Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gonia1987

BOLI, BOLI,BOLI...

Polecane posty

Wczoraj dopadło mnie wstrętne choróbsko - przypuszczam, że to angina, bo nie mam gorączki, nie kaszlę, katar mam tylko minimalny. Poprzednim razem, gdy miałam anginę, lekarz przepisał mi Tantum Verde - podobno tylko ten lek można stosować w ciąży przy anginie - ale on mi nic nie pomaga - znacie może jakieś naturalne, domowe sposoby na ból gardła??Wizytę u lekarza mam dopiero w poniedziałek, a to gardziołko strasznie mi dokucza, więc bardzo proszę was o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stary, prosty i niezawodny przepis - płukanie gardła przegotowaną wodą z solą. Mimo, że mam odruch wymiotny, zawsze mi pomaga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję 1 płaską łyżeczkę soli na 2/3 szklanki ciepłej przegotowanej wody, wystarczy płukać 3-4 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Pomaga również płukanie wodą utlenioną (ale nie połknij!) w proporcjach: 2 części wody przegotowanej, jedna część utlenionej. Smak OHYDNY, ale naprawdę pomaga, zwłaszcza, jesśi masz ropną anginę: woda utleniona wyciąga czopy ropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-a-k-r-e-l-a
po prostu Julka - herbatkę z miodem i cytryną juz piłam - nic nie pomogła:( INTIMA, a przy każdym płukaniu trzeba ile tą wodę potrzymać w gardle? I czy to 2/3 szklanki przy każdym płukaniu?Czy na cały dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam do płukania proszek Gargarin - rozrabiasz z ciepłą wodą. Mi pomagal bardzo, bezpieczny w ciaży. Zapytaj w aptece, kosztuje ok 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezjezozwierz
sprobuj jeszcze plukac gardlo szlawia (torebka na szklanke), mi zawsze pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he, dobre pytanie, nigdy nie dzieliłam się instrukcją płukania gardła ;-) no bierzesz duży łyk (oczywiście bez połykania ;-) ), odchylasz głowę w tył i gulgoczesz jak indor kilka seqnd ;-) wypluwasz i powtarzasz od początq ;-) 2/3 szklanki to jednorazowa dawka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nie płuczcie solą jak macie dziurę w zębie, ja kiedyś miałam, qrwa, myślałam, że przez sufit z bólu odpalę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-a-k-r-e-l-a
dzięki dzięki dzięki wszystkim - wypróbuje wszystkie sposoby, ale jak ktos jeszcze zna jakieś to proszę wpisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziekuję wam za rady, widzę, że m-a-k-r-e-l-a tez z nich skorzystałaś:) Życzę Ci zdrówka - ja też spróbuję tej szałwi, woda z sola nie przejdzie mi przez gardło - nie ma mowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem o co chodzi, ale ja nienawidzę soli - chyba bym zwymiotowała, ale bardzo dziekuje za radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sposob to woda z jodyna. na pol szklanki przegotowanej wody daje tak z 5-7krpli jodyny. idealne przy anginie... mialam w ciazy juz czopy na migdalach ale plukanie 5razy dziennie w 2 dni pomoglo... do plukania gardla mozna w patece tez kupic GARGARIN. nie jest zly a no i ja sie ratuje teraz (karmie piersia) cukierkami halls. latwiej po nich oddychac i ciut usmierzaja bol. z pastylek do ssania mozna propolki i tymianek z podbialem oraz jest taki specjalny syrop dla kobiet w ciazy - w aptece ci od razu sprzedadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
cześć Gosiu:) mi na ból gardła pomaga płukanie septosanem - w ciązy też niestety musiałam sie ratować. Kupisz w aptece, zaparzasz torebeczke septosanu w 1/4 szkl. wody. Płukaj kilkarazy dziennie. Ja nienawidzę soli :O a septosan ujdzie. a moze znacie cos na kaszel?Męczy mnie od lipca, u lekarza byłam juz 3-4 razy i nic nie ma w oskrzelach ani płucach a kaszlę okrutnie.. Ostatnie budzę sie przed 3 i dobre 1,5 godz. mam z głowy.. masakra... Lekarze rozkładają rece bo w ciązy wszystko co dozwolone juz sprawdziłam i nie pomogło... A z drugiej strony nie wiadomo co jest przyczyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Wam kochane za rady - przełamałam się i próbowałam tą solą, ale nie ma mowy - mało nie zwymiotowałam. póki co to psikam Tantum verde. może jednak coś pomoże a jak nie to kupie w aptece coś innego dla ciężarnych. Bziczku jedyne, co mogę Ci polecić, to taki specjalny syrop - nie pamiętam jak sie nazywa, ale w aptece na pewno Ci powiedza, bo to jedyny syrop dla ciężaróweczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miod z cytryna
tez pomaga, zwlaszcza jak w gardle zaczyna drapac i sie kaszle. a na noc cieple mleko z miodem (przy okazji dobrze sie po tym spi.. :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonia spróbuj tą szałwie- bólu moze nie złagodzi ale na pewno przyspieszy wyzdrowienie.tylko kup normalne zioła w torebkach, bo mi szef kiedyś kupił w aptece jakiś płyn z szałwią i rumiankiem, na alkoholu,i dobrze ze mialam kibelek obok zlewu, bo nawet nie zdązyłam raz popłukac. a zwykła szałwią bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje, dziękuje dziękuję - jesteście kochane, cieszę się, że zawsze można liczyć na wasze rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×