Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 Postaram si臋 pom贸c

Masz pytanie-ch臋tnie pomoge

Polecane posty

Go艣膰 lalka1111
Dziekuje za odp 馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 plamienia
postaram sie pomoc dzis zaczely bolec mnie sutki a podczas tych dziwnych plamien skapych i brazowych normalna krew nie pojawila sie ani razu nie mialam tez zadnych boli jak zwykle na okres hmmm nie wiem co mam myslec

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 plamienia
ale mimo wszystko dziekuje za odpowiedz ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
tak to moje pierwsze tabletki i dopiero 6 ta tabletka:( czy mozliwe ze moglam zajsc w ciaze mam jeszcze okres

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 plamienia
postaram sie pomoc jak myslisz co mi moze byc skoro okres byl taki dziwny i zaczely bolec mnie sutki?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Anusia_221
nie mam wlasnie zadnych bolow. moze to tylko schiza ciazowa :((( ah

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ALUSINKA
Dzi臋ki ... :-) a czy z takim mi臋艣niakiem i przed tym badaniem mo偶na bez obaw wsp贸艂偶yc z m臋偶usiem czy lepiej sie powstrzyma膰?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
za tydzie艅 wyje偶d偶am na 偶agle i trzy dni temu zorientowa艂am si臋 偶e w艂a艣nie wtedy wypada mi okres. dodam jeszcze,偶e jade do ch艂opaka. chcia艂abym zacz膮c bra膰 pigu艂ki, 偶eby nie mie膰 wtedy okresu lub 偶eby by艂 kr贸cej i oczywi艣cie w celu zapobiegni臋cia ci膮偶y. czy jest mo偶liwe, 偶ebym dodsta艂a pigu艂ki przy pierwszej wizycie lub w ci膮gu nast臋pnych kilku dni? dodam, 偶e m贸j okres jest regularny, mam niskie ci艣nienie, w rodzinie nikt nie mia艂 raka piersi ani narz膮d贸w rodnych( mama- rak przewodu pokarmowego, babcia bia艂aczka+ ma艂op艂ytkowo艣膰- dopiero w wieku 85lat)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za odpowiedz :) jak na razie nie mam zadnych tego typu problemow :D jestem bardzo zadowolona z Cilestu.. jedyne co sie zmienilo to chyba wielkosc moich piersi.. ale nie to ze urosly sa nabrzmiale ;) pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 babyliss.
widze ze duzo osob leczy nadzerke SOLCOGYNEM>> ja tez w tej sprawie:) stosuje antykoncepcje -tabletki czy po takim zabiegu powinnam sie dodatkowo zabezpieczac gumka jeszcze? no, bo tak sobie mysle, ze skoro moja nadzerka zostala potraktowana kwasem... to co z tym sluzem szyjkowym? jak pani dr uwaza? moze tak.. czy Pani by sie zabezpieczala dodatkowo!?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
postaram sie pom贸c okres trwa ok 7 dni a cykl do 30 - 35 dni, to dlugi cykl czy powinno mnie to zaniepokoic?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pyt.
w jaki spos贸b dzia艂a luteina?? Wiem, 偶e podaje sie j膮 po to by wywo艂a膰 okres lub tez potrzyma膰 ci膮偶e, interesuje mnie to pierwsze np.jesli w 58 dniu cyklu nie wystapi艂o dotychczas jajeczkowanie i przez 5 dni bedzie podawana luteina 2 razy 50 mg doustnie na dobe to jak to bedzie sie mia艂o do cyklu, czy luteina spowoduje to ze dojdzie do owulacji i okres powinien nastapic w ciagu 14 dni od ostatniej dawki czy bedzie to dajej cykl bezowulacyjny i okres wystapi po ilus tam dniach (jesli tak to po ilu??) jesli jednak dosz艂o do jajeczkowania powiedzmy ze w 52 dniu cyklu a luteina bedzie podawana przez 5 dni 2 razy 50mg na dobe od 58 dnia cyklu to jak to sie bedzie mia艂o teraz do cyklu, po ilu dniach powinien wystapic okres?? i jeszcze jedno, jak bardzo warunki klimatyczne(ale w obr臋bie Polski), stres mog膮 zmienic cykl (o ile dni moze sie spozniac??) jesli zmienia sie klimat, jesli strasznie sie bedziemy stresowac i jesli bedzie to jedno i drugie z g贸ry dziekuje za odpowiedz

