Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nonemi

South BEACH --REWELACJA--- prosta smaczna i odchudzjąca ---

Polecane posty

Ello Dziewczyny właśnie skonczylam kopenhadzka i mam zamiar własnie przejsc na South Beach od jutra..Ponoć to ewelacyjana dieta na ktorej ostro chudniesz a w ogole nie meczysz sie:p:p:p:p Dziewczyny Zapraszam serdecznie do dietkowania:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna to ja
jakies przepisy? menu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieeloonaa
a jakie masz efekty po kopenhaskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz wkleje przepisy i zasady to sobie zobaczycie:p na kopenhadzkiej schudlam 5 kilo i teraz musze utrzymac ta wage:p sb to prosta i rewelacyjna dieta:p:p:p:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta South Beach Ta dieta jest marzeniem każdego łasucha! Jesz same pyszności, a mimo to chudniesz. A na dodatek masz zdrowsze serce. Co to jest? Przede wszystkim zdrowy styl życia. Dietę South Beach (nazywaną czasami dietą Plaż Południa) wymyślił amerykański kardiolog, dr Arthur Agatston. Jest to właściwie sposób odżywiania na całe życie. Polega na ograniczeniu jedzenia wysoko przetworzonych węglowodanów (np.białego pieczywa, makaronu), które są szybko trawione, co sprawia, że zaraz po posiłku znów jesteś głodna. Należy unikać także tłuszczów nasyconych. W jadłospisie powinny się za to znaleźć białka, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek, olej rzepakowy). Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczeństwo jej stosowania i dobroczynny wpływ na zdrowie. Dieta South Beach jest ostatnio bardzo popularna w USA. Stosował ją m.in. Bill Clinton. Co zyskujesz? Podczas pierwszej fazy (w ciągu 2 tygodni) możesz schudnąć nawet 6,5kg bez szkody dla zdrowia,unikniesz efektu jo-jo, szybko pozbędziesz się brzuszka, skutecznie poskromisz apetyt, zapomnisz o zachciankach na słodycze, obniżysz poziom cholesterolu. Na czym to polega? Nie musisz liczyć kalorii ani odmierzać porcji. Jesz po prostu zalecane produkty. Dieta jest podzielona na trzy fazy. Pierwsza trwa 2 tygodnie, druga zazwyczaj nieco dłużej (to zależy od Ciebie), a trzecia... przez resztę życia. W diecie South Beach, podobnie jak w diecie Montignaca, dużą rolę odgrywa indeks glikemiczny. Na początku trzeba jeść produkty o jak najniższym IG. Potem można powoli włączać z powrotem do menu te o wyższym IG. Kto nie może stosować tej diety? --osoby z hipoglikemią (obniżonym poziomem cukru we krwi), --chorzy na cukrzycę muszą najpierw skonsultować się z lekarzem, dieta w połączeniu z lekami może spowodować zbyt drastyczny spadek poziomu glukozy, --osoby z wysokim poziomem cholesterolu we krwi powinny ograniczyć spożycie jajek (w menu jest ich dużo) i zastąpić je np. rybami i drobiem. I FAZA DIETY SOUTH BEACH Uderza w problem. Trwa 2 tygodnie, chudniesz 4 do 6 kg Zjadasz 6 posiłków dziennie (3 główne i 3 przekąski). Możesz wybierać między warzywami, chudym mięsem, rybami, serami, jajkami. Rozstajesz się ze słodyczami, owocami, pieczywem i ziemniakami. Zawierają one wysoko przetworzone węglowodany, które wywołują huśtawkę glikemiczną. To powoduje niepohamowany głód i prowadzi do odkładania nadmiaru węglowodanów w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli czujesz, że nie wytrzymasz bez pieczywa czy ziemniaków, wypróbuj babeczki jarzynowe quiche (przepis przy