Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Some Bizarre

Niedobór magnezu-objawy

Polecane posty

Witam. Czy objawem tego mogą być częste skurcze w nogach zwłaszcza w łydkach,nasilające się w nocy i rano oraz drażliwość? Badano mi stężenie potasu we krwi i wyszedł w normie Dodam,ze ostatnio spożywam mało tego pierwiastka (praktycznie jedynie tyle co zawarte jest w wodzie źródlanej ok. o.75l dziennie +Vitaral od kilku nigdzie magnez jest znikomy... Czekolady jakiejkolwiek nie jadłam praktycznie przez miesiąc (czasem batonik typu Knoppers czy Kinder Bueno) Prosilabym o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula01
czemu badano Ci stęzenie potasu? lepiej zrobic całą morfologię, wszystko wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwinkaa___
Tak to mi wygląda na brak magnezu. Ale można też pomylić z problemami z tarczycą- z nadczynnością lub niedoczynnością. Najlepiej idź do lekarza. Jak mi brakuje magnezu to pije kubek naturalnego kakao raz dziennie. Jest to lepiej przyswajalna forma magnezu niz tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkaa
Niedobór magnezu powoduje skurcze u mnie wystepowały skurcze mięsnia sercowego i ciagle odczuwałam ból serca.KUp w aptece magnez w tabletkach lub w musujących.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóle w łdkach, drganie powieki. Kup Aspargin w aptece winno pomóc. ps czekolada nie zaszkodzi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem TSh wyszlo mi w zeszly piątek 5,43 czyli niedoczynnosc tarczycy (wtedy nie mialam zadnych takich objawow):P (w przyszłym tygodniu idę do porządnego endokrynologa) Ale zważywszy na to,ze kiepsko sie odżywiam/lam to bardziej stawiam na przyczynę niedoboru magnezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemnastoletnia.
Miałam podobne objawy - nocne przykurcze łydek, drganie powieki itd. Zaczęłam brać Asmag B i wszystko przeszło jak ręką odjął. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i dodam,ze spożywam paradoksalnie dużo nabiału. Czekolady zbytnio już nie lubię. Więc chyba zaopatrzę się dzis w Magne B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppppppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loceryl
Też tak miałam, skurcze łydek, drganie powiek.Lekarz zalecił Aspargin,jedzenie pomidorów, bananów, brokuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyklamenka
czy ten watek jeszcze zyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mg king
Magnesium oil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie przeczytałam, że aby dostarczony postaci suplementu magnez do organizmu spełnił swoją został dobrze wchłonięty, musi mieć postać mleczanu magnezu a nie tlenku magnezu. Warto na to zwrócić uwagę przy kupowaniu suplementów. I najlepiej, żeby był podawany razem z witaminą B6, która zwiększa wchłanianie i zatrzymuje pierwiastek w organizmie. Calośc możecie sobie przeczytać tutaj: http://4lady.pl/do-czego-potrzebny-jest-nam-magnez/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy tylko witamina B6 wystarczy aby wchłonac magnez????Bo chyba cos tu nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Franczezka
Na 100% masz niedobór magnezu. Wiesz po czy poznałam? Jesteś upierdiliwa i wkurzająca jak typowa osoba z niedoborem magnezu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy mamy niedobory magnezu,godzina silnego stresu potrafi wypłukac cały magnez z organizmu,w pozywienie sa jego sladowe ilosci,kawa herbata,równiez wypłukuja magnez,nalezy dostarczac go w proporcji 1:2 z wapniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam ci metodę suplementacji magnezu według metody dr Pokrywki, opiera się na stosowaniu soli Ojca beno w sposób kompleksowy (nie tylko doustnie ale także w sposób bardzo dobrze przyswajalny - przez skórę). Wszystkie szczegóły znajdziesz w jego książce - zajrzyj na http://nazdrowie.drpokrywka.pl tam jest darmowy fragment do przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamajaj
Oczywiście, że niedobór magnezu to od razu skurcze. Miałam to samo, identyczne objawy, ale kupiłam sobie Chela Mag B6 i przeszło. Także możesz spróbować bo to nie wyjdzie drogo, a warto się wyleczyć bo skurcze to uciążliwe cholerstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaa22
Niedobory magnezu mogą być przyczyną nadpobudliwości, albo wręcz przeciwnie ciągłego zmęczenia, niekiedy prowadzą nawet do anemii, także warto uzupełniać braki. Więcej na temat skutków i leczenia niedoboru magnezu przeczytacie tutaj - http://www.magnefar.pl/?page_id=3053 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnabellaBela
Myślę, że tak - to może być brak magnezu. Jeśli jesteś po ciąży lub w trakcie to też często spotykane. Najlepiej właśnie zrobić morfologie lub dokładniej poczytać jakie są objawy, jak zaradzić itp. Mogę Ci polecić kochana świetny artykuł. http://www.ciazaobjawy.pl/niedobor-magnezu/ Wejdź tam i poczytaj, na pewno troszkę więcej wiedzy nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wałkowałam temat magnezu od września, kiedy to dostałam ataku paniki w pracy :( Napisałam serię postów o tym - zapraszam na ten -> http://www.poradyherrbaty.pl/2015/12/czy-brakuje-mi-magnezu.html można z niego dowiedzieć się jakie objawy występują przy tym niedoborze i kiedy może nam się to przytrafić. Z drugiej strony chciałam zaznaczyć, że magnez i potas to dwa bratanki. Kiedy brakuje jednego - zaburzona jest wchłanialność drugiego. Skurcze mięśni, tiki oka... to może być jednak potas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze ciało w pewnych sytuacjach zużywa więcej magnezu - m.in. w czasie ciąży, czy podczas zwiększonego wysiłku fizycznego i umysłowego. Objawami niedoboru magnezu są m.in. skurcze mięśni czy migotanie powiek. Oczywiście poziom magnezu w naszym organizmie możemy uzupełniać stosując odpowiednią dietę bądź stosować suplementy zawierające zalecaną dzienną dawkę magnezu, przykładem takiego preparatu jest m.in. Doppelherz aktiv Magnez-B6 Ultra FAST 400 - który sama przyjmuję :). Suplement diety jest zalecany w okresach intensywnego treningu, w stanach wyczerpania, dla wspomagania pracy mięśni i szybszej regeneracji. Tutaj więcej informacji na jego temat - http://www.doppelherz.pl/produkty/wszystkie/doppelherz-aktiv-magnez-b6-400-ultra-fast-13.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty bogate w magnez - gdzie jest go najwięcej? - ciemne kakao i czekolada, - pestki dyni i słonecznika, sezam, - migdały i orzechy szczególnie nerkowce, brazylijskie i włoskie), - produkty zbożowe, - warzywa strączkowe, jak ciecierzyca czy groch, - żółty ser, - otręby, - ryby, na przykład dorsz i makrela, - szpinak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryś82
Ja żarłam tony czekolady i nie pomogło, tylko kilogramów przybyło :D . Skurcze zaczęły mi się w ciąży w 5 miesiącu. Najczęściej w łydkach, ale z tyłu uda też czasem. Ginekolog mi powiedział, że to objawy niedoboru magnezu. Kupiłam jakiś suplement ale po tygodniu mnie zaczął brzuch boleć po nim. Skurcze się nasiliły i to zmusiło mnie, żeby trochę w necie pogrzebać i znaleźć pomoc. Trafiłam na artykuł o chelacie magnezu z informacją, że jest najlepiej przyswajalny. Kupiłam chela-mag b6 i jestem bardzo zadowolona. Po 2 tygodniach znacząca poprawa, a później totalnie ustąpiły te dolegliwości. Przyjmuje do teraz, chociaż od ciązy już sporo czasu minęło, bo pije dużo kawy i boję się powrotu tych bolesnych dolegliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia T
Ja też brałam chela-mag b6 i super podziałał. Po 2 tygodniach już było po sprawie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataalia90
U mnie niedobór magnezu powodował denerwujące drganie powiek. Zaczęłam brać tani magnez - Neomag forte, ale w ogóle nic się nie poprawiło. Magnez z tego preparatu chyba w ogóle się nie wchłania. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×