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Paty艣ka_P
Ponad tydzie艅 sp贸藕nia mi si臋 okres. Zanim rozpocz臋艂am wsp贸艂偶ycie to czasami te偶 zdarza艂y mi si臋 taki op贸藕nienia. Ale teraz zaczynam si臋 martwi膰. Dla zabezpieczenia u偶ywamy prezerwatyw, ale ani razu nie p臋k艂a, nie zsun臋艂a si臋 czy przecieka艂a. Nie by艂o takiej sytuacji a zawsze si臋 zabepieczamy w taki spos贸b. Prosz臋 o rad臋 czy powinnam si臋 zg艂osi膰 ju偶 do lekarza czy jeszcze odczeka膰. Dodam 偶e mam takie objawy jak przed okresem, b贸l i wra偶liwo艣膰 piersi czy czasami b贸l brzucha. Dzi臋i

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
plamienia----- 偶eby rozwia膰 w膮tpliwo艣ci to radzi艂abym zrobi膰 test BETA HCG ,najszybciej takie badanie wykryje ci膮ze.Koszt takiego badania to 20-30z艂,wynik po 1-2 godziny.Wtedy z wynikiem prosze uda膰 si臋 do ginekologa lub skontaktowa膰 ze mn膮 :) karolina85---- Jeste艣my chronione ju偶 od 1 tabletki ,jednak ja zawsze radze moi pacientk膮 (te kt贸re zaczynaj膮 dopiero antyk.hormonaln膮)przy 1 op.stosowali dodatkowe zabezpieczenie w postacji prezerwatywy. anusia_221---- my艣le 偶e to schiza ci膮zowa,tak jak okre艣li艂a艣 :) ale zawsze mo偶esz zrobic test w lobolatorium (BETA HCG)kt贸ry daje 100% pewno艣膰 ni偶 domowe testy alusienka----cz臋sto przy mi臋艣niakach kobiety odczuwaj膮 przy stosunku b贸l.Je艣li u Ciebie nie b臋dzie takiego problemu to nie ma co odmawia膰 sobie rpzyjemno艣ci :) tu偶 przed badaniem jednak zrezygnowa艂am ze wsp贸艂偶ycia. kaczy kuperek--- (orinalny nick:)) Radzi艂abym szybko udac si臋 do lekarza w celu zmienienia pigu艂ek na inne. Anu偶ka---- to zalerzy tylko od lekarza.Nie ma co ukrywa膰 ale cz臋sto lekarze robi膮 tylko i wyl膮cznie badanie ginekologiczne i na tym koniec.Przepisuj膮.Ja jestem przeciwna temu.Radzilabym wybrac takiego ginek.kt贸ry zrobi kompleks bada艅 npcukier, cholesterol, pr. w膮trobowe i aminotransf. Dopiero po zapoznaniu sie z wynikami lekarz powinien podj膮膰 decyzj臋 czy mo偶e wog贸le, a je艣li mo偶e to jakie tabletki ci przepisa膰. Pozdrawiam. :-) babylis----Je艣li si臋 zabezp.tabletkami to nie ma podstawy doi stosowania gumek. sylwina23---- 艣redni czas trwania cyklu trwa 28,wi臋kszo艣c kobiet ma 26-28.Cykle kr贸tsze ni偶 26 i d艂u偶sze ni偶 30 moga budzi obawy i wymaga konsultacji lekarskiej. Przy 30 dniowym cyklu dni p艂odne zaczynaj膮 si臋 12-20 d.c. jednak dni p艂odne moga si臋 wacha膰. pyt.----wyst臋puj膮 2 rodzaje luteiny.Podawanej podj臋zycznie lub dopochwowo.Luteina przygotowuje b艂one 艣luzow膮 macicy do zluszczenia.Co za tym idzie kobieta dostaje miesi膮czke.Z lutein膮 jest naprawde r贸znie.Najcz臋艣ciej kobieta dostaje okres po 7-14 dniach stosowania luteiny,mo偶e si臋 stac te偶 偶e krwawienie nie nast膮pi wtedy wizyta u lekarza.Pewnie w tym czasie lekarz zn贸w zrobi usg i ewentualnie rpzepisze wi臋ksz膮 dawke. na nasz cykl ma wp艂yw np stres,zmiana klimatu,szybki spadek wagi jak r贸wnie偶 du偶e przybranie na wadze. paty艣ka_P----Gdyby艣 chcia艂a i艣c do lekarza to najlepiej jak okres sp贸藕nia si臋 2 tygodnie.Tak wiec masz jeszcze troche czasu.Natomiast mo偶esz zrobi膰 badanie beta hcg ,te badanie wykrywa ju偶 tygodniowa ci膮偶e.Koszt badania to 20-30z艂. Test贸w domowych nie polecam gdy偶 s膮 zawodne.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yonai**
