Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Dziewczyny zrobiłam tabelkę taką po swojemu z osobami które w zasadzie teraz tylko tu piszą. Jak wam sie nie podoba to zmieniajcie, jednak ta początkowa ma wiele osób które odezwały sie tylko na początku a teraz już cisza jest. Moim zdaniem w każdej chwili może sie któraś dopisać, nawet z tych co zapisały się na samym początku a teraz milczą. Nie znam terminów Jaoanny więc dopisz je, pozatym ostatnio sie odzywała też Sylus3, ale jej terminów też nie znam. Myślałm co by jeszcze dopisać, może kg które nam przybyły?? Jak myślicie. franceska-------27-------monachium---------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25--------Szczecin-----------15.07---------1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz--------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa----------25.07 --------01.05-córka Żurkowa--------24-------Wrocław-----------26.07---------03.05 - synek plusia-----------31--------Szwecja-----------25.07--------04.05-córka Monia79--------28------Wejherowo--------26.0 7--------04.05--córka Grzybiara-----34------Przemyśl------------28.07 ---------04.05-? marzenie31---31-------słupsk--------------30.07- ---------05.05-córka kareczka------26-------Łódź----------------30.07 ---------05.05--synek magmal---------26-------Opole---------------30. 07---------05.05--córka zizusia---------24------rzeszów-------------03.08---------10.05 czarna---------24--------Konin---------------05. 08--------12.05-synek peletka---------31-------nowy targ---------05.08---------12.05-córka bajabaja-------29-------śląsk cieszyński---22.07---------12.05 sysunia27------28------ok. Gliwic-----------06.08---------13.05--córka weronikx.......33.......Wrocław............08.08 ........15.05 bibi2------------29-------Dąbrowa Górn.----19.08---------26.05-córka mickey---------32-------Gdynia---------------23.0 7---------28.04-synek JoannaWM------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska-------27-------monachium---------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25--------Szczecin-----------15.07---------1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz--------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa----------25.07 --------01.05-córka Żurkowa--------24-------Wrocław-----------26.07--------- 03.05 - synek plusia-----------31--------Szwecja-----------25.07------ --04.05-córka Monia79--------28------Wejherowo--------26.0 7--------04.05--córka Grzybiara-----34------Przemyśl------------28.07 ---------04.05-? marzenie31---31-------słupsk--------------30.07- ---------05.05-córka kareczka------26-------Łódź----------------30.07 ---------05.05--synek magmal---------26-------Opole---------------30. 07---------05.05--córka zizusia---------24------rzeszów-------------03.08------- --10.05 czarna---------24--------Konin---------------05. 08--------12.05-synek peletka---------31-------nowy targ---------05.08---------12.05-córka bajabaja-------29-------śląsk cieszyński---22.07---------12.05 sysunia27------28------ok. Gliwic-----------06.08---------13.05--córka weronikx.......33.......Wrocław............08.08 ........15.05 bibi2------------29-------Dąbrowa Górn.----19.08---------26.05-córka mickey---------32-------Gdynia---------------23.0 7---------28.04-synek JoannaWM------ A czemu pogrubione mi wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna dziekuje ze i ja sie tam znalazlam, dopisz prosze 34-Wrocław-18.08.07- 24.05 Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska-------27-------monachium---------19.07-- ------25.04-córka to ja CC---------25--------Szczecin-----------15.07---------1.05 coral bay------- 33--------nowy sącz--------- 25.07--------01.05-córka wiolaj------------28--------warszawa----------25.07 --------01.05-córka Żurkowa--------24-------Wrocław-----------26.07--------- 03.05 - synek plusia-----------31--------Szwecja-----------25.07------ --04.05-córka Monia79--------28------Wejherowo--------26.0 7--------04.05--córka Grzybiara-----34------Przemyśl------------28.07 ---------04.05-? marzenie31---31-------słupsk--------------30.07- ---------05.05-córka kareczka------26-------Łódź----------------30.07 ---------05.05--synek magmal---------26-------Opole---------------30. 