Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roli

Ból krzyża we wczesnej ciąży?

Polecane posty

Gość bubels26
aha i dodam że za jakieś 3 dni powinnam dostac miesiączkę..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginekolog powiedzial ze na poczatku ciazy wszystko sie tam formuje i kregoslup sie prostuje, przygotowuje do noszenia ciezaru itp, stad moga byc te bole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dodam jeszcze ze taki bol pojawia sie rowniez bez ciazy oczywiscie, jest to rwa kulszowa, ja na to cierpialam jeszcze przed zajsciem w ciaze poniewaz upadlam na plecy, dokladnie tak samo jak teraz boli wiec nie mozna tego traktowac konkretnie jako objawu ciazy, bo wiele osob z chorym kregoslupem ma rwe kulszowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bubels26
witam wszystkich.....dziś zrobilam test...oczywiscie negatywny..;(....bardzo jestem rozczarowna ale wiedzialam ze tak bedzie tylko sie niepotrzebnie okaleczylam myśląc że tym razem mi sie udało..:(...no cóż takie zycie trzeba próbowac dalej...pozdrawiam wszystkich gorąco....powodzenia zycze...trzymam kciuki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!! Właśnie zastanwiam się nad tymi bólami krzyża. Dziś myślałam, że mnie skręci. Jeszcze nie wiem czy jestem w ciąży test dopiero zamierzam zrobić jutro, ale krzyż mnie już bolał, piersi zaczynają się robić wrażliwe i bolesne.... kochaliśmy się w moje dni płodne więc liczę, że to jeden z objawów, to by była miła sytuacja ale ból zupełnie był nie miły.... okropny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola233
Witam wszystkich, jestem teraz w 14 tygodniu ciąży -to moja pierwsza, dlatego wszystko mnie po trochu przeraża... Od 3-4 tygodni mam okropne bóle w dolnej części pleców (bóle krzyża) kiedy dużo się ruszam, chodzę więcej niż zwykle. Nie urządzam sobie super długich, wielokilometrowych spacerów, ale samo wyjście do sklepu kilka ulic dalej powoduje, że skręcam się z bólu i tylko kiedy leżę, czuję niewielką ulgę. Następnego dnia jest już OK. W związku z tym moje pytanie- czy ktoś znający się na rzeczy mógłby napisać czy takie bóle rzeczywiście mogą zapowiadać poronienie?? Wizytę u lekarza mam dopiero za kilka tygodni, a ponieważ znalazłam ten temat w necie, postanowiłam tutaj zapytać :) Aha, jeszcze jedno: czy macie jakieś swoje sposoby na pokonanie takiego bólu lub chociaż jakieś wypróbowane ćwiczenia, które mogą spowodować, że będzie bolało mniej? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenisko
z bólem krzyża od razu lecieć do lekarza!!albo najlepiej do 2. miałam silne bóle od 10 tc. Lekarz na wizycie w 12 i 16 tyg. uznał je za naturalne i powiedział, że nie ma się czym przejmować. na wizycie w 21 tc dowiedziałam się, że mój synek nie żyje, a w wyniku histopatologii napisano, że zatrzymał się w rozwoju w 11tc, zatem bardzo długo nosiłam w sobie martwe dziecko (nie miałam plamień ani podwyższonej temperatury). Nie wiem, na jakiej podstawie ten konował wnioskował, że wszytsko było w porządku, ale do tej pory jakoś nie mogę sobie wybaczyć, że mu uwierzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaadaa
czy ten bol mozna porownac do zapalenia korzonkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga21...
