Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość droga pani z tv

kwiaciarstwo

Polecane posty

Gość droga pani z tv

Słuchajcie mam takie pytanie, czy znacie jakieś zorganizowane sposoby zdobycia wiedzy z dziedziny kwiaciarstwa? Niedawno szłam sobie koło kwiaciarni a tam wywieszka: zatrudnię wykwalifikowaną kwiaciarkę. Nie wiedziałam, że w tym zawodzie są jakieś szkoły. Jak zdobyć takie kwalifikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeed
No jasne, że są szkoły uczące kwiaciarstwa a nawet ogrodnictwa, leśnictwa, architektury krajobrazu itp.:) Nigdy nie spotkałaś się z takimi zawodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - nawet sapiens
No nie przeginajcie... ;) a SGGW? Tam można nauczyć się hodować i uprawiać wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga pani z tv
homo - Ale ja nie chcę studiować przez pięć lat. Ja tylko chcę się dowiedzieć jak zostać kwiaciarką. To nie może wymagać przecież studiów! Przecież żeby pakować bukiety w celofan nie potrzebne jest wyższe wykształcenie…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam ...
No to od tego są kursy, jak tu ktoś napisał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeed
No wyższe nie, ale na pewno zawodowe. Czyli musisz skończyć technikum ogrodnicze albo studium zawodowe (jeśli już zakończyłaś naukę z maturą). Mimo wszystko coś trzeba wiedzieć żeby pakować kwiatki w celofan:) grancias podal/a fajne linki. Szczególnie ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - nawet sapiens
Hej, hej - kwiaciarka to nie tylko pakowanie bukietów. Tyle z jej zawodu jest widoczne na co dzień dla nas. To jest jeszcze znajomość utrzymywania kwiatów w dobrej kondycji. Cięcia we właściwym czasie i właściwy sposób. No i oczywiście konstruowania wiązanek ładnych tak, by specjalne okazje były specjalne w pozytywny sposób. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga pani z tv
No przecież takie sprawy to można wyczytać w jakimś piśmie dla kobiet. I nawet w niektórych jest o ziołach, jak je stosować i na co pomagają… Tu nie bardzo widzę potrzebę szkoły. A czy bukiet jest ładny to chyba bez szkoły widać prawda? Jeden jest ładny a drugi nie jest. To mnie wkurza! Na wszystko trzeba mieć papier! Ciekawe czy na talent do robienia bukietów też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale dlaczego się wkurzasz ? Przecież to normalne, że papierek trzeba mieć ! Co przyjmą pierwszą lepszą osobę z ulicy ? Ty myślisz, że kwiaciarka to tylko bierze kwiatki i wiąże je kokardką ? Taka osoba musie mieć talent do układania bukietów, wyobraźnie ... Dotego musi znać się na kwiatach - wiedzieć ile dany kwiat wytrzymuje w wodzie, który jest delikatniejszy, a który może postać kilka dni …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - nawet sapiens
Dziecko, to Ty chcesz zdobyć wiedzę i zawód, czy tylko dostać pieniądze z nieba? Hodowla świń też wymaga przygotowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się interesowałam kwiaciarstwem. Jestem po maturze i chciałabym zdobyć jakiś zawód w miarę dla mnie. A ponieważ maturkę robiłam z biologii to mi kwiaciarstwo bardzo do gustu przypadło. Nawet elementy architektury ogrodowej można łyknąć przy okazji. A ja mam akurat ogródek i faktycznie w nim tylko trawka rośnie niemrawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - nawet sapiens
Hmm, to pewnie znalazłaś już jakąś szkołę? Pochwal się :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No patrzyłam trochę. Koleżanka mi podsunęła szkołę w necie. Mają architekturę i pielęgnację terenów zielonych a prócz tego rośliny ozdobne, bukieciarstwo i botanikę. To wydaje się być całkiem rozsądny początek. Jeszcze nie przeglądałam konkretów, ale zawsze można zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeed
Widzę tu sprecyzowane plany:) Tylko tak dalej i na pewno nie zginiesz. Na ten zawód jest spore zapotrzebowanie ( zwłaszcza na zdecydowanych i wytrwałych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga pani z tv
Bardzo fajnie. Tylko tak dalej i okaże się, że żeby gotować w domu też trzeba będzie kończyć kurs albo studia. I wszystko za pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - nawet sapiens
No akurat zgadłaś. Żeby gotować w domu w sposób prawidłowy bilansować dietę i higienicznie przygotowywać posiłki warto jest skończyć minimum sanitarne w sanepidzie! Nikomu to jeszcze nie zaszkodziło, że się czegoś dowiedział nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pieniądze są ważne wiadomo, ale akurat na tej stronie mówią, że można w ratach płacić a do końca sierpnia nie ma wpisowego. Właściwie za studia stacjonarne też trzeba zapłacić nawet jak są „państwowe”. Widzę tylko jedną różnicę w Państwowych nikt się tymi płaconymi przez studentów pieniędzmi nie przejmuje. A w prywatnych jest lekko inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeed
Jestem pod wrażeniem. Naprawdę szacunek:) No to pewnie wiesz, że nie wszystkie szkoły maja możliwość wydawania papierków, które coś znaczą na rynku pracy. Sprawdziłaś czy ta szkoła ma uprawnienia Szkoły Publicznej? Bo bez tych uprawnień to naprawdę smutno się robi po pierwszym roku nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No akurat tam studium trwa jeden rok  Sprawdziłam, maja uprawnienia MEN. I można studiować zaocznie lub stacjonarnie wieczorowo. Czyli można połączyć pracę z nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - a nawet sapiens
A co to za szkoła? I, czy mają tylko ten kierunek? Moja koleżanka szuka jakiejś szkoły dekoracji wnętrz... chciałabym podrzucić jej coś sprawdzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy mają dekorację… Pogoglaj sobie na apedukacji. Mają sporo kierunków więc pewnie coś dla niej też się znajdzie. Z tego co wiem maja swoje szkoły w całej niemal Polsce. To ułatwia studiowanie jak ktoś ma bliżej do szkoły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homo - a nawet sapiens
No ciekawe to. Wyguglalam, poczytałam. Poślę koleżance to pewnie sobie coś wybierze. Fajnie, że cuś takiego wymyślono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×