Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miła dorka

Bóle pleców od materaca-pomocy!

Polecane posty

Gość gość
Dobrze jest zaopatrzyć się w porządny materac do sypialni, to bardzo ważne ponieważ 1/3 życia przesypiamy, a zły sen może skutkować zmęczeniem, brakiem chęci do życia no i bólami kręgosłupa. Także, powtórzę - materac ma znaczenie! Ja teraz mam materac Viscotherapy i jestem zadowolona. Mówię to z własnego doświadczenia, bo niestety to i mnie się przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylu sprzedawców materacy w jednym miejscu....??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście,zęby bolą od czytania tych porad. Sama próbowałam znależć tu pomoc ale niestety nie da się już tego czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas terapii należy jak najwięcej leżeć - by odciążyć kręgosłup. Polecam zaopatrzyć się w świetnej jakości materac, dostosowany do tego typu schorzeń - Viscotherapy . Ma zmienną twardość i jest dobierany indywidualnie do potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba zmienić materac, nie ma innej rady. Ja kupiłam swój w sklepie medycznym, trzeba po prostu popytać. Może w http://www.cezmed.com.pl/ będzie, albo w jakimś innym. Takich sklepów jest sporo, więc w którymś na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie zmiana materaca powinna pomóc. A jak już wymienisz ten materac, to jeszcze idź na rehabilitacje. Mnie też po nocy bolał krzyż, kark mi drętwiał, ale zmiana pozycji do spania i zmiana poduszki, plus zabiegi fizjoterapeutyczne w http://kolmed-swidnica.pl/ przyniosły ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No rzeczywiście dużo tego...Podpowiedzcie coś jaki materac wybrać? Ikea ,Hilding, Agata...Ja się rozglądam za materacem sprężynowym, dwuosobowym. Myślałem nad jakimś z hildinga ale szukam osób które mają i jaka jest ich opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Ewusia
Hilding robi dobre materace, akurat ja mam piankowy model Latino, bo chcialam lateksowy. Ale sprężynowych mają dużo, tylko to pewnie dokładnie powie ci sprzedawca jaki sprężynowy, bo tam są jakies rodzaje. Trzeba wybrać co sie chce. A Agata Meble to pewnie ma jakiegoś dostawce, nie wiem co tam u nich jest sprzedawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hildingowe sa już wyższej półki, ale w różnych cenach to coś znajdziesz, w Agacie to nie wiem jaki poziom jest tam, Ikea -to sama nie wiem, raczej może tańsze, ale pewna nie jestem, ale tak mi się kojarzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, polecam firmę "Odrodzenie" z Olesna, mają dobre tapczany bo sama się przekonałam jak ustąpiły mi wieloletnie bóle kręgosłupa. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hilding to rzeczywiście wyższa półka, ale jeżeli chodzi o jakość, bo cenowo te materace nie są aż takie drogie w porównaniu do innych dostępnych w sklepach. Ale co by nie pisać, to na materacu nie ma co oszczędzać, bo może to się później odbić na naszym zdrowi, już lepiej kupić tańsze łóżko, a lepszy materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszosc odpowiedzi w tym watku to oplacany spam. Nice dajcie sie nabrac, kazda odpowiedz z linkiem lub nazwa produktu to spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałem bardzo uciążliwe kłopoty z kręgosłupem ale już jest lepiej. Pomogła homeopatia w Vitanea - www.vitanea.eu Jestem zdecydowanie na tak, jeśli chodzi o takie naturalne metody. Super efekt, a nie musiałem inwestować w tabletki i niszczyć nimi wątroby. Zamiast tego mam domowy biorezonans za pomocą małego aparaciku Smart. Wychodzi taniej niż tabletki w dłuższej perspektywie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam bardzo duże problemy z kręgosłupem i nie wiem już co mam robic. Może rzeczywiście kupię materac z hilding jak jest taki dobry. Ale nie wiem czy pianka czy spręzyna? Wszystkie modele sa dobre na kregosłup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam sprawdzony materac od kilku lat- Viscotherapy De Lux i mogę go polecić, bo przetestowałam go już chyba na każdy możliwy sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno kupilam termoelastyczny za prawie 2 tysiące i przeklinam go! Nie mogę na nim spać, jest tak twardy, że kiedy się budzę, bolą mnie biodra i mam zdrętwiałe ramiona. Teraz nie wiem, co mam wybrać - materac będę oczywiście