Dzien dobry Pani:)mam pytanko czy podczas badania cytologicznego mozna wykryc ciaze???bo mialam badanie mam 2 grupe...mam nadzerke gruczo艂owata...zaleca sie szybkie leczenie tak mi powiedziala pani ginekolog...jakies globulki...czy to moze byc powodem mojego czestego oddawania moczu??czy one wykazuja tia ciaze??a i czy np.w 3 tyg ciazy widac jest jakis pecherzyk dzidzi??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
yonai---witam :) cytologia wykrywa stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju (uleczalnym) oraz infekcj臋 wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV. II grupa -艣wiadczy o istnieniu pojedynczych kom贸rek odmiennych od kom贸rek normalnych, ale jeszcze bez cech dysplazji jest to spowodowane lekkim stanem zapalnym szyjki macicy. Grupa II nale偶y do najcz臋艣ciej spotykanych i nie jest powodem do niepokoju. Je艣li jednak badanie wykazuje zmiany zapalne wewn膮trz kom贸rek, nale偶y je wyleczy膰, poniewa偶 mog膮 przekszta艂ci膰 si臋 w nowotw贸r.Dlatego radze bra膰 globuli wypisane przez ginekologa. Dobry aparat do robienia usg (wczesna ci膮za tylko przez usg dopochwowo)mo偶e wykry膰 3 tygodniow膮 ci膮ze aczkolwiek s膮 to sporadyczne wypadki.Najcz臋sciej i najbardziej pewny obraz b臋dzie ok 5 tygodnia.Cz臋sto bywa tak 偶e lekarze zrobi膰 badania beta hcg lub przyj艣c na ponowe usg za ok 2 tygodnie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yonai**
wykrylo liczne bakterie....a czy w cytologii tez wykrywaja ciaze??bo ju sama niewiem:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kacha 149
Pani Doktor. Bardzo dzi臋kuj臋 za odpowiedz na moje pytanie ale napisa艂a Pani 偶e niepokoj膮 Pani膮 te moje jajniki ale dlaczego. Ja mia艂am usg dopochwowe bo cz臋sto boli mnie prawy jajnik a w zasadzie 2 razy w miesi膮cu mimo stosowania tabs贸w anty. ale moja ginko zroobi艂a to badanie i powiedzia艂a 偶e on jest powi臋kszony ale to nic takiego. Jakie badanie powinnam zrobi膰?? I jeszcze jedno pytanie jakie objawy mog膮 艣wiadczy膰 o tym 偶e tabletki antykoncepcyjne s膮 za s艂abe a je艣li s膮 to czy zabezpieczaj膮 w pe艂ni czy raczej nie. Bardzo prosz臋 o odpowiedz bo ja ca艂y czas si臋 zastanawiam czy one s膮 dla mnie dobre. Ja bior臋 novynette. Wiem 偶e te pytania s膮 mo偶e g艂upie ale ja mam fobie tzn paniczny strach przed ci膮偶膮 i cho膰 艂ykam babsy to nadal nie kocham si臋 z moim facetem bo si臋 bardzo boj臋 zaj艣膰 w ci膮偶臋. A dlatego 偶e boli mnie ten prawy jajnik jakby mimo stosowania tabs贸w jednak dochodzi艂o do owu. To jaki艣 koszmar