ja tak miałam całą ciąże bolały mnie najpierw plecy żebra ...nerka...potem w 7 miesiącu zaczęły się bóle z krzyża przepowiadające ,,,w 8 miesiącu prawie bym nie urodziła ale dzięki bogu byłam na podtrzymaniu...i w trakcie porodu czyli w 38 tyg mialam bóle z krzyża myślałam że umrę ból nie do opisania także wspólczuje tym co miały też bóle z krzyża..i podbrzusza...są one nabolessniejsze i najmocniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :). Ja też maiałam bóle,3 tygodnie mnie męczyły. Obecnie jestem w 16 tygodniu i wybrałam się z tym do lekarza. Rzeczywiście nie jest to koniec świata lecz może byc bardzo uciążliwe. W moim przypadku nie mogę za dużo leżeć im więcej leże tym bardziej bolą mnie plecy , próbowałam każdej pozycji . Moja ginekolog powiedziała mi że jest to częste przy pierwszej ciąży, gdy macica jest twarda i jej rozciąganie powoduje ból u dołu brzucha oraz krzyża. Przepisala mi na to Luteinę 50 - 2 razy dziennie po jednej tabletce do ssania i musze powiedzieć że efekty widać już po pierwszym dniu. Ale kazdy ból może powodować co innego i wskazana jest konsultacja z lekarzem. Na pewno nie można bagatelizowac tej sprawy i tłumaczyć sobie że to normalne w ciąży bo można potem żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she83
No to pieknie... po przeczytaniu tego postu troche sie przeraziłam... Jestem w 14 tc. I własnie dzis obudzilam sie z okropnym bólem w dole kregosłupa (tak jakby ktoś wbił mi kolek w kość ogonową) No i się zastanawiam czy to nie jest objaw tego najgorszego... W czwartek byłm u lekarza i powiedział mi, że z dzidzia wszystko jest ok, no ale jeszcze wtegy nie bolało mnie nic. Od pniedziałku mam iść do szpitala (zbyt wysokie ciśnienie), więc może dowiem się od kilku lekarzy (porównując ich opinie), co taki ból tak naprawdę może oznaczać. Dam znać jak wyjdę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie mnie dopadlo jestem w 11 tygodniu ciazy i okropne bole wyladowalam w na 3 dni szpitalu wszystkie badania mi zrobili usg nerki badania moczu , gin sprawdzal plod i wszystko ok srduszko bike maly sie rusza dali tabletki przeciwbolowe i wyslali do domu stwierdzajac ze macica sie rozciaga i plod uciska na nerw i nic nie moga zrobic bo jestem w ciaazy kazali duzo lezec dostalam zwolnienie na dwa tygodnie mecze sie okropnie nikomu tego nie zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATALIA 85
Ja jestem w 16 tyg.ciazy i mam bole od 2 tygodni dyien przy dniu wiecyorami tylko ,przy podnosyeniu sie i schylaniu sie . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem dopiero w 10 tygodniu a te bóle,które opisujecie pojawiły się kilka dni temu czasem mi ciężko wstać i ból promieniuje do pośladka właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hano
Hej , Czytam te wasze posty i sama nie wiem co myslec. Mieszkam w UK . Okres mi sie spoznia 2 tyg zrobilam test i jest pozytywny. Bylam u lekarza ale tutaj opieka nad ciezarna wyglada troche inaczej. Obliczl mi , ze jestem w 6tc bo ponoc sie liczy od piwerszego dnia ost okresu. Problem jest w tym , ze od 2 dni mam bole w krzyzu tak jak niektore z was tutaj opisywaly.Nie wiem co mam o tym myslec bo bol jest czasem nie do wytrzymania. Mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok . Bo widze, ze opinie na temat bolu w krzyzu sa rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja78
U mnie ból kości ogonowej kregoslupa towarzyszył (badz byl przyczyna) poronienia w 9 tc. ciaży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smbagirll
Też miałam takie bóle w 6 tygodniu ciaży, radzę jaknajszybciej zasięgnąć porady lekarskiej. U mnie okazało się po usg że mam krwiaka w macicy, ktory bezpośrednio zagraża rozwijającej się ciaży, a te bóle pleców byy to tak odczuwane skurcze macicy. Dostałąm nospę, magnez, luteinę i nakaz bezwzględnego leżenia w łóżku i odpoczywania, wyjścia tylko do toalety. Bóle pleców ustąpiły po 3 dniach, ale krwiak jescze jest a to już 11 tydzień. Myślę, że dzięki tej wizycie lekarsiej udało mi się ocalić ciażę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna86
jestem w połowie 5 miesiąca i też mam taki ból od półtora miesiąca noga pośladek bok biodra czasami przeciąga się promieniem do pachwiny...uroki ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie czasem pobolewa w tym miejscu, gdzie jest kość ogonowa, nie wiem czy to się fachowo nazywa krzyż, ale lekarz mi powiedział że to jest normalne bo się kości rozciągają, jak się macica powiększa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi ola