jadłospisie). To dobry zamiennik. Można zrobić ich większą liczbę i zamrozić. Jadłospis I fazy jest dość monotonny, ale odżywiasz się tak tylko 14 dni. W II fazie w twoim menu pojawią sie nowe dozwolone produkty (np. owoce). Produkty polecane MIĘSA polędwica (wieprzowa i wołowa) szynka wołowa szynka wieprzowa gotowana bekon chudy udziec cielęcy antrykot cielęcy sznycel cielęcy DRÓB (bez skóry) pierś kurczaka pierś indyka szynka drobiowa (2 plast. dziennie) RYBY I SKORUPIAKI wszystkie SERY żółte light pleśniowe light serki topione light twarożek wiejski light serek homogenizowany smakowy light tofu miękkie, niskotłuszczowe JAJKA całe lub białka ORZECHY pistacje, 30 sztuk włoskie, 2 sztuki orzeszki ziemne, 20 sztuk TŁUSZCZE oliwa z oliwek masło orzechowe (łyżeczka) tłuszcz roślinny w płynie WARZYWA brokuły bakłażany cukinia fasola biała fasola czerwona fasolka szparagowa groch grzyby kalafior kapusta kiełki ogórek pomidory (nie więcej niż sztuka do posiłku lub 10 pomidorków koktajlowych) rzepa sałaty seler soczewica szpinak szparagi SŁODYCZE (nie więcej niż 75 kcal dziennie) bita śmietana light czekolada gorzka guma do żucia bez cukru kakao bez cukru PRZYPRAWY I DODATKI bulion warzywny olejki zapachowe do ciasta wszystkie przyprawy bez dodatku cukru zioła Produkty zabronione TŁUSTE MIĘSA wszystkie DRÓB gęsi, kaczki pasztety, parówki, kiełbasy SERY pełnotłuste żółte pełnotłuste pleśniowe NABIAŁ jogurty, kefir lody, mleko mleko sojowe WARZYWA buraki, marchew kukurydza ziemniaki PRODUKTY ZBOŻOWE wszystkie, w tym: ryż, kasze, mąka i przetwory płatki śniadaniowe pieczywo OWOCE wszystkie NAPOJE alkohol kawa, herbata soki owocowe, napoje gazowane II FAZA DIETY SOUTH BEACH Czas na pierwsze odstępstwa. Trwa tak długo, jak chcesz. Możesz wprowadzić do menu: OWOCE brzoskwinie czarne jagody grejpfruty gruszki jabłka kiwi mango morele (także suszone) pomarańcze śliwki truskawki winogrona wiśnie NABIAŁ jogurty light o smaku owocowym jogurty naturalne niskotłuszczowe lub 0 proc. PRODUKTY ZBOŻOWE (rzadko) płatki o wysokiej zawartości błonnika (np. z otrąb pszennych) płatki owsiane ryż dziki pieczywo wielozbożowe pieczywo ryżowe makarony z pełnego ziarna prażona kukurydza jęczmień WARZYWA zielony groszek INNE czekolada gorzka wino czerwone Nadal szczególnie unikaj OWOCE ananas arbuz banany owoce z puszki, w soku rodzynki soki owocowe WARZYWA buraki kukurydza marchew ziemniaki PRODUKTY ZBOŻOWE pieczywo z białej mąki płatki kukurydziane ciasteczka (także ryżowe) ryż biały INNE dżemy lody miód III FAZA DIETY SOUTH BEACH Utrzymać efekt. Program żywienia na resztę życia. Teraz już nawet nie będziesz miała tabelki - przewodnika w kuchni. Zdaniem twórcy diety organizm zdążył już przywyknąć do zdrowego trybu życia, a ty nauczyłaś się tak komponować menu, że możesz jeść wszystko, byle z umiarem (ustalasz je sama). To wystarczy, by ponownie nie przytyć. Jeśli jednak powinie ci się noga (np. podczas wakacji czy zimowej chandry, gdy nie będziesz potrafiła oprzeć się słodyczom, lodom, hamburgerom czy hot dogom), zawsze możesz wrócić do fazy I. Lepiej jednak, by nie zdarzało ci się to zbyt często. Każda kolejna próba jest trudniejsza: dieta wydaje się jeszcze bardziej monotonna, tempo chudnięcia wolniejsze i sukces tak odległy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już dziewczyny wpisujcie się !!!!!!!!! ja juz ja kiedys stosowałam i efekty naprawde sa rewelacyjne:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zauwazylam
