Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość zapominaja...
🖐️ Staff Leopold Ballada o darowanym sercu Trzy siostry, piękne siostry trzy, Chowały w sercu tajne sny. Pierwsza miała węże złote, Mądre nad dziwotę, Co znały wiedzę i mądrość tajemną I w ucho jej nocą zwierzały je ciemną. Lecz ona chciała jeszcze Mieć pierścień, wróżek rzadki dar, Którego czar Zgaduje przyszłe losy wieszcze. A druga siostra miała kamienie zielone, Zielone kamienie, Droższe nad złoto i szczęścia wspomnienie. Lecz chciała mieć jeszcze koronę, Aby w nią wprawić kamienie zielone I ustroiwszy złotą skroń, W blasku słonecznych południ Spoglądać w toń, Piękną podziwiać się w studni. A trzecia siostra miała jeno serce, Swe serce rubinowe. Niosła je w dłoniach wzniesionych nad głowę, Przez łąk przechodząc kobierce Wśród barwnych kwiatów tysięcy. Nie chciała bogactw ni mądrości znać I już niczego nie pragnęła więcej. Jeno swe serce chciała w darze komu dać. Poszła pierwsza siostra przez łąk rosy W daleką stronę Szukać pierścienia, którego czar-siła Zgaduje przyszłe losy. I opuściły ją węże zdradzone, Ze dla pierścienia poszła w obcą stronę. A kiedy znów wróciła, Ukryły się węże jej, węże wzgardzone, Głęboko wśród zielonych mchów, Nie chcąc już zwierzać mądrych wiedzy słów. A druga siostra poszła, by znaleźć koronę, I zielone kamienie zgubiła, Zielone kamienie. Zgubiła w słoneczne południe złocone Po trawie zielonej kamienie zielone, Droższe niż szczęścia wspomnienie. Nie wie, czy szukać wśród traw czy róż, Nie znajdzie już!... Stracone zielone kamienie'... A trzecia siostra szła przez łan, Szła polem i przez ciernie, Serce swe w dłoniach niosąc wiernie. Na koniu jechał złoty pań, Hej, zbrojno i rycernie. W twarzy miał bladość i tęsknotę, Na srebrnej tarczy lilie złote I lilie na konia błękitnym czapraku, I pióra bogate na szczycie w szyszaku. Rzekł: "Jadę w bój, w daleki kraj. Serce mi swe, dziewczyno, daj. Stań mi na stopę u strzemienia, U mego wesprzyj się ramienia.ť Stopę na stopie wsparła mu, biała, Wspięła się, serce młode podała, Swe serce rubinowe, Swe usta malinowe. I rycerz z sercem odjechał w dal, Śpiewając szczęście swe i żal. A ona dłońmi objąwszy głowę, Dłońmi obiema, Wróciła, aby w ciszy łkać, Ze serca nie ma, Ze je musiała dać. A gdy płakała cichą nocą, Przyszły węże do niej. W księżycu się złocą Węże mądre, mądre nad dziwotę: Znalazły kamienie posiane po błoni, Wśród chaszczy, 'Po trawie zielonej kamienie zielone, A każdy wąż kamień zielony ma w paszczy. I w obręcz, i w koło zwijają się złote, Dziewczynie na skroni się plotą w koronę, A w złotej koronie kamienie zielone Skrzą w paszczach wężowych na białym jej czole. Piękności korona Z cierpienia spleciona, Z wężów, co w złotym owiły skroń kole. I szepcą jej mądrość do ucha Węże złote, Mądre nad dziwotę, Mądrość i wiedzę jej szepcą do ucha I oto wie wszystko, i słucha a słucha.. Skroń się pochyla mądrością wieńczona .. Ach, gorzka ta mądrość, ach, ciężka korona, Zbyt ciężka zielonym kamieniem! A jeden wąż złotym pierścieniem, Pierścieniem z zielonym kamieniem, Owinął jej palec: los przyszły pokaże... Ach, smutny los serca danego raz w darze? I dziwnie dziewczyna pobladła, Gdy przyszły los serca odgadła, Los serca danego raz w darze. ŤAch, nędzą ma mądrość, ma piękność, bogactwo!* A noc już przemija i budzi się ptactwo! Ach, serce oddane czerwone! Hej, złota korona! Kamienie zielone! Pierwszą siostrę odeszły jej węże uczone, Druga siostra straciła kamienie zielone, A trzecia skonała, bo serce oddala... Na grobie jej zakwitła lilia jak śnieg biała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam Oazę i jej bywalcowi:) życzę miłego weekendu i kolorowych snów... Jak wiecie mam moich kochanych gości , ale i dla Was znalazłam czas... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór jaki lubię - Kasia Cerekwicka Wieczór jaki lubię Zakwita kwiat Z najgłębszych przeczuć Myślę sobie tak to wreszcie jest wieczór Odsuwam w cień jaskrawe zło Ostre kanty dnia otula w mrok To jest wieczór jaki lubię Jak leniwy przypływ sił To jest wieczór jaki lubię Czuję że zaczynam żyć Bo rano nie wiem, nie wiem, nie wiem Co przyniesie dzień Naprawdę nie wiem, nie wiem Może przez to boję się Bo rano nie wiem, nie wiem Boję się drapieżnych dni Ja pod północnym niebem nie potrafię sobą być Spalam się raz dwa Więc swój cień mi daj Zakwita kwiat Z najgłębszych przeczuć Myślę sobie tak to wreszcie jest wieczór Nie umiem żyć w białościach dnia Niech kawowy zmierzch wciąż wokół mnie trwa, niech trwa autor słów utworu: Jacek Cygan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieta jest jak księżyc - Kasia Cerekwicka Kobieta jest jak księżyc Tak kocham Cię jak Paryż kocham w deszcz, Kocham Cię jak Kraków w letni zmierzch. Kocham Cię inaczej z każdym dniem, Światło drga i zmieniam się, Więc chwytaj każdą z chwil, Dwóch takich nie zna nikt. ref. Wiedz o tym, że kobieta jest jak księżyc, Raz pochmurna, raz pogodna pośród gwiazd. Ciesz się z tego, że oświetlam Twoją drogę, Jak mam na to czas... Tak kocham Cię jak Londyn w mokrej mgle, Kocham Cię jak sienę w każdym śnie. Kocham Cię jak Kazimierz w noc i w dzień, Zawsze tak jak sama chcę, Więc chwytaj każdą z chwil, Dwóch takich nie zna nikt. ref. Wiedz o tym, że kobieta jest jak księżyc, Raz pochmurna, raz pogodna pośród gwiazd. Ciesz się z tego, że oświetlam Twoją drogę, Jak mam na to czas... Wiedz o tym, że kobieta jest jak księżyc, Raz pochmurna, raz pogodna pośród gwiazd. Ciesz się z tego, że oświetlam Twoją drogę, Jak mam na to czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Oazo nie było mnie tu dosyć długo ,ale miałam rękę w gipsie i nijak pisać się nie dało:-D Wieszałam firanki i tak niefortunnie spadłam z malej drabinki... Ciesze się ogromnie , ze to już po wszystkim to ... Pozdrawiam Was wszystkich i całuję👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria.......
👄 Basn teczowa Od kolebki biegła za mną Czarodziejska baśń tęczowa I szeptała wciąż do ucha Melodyjne zaklęć słowa. Urodzona nad wieczorem Z cichych gawęd mych piastunek, Spala ze mną, na mych ustach Kładąc we śnie pocałunek. I budziła się wraz ze mną, I wraz ze mną ciągle rosła, I z kołyski na swych skrzydłach W jakiś dziwny świat mnie niosła... Ponad morza purpurowe, Ponad srebrne niosła rzeki, Po zwodzonym moście tęczy W cudowności świat daleki... Otworzyła mi zaklęciem Brylantowy w skałach parów I wkroczyłem raz na zawsze W kraj olbrzymów, widm i czarów. I zamknęły za mną wrota Jakieś wróżki czy boginie, Więc na całą życia kolej Szedłem błądzić w tej krainie. W tej krainie, w której wszystko Ożywioną bierze postać, W której każdy głaz ma duszę I człowiekiem pragnie zostać... Złotolistnym szedłem gajem, Gdzie się wszystko skrzy i złoci, Gdzie zakwita skryty w cieniu Tajemniczy kwiat paproci. Szedłem gajem, gdzie dokoła Śpiewające szumią drzewa, Gdzie młodości wiecznej źródło Czyste wody swe rozlewa. I witały mnie po drodze Rozmarzone oczy kwiatów, Co patrzyły tak wymownie W niezmierzoną przestrzeń światów. /.../ Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria.......
