Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabrysia S.

Które garnki lepsze - emaliowane czy ze stali nierdzewnej?

Polecane posty

Gość annieareyouokay
Korzystałem z tych coccotte i są bardzo dobre. teraz wzbogaciłem swój zestaw o specjalistyczne naczynia do duszenia, też staub, też żeliwne. super są. do restauracji idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moveout
lepsze są ze stali. ale ostatnio skorzystałem z żeliwa, mam czajniki, formy do pieczenia i naczynia do tajine, wszystko od stauba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama stoję przed wyborem garów i nie wiem co wybrać.. Garnki ze stali nierdzewnej są bardzo wytrzymałe, bardziej niż emaliowane. Ale uwalniają do potraw szkodliwe składniki. Jednak są to ilości, które przynajmniej teoretycznie nam nie szkodzą.. Emaliowane niczego nie uwalniają, ale j są mniej trwałe :/ a do tego te, które mi się podobają są jasne.. z wyborem nie pomogę, ale mogę polecić zaufany sklep: http://www.e-carla.com Robiłam tam zakupy parę razy i zawsze wszystko było w porządku. A tak nawiasem, maja tam fajne garnki w groszki (emaliowane). Podobają się Wam? Bo zastanawiam się między nimi a Termo Helios??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irmina_81
Jakim symbolem stali 18/0, 18/8 czy 18/10 oznakowane są garnki Phillipiaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irmina_81 nasze naczynie wykonane są ze szlachetnej stali chromowo-niklowej Cr-Ni 18/10. Pozdrawiam, Marta Kowalewska Online Ekspert marki PHILIPIAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miedziak
Ale wiesz, że jest więcej rodzajów? Ballarini robi świetna garnki granitowe, ceramiczne, miedziane, tytanowe, indukcyjne (patelnie też, nawet grillowe). Mam różne i są świetne. Jak chcesz stal to koniecznie wybieraj Zwillinga. Oprócz garnków robią jeszcze rewelacyjne akcesoria (nie tylko kuchenne ale też manicure, jestem zakochana w pilniczkach) i przede wszystkim noże <3 Ale i tak moim creme de la creme jest Staub. Żeliwo i ceramika najwyższej światowej jakości, serio. Super naczynia, do duszenia, patelnie, pojemniki i różne akcesoria. NIe ma nic lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia pal
Jestem miłośniczką wyrobów philipiaka póki co mam tylko garnki ale mam ochote na ich szybkowar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm.. ja jakiś czas temu kupiłam patelnię Sofram. Dokładnie taką: http://www.e-carla.com/patelnia-sofram-soft-nierdzewna-28-cm,id1024.html . Jest kilka wielkości do wyboru. Ja szukałąm dużej. Teraz jakbym miała wybierać garnki, to kuiłabym z tej samej firmy, albo powtórzyłabym garnki Omega, których teraz używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam od lat nierdzewne Galicja, nieważne co w nich gotuję są jak nowe, po ziemniakach nie ma osadu, gotuje się w nich szybko długo utrzymują gorące dania, nie nagrzewa się rączka. Czajnik też mam Galicji nierdzewny i też jest super, no i niedrogie, polecam GALICJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do nowego mieszkania postanowiłem zakupić nowoczesne garnki emaliowane z oferty https://polka24.pl ,5 sztuk . Okazało się to być strzałem w 10, gdyż niegdyś posiadałam nierdzewne garnki i nie były one wcale nie wiadomo jakiej jakości. Co najważniejsze, gotowanie stało się dużo przyjemniejsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Natalia natalia
Dwa lata temu przeprowadzałam się do swojego mieszkania, gdzie musiałam kupić wszystko od początku. Chciałam kuchnię trochę w stylu retro i bardzo pasowały do niej garnki emaliowane. W założeniach jednak chciałam mieć różne garnki i różne oglądałam, nierdzewne, emaliowane, szklane, teflonowe itd. W praktyce wyszło tak, że poza kilkoma patelniami teflonowymi, jedną ceramiczną oraz kilkoma pokrywkami szklanymi, resztę garnków i przyborów mam emaliowane. Mam więc (emaliowane): -kilkanaście sztuk różnej wielkości garnków, od naprawdę małych po wielki gar -kilka pokrywek różnej wielkości -2 rondelki z rączką -1 tygielek z rączką (tak jakby mały, wysoki i wąski rondel z rączką) -2 duże kubki tzw. kwarty z uchem -kilka małych kubków do picia -1 mini patelnia -1 czajnik -1 łyżka wazowa i 1 łyżka cedzakowa