Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość lalka1111
Dziekuje za odp 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
postaram sie pomoc dzis zaczely bolec mnie sutki a podczas tych dziwnych plamien skapych i brazowych normalna krew nie pojawila sie ani razu nie mialam tez zadnych boli jak zwykle na okres hmmm nie wiem co mam myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
ale mimo wszystko dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to moje pierwsze tabletki i dopiero 6 ta tabletka:( czy mozliwe ze moglam zajsc w ciaze mam jeszcze okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
postaram sie pomoc jak myslisz co mi moze byc skoro okres byl taki dziwny i zaczely bolec mnie sutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_221
nie mam wlasnie zadnych bolow. moze to tylko schiza ciazowa :((( ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALUSINKA
Dzięki ... :-) a czy z takim mięśniakiem i przed tym badaniem można bez obaw współżyc z mężusiem czy lepiej sie powstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za tydzień wyjeżdżam na żagle i trzy dni temu zorientowałam się że właśnie wtedy wypada mi okres. dodam jeszcze,że jade do chłopaka. chciałabym zacząc brać pigułki, żeby nie mieć wtedy okresu lub żeby był krócej i oczywiście w celu zapobiegnięcia ciąży. czy jest możliwe, żebym dodstała pigułki przy pierwszej wizycie lub w ciągu następnych kilku dni? dodam, że mój okres jest regularny, mam niskie ciśnienie, w rodzinie nikt nie miał raka piersi ani narządów rodnych( mama- rak przewodu pokarmowego, babcia białaczka+ małopłytkowość- dopiero w wieku 85lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo za odpowiedz :) jak na razie nie mam zadnych tego typu problemow :D jestem bardzo zadowolona z Cilestu.. jedyne co sie zmienilo to chyba wielkosc moich piersi.. ale nie to ze urosly sa nabrzmiale ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyliss.
widze ze duzo osob leczy nadzerke SOLCOGYNEM>> ja tez w tej sprawie:) stosuje antykoncepcje -tabletki czy po takim zabiegu powinnam sie dodatkowo zabezpieczac gumka jeszcze? no, bo tak sobie mysle, ze skoro moja nadzerka zostala potraktowana kwasem... to co z tym sluzem szyjkowym? jak pani dr uwaza? moze tak.. czy Pani by sie zabezpieczala dodatkowo!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie pomóc okres trwa ok 7 dni a cykl do 30 - 35 dni, to dlugi cykl czy powinno mnie to zaniepokoic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt.
w jaki sposób działa luteina?? Wiem, że podaje sie ją po to by wywołać okres lub tez potrzymać ciąże, interesuje mnie to pierwsze np.jesli w 58 dniu cyklu nie wystapiło dotychczas jajeczkowanie i przez 5 dni bedzie podawana luteina 2 razy 50 mg doustnie na dobe to jak to bedzie sie miało do cyklu, czy luteina spowoduje to ze dojdzie do owulacji i okres powinien nastapic w ciagu 14 dni od ostatniej dawki czy bedzie to dajej cykl bezowulacyjny i okres wystapi po ilus tam dniach (jesli tak to po ilu??) jesli jednak doszło do jajeczkowania powiedzmy ze w 52 dniu cyklu a luteina bedzie podawana przez 5 dni 2 razy 50mg na dobe od 58 dnia cyklu to jak to sie bedzie miało teraz do cyklu, po ilu dniach powinien wystapic okres?? i jeszcze jedno, jak bardzo warunki klimatyczne(ale w obrębie Polski), stres mogą zmienic cykl (o ile dni moze sie spozniac??) jesli zmienia sie klimat, jesli strasznie sie bedziemy stresowac i jesli bedzie to jedno i drugie z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyśka_P
