Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

felina21

wlasny kąt- budować?kupić mieszkanie czy dom

Polecane posty

z przerażeniem patrze na rosnące ceny domów i mieszkan, jeszcze 2 lata temu były w moich okolicach za 50tys a teraz juz 150 tys ;(. a ciągle rosną. pieniędzy uzbierac sie nie da, więc kredyt...tylko gdzie ile ? czy warto. raczej ceny juz nie spadna, wiec kupic jak najszybciej? a może wybudować dom, kupić działke? nie wiem co jest lepszym wyborem? Jak wy uwazacie? jak zdecydowaliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 150 tys to u mnie malutka
działka kosztuje - pusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest to możliwe
lepszy jest dom...nie ma takich wysokich opłat jak w bloku...nie płacisz za czynsz...tylko za grunt a to są groszowe sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
by wybudowac dom? za co nalezy najpierw sie zabrac? kupno działki? potem znaleśc firme i projekt.czy tylko firme a ona sama zalatwia.wybudowa domu ile czasu trwa.mieszkanie kupic prostsza sprawa. tylko cale zycie w 3 pokojach za taka cene? cenowo podobnie do domu :( gdybym wiedziala ze ceny tak podskocza, dawno bym kupila i teraz z głowy problem.a teraz chce sie zalozyc rodzine, dzieci..a własnego kąta brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akrobatka
Ja właśnie miałąm niedawno podobny problem...Teraz mieszkam w bloku,ale niedługo wprowadzam się do nowego,ślicznego domku z ogródkiem...Wszystkim mówie...BUDUJCIE SIĘ!!! Troche sie człowiek pomęczy, pooszczędza ale za to jak sie serduszko cieszy kiedy mozna powiedziec...TO MÓJ DOM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od czego zaczelas akrobatko? kupilas stary i wyremontowalas, czy od razu nowy stawialas? jak wyglądała drogo do twojego domku? jak cenowo to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie dom
koszty utrzymania takie jak w bloku a wiekszy metraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze kazdy z was pisze budowac dom... wydaje mi sie to nieprawdopodobne bym mogla to marzenie spelnic.owszem posiadanie domu z ogrodkiem, garazem to wspaniala sprawa. ale wydaje mi sie ze udaje sie to nielicznym. Posiadanie go to dla mnie tak odlegla sprawa. a czy lepiej stary odremontowac, czy od razu brac sie za budowe nowego.Jak cenowo to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem lepiej budować nowy :) Koszty pewnie będą trochę większe, ale wiesz co masz, od początku robisz tak jak Ci się podoba, nie musisz niczego przerabiać itp. W porównaniu z mieszkaniem koszty utrzymania w przeliczeniu na m2 są o wiele niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemawiacie za domem :) moge prosic o rady jakies? jak jak imi drogami kroczyc by zdobyc upragniony dom moze jest na forum ktos ,kto sie budowal lub własnie buduje.i napisze mi jak sie do tego zabierał,na co zwrócic uwage, jak cenowo to wygląda.gdzie sie zgłosic. Powiem szczerze cała moja rodzina i znajomi w blokach mieszkaja, wiec dom to dla mnie abstrakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie, jak pisze Wielbiciel :) jest taki topik o budowaniu doamu na kafe nawet - poszukaj, ale długawy jest..;) kup działkę (budowlaną lub rolną jeśli masz czas na odrolnienie jej), kup gotowy projekt (są tańsze niż nowy robiony specjalnie, ale też kilka tys kosztują), znajdź ekipę - koszmar, miałam remont i rozbudowę w zeszłym roku.. niestety - specjaliści siedzą na zachodzie, ci co zostali.. ehh.. i nie martw się na zapas:) będzie trochę straszno, trochę nerwowo ale pomyśl o końcowym efekcie - MÓJ DOM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bral juz ktos z was kredyt na własny kąt.jaki bank polecacie.ile wzieliscie i na jaki okres? zadam jeszcze jedno (pewnie głupie dla was pytanie) o co chodzi z tym projektami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wiele lepszy jest dom:) mozesz sobie urządzić w nocy dyskoteke i nikt nie zadzwoni po policje;) ja bym w życiu nie zamieszkała na blokach... jedyny minus mieszkanią w domu to niezaplanowane wydatki np. przyjdzie wichura uszkodzi rynny i musisz wyskoczyć z 5 tysięcy... w bloku takie rzeczy sie nie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×