07---------05.05--córka zizusia---------24------rzeszów-------------03.08------- --10.05 czarna---------24--------Konin---------------05. 08--------12.05-synek peletka---------31-------nowy targ---------05.08---------12.05-córka bajabaja-------29-------śląsk cieszyński---22.07---------12.05 sysunia27------28------ok. Gliwic-----------06.08---------13.05--córka weronikx.......33......Wrocław............08.08 ........15.05 JoannaWM----34-------Wrocław-----------18.08.---------24.05 bibi2------------29-------Dąbrowa Górn.---19.08---------26.05-córka mickey---------32-------Gdynia--------------23.07---------28.04-synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie rozumię dlaczego tak wam zależy na usuwaniu osób z tabelki...przecież nikomu nie przeszkadza, że są o 2 osoby więcej...a może akurat bedą chciały do nas wrócić i poczują się urażone, że wyrzuciłyśmy je z tabelki....??? Pozatym nie rozumiem dlaczego pominięta została Coral bay, która jest z nami od samego początku....soczek 37 oraz dlaczego np Mickey znalazła się na końcu tabelki skoro termin ma na koniec kwietnia?? Ja jestem za starą tabelką, która tworzyła się od początku...ale jeśli macie inne zdanie to się dostosuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral bay nie została pominięta, jest w tabelce, mickey przez przypadek sie pomyliłam po prostu i znalazła sie na końcu a soczek wogóle nie pamiętam kiedy się odzywała i dlatego jej nie wpisałam. Ale napisałam oczywiście że nie narzucam nikomu tej tabelki i może być ta co na początku. Nikogo nie chciałam urazić sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:) juz po pracy :) Oj oj co ja czytam igla brrrrrrr straszne to dlamnie jak ja widze to moge padac, juz mam stracha jak bede w szpitalu i mi znöw do reki igle wsadza straszne!!!!!!! To gorsze od porodu, tego wlasnie sie wiecej boje. Möj pierwszy poröd byl niezly. Mama byla tez przy porodzie i sie dziwila ze tak go \"latwo \" przeszlam. Ja jestm ciekawa jak teraz bedzie bo do tej pory niewiem co to böl party, mi musialy möwic kiedy mam co robic.... To nieznaczy ze böli nie bylo ale jakos z opowiadan innych to sobie inaczej wyobrazalam.... To igla i awanie piersi dziecku bylo straszniejsze.... A cc to bym niechciala miec bo jak od cioci wiem to nawet sie potym smiac niemozna jest ciezko, a jak ktos sam musi z baby w domu byc to by trudno bylo. A wiec najlepiej naturalnie rodzic... czarna nierozumie sama czemu tak tyje bo slodkiego nie jem... No a tak wogule to ile tygodni ciaze trwa, jakos do tej pory sie tym nie interesowalam nawet nie liczylam ile u Casey bylo... sysunia27 masz racje tak najlepiej moja mala tez mialam u mnie i super bylo do cycka i dalej spac ;) grzybiara33 zusia24 ja tez troszke leniwa ale to tylko przezto ze mi trudno przez wage :( to ja CC dziekuje tez sie z chlopca cieszymy :) A mieszkanie to mam duze wiem to bo kolezanki tutaj mniejsze maja, ale wiecz jak to jest moja mala ma tyle zabawek i wrzystko sie zbiera to od mamy taty albo brata czy siostry cos dostaniesz a gdzie to chowac... No trudno ale co zrobic... A ty tez chlopca bedziecz miala Rufin sie ma nazywac? Fajne imie z kad je masz? Zurkwa-Wroclaw nerwy... no juz tak zle nie jest ale möj maz jusz sie cieszy kiedy wrzystko sie skonczy bo go dobijam jak möwi ;) Ale wiecie co tzeba to troszke wykozystac bo jak dzidzi bedzie to juz tak fajnie nie bedzie.... Ze maz w domu wrzystko robic bedzie, albo ze jak powiemy na to mam smaka albo na tamto wiec hop...:) No bez przesady ale tak troszku to potrzebne jeszcze dosc roboty bedziemy mialy iedlugo.... A co do tabelki to mysle ze fajnie by bylo jak imiona by tam tez staly, wage moze tez oprucz gdy bede najgrubsza ;) No nie to zart.... Narazie lece z cöra doktora pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna2222222