Ponad tydzień spóźnia mi się okres. Zanim rozpoczęłam współżycie to czasami też zdarzały mi się taki opóźnienia. Ale teraz zaczynam się martwić. Dla zabezpieczenia używamy prezerwatyw, ale ani razu nie pękła, nie zsunęła się czy przeciekała. Nie było takiej sytuacji a zawsze się zabepieczamy w taki sposób. Proszę o radę czy powinnam się zgłosić już do lekarza czy jeszcze odczekać. Dodam że mam takie objawy jak przed okresem, ból i wrażliwość piersi czy czasami ból brzucha. Dzięi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plamienia----- żeby rozwiać wątpliwości to radziłabym zrobić test BETA HCG ,najszybciej takie badanie wykryje ciąze.Koszt takiego badania to 20-30zł,wynik po 1-2 godziny.Wtedy z wynikiem prosze udać się do ginekologa lub skontaktować ze mną :) karolina85---- Jesteśmy chronione już od 1 tabletki ,jednak ja zawsze radze moi pacientką (te które zaczynają dopiero antyk.hormonalną)przy 1 op.stosowali dodatkowe zabezpieczenie w postacji prezerwatywy. anusia_221---- myśle że to schiza ciązowa,tak jak określiłaś :) ale zawsze możesz zrobic test w lobolatorium (BETA HCG)który daje 100% pewność niż domowe testy alusienka----często przy mięśniakach kobiety odczuwają przy stosunku ból.Jeśli u Ciebie nie będzie takiego problemu to nie ma co odmawiać sobie rpzyjemności :) tuż przed badaniem jednak zrezygnowałam ze współżycia. kaczy kuperek--- (orinalny nick:)) Radziłabym szybko udac się do lekarza w celu zmienienia pigułek na inne. Anużka---- to zalerzy tylko od lekarza.Nie ma co ukrywać ale często lekarze robią tylko i wylącznie badanie ginekologiczne i na tym koniec.Przepisują.Ja jestem przeciwna temu.Radzilabym wybrac takiego ginek.który zrobi kompleks badań npcukier, cholesterol, pr. wątrobowe i aminotransf. Dopiero po zapoznaniu sie z wynikami lekarz powinien podjąć decyzję czy może wogóle, a jeśli może to jakie tabletki ci przepisać. Pozdrawiam. :-) babylis----Jeśli się zabezp.tabletkami to nie ma podstawy doi stosowania gumek. sylwina23---- średni czas trwania cyklu trwa 28,większośc kobiet ma 26-28.Cykle krótsze niż 26 i dłuższe niż 30 moga budzi obawy i wymaga konsultacji lekarskiej. Przy 30 dniowym cyklu dni płodne zaczynają się 12-20 d.c. jednak dni płodne moga się wachać. pyt.----występują 2 rodzaje luteiny.Podawanej podjęzycznie lub dopochwowo.Luteina przygotowuje błone śluzową macicy do zluszczenia.Co za tym idzie kobieta dostaje miesiączke.Z luteiną jest naprawde róznie.Najczęściej kobieta dostaje okres po 7-14 dniach stosowania luteiny,może się stac też że krwawienie nie nastąpi wtedy wizyta u lekarza.Pewnie w tym czasie lekarz znów zrobi usg i ewentualnie rpzepisze większą dawke. na nasz cykl ma wpływ np stres,zmiana klimatu,szybki spadek wagi jak również duże przybranie na wadze. patyśka_P----Gdybyś chciała iśc do lekarza to najlepiej jak okres spóźnia się 2 tygodnie.Tak wiec masz jeszcze troche czasu.Natomiast możesz zrobić badanie beta hcg ,te badanie wykrywa już tygodniowa ciąże.Koszt badania to 20-30zł. Testów domowych nie polecam gdyż są zawodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
Dzien dobry Pani:)mam pytanko czy podczas badania cytologicznego mozna wykryc ciaze???bo mialam badanie mam 2 grupe...mam nadzerke gruczołowata...zaleca sie szybkie leczenie tak mi powiedziala pani ginekolog...jakies globulki...czy to moze byc powodem mojego czestego oddawania moczu??czy one wykazuja tia ciaze??a i czy np.w 3 tyg ciazy widac jest jakis pecherzyk dzidzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yonai---witam :) cytologia wykrywa stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju (uleczalnym) oraz infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV. II grupa -świadczy o istnieniu