Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość biedronka777
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziś lekarz powiedział mi to samo :-) Super! Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie dziwne pytanie.. jeśli kilka osób z rodziny (z jednej linii) brało tabletki antykoncepcyjne i żadna osoba nie wpadła to też mogę liczyć, że mam podobny organizm i moje hormony będą się \"zachowywały\" tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulla66
Czy jesli wymiotowalam 4,5 godz po zazyciu tabletki a kochalam sie 2 dni pozniej - po dwoch kolejnych tabletkach,to jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o odp
Witam. Mam pytanie. Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze w np 24 dc? Albo w 3,5,6dc ? wiem, ze to sa dni nieplodne, ale czesto mowi sie, ze plemniki moga przedostac sie przez krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoriiiaaa
Chcialam sie spytac czy podczas petingu mozna zajsc w ciażę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoriiiaaa
I jeszcze jedno bardzo boli mnie lewy jajnik mam bóle głowy,jestem spiaca i mam biały sluz ,czy to cos powaznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 20 lat i używam tabletek Regulon od 7 miesięcy. Wczoraj (02.09) o godzinie 21 powinnam była wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania, niestety nieprzewidzianie musiałam zostać na wyjeździe dłużej a nie miałam ze sobą kolejnego pudełka. Pierwszą tabletkę wzięłam dziś o 9.10 czyli po około 12 godzinach. Następną mam zamiar wziąć planowo o 21. Dziś rano pojawiło się lekkie plamienie mimo że okres dopiero co się skończył. Chciałabym się dowiedzieć czy mimo tego spóźnienia tabletki działają. Z tego co mówi ulotka powinny. Ale tam jest sytuacja z przerwą pomiędzy dwiema kolejnymi tabletkami, a ja zapomniałam pierwszej tabletki z opakowania. Czy jest to duża różnica? Jeśli tak to czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaPoznan
Mam pytanie Zazywam novynette, czy jestem zabezpieczona od połkniecia pierwszej tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura b---Jeśli pójdziesz do laboratorium na test beta hcg to jest on w 100% pewny,wykrywa już tygodniową ciąze,wynik tego samego dnia.Domowe testy są czesto zawodne.Przesunięcie okresu czesto jest związane ze stresem,zmianą klimatu,dietą,zbyt duży wyśiłek fizyczny. isabell_25--- Koniecznie napisz w jakich jednostach były robione badania.Szcfzególnie Testosteron (ng/ml czy nmol/l) maaaallaaa---Nie muśisz iśc do lekarza. zuzia13--- Nie wszystkie kobitki pamiętam,pamiętam tylko te o ,,szczególnych przypadkach \"(przepraszam za takie określenie ale nie wiedziałam jak to ująć)kIEDY JEST SLuz serowaty z krwią może świadczyć o zapaleniu pochwy a bez krwi to często jest to grzybica. Makota---zaleca się zrobienie badań .Tak dla dobra kobiety :) ale nie ma co się oszukiwać lekarze czesto przepisują pigułki ,,na ładne oczy\" a do takiego lekarza to ja bym nie poszła :) joanne---uważam że w tym przypadku będzie trzeba powtórzyć kuracje.Osobiście uważam że Betadyna marnie działa.Njalepiej to fluconazol, orungal, clotrimazol gigusienka---Wydaje mi się że być może ejsteś uczulona na skład globulek Pantenex Oval klub również na śr.do higieny intymnej.Lepiej udać się do lekrza gdyż dostaniesz śilniejsze leki i szybciej pozbędziesz się problemu Na kolejna pytania odp jutro-synek mi przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju, jest pani niesamowita- pod nieustannym gradem pytań, a zawsze choć krótka notka z odpowiedzią :) Znów nasunęło mi się kolejne pytanie odnośnie antykoncepcji- czy mimo ze tabletki dają niemal całkowitą pewność, ze jest sie dobrze zabezpieczonym, to czy jednak warto je brac, jesli nie mieszkam z partnerem i nie potrzebowałabym zabezpieczenia codziennie, tylko zdecydowanie rzadziej? Mam pewne obawy do faszerowania się tabletkami, czy aby się dobrze zabezpieczyc, mogę zastosować inna metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja mam pytanie- biore od 2 miesiecy meridie15 i lekarz zapisal mi tabl.antykoncepcyjne- yasminelle. czy moge te dwa leki polaczyc? czy yasminelle nie zmniejsza swojego dzialania? boje sie, ze moja watroba moze tego nie przezyc... a moze powinnam tez lykac oslonki na watrobe? prosze o pomoc z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUSIA 1985
Witam,niestety nie odpowiem Pani po jakim czasie od ostatniego stosunku zrobilam test, bo nie pamietam ale bylo to w granicach jakiegos tygodnia po! i 4 dni po spodziewanej miesiaczce. Chciałabym jeszcze zapytac czy objawy, ktore mam (tj.Czuję sie nieco dziwnie,jestem rozdrazniona,albo chce mi sie płakac,mam podwyzszona temp, czesciej oddaje mocz i czuje sie jakbym miala zaraz zwymiotowac, bola mnie piersi i w podbrzuszu tak jak przed miesiączka) moga sugerowac na problemy z rozregulowaniem po odstawieniu Diany 35?? i jeszcze jedno pytanko: Slyszalam ze po odstawieniu tabletek anty ma sie tak jakby zwiększona płodnosć i w zwiazku z tym chcialabym zapytac jak mam wyliczyc sobie dni płodne skoro miesiaczka jeszcze nie przyszła, a ostatnie krwawienie z odstawienia skonczylo mi sie 25 lipca. Bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Doktor mam takie pyt. wiem ze podczas 7 dniowej przerwy jestesmy chronione ale jezeli 8 dnia zazywam tabletke wieczorem a kochalabym sie tego dnia rano lub jakos przed wzieciem tabletki to czy musze sie dodatkowo zabezpieczyc? P.S przepraszam to nie na temat ale moze ktos wie jak zrobic aby nie przychodzily mi na poczte powiadomienia o tym ze ktos cos napisal na forum???matko kobietki bo mi sie poczta zapycha i nie wiem gdzie tu wyłączyc ta opcje:P P.S Pani Doktor powodzenia ze stronka:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellllia
Dobry wieczor. mam pytanie poneiwaz osttani raz wsplozylam z narzeczonym ok miesiaca temu. mialam miesiaczke.jednak jestem kilka dni po i czuje jakies przelewanie jak by w podbrzuszu. dodam tylko ze osotatnio ciezko mi bylo sie zlaatwiwc. co mzoe byc przyczyna? moze to praca jajnikow sama juz niewiem az sie przestraszylam:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dellllia
Dobry wieczor. mam pytanie poneiwaz osttani raz wsplozylam z narzeczonym ok miesiaca temu. mialam miesiaczke.jednak jestem kilka dni po i czuje jakies przelewanie jak by w podbrzuszu. dodam tylko ze osotatnio ciezko mi bylo sie zlaatwiwc. co mzoe byc przyczyna? moze to praca jajnikow sama juz niewiem az sie przestraszylam:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocoQ
witam Mam pytanie: ostatnio wzięłam pierszą tabletkę z nowego opakowania o dzień za wcześnie(6 dnia przerwy). Co mam teraz robić? Czy jestem zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się pomóc - to jednak chyba poczatek okresu bo dzisiaj już troche więcej plamie i mam nadzieje że się rozkręci. Bardzo mi miło że pamięta pani mój przypadek i jestem wdzięczna za wszystkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dwa dni po miesiaczce, ktora mialam bardzo słaba, a przed nia zle sie czułam .dzis zrobila test owulacyjny i wyszedł pozytywny z tym ze kreska 2 jasniejsza... czy moge byc w ciazy?? Wyczytałam ze nie zawsze ta 2 kreska musi byc mocno widoczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Pani bardzo za wszystkie odpowiedzi :) Takiego lekarza to ze swieca szukac !! pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie! zawsze problem ze skrzynka???? a mail do mie:) i tak dzieki za pamiec! jakos bede kombinowac.. sadze ze w tym roku juz sie ukierunkuje na jaks specjalizacje i zaczne cos czytac.. eh.. ciezkie to nasze zycie:( :) pozdrawiam bardzo serdecznie! nelke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cute
Mam pytanie zawsze robilam przerwe ale teraz bralam trzy opakowania novynette nierobiac 7 dniowych przerw teraz jakies wystapily plamienia jak bralam przedostatnia tabletke trzeciego opakowania czy to przez to ze nierobilam przerw????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rus
czy jezeli godzine po stosunku wzielam dwie rózne tabletki harmonet i yasmin nie obnizylam ich działania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdeczka
od dwoch tygodni boli mnie podbrzusze niby podobnie jak na okres ale jeszcZe inaczej dodatkowow od kilku dni to mam centralnie po srodku nisko podbrzusza skurcze co jakis czas nawet nospa nie pomaga, dzis moj 35 dc cykle rozne 30,35,40 dniowe, od kilku dni doszly bole piersi dokladnie sutków a przed okresem nie mialam raczej tak, temperatura 36,6 w pochwie, test ciazowy negatywny juz nie wiem co robic czy testy moga sie mylic??? a do tego jeszcze biala wydzielina gesta dzis tempka 36,7 bole nadal są !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się pomuc - testosteron - 27,0 ng/dl - norma < 20-80 nd/dl >. Reszty niestety nie wiem a nie mam przy sobie wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
dziekuje bardzo za pomoc! bo własnie w ulotce jest napisane,z ę w przy[padku zmiany tabletek mam przyjac od razu po skonczeniu opakowania novynette; lekarz powiedział mi, ze aby mieć pełne zabezpieczenie mam je wziac w dniu pierwszej miesiaczki ( która dostałąm dzisiaj a jestem na 16 tabletce novynette), ale ogólnie ciezko było mi sie wczorajz lekarzem dogac. :( Dobrze koncze opakowanie novynette, 7 dni przerwy i biore regulon. Czy bede zabezpieczona? czy mam jeszcze stosowac dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdecydowana AGA.
mam 39 lat od wiekow dlugie cykle miesiaczkowe 40-48 dni ,ma dwoje dzieci ,hirsutyzm(hormony w normie!) wciaz nurtuje mnie pytanie-w ktorym\ch dniach mojego dlugiego cyklu moge spodziewac sie dni plodnych? nie stosuje lekow antykonc.(zle sie po nich czulam) czy to prawda ,ze w mojej sytuacji przewazaja cykle nieplodne? Stosujemy prezerwatywy ale " z wiekiem " zaczynam sie martwic ,ze to za slaba ochrona.....pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja też ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusiiiiia
postanowiłam odstawić tabletki i w przewidywanym terminie nie rozpoczęłam nowego opakowania. Czy powinnam jeszcze to skonsultować z lekarzem czy poczekać do pierwszego krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kobitki :D Odp dziś na wszystkie Wasze pytania.Ale prosze o cierpliwośc.Zrobie to troszke później i na raty bo coś synuś mi zachorował.A pisze tą notke byście sobie nie pomyślaly że o Was zapomniałam :) Pozdrawiam.I do zobaczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×