wymieniać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się dobrze wysypiać. Wiem sama po sobie - spałam wiele lat na rozkładanym tapczanie i przypłaciłam to bólami pleców i kończyn...Dopiero niedawno ktoś mi podpowiedział, że materac może wiele zmienić. Kupiłam łóżko drewniane(żeby nie przepłacać), zainwestowałam w nowy materac Art Medic- jest super, ponieważ chyba jako jedyny na rynku ma coś takiego jak zmienną twardość - więc mogę go używać w różny sposób, w zależności od samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam materac w specjalistycznym sklepie i łóżko a kręgosłup boli jak nie wiem.Mąż Super się wysypia a ja z bólu nie mogę wytrzymać.Na moim starym łóżku gdzie ani stelaż ani materac nie były specjalnie dobrane tylko podstawowe okazały się 100%lepsze niż nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_olusia
gość_2016.12.30 Też mam bardzo duże problemy z kręgosłupem i nie wiem już co mam robić. Może rzeczywiście kupię materac z hilding jak jest taki dobry. Ale nie wiem czy pianka czy sprężyna? Wszystkie modele są dobre na kręgosłup? z matercami jest tak, ze nie można powiedzieć, że coś jest lepsze lub gorsze. trzeba to dobrać indywidualnie, materac dobry dla kręgosłupa to materac dobrany indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybór pianka lub sprężyna już należy do Ciebie. Wybierz się do sklepu i wypróbuj który bardziej ci odpowiada i jest dla Ciebie wygodniejszy. Warto poświęcić kilka godzin na takie testy, żeby później nie marudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz koniecznie zainwestować w dobry materac. Ja miałam problemy z bólem pleców i kupowałam swój materac w http://bjas-design.pl/ , jest bardzo wygodny, czuję się znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba od razu zmieniać materaca, wystarczy dokupić toper taki cienki materacyk (mam sembelli) na ten właściwy i po problemie, też tak miałam, dałam się zwieść twierdzeniu, że twardy materac to dobry materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trzeba od razu zmieniać materaca, wystarczy dokupić toper taki cienki materacyk (mam sembelli) na ten właściwy i po problemie, też tak miałam, dałam się zwieść twierdzeniu, że twardy materac to dobry materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwelinaJazgar
Materac to jedno ale podstawową sprawę jest wybór poduszki. Ja sypiam na ortopedycznej ARmedical. Pianka z której jest wykonana ma odpowiednią twardość i dopasowuje się do kształtu szyi i głowy. Nie pamiętam kiedy ostatni raz wstałam rano obolała. Nie zdarza mi sie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zajrzeć na www.diskdr.pl/ W dzisiejszych czasach warto zaopatrzyć się w innowacyjne rozwiązania pozbycia się dolegliwości. Sam o tym się przekonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana93
Wybór materacu to nie jest łatwa sprawa, trzeba uwzględnić wiele czynników i nie powinniśmy kupować pierwszego lepszego materacu, bo trzeba sobie uświadomić, że ok. 1/3 życia spędzamy śpiąc, więc komfort snu powinien być dla nas bardzo ważny. Zawsze myślałam, że materac powinien być miękki i dostosowywać się do ciała, jednak teraz wiem, że powinnam wybierać twardsze materace, choć i z tymi bywało różnie. Wiele nowoczesnych materacy jest podzielonych na strefy twardości i to jest idealne rozwiązanie - twarde tam gdzie trzeba. Jeśli tak jak ja, ważycie nieco więcej, to właśnie takie materace jak ten http://homlando.com/materac-coco-climatic,907.html będą najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostująca się
Miałam takie bóle pleców, że pomyślałam, że umrę albo z bólu pleców, albo na marzkość wątroby od przeciwbóli. Lekarze mnie wkurzali, kompletnie nie mieli pomysłu jak mi pomóc. Zwróciłam sie bezsilna w stronę medycyny naturalnej. Tam pewnien fizjoterapauta sadysta (ale skutreczny w duższej współpracy) zrobił mi wydkład na temat materacy. I tak stałam się posiadaczką futona. Początek naszej przyjaźni nie był łatwy. Futon kręgosłupa mi nie naprawił, ale wiem, że już mu nie szkodzę. Teraz spania na innym materacu sobie nie wyobrażam. Przed wakacjami mam nie tyle reisefieber co materac-w-hotelu- fieber. Warto się przyjżeć swojemu łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również miałam okazje uczestniczyć w innowacyjnej formie leczniczej dzięki diskdr i udało się pozbyć uciążliwych bóli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×