pojedynczych komórek odmiennych od komórek normalnych, ale jeszcze bez cech dysplazji jest to spowodowane lekkim stanem zapalnym szyjki macicy. Grupa II należy do najczęściej spotykanych i nie jest powodem do niepokoju. Jeśli jednak badanie wykazuje zmiany zapalne wewnątrz komórek, należy je wyleczyć, ponieważ mogą przekształcić się w nowotwór.Dlatego radze brać globuli wypisane przez ginekologa. Dobry aparat do robienia usg (wczesna ciąza tylko przez usg dopochwowo)może wykryć 3 tygodniową ciąze aczkolwiek są to sporadyczne wypadki.Najczęsciej i najbardziej pewny obraz będzie ok 5 tygodnia.Często bywa tak że lekarze zrobić badania beta hcg lub przyjśc na ponowe usg za ok 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
wykrylo liczne bakterie....a czy w cytologii tez wykrywaja ciaze??bo ju sama niewiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha 149
Pani Doktor. Bardzo dziękuję za odpowiedz na moje pytanie ale napisała Pani że niepokoją Panią te moje jajniki ale dlaczego. Ja miałam usg dopochwowe bo często boli mnie prawy jajnik a w zasadzie 2 razy w miesiącu mimo stosowania tabsów anty. ale moja ginko zroobiła to badanie i powiedziała że on jest powiększony ale to nic takiego. Jakie badanie powinnam zrobić?? I jeszcze jedno pytanie jakie objawy mogą świadczyć o tym że tabletki antykoncepcyjne są za słabe a jeśli są to czy zabezpieczają w pełni czy raczej nie. Bardzo proszę o odpowiedz bo ja cały czas się zastanawiam czy one są dla mnie dobre. Ja biorę novynette. Wiem że te pytania są może głupie ale ja mam fobie tzn paniczny strach przed ciążą i choć łykam babsy to nadal nie kocham się z moim facetem bo się bardzo boję zajść w ciążę. A dlatego że boli mnie ten prawy jajnik jakby mimo stosowania tabsów jednak dochodziło do owu. To jakiś koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
bo ja mialam robione USG Ultrasonograficzne....wykazalo mi w becie ze jestem w 3-4 tyg ciazy:(ale bardziej w 4....teraz by wlasnie szedł 5:(i za tydzien znoff jade na badanie do ginekologa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusława
czy mając nadżerkę zachodząc w ciązę można zaszkodzic dzicku?? można leczyć nadżerkę na własną rękę, pytam ponieważ nie mam możliwości regulrnie odwiedzać ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do masz pytanie chetnie pomoge - dziekuję Ci bardzo za odp a czy moglabyś mi polecic jakoś książke na temat kobiety, cykl, dni płodne, niepłodne, jak obserwować siebie, co powinno zaniepokoić, cos naprawde dobrego skad mozna czerpać wiedze, obalac mity z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yonai---cytologia to nie badanie które wykryje ciąże.Usg wykryje 5 tygodniową ciaże.Główka do góry-będzie dobrze nie zalerznie od wynku. kacha19---- jajniki to poważna sprawa więc nie można tego tak lekcoważyć.Być poże jest to powięksozny jajnik ,nawet jeśli tak nie wolno tego lekceważyć! trzeba jego kontrolować a tym bardziej leczyć (tabletkami,globulkami lub czopkami).Może to być również infekcja przydatków,torbiele.Ja w każdym razie tak bym tego nie zostawiła.Gdyż wszystkie te wyżej wymienione choroby moga powodować problemy w zajściu ciązy lub wogóle nie zajśc w ciaże. Przy źle dobranej pigułce moga pojawić się nudności,bóle głowy,nagrzmiałe piersi,spadek libido itd.To znak że pigułka jest za słaba.Jednoznacznie nie można stwierdzić czy można zajśc w ciąże przy źle dobranej pigułce,ale ryzyko jest.Dlatego gdyby Twój organizm był ,,inny\" radze udać się do lekarza. bogusława----nadżerka nie ma wpływu na płód.Najlepszym wyjściem jest wyleczenie nadżerki przed zajściem w ciążę, leczenie nadżerki w ciąży nie jest możliwe i znacznie przedłuża tę chorobę, która może prowwdzić do niebezpiecznych stanów przednowotworowych. Nadżerki nie da się wyleczyć domowymi sposobami,nawet bym nie próbowała leczyć na własną reke bo może dac Tobie takie kombinowanie więcej szkody niż porzytku.Tak wiec prosze udać się do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia_221
