Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Glamorouss

Karaluchy-zmora mieszkancow blokowisk ... jak sie ich pozbyc??

Polecane posty

Gość gość
Ja najpierw używałam muchozoli, pryskałam wentylację, wejścia do pokojów i mieszkania, wszystkie miejsca którymi mogły podróżować karaluchy. Ta metoda zabijała tylko dorosłe osobniki, po kilku tygodniach pojawiały się nowe. Teraz użyłam metody z kwasem, ale też nie skutkuje :/ Też chyba skorzystam z usług profesjonalnej firmy, może zadzwonię do tych z ddd usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej skorzystać z usług ddd, bo walka na własną rękę nie przynosi żadnych efektów, tu trzeba je wytępić środakmi chemicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no zaraz chemicznymi środkami, ale czy bezpiecznymi? bo nie chcę skorzystać z dddusługi i mieć całe mieszkanie niedostępne ze względu na toksyczną chmurę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
toksyczną chmurę to będziesz miała jak się zeszprejujesz środkami ze sklepu. dezynsekcja działa szybko i bez szkody dla człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do walki z insektami najlepiej wynająć profesjonalną firmę ddd,jak np. http://e-leader.pl/ oni mają doświadczenie i odpowiednie środki do rozprawy z tymi szkodnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze wyjście to dezynsekcja u profesjonalnej firmy ddd, no chyba że chcesz otruć cały budynek - to śmiało specyfikami z supermarketu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SPOSÓB 100 % powodzenia !!!!!!! Nie wiem czy takie rozwiązanie juz ktoś podawał, ale jeśli chodzi o to paskudztwo w bloku to jedyne co się sprawdza to płytki na karaluchy. Dlatego, że nawet jeśli wypsikacie mieszkanie a któryś sąsiad tego nie zrobi lub będą również w piwnicach to za każdym razem będą wracać. Teraz nie pamiętam jak te płytki się nazywają ale kosz jednej to koło 17 zł. Ja to zrobiłam tak: Najpierw wypsikałam całe mieszkanie rajdem na karaluchy (dość trudne zadanie, najlepiej dla dwóch osób - jedna zaczyna w jednym końcu druga w drugim i wychodzicie z domu na - 5-6 h.) Po powrocie wietrzycie mieszkanie i rozstawiacie owe płytki w miejscach z których te małe mendy mogły by wrócić. Kratki wentylacyjne, drzwi itp... Ja od tego czasu mam spokój już od 3 lat a sąsiedzi nadal narzekają i nic z tym nie robią ;) Działa w 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że najlepsza jest profesjonalna dezynsekcja, takie ozonowanie likwiduje całkowicie źródło problemu i karaluchy nie chętnie wrócą do sterylnego środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam dddrobak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
By byla skuteczna walka musi caly blok tepic inaczej to walka z wiatrakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przymrozki mogą podziałać, ale raczej na krótki okres. By pozbyć się ich raz na dobre potrzeba wezwać specjalistów, np. ddd usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dopiero zastosowanie środka owadobójczego Muszak od http://bentawet.pl/ skutecznie pomogło i od długiego już czasu nie widziałam na oczy żadnego karalucha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyny i skuteczny sposób to wg mnie wezwanie profesjonalne firmy zajmującej się dezynsekcją i dezynfekcją. Ja korzystałam z usług www.gwaraddd.pl z Czeladzia, sami nie mogliśmy sobie poradzić z karaluchami, dopiero wizyta pana z tej firmy pomogła, pozbyliśmy się karaluchów raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co racja to racja, samodzielna walka z karaluchami jest bardzo upierdliwa i częśto nieskuteczna. lepiej zamówić profesjonalną firmę zajmującą się usługami ddd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to miło, fajnie, ale czy Ci z ddd są skuteczni? a zajmują się deratyzacja na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli problem tyczy się całego budynku to zdecydowanie własnymi siłami sobie z tym nie poradzicie i tutaj potrzeba będzie natychmiastowa pomoc firmy spcjelizującej się w dezynfekcji i dezynsekcji tych paskudztw. Wiem, bo sami mieliśmy w kamienicy ten problem. Po dwóch miesiącach prób dopiero przyjazd http://bogel.pl/ coś zdziałał i póki co jest spokój. Pozbyliśmy się karaluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekipy ddd są najbardziej skuteczne i najszybciej zwalczają szkodniki. Nie ma później po nich śladu. Przecież to jasne, że taka firma: http://ddduslugi.pl/ lepiej sobie poradzi profesjonalnymi środkami niż my psikaniem jakimiś przereklamowanymi sprayami. No i deratyzacją też się zajmują oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel52
Najprostszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w drogi środek, ale zawsze uważam, że warto wpierw dokładnie przeszukać internet,a nuż się uda zaoszczędzić i jeszcze znaleźć coś naturalnego. I w ten sposób, kiedy miałem problem z karaluchami, natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł - podsyłam link: http://ddd-kowal.pl/blog/jak-pozbyc-sie-karalucha/ Może i Wam przydadzą się informacje tam zawarte. Zawsze warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuku45
potwierdzam, też jestem z Krakowa i słyszałam o tej firmie insecotor. Bardzo pomogła mieszkańcom. Zresztą o tym się niewiele mówi ale podejrzewam, ze oni mają sporo pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobra firma http://pogromcy-karaluchow.pl u nas też w bloku były, ale panowie z tej firmy się ich pozbyli i jest spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karaluchy sa słodkie. Pozbywają sie brudu. Wiec wy ludzie tam mieszkańcy jesteście brudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do karaluchów zawsze wzywa się firmę DDD. Czy ktoś z was pozbył się ich samodzielnie i na stałe? U mnie już kolejny rok z rzędu jest spokój z insektami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też korzystaliśmy z firmy ddd usługi. Wcześniej pół roku walczyliśmy i nic nie dało. Szkoda było się truć tymi spreyami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pojawiły się pluskwy. Nic nie pomagało. Wreszcie zdesperowani mieszkańcy postanowiliśmy jednogłośnie zastosować metodę tzw. zamgławiania. Jest to silnie toksyczna metoda stosowana do magazynów, hal i innych pomieszczeń nie zamieszkałych. Koszt jednorazy to teoretycznie 350 zł ale gdy wzięliśmy hurtem to cena spadła do 120 zł. Spsuje się ją dwa razy. Pierwsza zabija wszystko co żywe, ale mogą przetrwać jajeczka z których za 2-3 tygodniach wykluwają się larwy i właśnie po tym czasie stosuje się drugie zamgławianie. Każdorazowo trzeba opuszczać mieszkanie na 24h bo inaczej można się zwyczajnie zatruć i wykitować. Po takiej dawce nie ma prawa nic przeżyć. Oczywiście wszystkie sprzęty w domu są do wyczyszczenia a ubrania do prania. Pozbyliśmy się pluskiew skutecznie. Przy okazji również moli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karaluchy to nie tylko zmora blokowisk. Widziałm je w galerii handlowej, w marketach, szpitalu, akademiku, a nawet w hotelu. Najgorsze, że jak komuś zwrócisz uwagę to powie, że masz zwidy. Był taki market Alma uchodzący za wytworny i elegancki, stamtąd przyniosłam takiego w torbie z zakupami do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martafghgfh
U mnie super zadziałala kreda na karaluchy, ja kupilam na kredakaraluch.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie podać namiary na tę firmę ddd usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W blokach szczególnie z sypem to częsty problem, nie ma się co dziwić. Albo jak nie dba się o czystość, np. na klatce. Tutaj są namiary na tę firmę: http://ddduslugi.pl/kontakt.html.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×