeli ktos nie umie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echno
a ja kupuje na allegro marks&spencer za 20 zł tylko ma powycinane metki, kupilam raz trafiłam w rozmiar i teraz cieagle kupuje sa swietne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
Nie podniecam się. Po prostu to jest temat, który należy "wałkować" przy każdej nadarzającej się okazji - 80% kobiet nosi źle dobrane biustonosze (choćby dlatego, że kierują się takimi tabelkami, jaką załączyła Kiki - choć to nie jedyny powód). I oczywiście, że jak ktoś nie wie, jak powinien leżeć dobry stanik to ja za 300 zł kupi niszczący piersi zasłaniacz. Jeszcze jeden powód by mówić o dobieraniu ;) No i jednak statystycznie większe ryzyko kupienia złego biustonosza jest w przypadku tych za 10 zł, bo są bardzo popularne, a większość kobiet kupuje je "na oko" zamiast na biust (tych bazarkowych przeważnie nawet nie można przymierzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
tak, ale od poczatku mowilam ze nosze tanie staniki które mierze. A ty mi robiłas wykłądy ze tanie staniki zrobią mi jakże wielką krzywdę. :) Tylko że ja umiem je dobrać :) Więc gdzie ta krzywda? Jezeli moge kupic dobry i tani, i dobry i drogi, to wybieram to pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikkai
Widzisz, ja nie wierzę, że stanik za 3 czy 10 zł będzie dobrej jakości (a te, na których jakości mogę polegać w życiu tak przecenione nie będą). Ale cieszę się, że trafiłaś w tej cenie na staniki, które dobrze leżą (czy nie zrobią Ci krzywdy to nie wiem, po dwóch praniach i 3 założeniach może się okazać, że obwód się rozciągnął o 10 cm, to się zdarza i w ponoć markowych - miałam tak z Ewą Bien, dopiero na Biusciastych dowiedziałam się, że to nie przypadek i mimo pięknego wzornictwa jakość jest marna. Kilku innych firm też z tego powodu należy unikać). Poza tym z tej burzy w szklance wody jednak coś pozytywnego wynikło, Kiki dowiedziała się, że może nie do końca nosi dobry stanik, może też innym czytającym coś tutaj da do myślenia :) Pozdrawiam i życzę udanych stanikowych zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikk
Widzisz, ja nie wierzę, że stanik za 3 czy 10 zł będzie dobrej jakości (a te, na których jakości mogę polegać w życiu tak przecenione nie będą). Ale cieszę się, że trafiłaś w tej cenie na staniki, które dobrze leżą (czy nie zrobią Ci krzywdy to nie wiem, po dwóch praniach i 3 założeniach może się okazać, że obwód się rozciągnął o 10 cm, to się zdarza i w ponoć markowych - miałam tak z Ewą Bien, dopiero na Biusciastych dowiedziałam się, że to nie przypadek i mimo pięknego wzornictwa jakość jest marna. Kilku innych firm też z tego powodu należy unikać). Poza tym z tej burzy w szklance wody jednak coś pozytywnego wynikło, Kiki dowiedziała się, że może nie do końca nosi dobry stanik, może też innym czytającym coś tutaj da do myślenia :) Pozdrawiam i życzę udanych stanikowych zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
ikkai-ciezko sie z toba gada bo zawsze chcesz miec racje -tabelka jest jakims zrodlem i na mnie akurat 75 D pasuje z Triumpha-wg tej tabelki bo mi sie zgadza ale wg np bazarowych rozmiarow mam w domu za 12 zl rozmiar 80 E oi tez dobrze lezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikk
Mnie tabelka Triumpha wcisnęłaby w 75B - noszę 65E (przeważnie). Moją mamę Triumph wpycha w 85B - nosi 80E/75G. Podobnie przestawiłam 2 koleżanki, dużo i małobiuściastą - obie wniebowzięte. Na Lobby Biuściastych chyba żadna dziewczyna nie nosi obwodu wg takiej tabelki, na forum dla małobiuściastych dziewczyny też się przekonują, że w węższym obwodzie i większej literowo miseczce biust wygląda lepiej. Ty piszesz z pozycji osoby, która nosi staniki tak właśnie Triumphowo dopasowane, więc nie wiesz, czy Twój biust by nie zyskał na zmianie. Poza tym obejrzyj jak wyglądają kobiety w stanikach dopasowanych nietriumphowo, ale za to idealnie: http://stanikomania.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?361780 (dziewczyna mająca pod biustem 87 spokojnie nosi obwód 70, choć akurat takie duże zawężenie to nie reguła; 5-10 cm to norma) A w bazarkowych rozmiar na metce i rzeczywisty to loteria - ja jak na nie patrzę, to mam wrażenie, że miseczki mają takie same, tylko obwodem się różnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
ok, ale jezeli to jest tabelka dla staników triumpha - no to chyba zrozumiałe że wg niej wychodzi taki rozmiar stanika jaki oni oferują. :| Co nie znaczy ze jego kształt i ogólnie walory są złe, i w ogóle nie wiadomo czy czymkolwiek sie taki stanik rozni od 65F czy o jakim tam pisałaś, poza nazwą rozmiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki 125
ja o takich dziwnych rozmiarach nie nslyszalam ale jak pisalam ja nie kupuje w ciemno ani nie zamawiam przez neta bo nawet Triumpha ten sam rozmiar a nie pasuje dla mnie -wiec zawsze mierze ale tak samo te z bazaru sie mierzy bo ja w ciemno nie kupie i zawsze dokladnie sprawdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikk
Ależ gdyby Triumph raczył wyprodukować 65E, to i jego staniki nosiłabym właśnie w tym rozmiarze (a mam pod biustem 75, w biuście 89) ;) Jedna z moich koleżanek nawet po "przestawieniu" wciąż nosi Triumpha (70D teraz nosi zamiast tabelkowego 80A, ma wymiary 78/91-92). Ta tabelka naprawdę jest źle skonstruowana i nijak się ma do stanikowej rzeczywistości. Zresztą, np. Bellissima mogłaby napisać taką samą - a jednak mądrze radzi, żeby obwody zawężać w dół, choć sprzedaje dużo lepszej jakości i przeważnie mniej rozciągliwe marki brytyjskie. Uwierz, że takie tabelki nie mają na uwadze dobra Twojego biustu, a jedyni zmaksymalizowanie sprzedaży wąskiej rozmiarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikk
Kiki, jakie dziwne rozmiary? Obwody od 60 a miseczki do K to jest właśnie NORMALNA i standardowa rozmiarówka! A zaniżanie obwodów jest całkowicie logiczne (w przeciwieństwie do radzenia osobie mającej pod biustem 68 kupić obwód 70). Zaś co do zakupów przez net: ja ostatnio tylko tak kupuję staniki - najprościej i największy komfort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja
" Oczywiście, że trzeba mierzyć, ale też trzeba wiedzieć co do tej przymierzalni wziąć " - a jednak to ze trzeba mierzyc nie jest az takie oczywiste, bo teraz sie okazuje ze nie mierzysz tylko kupujesz przez net. Zreszta niewazne. Próbowalas kiedys porownac staniki te w granicach 70 - 80 A-D do tych 60 G czy K?? Jestem przekonana że są identyczne tylko inaczej sie nazywają. Tzn. Ich rozmiary się inaczej nazywają. A swoją drogą ktoś miał niegłupi pomysł żeby wmawiac dziewczynom z biustem B że mają E :D To sie musialo udac, i pewnie niezłą kase na tym zbija :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×