sysunia-ciekawe jak bedzie na waszym topicku,pewnie kazdy normalnie zrozumie i uszanuje twoje zdanie,na topicku kwietniowek jak chanel sie wypowiedziala zeby lepiej zostawic ta tabelke w spokoju to ja tak zjechali ze szkoda gadac,i to kazda pod pomaranczowym nickiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Baby! Ta tabelka to w sumie dla mnie mało ważna, wyżej cenię wszystkie wasze ciekawe wypowiedzi. Nadajcie jej kształt, jaki uważacie, ja się dostosuję:-) Ja dziś pierwszy dzień w pracy w nowym roku, bo wcześniej były 3 dni chorobowegi i trzydniowe szkolenie. Nawet nie najgorzej tak na rozruch.. Moja dzidzia kopie mnie tylko na dole - koło pępka jeszcze nie. Od czego to zależy, jak jest ułożona?? Bo sądzę, że chyba mała nie jest, skoro w 22tyg miała 660g. Dziś się zaopatrzyłam w pierwsze ciążowe dżinsy. Cena - jak dla mnie - porażająca. Sporo czytałam tu na kafeterii o wrażeniach z porodu - bardzo ciekawe te opisy są - polecam - poczytajcie. Sama chciałabym urodzić SN, ale jednak ze znieczuleniem - skoro takie środki są, to po to, by pomogły nam znieść lepiej ból. Koleżanka która rodziła 1,5 roku temu miała cc, którą wspomina naprawdę dobrze. Ile ludzi, tyle opinii - jak mówi przysłowie. Glukoza - nie jest taka zła. Dało się ją wypić bez większych emocji. Jak miałam to badanie, to byłam przeziębiona - głowa mnie bardziej bolała, a na dodatek wnerwiało czekanie. Pozdrówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, trochę mnie tu nie było i co widzę usunełyście mnie z tabelki : ( a i tak byłam na samym końcu bo mam termin na koniec maja. byłam ostatnio sporo zalatana ale czytałam topić tylko nic nie pisałam. tak strasznie mi przykro z powodu minimoni, jak się dowiedziałam to ryczałam i nie mogłam się opanować, minimoniu jest mi naprawdę bardzo przykro, wiem że żadne słowa cię teraz nie pocieszą ale wiedz że cały czas myślimy o tobie. trzymaj się jakoś... ja jutro idę na wizytę i usg połówkowe do nowego lekarza, tzn znam go ze szpitala , bo odbierał mój pierwszy poród i robił badania w szpitalu. ale od początku ciązy chodziłąm do innego niestety teraz jestem zmuszona zmienić i chodzić prywatnie ( nie bardzo mi sie to uśmiecha z powodów finansowych ale jak mus to mus) jutro więc idziemy z meżem podglądać naszego maluszka, amm nadzieję i całym sercem wierzę że wszytko jest ok, bo czuję się dobrze a maluch z każdym dniem kopie coraz bardziej. być mozę poznamy tez płec dzieciaczka jeśli będzie miała ochotę pokazać conieco. oczywiśćei najważniejsze żeby maluch był zdrowy ale jeśli lekarz powie jaką ma płec to bedziemy wiedzieli kto tam tak kopie i kogo oczekiwać : ) widzę że sporo tu poświecacie na przemyślenia na temat porodu. ja wam powiem , bo ja to przeżyłam już raz. przede wszytkim trzeba się nastawić do tego pozytywnie i nie myśleć co złego mozę się wydarzyć i czy dacie radę, bo natura tak nas stwotzyła że radę dać musimy i już, a prawda jest taka że nawet jak bedzie cieżko to zapomnicie o tym w sekundzie kiedy położą wam maluszka na brzuchu. oczywiśćie dobrze jest poczytać i wiedziec co cie czeka jakie są fazy porodu co można wtedy robić,ale nie można z góry zakłądać ze nie dam rady, nie zniosę bólu itp. dziewczynki im lepsze nastawienie tym maluszkowi tez bezie łatwiej, tak więc głowa do góry i nie martwić się na zapas. a jak tam wasze brzuszki? mój już zaczął byc widoczny i raczej widać że to nie obżarstwo, ale to już 21 tydzień więc już najwyższy czas. kupiłam sobie fajne spodnie ciażówe na allegro i jestem bardzo zadowolona, ciekawe na jak długo mi starczą. narazie uciekam ale niedługo się znowu odezwę. trzymajcie się ciewplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Myślę ze pomysł z dodaniem imion do tabelki jest bardzo dobry. Co do wagi to sama nie wiem, będzie trzeba cały czas uaktualniać tabelkę ;) bibi2: widzę ze wybrałyśmy to samo imię dla córeczki - Lenka. Od początku ciąży jestem zdecydowana na to imię chociaż nie wszystkim sie podoba :( Mnie czeka badanie glukozy 26/01/08 - mam nadzieje ze nie będzie tak źle. Szczerze mówiąc nie wiem nawet jakiego smaku sie spodziewać, lubię słodycze wiec chyba jakoś dam rade. Jak trzeba to trzeba. Przychylam sie do zdania sysuni27 ze nie ma potrzeby usuwania nikogo z tabelki. W końcu nikt nie musi wypowiadać sie na forum skoro nie czuje potrzeby, ale w końcu wszystkie mamy termin majowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wczoraj odłaczono interent i prad bo obok w klatce sie kabel z faza zapalił , wiec dzis sie