o kurde,nie mozna kawy z mlekiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lil!!! witaj !!!!!!! poczytaj sobie zasady i zaraz ułozymy sobie jadłospis:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nie zauważyłam----kawy z mlekiem nie mozna ale jakos dasz rade!!!! przyłącz się do Nas:p razem raźniej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Jak podacie jadłospis to wchodze w to :D od jutra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny!!!! narzaie wkleje Wam jadłospis podstawowy z książki ale zaraz Wam napisze jak ja jem:p :p:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Naoemi >>> jesteś BOSKA !! :D Moze pisałaś już ale może przeoczyłam... ile schudłaś na tej diecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Noemi* wybacz pomyłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
O matko.... znów się pomyliłam NONEMI >>> wybacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 DZIEN SNIADANIE: MALA SZKLANECZKA SOKU JARZYNOWEGO JAJECZNICA Z CUKINIA KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: 1 MOZZARELLA CHEESE STICK (KAWALEK SERA) OBIAD: PIERS Z KURCZAKA Z SALATA (ROMAINE) 2 LYZKI SOSU DO SALATY (BALSAMIC VINAIGRETTE) GALARETKA BEZ CUKRU PRZEKASKA: SELER Z SERKIEM \"LAUGHING COW LIGHT CHEESE\" (to taki serek jak topiony, ale ma najmniej weglowodanow\" KOLACJA: GRILOWANY LOSOS Z ROZMARYNA SZPARAGA NA PARZE SALATKA (SALATA, OGOREK, ZIELONA PAPRYKA, POMIDOREK) OLEJ Z OLIWEK, OCET DESER: WANILIOWY KREM RICCOTTA *** ½ SZKLANKI SERA RICCOTTA ¼ LYZECZKI EKSTRAKTU WANILIOWEGO 1 PACZUSZKA SLODZIKA WSZYSTKO WYMIESZAC, JESC SCHLODZONE. 2 DZIEN SNIADANIE: MALA SZKLANECZKA SOKU POMIDOROWEGO 2 JAJKA NA MIEKKO 2 PLATKI KANADYJSKIEGO BEKONU KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: KILKA PLASTERKOW WEDLINY - PIERSI Z INDYKA PLASTERKI OGORKA OBIAD: SALATA (ROZNE JARZYNKI) Z TUNCZYKIEM GALARETKA BEZ CUKRU PRZEKASKA: SELER Z SERKIEM (jak w 1 dzien) KOLACJA: PIERS Z KURCZAKA PIECZONA W PIEKARNKU EGGPLANT I ZIELONA PAPRYKA PRZYPIECZONA W PIEKARNKU SALATKA (SALATA, OGOREK, ZIELONA PAPRYKA, POMIDOR) 2 LYZKI SOSU BALSAMIC VINAIGRETTE DESER: KAWOWY KREM RICCOTTA *** ½ SZKLANKI RICOTTA CHEESE ½ LYZECZKI KAKAO BEZ CUKRU ¼ LYZECZKI EKSTRAKTU WANILOWEGO 1 PACZUSZKA SLODZIKA TROSZKE PROSZKU KAWOWEGO (CHYBA MOZE BYC KAWA ROZPUSZCZALNA) 5 MALUTKICH KAWALKOW CZEKOLADY (MINI CHOCOLATE CHIPS) ZMIESZAC SER, KAKAO, WANILIE I SLODZIK. JESC SCHLODZONE POSYPANE KAWA I CZEKOLADA 3 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU JARZYNOWEGO OMLET Z GRZYBAMI I SZPARAGA KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: KAWALEK SERA MOZZARELLA OBIAD: CZERWONA FASOLA KREWETKI PRZYPIECZONE NA OLEJU Z OLIWEK OGOREK KONSERWOWY PRZEKASKA: KILKA PLASTERKOW SZYNKI WIEPRZOWEJ KOLACJA: CHUDA PIECZEN WOLOWA (SIRLOIN STEAK) BROKULY NA PARZE SALATKA (SALATA, OGOREK, POMIDOR, SER FETA) DESER: MIGDALOWY KREM RICOTTA *** ½ SZKLANKI SERA RICOTTA ¼ LYZECZKI EKSTRAKTU MIGDALOWEGO 1 PACZUSZKA SLODZIKA 1 LYZECZKA PRAZONYCH POKROJONYCH MIGDALOW WYMIESZAJ SER, EKTRAKT, SLODZIK. JEDZ SCHLODZONE POSYPANE MIGDALAMI. 