Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość mile panie
Pozdrawiam was wszystkie ! Ja tez uwielbiam piosenki Marka Grechuty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Pod Budą » Ballada o ciotce Matyldzie Między strychem a piwnicą w jakiejś starej kamienicy mieszka ktoś kto rozumy wszystkie zjadł.. dobrze wie co lubią kwiaty i pamięta wszystkie daty a kłopoty zna rodzinne od stu lat Ciotka Matylda cała w papilotach ma rozpieszczonego kota i nadzieję że się jeszcze zmieni świat Ciotka Matylda w podartych bamboszach Czeka wciąż na listonosza który rentę nosi i do łask się wkradł Aż pewnego dnia zastukał a za drzwiami cisza głucha Zniknął ktoś kto rozumy wszystkie zjadł nie podlane zwiędły kwiaty w zapomnienie poszły daty a na moje biurko mały kamyk spadł Ciotka Matylda do niebieskich kroczy bram Już podoba jej się tam i na Pana woła głośno: wpuść mnie Pan! Ciotka Matylda ma koronę z papilotów I pod pachą taszczy kota przecież biedak nie mógł zostać całkiem sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA BA DA BA DU1
Fajne... Do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liście jesienne Liście jesienne leżą po brzegach dróg, mieniąc się jedną połową tęczy. Wyglądają jak rozsypane róże wszelkich barw. W stawie drżą złote plamy. Rząd drzew odbija się w nim różnie: wierzba - mgłą siwą, czerwona leszczyna - skrzydłem motyla, topole - ciemnymi kolumnami. Skośne marmurowe schody, prowadzące ku wodzie, odbijają się w gląb i w przeciwną stronę niż prowadzą, tworząc klin. Zadarte liście wierzby płyną jak dżonki, wiatrem popychane. Wysoko przelatujące samoloty suną przez głębinę jak czarne płotki, małą gromadą. Woda żyje, drzewa budzą się dzisiaj. Wieje bowiem wiatr, który różni się od innych jak chuchnięcie od dmuchnięcia. Z głębi piersi natury płynie to serdeczne chuchanie: wiatr halny. Kto jeszcze nie wypowiedział swojej miłości, zdradzi się z nią w taki dzień. Oto jest niekalendarzowy powrót wiosny. Wiosna - kaprys, wiosna - łaska. Możemy się jej wszędzie i zawsze spodziewać, tej Wiosny Niezależnej, zarówno w zimie, jak i w setnym choćby roku życia. Maria Jasnorzewska Pawlikowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienna zaduma Nic nie mam Zdmuchnęła mnie ta jesień całkiem Nawet nie wiem Jak tam sprawy z lasem, Rano wstaję, poemat chwalę Biorę się za słowa, jak za chleb Rzeczywiście, tak jak księżyc Ludzie znają mnie tylko z jednej Jesiennej strony Nic nie mam Tylko z daszkiem nieba zamyślony kaszkiet Nie zważam Na mody byle jakie Piszę wyłącznie, piszę wyłącznie Uczuć starym drapakiem Rzeczywiście tak jak księżyc Ludzie znają mnie tylko z jednej Jesiennej strony Jerzy Harasymowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Po dużej imprezie budzą się studenci i słychać taką rozmowę: - coooo dziś mamy? - wtorek chybaaaa... - nie tak dokladnieeee sesja zimowa czy letnia? Na egzamin wchodzi brzydka kobieta. Profesor popatrzył się na nią z obrzydzeniem i mówi: - Proszę stanąć za szafą, bym mógł panią obiektywnie ocenić. Przychodzi gruba baba do lekarza. Lekarz pyta: - Bierze pani te tabletki na odchudzanie? - Tak, biorę. - A ile? - Ile, ile... Aż się najem!! Wchodzi facet do apteki i cichutkim głosem mówi: - Nerwosol poproszę... - Co proszę? - NERWOSOL KUR*A!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria.......
witajcie! Pienny był dziś dzień i wyschło mi nawet pranie na dworze.............. A pachnie zaraz zabiorę się za prasowanie , ale, ze na razie komputerek wolny to wpadłam się przywitać... Zycze wam miłego wieczorku i słonecznego weekendu... Podobno ma być pogodnie .... My będziemy jutro na działce grillować , bo mój staruszek będzie miął jutro urodziny... Przyjdą dzieci i znajomi... Ciorta już zrobiłam , karczek w marynacie, z kiełbaskami nie ma roboty , surówki i sałatki zrobię jutro rano i po całej robocie ,,,, Tylko czekać na gości:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria.......