ustosunkuje do wszystkich wypowiedzi. Tabelka moim zdaniem powinna byc nowa bo niektóre osoby sie juz nie odzywaja od dobrych kilku miesiecy ale sie nie upieram bo teraz to nie jest wazne.bedzie tabela wazna w maju jak bedziemy czekac na poszczegolne rozwiazania i czy płec sie zgodziła. Co do ciazy to trwa ona 38-40 tygodni dlatego wychodzi nam ze w ciazy jestesmy 10 miechów no ale tak jest najczesciej rodzi sie w 38,39tc. jesli chodzi o grzybice i jedzenie słodyczy to w moim przypadku to sie nie pokrywa bo wcale nie jem słodkiego niczego nie słodze i pije tylko wode mineralna a jednak swedzi mnie coniebadz. Czarna te szczawiany to mozesz miec tendencje do robienia sie kamieni i lekarz moze ci zalecic picie wode mineralna ale bez szczawianów wiec np szczawniczanka i piwniczanka odpada.Bakterie nie koniecznie odgrywaja tu istona role czasami wystarcza urosept bo u ciezrnych stany zapalne dróg moczowych to standard. Jesli chodzi o liste rzeczy dla malca to dla mnie jest przesadzona ale widze ze zabezpiecza na wszelkie okolicznosci popatrzcie na same pileuchy 40 tetrowych 3 falnelowe do tego pampersy i jednorazówki + ceratki ale to juz moje zdanie .Ja prałam rzeczy w płatkach w pralce i nic mi sie nie robiło z pralka kto teraz pierze w rekach? Proszki dla dzieci sa drogie ale tak samo dobrze pierze sie w Bobasie jak i w Lovela .Wazne zeby były dla dzieci. Materac w łózeczku ja mam zwykły gabkowy dopiero teraz kupilismy taki lepszy ,gabkowy szybko wysychał jak dziecko mi go posikało przy wietrzeniu ale to juz jak kto woli. A ja rodziłam naturalnie i szybko 6godz.z czego bolało 3 ale szybko zleciało i polecam naturalny poród .Najgorsze było dla mnie zszywanie krocza po nacieciu.cesarki sie boje ale tylko dlatego ze jestem uczulona na znieczulenia i trudno sie wybudzam ale jak trzeba bedzie robic cc to postaram sie do uprzedzi lekarzy o moich alergiach. Ja bede rodzic w szpitalu gdzie pracuje mój gin ale mam tam tez połozna która jest nieoceniona przy natyralnym porodzie , lekarza to wtedy nie musi byc.Do mojego szpitala jak rodziłam Wike to nie trzeba było nic przynosic a teraz trzeba kosmetyki i pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek37 czy mogłabyś przesłać link do tych spodni na allegro? Chcę kupić tanie, fajne jeansy i lepiej jak ktoś coś poleci. Monia79 no imię to samo wybrałyśmy tylko że mijemu synusiowi się nie podoba :( więc musielismy osiagnac jakiś kompromis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi2 ja te spodnie kupiłam używane ale wyglądają jak nowe więc nie am pewnie tkaich drugich, ale trzeba poszperać na allegro i wpisac zakres cen jaki cię interesuję i na pewno znajdziesz coś fajnego dla siebie tylko musisz dokładnie się pomierzyć i znac swoje wymairy, ja mam zawsze problem z dobraniem długośći nogawek bo zwykle wszystkie spodnie są za krótkie i jak już coś trafię na mnie to jest cud : ) to takie spodnie kupiłam, l;ink ponizej http://www.allegro.pl/item290084688_swietne_jeansy_dla_przyszlej_mamy_10_jak_nowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek37 no naprawdę trafiły Ci się te spodnie. Ja kiedyś oglądałam coś około 80 zł, tylko że mam okropny prblem z długościa. Wszystkie są za długie. Robie się mała baryłka w tej ciąży. Muszę coś poszperać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa - nie lezalam w szpitalu..wymiotowalam ale nie az tak ;). Co do kilogramow to wolalabym nie odpisywac bo ja startowalam juz z duza nadwaga. Co do tabelki to moze nie usuwac nikogo... dopiero na poczatku maja zobaczymy ktore z nas sa tu nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek 37 witaj:) dlatego ja właśnie jestem przeciwko usuwaniu osób z tabelki...bo potem jak ta osoba wraca to czuje się niechciana...a to wcale nie prawda...dzisiaj właśnie była na ten temat rozmowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuje cisze calodzienna w jutrzejszym dniu ... Minimonia byla tu z Wami jest zalozycielka topiku , a jutro pozegna Swego Synka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franceska--------27-------monachium-------------19.07-- -------25.04--C Mickey-----------32--------Gdynia------------------20.07 ----------28.04--S coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C mała82----------25--------Skierniewice------------25. 