4 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU POMIDOROWEGO 2 JAJKA SADZONE 2 PLASTERKI CHUDEGO BEKONU KAWA CZY HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: SELER Z CHUDYM SERKIEM TOPIONYM OBIAD: CHEF’S SALAD : SALATA I INNE JARZYNKI Z CHUDA WEDLINA, CHUDYM SEREM ZOLTYM I JAJKIEM OCET I OLIWA Z OLIWEK CZY TEZ INNY CHYDY SOS DO SALATEK PRZEKASKA: 1 POMIDOR ALBO 10 MALUTKICH POMIDORKOW WYPELNIONYCH SERKIEM ZIARNISTYM KOLACJA: RYBKA Z GRILA (NP. ORANGE ROUGHY) KAPUSTA PODPIECZONA NA OLIWIE Z OLIWEK DO TEGO JAKAS FASOLA DESER: GALARETKA BEZ CUKRU 5 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU JARZYNOWEGO OMLET Z SEREM I SZYNKA KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: PARE PLASTERKOW SZYNKI Z INDYKA OBIAD: MIESO WOLOWE MIELONE Z GRILA (TAKIE JAK NA HAMBURGERA TYLKO ZE CHUDE) SALATKA: ZIELENINKA, OGOREK, PAPRYKA, POMIDOR) OCET I OLIWKA CZY TEZ SOS DO SALATKI PRZEKASKA: PLASTERKI OGORKA Z KREMEM Z LOSOSIA KOLACJA: MARYNOWANA PIERS Z KURCZAKA DUSZONE POMIDORY Z CEBULA SZPINAK NA PARZE SALATKA (SALATA, OGOREK, ZIELONA PAPRYKA, POMIDOR) OLIWA I OCET LUB SOS DO SALATEK DESER: MIGDALOWY KREM RICOTTA 6 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU POMIDOROWEG JAJECZNICA Z GRZYBAMI I ZIOLAMI 2 PLATKI KANADYJSKIEGO BEKONU KAWA LUB HERBATE BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: KAWALEK SERA MOZZARELLA OBIAD: SALATKA (POKROJONA PIERS Z KURCZAKA, SER PARMESAN, SALATA, CEBULA) SOS DO SALATY PRZEKASKA: ½ SZKLANKI SERA ZIARNISTEGO Z ½ SZKLANKI POKROJ0NEGO POMIDORA I OGORKA KOLACJA: RYBA PIECZONA W FOLI CZY TEZ NA OLIWIE Z CYTRYNA MIESZANE JARZYNKI ZAPIEKANE W PIEKARNKU Z ZIOLAMI I SEREM ZOLTYM 8 DZIEN: SNIADANIE: JAJECZNICA Z SOSEM SALSA KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: KAWALEK SERA MOZZARELLA OBIAD: SALATA ZE STEAKIEM (SALATA, OGOREK, POMIDOR, CEBULA, OLIWKI, POKROJONY STEAK) SOS DO SALATY LUB OLIWA I OCET GALARETKA BEZ CUKRU PRZEKASKA: PLASTERKI OGORKA Z SEREM ZOLTYM KOLACJA: POKROJONA PIERS Z KURCZAKA UPIECZONA NA TROSZCE OLEJU Z CEBULA, GRZYBAMI I PAPRYKA FASOLA ZIELONA NA PARZE SALATKA (SALATA, POMIDOR, OGOREK, SER FETA, OLIWKI) SOS DO SALATY LUB OLIWA I OCET DESER: WANILIOWY SER RICOTTA 9 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU JARZYNOWEG JAJECZNICA Z GRZYBAMI I SZPARAGIEM KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: PLASTERKI OGORKA Z CHRZANEM I SZYNKA Z INDYKA OBIAD: SALATA GRECKA (SALATA, POMIDIR, OGOREK, CEBULA, OLIWKI, SER FETA) SOS DO SALATY LUB OLIWA I OCET GALARETKA BEZ CUKRU PRZEKASKA: SELER Z SERKIEM TOPIONYM KOLACJA: RYBKA KALAFIOR PIECZONY W PIEKARNIKU Z SEREM ZOLTYM KAPUSTA KISZONA DESER: CYTRYNOWY KREM RICOTTA 10 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU POMIDOROWEGO OMLET Z GRZYBAMI I BEKONEM KANADYJSKIM KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: SEREK TOPIONY OBIAD: SALATKA Z KREWETKAMI (SALATA, OGOREK, POMIDOR, CEBULA, SER MOZZARELLA, KREWETKI) SOS DO SALATEK LUB OCET I OLIWA PRZEKASKA: ½ SZKLANKI SERKA ZIARNISTEGO KOLACJA: CHUDA WOLOWINA POSYPANA PIEPRZEM I UPIECZONA W PIEKARNKU BROKULY NA PARZE SALATA Z DOZWOLONYCH JARZYN SOS DO SALATY DESER: MIGDALOWY KREM RICOTTA 11 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU POMIDOROWEGO OMLET Z SEREM KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: OGOREK KONSERWOWY OBIAD: HAMBURGER Z GRILLA (BEZ CHLEBA OCZYWISCIE) SALATKA (SALATA, OGOREK, POMIDOR, ZIELONA PAPRYKA, CZERWONA FASOLA) SOS DO SALATEK PRZEKASKA: KAWALEK SERA MOZZARELLA KOLACJA: PIERS Z KURCZAKA KAPUSTA PODPIECZONA NA OLIWIE BROKULY NA PARZE DESER: MIGDALOWY KREM RICOTTA 12 DZIEN: SNIADANIE: MALA SZKLANKA SOKU JARZYNOWEGO BROKULY I SZYNKA ZAPIEKANA W PIEKARNIKU Z JAJKIEM I ZIOLAMI KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: JEDEN KAWALEK SERKA TOPIONEGO OBIAD: SALATA Z KURCZAKIEM I PISTACJAMI (SALATA, OGOREK, POMIDOR, PAPRYKA, CEBULA, PIERS Z KURCZAKA I PISTACJE) SOS DO SALATEK LUB OCET I OLIWA PRZEKASKA: SWIEZA MOZZARELLA KOLACJA: LOSOS SALATA Z ZIELENINY SZPARAGA NA PARZE POMIDOR UPIECZONY W PIEKARNIKU DESER: CYTRYNOWY KREM RICOTTA 13 DZIEN: SANIADANIE: 2 JAJKA 2 PLATKI KANADYJSKIEGO BEKONU KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: SELER Z SERKIEM TOPIONYM OBIAD: SALATA Z LOSOSIEM (SZPINAK, POMIDOR, OGOREK, CEBULA, RESZTKI LOSOSIA Z POPRZEDNIEGO DNIA) OLIWA I OCET LUB SOS DO SALATEK PRZEKASKA: PARE PLASTERKOW SZYNKI Z INDYKA KOLACJA: STEAK Z GRILA SALATKA (OGOREK, POMIDOR, CEBULA ORAZ PIEPRZ , OCET I OLIWA) DESER: KAWOWY KREM RICOTTA 14 DZIEN: SNIADANIE: 2 JAJKA NA MIEKKO OGOREK KAWA LUB HERBATA BEZKOFEINOWA PRZEKASKA: PARE PLASTERKOW SZYNKI OBIAD: SEREK ZIARNISTY Z POKROJONYMI JARZYNAMI TUNCZYK PRZEKASKA: SELER Z SERKIEM TOPIONYM KOLACJA: PIERS KURCZAKA Z GRILA JARZYNKI Z GRILA SALATA Z SOSEM DO SALATY LUB OCET I OLIWA DESER: GALARETKA BEZ CUKRU Z LYZKA UBITEJ SMIETANY I SLODZIKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny juz pisze....:p ja ja stosowalam (sb) tylko tydzien a schudłam 3 kilo ale potem przerwalam bo mialm wyjazd i w ogole:p ale powiem szczerze ze to najlepsza dieta jaka stosowałam, i wiecie co??????????najwicej ciszylam sie nie z kg ktore ubyły ile z tego co ubyłow talii i pupie i udaach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Orany :) dzięki wielke :) A czy na tej diecie jeśli będę ją bardzo dkoładnie przestrzegać mogę schudnać więcej niż 5 kg...? bo mi pasuje tak gdzieś z 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziaczek--jesli bedziesz jadla wg jej zasad schudniesz wicej niz 8 kilo i to bardzo szybko:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
A jak myślisz w jakm czasie mi się to uda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w I fazie chudnie sie od 5-6,5 kilo czyli powinno ci to zająć jakies 3 tygodnie to góra:p tak mi sie wydaje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Dziękuje ślicznie :) to od jutra zaczynam tą dietę z Tobą, jeśli mogę oczywiście :) Będziemy sobie pisałyśmy co zjadłyśmy i takie tam ok ? :) Mam nadzieje że tym razem uda mi się schudnąć bo walczę z kilosami już kilka lat i mi to nie wychodzi... chcę schudnąć 7, 8 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziaczku --zapraszam cie serdecznie do wspólnego dietowania:p ja oczywiście bede pisala co bede jesc i Ty tak samo;p Dziewczyny przyłączajcie się :p:p:p RAzEM RAŹniej:p:p:p jja odezwe sie po pracy tak po 21 bo teraz pracuje, napisz dokladnie co jutro bede jadła i wszystko objasnie Buziaki:p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego cały czas wypinasz
na nas język?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra jszcze godznia w pracy i po pracy jak bede w domu napisze dziewczyny na jutro rozpiske co bedziemy jadły:p i tak bede pisala codzien:p:p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek565
Super !!! :D Jestem na tak :D zeby wcześniej dzien sobie zaplanowac co bedziemy jadły... to spowoduje ze nie siegniemy po nic innego :D extra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×