postaram sie pomóc dziś to wogole tragedia. mam jakieś zaparcia nie wiem od czego, może cos zaszkodzilo... ah ja to się mam i do tego jakieś koszmary, naprawde zwątpić można :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chiuała
czy w 36 dniu cyklu mozna zajsc w ciaze?? moj cykl trwa okolu 38 dni do 40 a dzis jest juz 45 i nadal nic, a w 36 dniu kohalam sie z chlopakiem bez gumki nie doszlo do wytrysku, bola mnie piersi i brzuch na dole oraz odczuwam suchosc.Pomozcie!! aha czy mozna zrobic wieczorem test bo dzis kupie i nie wytrzymam do rana!dodam ze zmienialam klimat i otoczenia oraz sposob odzywiania się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
heh....i tak czy siak jesli bede....tio zrobie najgorsze....usune:(wiec chcialabym zapytac sie czy w Polsce sa jakies kliniki aborcyjne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomoc
sylwina23----- często młodym kobietą polecam książke SPRAWY KOBIECE,SPRAWY INTYMNE Wilffrieda Feichtingera i Chrzista Kurta ,na pierwszy rzut oka książka może wydawać się że nic ciekawe w niej nie ma,ze wsyzstko wiemy itd.Są jasno przedstawione zagadnienia tak żeby każdy je zrozumiał.Z niej dowiemy się wszystko o pojęciach ginekologicznych(opis badań,bardzo szczegułowy)o całym cyklu,dni płodnych i niepłodnych, okres przekwitania,wszystko o zapaleniu,zakażeniach i wrzodach(np opis choroby,jak ją rozpoznać samemu,jak leczyć),wszystko o kobiecych nowotworach,antykoncepcja,niepłodności itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się pomóc ---- dziekuję bardzo za tą pozycje rozglądne się w ksiegarni za nią, w ogóle to naprawdę jest pani bardzo pomocna i chcialam bym spotkać na swojej drodze takiego lekarza jak pani naprawdę podziwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia_221---- Oto domowe sposoby na zaparcia moze coś Tobie pomoże: -śliwki lub morele konieczne suszone namoczyć wieczorem wodzie i nastepnego dnia rano wypić z nich wode -szklanke wody z łyżeczką miodu naturalnego wypić na czczo może pomóc również bio-magnes chiuała---Masz bardzo duży cykl.Radziłabym udac się z tym do lekarza(chodzi o cykl) pierwsze objawy występuje 2-6 tygodni po zapłodnieniu tak więc za szybko by coś stwierdzić na pods.wymienionych przez Ciebie dolegliwosci.Domowy test najlepiej zrobić rano kiedy jest największe stężenie. yonai*---- Aborcja w Polsce jest nielegalna.Tak wiec przemyśl na spokojnie tą decyzje.Pamietaj że nie tylko Ty jesteś odpowiedzialna za ciaze a pamiętaj że później ty będziesz ponośić wszystkie konsekwencje usunięcia ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwinia23----bardzo dziękuje za miłe słowa.Mam troszke czasu wolnego więc mogę pomóc :) mi korona z głowy nie spadnie a przynajmniej może Tobie pomoge :) jak by co,wiesz gdzie mnie szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
wiem....ale jestem pewna i lacze sie ze wszystkimi konsekwencjami z tymi łączonymi....ja poprostu niechce tego dziecka jesli ono wogole jest....prosze mnie nie zrozumiec zle....ale zaczynam studia i dla mnie teraz nauka jest najwazniejsza....ale jakos kobiety robia ta aborcje w Polsce???ktos musi tio robic....ale dziekuje z gory za wszystkie odpowiedzi Pani:*jest Pani bardzo mila....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×