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yonai**
bo ja mialam robione USG Ultrasonograficzne....wykazalo mi w becie ze jestem w 3-4 tyg ciazy:(ale bardziej w 4....teraz by wlasnie szed艂 5:(i za tydzien znoff jade na badanie do ginekologa....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Bogus艂awa
czy maj膮c nad偶erk臋 zachodz膮c w ci膮z臋 mo偶na zaszkodzic dzicku?? mo偶na leczy膰 nad偶erk臋 na w艂asn膮 r臋k臋, pytam poniewa偶 nie mam mo偶liwo艣ci regulrnie odwiedza膰 ginekologa?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
do masz pytanie chetnie pomoge - dziekuj臋 Ci bardzo za odp a czy moglaby艣 mi polecic jako艣 ksi膮偶ke na temat kobiety, cykl, dni p艂odne, niep艂odne, jak obserwowa膰 siebie, co powinno zaniepokoi膰, cos naprawde dobrego skad mozna czerpa膰 wiedze, obalac mity z g贸ry dziekuj臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
yonai---cytologia to nie badanie kt贸re wykryje ci膮偶e.Usg wykryje 5 tygodniow膮 cia偶e.G艂贸wka do g贸ry-b臋dzie dobrze nie zalerznie od wynku. kacha19---- jajniki to powa偶na sprawa wi臋c nie mo偶na tego tak lekcowa偶y膰.By膰 po偶e jest to powi臋ksozny jajnik ,nawet je艣li tak nie wolno tego lekcewa偶y膰! trzeba jego kontrolowa膰 a tym bardziej leczy膰 (tabletkami,globulkami lub czopkami).Mo偶e to by膰 r贸wnie偶 infekcja przydatk贸w,torbiele.Ja w ka偶dym razie tak bym tego nie zostawi艂a.Gdy偶 wszystkie te wy偶ej wymienione choroby moga powodowa膰 problemy w zaj艣ciu ci膮zy lub wog贸le nie zaj艣c w cia偶e. Przy 藕le dobranej pigu艂ce moga pojawi膰 si臋 nudno艣ci,b贸le g艂owy,nagrzmia艂e piersi,spadek libido itd.To znak 偶e pigu艂ka jest za s艂aba.Jednoznacznie nie mo偶na stwierdzi膰 czy mo偶na zaj艣c w ci膮偶e przy 藕le dobranej pigu艂ce,ale ryzyko jest.Dlatego gdyby Tw贸j organizm by艂 ,,inny\" radze uda膰 si臋 do lekarza. bogus艂awa----nad偶erka nie ma wp艂ywu na p艂贸d.Najlepszym wyj艣ciem jest wyleczenie nad偶erki przed zaj艣ciem w ci膮偶臋, leczenie nad偶erki w ci膮偶y nie jest mo偶liwe i znacznie przed艂u偶a t臋 chorob臋, kt贸ra mo偶e prowwdzi膰 do niebezpiecznych stan贸w przednowotworowych. Nad偶erki nie da si臋 wyleczy膰 domowymi sposobami,nawet bym nie pr贸bowa艂a leczy膰 na w艂asn膮 reke bo mo偶e dac Tobie takie kombinowanie wi臋cej szkody ni偶 porzytku.Tak wiec prosze uda膰 si臋 do ginekologa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Anusia_221
postaram sie pom贸c dzi艣 to wogole tragedia. mam jakie艣 zaparcia nie wiem od czego, mo偶e cos zaszkodzilo... ah ja to si臋 mam i do tego jakie艣 koszmary, naprawde zw膮tpi膰 mo偶na :(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 chiua艂a
czy w 36 dniu cyklu mozna zajsc w ciaze?? moj cykl trwa okolu 38 dni do 40 a dzis jest juz 45 i nadal nic, a w 36 dniu kohalam sie z chlopakiem bez gumki nie doszlo do wytrysku, bola mnie piersi i brzuch na dole oraz odczuwam suchosc.Pomozcie!! aha czy mozna zrobic wieczorem test bo dzis kupie i nie wytrzymam do rana!dodam ze zmienialam klimat i otoczenia oraz sposob odzywiania si臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yonai**