07---------01.05 to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 01.05 inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07---------03.05 Żurkowa----------24------Wrocław-----------------26.07-- -------03.05--S plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------04.05--C Monia79----------28------Wejherowo--------------26.0 7---------04.05--C malagorzalka----33------Poznań-------------------28.0 7---------04.05 Grzybiara--------34------Przemyśl------------------28.07 ----------04.05-? marzenie31-----31--------słupsk-------------------30.07- ---------05.05--C kareczka--------26--------Łódź---------------------30.07 ----------05.05--S magmal-----------26---------Opole------------------30. 07----------05.05--C Sloneczko5050--23---------Konin------------------28 .07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź--------------------01.0 8 ----------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------03.08 ----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08----------12.05--C czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--S bajabaja---------29----śląsk cieszyński-----------22.07----------13.05 sysunia27--------28------ok. Gliwic-----------------06.08---------13.05--C Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp......................08 . 08.........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 ----------15.05 weronikx........33.......Wrocław...................08.08 ..........15.05 olinkaka----------28------Wrocław------------------8. 08-----------16.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- ---------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08-----------22.05--S madamagda------23-------Wrocław. --------------15.08----------24.05 JoannaWM----34-----------Wrocław----------------18.08.---------24 .05 bibi2--------------29--------Dąbrowa Górnicza----19.08---------26.05--C soczek37--------27------Ostrowiec św.------------22.08----------29.05 tak więc kopiuję jeszcze raz starą tabelkę uzupełnioną o JoannęWM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika23 Nie wydaje mi sie żeby całodniowa cisza uczciła pamięć Kamilka. Myślę ze każda z nas pomyśli jutro o Kamilku i minimoni a na znak solidarności możemy zapalić świeczkę w domu. Co Wy na to ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:0 długo nie pisałam, ale czytałam i do tej pory nie mogę uwierzyć w to co przytrafiło się moni:(:( ja czuję się ok, dziś byłam na usg i gin powiedział że raczej na 100% dziewczynka :) ale...coś jest nie tak, bo badał i robił te wszytkie pomiary i niby ok ale kazał jeść duzo białka czyli mieso, jaja i mleko bo jakiś tam pomiar jest w dolnych granicach...nie znam się na tym ale zamiast się cieszyć to teraz będę się martwić, niby to nic takiego (tak gin mówił) ale jak to matka będę sie martwić...w każdym razie mam jeść dużo białka i przyjść za 3 tyg na badanie:( pozdrowienia dla wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie majowki . W zwiazku z " osobista sprawą " autorki tego topiku dotyczącą ostatnich wydarzen mam do was prosbe . Ktora z was może założyc NOWY temat o tytule MAJ 2008 ? na prosbe minimoni o usuniecie jej nicku jako zalozycielki tematu odpowiadam ze nie mam takiej mozliwosci . Wiec proponuje nowy temat a ja umieszcze na poczatku link do tego tematu gdzie bedziecie mialy ( osoby zainteresowane ) caly czas dostep . Wy bedziecie pisaly w nowym temacie ..skopiujecie sobie tabelke i topik bedzie aktywny w nowej formie . Czekam na odpowiedz . Pozdrawiam minimonia wyrazy wspolczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję modessa 🌼 mam nadzieję ze któraś z was kochane majówki założy ten nowy topik, ja często wchodzę na kafe, choć juz nie na maj, ale jak widzę w spisie tematów swój topik i nick obok to mi bardzo przykro się robi. jeszcze ostatnia prośba do was. Jutro o 9.50 jest pogrzeb mojego synka. Proszę o modlitwę za Kamilka i za nas- jego rodziców. Pomyślcie o nas ciepło i trzymajcie kciuki żebym mogła godnie pożegnać się ze swoim maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×