Dlaczego tak wyszło, że mam prawie wszystko emaliowane? Ze 3 rzeczy (garnki) dostałam od Teściowej, a resztę kupowałam stopniowo, w miarę potrzeb, albo gdy mi coś wpadło w oko. Kompletów nie kupowałam, bo lubię różnorodność. Mam naczynia jednolite, w różnych kolorach, kremowe, blade różowe, żółte, zielone, granatowej itp. Także w różne wzory, np. z kogutem, w kwiatki, w grochy itp. Co mi wpadło w oko, to brałam. Starałam się brać produkty produkcji polskiej, np. Silesii, albo dawnej Emalii Olkusz, ale mam też czeskie i ze 2 chińskie garnki. Zalety garnków emaliowanych: -ogromny wybór wzorów i kolorów -przystępna cena -łatwo dostępne -zdrowe i higieniczne (podobno) -łatwe do czyszczenia (można być w zmywarce) -obojętne dla potraw (nie zmieniają smaku i zapachu potraw) Wady: -łatwo zniszczyć, np. porysować metalowymi sztućcami, porysować czyszcząc lub niechcący uderzając (odpryśnie emalia) - gdy emalia odpryśnie albo gdy są mocno porysowane, teoretycznie nie nadają się już do użytku -potrawy dość łatwo się w nich przypalają, np. dania jednogarnkowe -nie trzymają ciepła/dłużej się nagrzewają -przez pokrywki emaliowane nie widać co dzieje się w garnku, w sensie trzeba częściej zaglądać i odkrywać potrawę podczas przyrządzania Ja o swoje garnki bardzo dbam. Mieszam w nich tylko drewnianymi i bambusowymi przyborami, żeby nie porysować. Myję ręcznie (zmywak + płyn do naczyń lub delikatne mleczko do czyszczenia) lub w zmywarce. Jak są mocno przybrudzone to namaczam wcześniej. Jak mi się coś przypali, a ileś razy już mi się to zdarzyło, to mam sposób na to. Namaczam i wrzucam do środka, choćby i najzwyklejszą, tabletkę do zmywarki i potem to gotuję. Tabletka się rozpuszcza i przypalenie namięka, rozpuszcza się bądź odkleja od dna. A potem normalnie czyszczę. Kilka moich garnków ma bardzo delikatne zarysowania, ale to dlatego, że mi chłop zwykłymi sztućcami gmerał w garnkach. W dwóch dno od środka trochę zmatowiało (może od czyszczenia), a cała reszta jest w stanie idealnym. Gotuję sporo, nieraz codziennie nieraz rzadziej, często 2 dania. Gotuję różne rzeczy: zupy, ziemniaki, ryże, kasze, budynie, mleka, dania jednogarnkowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Learia
Mam ten sam dylemat i poszukiwania zaprowadziły mnie do garnków mineralnych. Znalazłam coś takiego WMF Fusiontec https://www.goblet.pl/szukaj/?search=product&string=fusiontec&search_top= Okazuje się, że jest to stop żelaza i minerałów, o którym można powiedzieć, że łączy zalety zarówno garnków stalowych , jak i emaliowanych, a przy tym jest bardzo wytrzymały. Niestety nie znam nikogo, kto używa ich na co dzień, więc nie wiem jak sprawują się w praktyce . Może to dobra alternatywa ? Czy ktoś używa i może coś więcej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na zakup garnków ze stali nierdzewnej i nie żałuję decyzji. Kupiłam 8-elementowy zestaw garnków firmy Korkmaz tutaj https://www.porcelana24.pl/komplet-garnkow-8el-kormkaz-perla-a1606.html. Sprawdzają się rewelacyjnie. Uchwyty faktycznie się nie nagrzewają, pokarm nie przywiera i łatwo się je czyści. Polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tolana

ani te, ani te jak dla mnie. Ja gotuję już od dawna na garnkach wykonanych w 100% z jednego kawałka aluminium ( odlewane pod ciśnieniem) i uważam, że nie mają sobie równych. Kupuję przede wszystkim produkty polskiej firmy Valdinox, bo tu mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Nowoczesny wygląd, duża funkcjonalność i praktyczność. Idealne do smażenia, gotowania czy duszenia. I to co cenię sobie w nich chyba najbardziej to fakt, ze potrafią wydobyć z każdego dania jego prawdziwy smak i aromat - bezcenne 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manika

Ja wybrałam garnki ze stali nierdzewnej, bo chciałam móc je myć w zmywarce.. Którą w końcu kupiłam i jestem zachwycona, zakochana w niej. Mam Electrolux MaxiFlex 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minni

A ja też się pochwalę mam tez Electroluxa ale zmywarke  z systemem QuickSelect, proste i szybkie sterowanie, zmywarka mysli za mnie a ja się ciesze czystymi naczyniami. Jestem zachwycona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×