heh....i tak czy siak jesli bede....tio zrobie najgorsze....usune:(wiec chcialabym zapytac sie czy w Polsce sa jakies kliniki aborcyjne???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 postaram si臋 pomoc
sylwina23----- cz臋sto m艂odym kobiet膮 polecam ksi膮偶ke SPRAWY KOBIECE,SPRAWY INTYMNE Wilffrieda Feichtingera i Chrzista Kurta ,na pierwszy rzut oka ksi膮偶ka mo偶e wydawa膰 si臋 偶e nic ciekawe w niej nie ma,ze wsyzstko wiemy itd.S膮 jasno przedstawione zagadnienia tak 偶eby ka偶dy je zrozumia艂.Z niej dowiemy si臋 wszystko o poj臋ciach ginekologicznych(opis bada艅,bardzo szczegu艂owy)o ca艂ym cyklu,dni p艂odnych i niep艂odnych, okres przekwitania,wszystko o zapaleniu,zaka偶eniach i wrzodach(np opis choroby,jak j膮 rozpozna膰 samemu,jak leczy膰),wszystko o kobiecych nowotworach,antykoncepcja,niep艂odno艣ci itd.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
postaram si臋 pom贸c ---- dziekuj臋 bardzo za t膮 pozycje rozgl膮dne si臋 w ksiegarni za ni膮, w og贸le to naprawd臋 jest pani bardzo pomocna i chcialam bym spotka膰 na swojej drodze takiego lekarza jak pani naprawd臋 podziwiam :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
anusia_221---- Oto domowe sposoby na zaparcia moze co艣 Tobie pomo偶e: -艣liwki lub morele konieczne suszone namoczy膰 wieczorem wodzie i nastepnego dnia rano wypi膰 z nich wode -szklanke wody z 艂y偶eczk膮 miodu naturalnego wypi膰 na czczo mo偶e pom贸c r贸wnie偶 bio-magnes chiua艂a---Masz bardzo du偶y cykl.Radzi艂abym udac si臋 z tym do lekarza(chodzi o cykl) pierwsze objawy wyst臋puje 2-6 tygodni po zap艂odnieniu tak wi臋c za szybko by co艣 stwierdzi膰 na pods.wymienionych przez Ciebie dolegliwosci.Domowy test najlepiej zrobi膰 rano kiedy jest najwi臋ksze st臋偶enie. yonai*---- Aborcja w Polsce jest nielegalna.Tak wiec przemy艣l na spokojnie t膮 decyzje.Pamietaj 偶e nie tylko Ty jeste艣 odpowiedzialna za ciaze a pami臋taj 偶e p贸藕niej ty b臋dziesz pono艣i膰 wszystkie konsekwencje usuni臋cia ci膮zy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
sylwinia23----bardzo dzi臋kuje za mi艂e s艂owa.Mam troszke czasu wolnego wi臋c mog臋 pom贸c :) mi korona z g艂owy nie spadnie a przynajmniej mo偶e Tobie pomoge :) jak by co,wiesz gdzie mnie szuka膰 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Yonai**
wiem....ale jestem pewna i lacze sie ze wszystkimi konsekwencjami z tymi 艂膮czonymi....ja poprostu niechce tego dziecka jesli ono wogole jest....prosze mnie nie zrozumiec zle....ale zaczynam studia i dla mnie teraz nauka jest najwazniejsza....ale jakos kobiety robia ta aborcje w Polsce???ktos musi tio robic....ale dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi Pani:*jest Pani bardzo mila....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×