Spijcie słodko👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka55
Każda kobieta jest wyjątkowa. Każda ma w sobie tyle wspaniałych cech, że każda litera alfabetu odpowiada jednej z nich. Specjalnie dla WAS stworzony został alfabet: A - Atrakcyjna B - Bombowa C - Czarująca D - Delikatna E - Ekscytująca F - Fantastyczna G - Genialna H - Honorowa I - Inteligentna J - Jedyna K - Kochająca L - Lubiana Ł - Łagodna M - Magiczna N - Nieziemska O - Obłędna P - Piękna R - Radosna S - Seksowna T - Towarzyska U - Urocza W - Wspaniała Z - Zachwycająca!!! Określa on Ciebie. Pokazuje , jaką jesteś. BUZIAKI WBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahah....
Super Grazko👄 DOBRANOC OAZO👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
???????????????????????????????? Takie tu ostatnio puchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
A szkoda,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
OAZA JEST SMUTNA BEZ WAS....:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
Jesień ....... Roztańczyła się jesień po górach Wywijała z halnym na szczycie Wywijała z halnym po chmurach Nad potokiem siadała o świcie Cichym śpiewem świerki budziła Mech głaskała palcami chłodnymi I już srebrem od świerków lśniła Już mech słała kwiatami białymi Potem w słońcu jakby złotniała Wiele brązów, czerwieni prószyła Do swych dłoni motyle zwabiała Gdzieś na kwiatach je później gubiła Odpłynęła z mgłą złotowłosa Tyle szeptów z sobą zabrała A została jak łzy ranna rosa I woń lasu letniego nieśmiała. Janina Urszula Gorska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
Marzenia jesiennego listka Brida Tańczy pożółkły liść z latawcem wiatrem chłonie jego obecność skąpany światłem jesiennego ciepła zapomniał już że wiosną zielenią mamił młodą że połączony z drzewem cień dawał nad wodą strudzonym tańczy wśród drzew odzianych w kolorowe suknie martwy już lecz przed wiatrem ogonek gnie butnie z nadzieją i szepce mu w uszko najskrytsze pragnienia że chciałby dożyć wiosny i swojego cienia raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to koniec Oazy
Zacznij sie uśmiechać! Gdy Twoja twarz jest smutna i nadasana, byc moze to Twoja wina. Komu wszystko wydaje sie krzywe i brzydkie, tego twarz staje sie skrzywiona i brzydka. Czy wiesz,ze Twoja twarz jest przeznaczona przede wszystkim dla innych? Ty sama nie musisz jej ogladac, co najwyzej podczas czesania i make-up'u. Zaczynaj kazdy dzien z usmiechem na twarzy!!! Istnieje wspolzaleznosc miedzy Twoja twarza i Twoim sercem. Wszystko sie zmienia,gdy zmienia sie Twoja twarz. Praca Cie tak nie meczy, jesli przystepujesz do niej z twarza odprezona i radosna. O wiele latwiej jest Ci korzystac z dobrych i pieknych stron zycia. Dla luzi z Twojego otoczenia wschodzi slonce. A nawet jesli cos sie nie uda, latwiej Ci bedzie to zniesc. Szczera,usmiechnieta twarz jest dobrodziejstwem dla Twoich bliskich. Dlatego____ZACZNIJ SIE CZESTO USMIECHAC!!!!!! Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D JA SIĘ JUŻ :-D :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Księżyc już dawno świeci na niebie i patrzy z góry na Ciebie. Chce otulić Cię do snu, tylko oczka swoje zmróź. A ja mówię Ci dobranoc i przesyłam buźkę na noc. ˜˜”*°•._˜”*°••°*”˜_.•*”˜˜”*°•. ****** MIŁYCH SNÓW WBW ****** •°*”˜.•°*”˜.•°* ”˜_˜”*°•.˜”*°•.˜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×