Hej, ja jestem w 15 tc i bóle krzyza miałam praktycznie od samego początku, wczoraj byłam u lekarza i zalecił mi nic innego jak dużo ruchu, ćwiczenia min 30 min dziennie i basen. Powiedział, że rezultaty zobaczę już po 2 tyg. Dodam że pracuję fizycznie, jestem w ruchu praktycznie cały dzień, ze schylaniem, lekkim dżwiganiem itp. ale to niestety nie wystarczy, a dodam że po pracy jeśtem dosłownie skonana i jak usiądę to się podnieść ciężko z bólu. Ojjj cieżko będzie z tymi ćwiczonkami. A i powiedział że mogę zażywać paracetamol, ale nie ibuprom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie Panie ja też miałam bóle podczas ciąży, szczęśliwie mam przyjaciela fizjoterapeutę który mnie poratował. Stosował terapię tkanek miękkich (tak mówił) i zaklejał mnie plastrami (kinesiology taping), po prostu rewelacyjne efekty, po pierwszej wizycie promieniowanie z nogi zniknęło, po dwóch nie pamiętałam, że mnie bolało. Teraz jestem w drugiej ciąży, na szczęście póki co nic mnie nie boli, ale nieszczęśliwe ten mój znajomy przeniósł się do Gdyni. Więc jeśli jakaś przyszła mama z trójmiasta ma podobny problem to polecam: Marcin Makowski. www.physio-sport.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, i ja się dołączam z tymi bólami pleców. Jestem we wczesnej ciąży i mnie tez czasem pobolwea krzyż oraz macica, ale jest to zapewne związane z rozciąganiem się macicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waio.lass
mysle ze powinnas sie zglosic do dobrego neurologa typu dr Szymański

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwiatuszek
wiecie co dziewczyny ja tez mam taki ból i zdyma mi brzuch tez sie zastanawiam czy to nie jest oznaka wczesnej ciązy nie moge sie schylać w nocy spać , promieniuje mi ten ból aż do samych stóp i jest taki dziwnie ciepły w pierwszej ciąży tak nie miałam,ale teraz sama nie wiem, testy narazie nic nie wykazują ;( co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili197
Jestem w 15tg i mam od 2mscy bóle w krzyżu, czasem kuśtykam na nogę i wszystko to w prawej części ciała, możliwe że macica uciska na jakieś nerwy, mam wizytę na początkku października więc dowiem się wszystkiego na ten temat i dam Wam znać! Pozdrawiam i Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pineska88
Witajcie:) Dopiero dowiedziałam się że jestem w ciąży. jakiś 3 tydz. ale właśnie boli mnie w krzyżu i też brzuch tak jakbym miała dostać @ i czuję jakby mi się ten brzuch napinał. Do ginekologa dopiero umówiona jestem 6.03...Jak myślicie mam sie martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysia ptysiaa
Wydaje mi się, że jeśli dzieje się coś niepokojącego to te krzyżowe bóle są mocne ale trwają dość krótko. Mnie boli krzyż od początku ciąży, jeszcze nie wiedząc, że w niej jestem już narzekałam na dół pleców i ledwo łaziłam, a były to pierwsze tygodnie. Obecnie jestem w 10 tc i ból jest coraz gorszy, mimo że mam niedobór progesteronu (leczony duphastonem) to tych bóli nie łączyłabym z czymś niepokojącym. W końcu ciąża nie może obumierać 70 dni :o a dwa usg pokazały bijące serduszko. Pozdrawiam i nie schizujmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety moja droga
niestety ale bardzo sie mylisz.ból pleców we wczesnej ciazy jest bardzo niepokojacy !moze swiadczyc o poronieniu zagrazajacym takie bóle sa normalne dopiero w zaawansowanej ciazy gdy kregoslup zaczyna byc obciazony przez wage i z powodu zmian hormonalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjijmhgyuik
a i dodam,że miałam bóle krzyzowe przy porodzie,więc nie wiem czy to ze miałam je na poczatku ciązy było znakiem ze takie bóle będę miała porodowe :). Dodam tez ,że już w 3 tyg.ciązy zaczełam latac częsciej do WC! wiec nie ma reguły ze trzeba byc w zaawansowanej ciazy zeby miec nacisk na pęcherz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika76
witam,weszłam na tę stronkę przypdkowo, chociaż nie tak do końca :) staramy się o dzidziusia. Nestety miesiączki mam neregularnie, ostatnia pojawiła się w 40 dniu więc same rozumiecie, czar prysł. Teraz kolejna powinna pojawić się 10 listopada albo póżniej :( Od kilku dni mam zgage, boli mnie troszkę brzuch a co najbardziej mnie niepokoi to ból krzyża i tak promieniuje, że boli mnie żołądek. Jeżeli któraś z Was miała taką dolegliwość to proszę napiszcie.Strasznie się boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×