znacie mowę kwiatów? MOWA KWIATÓW,,,,,,,,,, Aster – uważaj, czekają cię kłopoty, Narcyz – zakochasz się, jesteś pedantyczny i dokładny, Nasturcja – czeka cię gorąca miłość, Piwonia – szczęście w podróży, Róża – szczęście w życiu, powodzenie, Jemioła – przyjaźń, wybaczenie i zgoda, Lilia – niewinność i samotność, Stokrotka – dobieraj staranniej przyjaciół, Bez – miłe towarzystwo, Dalie – sukcesy w życiu, Niezapominajki – będziesz tęsknić, Goździk – zazdrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria.......
A teraz zabieram się za :-D żelazko.... pa pa pa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mile panie
Milego weekendu życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mile panie
Staff Leopold Mam zwyczaj... Mam zwyczaj pisać tylko w nocy, Kiedy jest ciemność, spokój, cisza, Gdy gwiazdy błądzą jak prorocy, A wszystkie patrzą na Jowisza. Bo Jowisz to jest bóg wszechwładny, Co dzierży ład wśród mgławic dymów I nie przepuści gwieździe żadnej, Jak ja żadnemu z moich rymów. I wiedzie je na rytmu pasku Przez nieskończonych niebios błonia, I robi się z gwiezdnego piasku, Jak z słów, poezja i harmonia. Aż księżyc zjawia się w eterze, Siejąc krytycznie słońca echa, I, wzrok utkwiwszy w mym papierze, Zadowolony się uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominaja
🖐️ Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Kto chce, bym go kochała nie może być nigdy ponury i musi potrafić mnie unieść na ręku wysoko do góry. Kto chce, bym go kochała musi umieć siedzieć na ławce i przyglądać się bacznie robakom i każdej najmniejszej trawce. I musi też umieć ziewać kiedy pogrzeb przechodzi ulicą gdy na procesjach tłumy pobożne idą krzyczą. Lecz musi być za to wzruszony gdy na przykład kukułka kuka lub gdy dzięcioł kuje zawzięcie w srebrzystą powłokę buka. Musi umieć pieska pogłaskać i mnie musi umieć pieścić i śmiać się, i na dnie siebie żyć słodkim snem bez treści i nie wiedzieć nic, jak ja nie wiem i milczeć w rozkosznej ciemności i być daleki od dobra i równie daleki od złości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WBW ! Piękne te wiersze tego dziś trzeba mi troszkę odpoczynku i poezji , muzyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się dziś na zasuwałam ,ze O Matko kochana... Pralka mi wylała. Tak się przy tej robocie nagimnastykowałam , ze nie chce mi się nawet palcem ruszać... Do usłyszenia dziewczyny idę poleżeć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Smakuje ta cytrynowa herbatka:-) Saro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Marek Grechuta » Serce Za smutek mój, a pani wdzięk ofiarowałem pani pęk czerwonych melangoli. I lekkomyślnie dałem słowo, że kwiat kwitnie księżycowo, a liście mrą srebrzyście. Pani zdziwiona mówi: "Cóż, to przecież bukiet zwykłych róż." Tak, rzeczywiście. Więc cóż Ci dam? Dam Ci srece szczerozłote. Dam konika cukrowego. Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie "Dlaczego?" Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie "Dlaczego?" Stara baba za staraganem wyrzuciła wielki kosz. Popatrz jak na złota drogę twój cukrowy konik skoczył. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Za smutek mój, a pani wdzięk ofiarowałem pani pęk czerwonych melangoli A pani? Cóż, nie chce tych róż. Że takie brzydkie, że czerwone i że z kolcami Więc cóż Ci dam? Dam pierścionek z koralikiem. Ten niebieski jak twe oczy. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Popatrz jak na złotą drogę twój cukrowy konik skoczył. Dam Ci srece szczerozłote. Dam konika cukrowego Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie "Dlaczego?" Weź to serce, wyjdź na drogę. I nie pytaj sie "Dlaczego?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fircyk w zalotach..
Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×