Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość DlaWas.....
# 11 listopada - JUTRO:) Gdy mróz na świętego Marcina, będzie tęga zima. # Jeśli na Marcina sucho, to Gody (25.12) z pluchą. # Na dzień świętego Marcina lepsza gęś, niźli zwierzyna. # Od świętego Marcina zima się zaczyna. # Chmurny Marcin chętnie przyprowadza łagodną zimę, mrozy straszne zgładza. # Gdy liście przed Marcinem nie opadają, to mroźną zimę przepowiadają. # Gdy Marcin w śniegu przybieżał, całą zimę będzie w nim leżał. # Gdy Marcinowa gęś po lodzie, będzie Boże Narodzenie po wodzie. # Jak Marcin na białym koniu przyjedzie, to ostrą zimę przywiedzie. # Jak pierś z Marcinowej gęsi sina, to będzie sroga zima, a jak biała - to nie będzie statkowała. # Jaki dzień na Świętego Marcina, taka będzie cała zima. # Jak Marcin z chmurami niestateczna zima przed nami. # Jeśli mglisto na Marcina, będzie lekka zima, Marcinowa zaś pogoda, mrozów zimie doda. # Jeśli na Marcina wiatr z południa wieje, lekkiej zimy daje nadzieje. # Jeśli śnieg spadnie na świętego Marcina, to będzie wielka zima. # Na świętego Marcina najlepsza gęsina: patrz na piersi, patrz na kości, jaka zima nam zagości. # Pierś z Marcinowej gęsi jeśli biała, to zima dobrze będzie statkowała. # Zazwyczaj tak bywało, że święty Marcin okrywa swego płaszcza połą oziminę gołą.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
ja mam jutro imieniny syna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 65
Witam wieczorna pora WBW ! stawiam piwo dla wszystkich..YYYYYYY YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Staff Leopold Bunt jesienny Gdzież jest ta wywalczona z mozołem pogoda, Ku której mnie przez lata wiodły strome ścieżki? Jestem znów jak samotna, przydrożna gospoda, Do której się o zmierzchu wdarły rzezimieszki. Drzwi i okna wrogimi wyłamali siły I wygnali spokojnych i radosnych gości. Może to obraz nieco dziwaczny, zawiły, Ale i sprawa moja nie ma się najprościej. Czarnych chmur mi naniosły jesienne zawieje, Miotają duszą moją jak najlichszą słomą, Na cztery wiatry poszły z otuchą nadzieje I tylko jedno pewne, że nic nie wiadomo. O, cicha, niezmącona harmonio bez skazy, Płaszczu, któryś mi dawał od chłodów ochronę I który odwracałem już w życiu dwa razy, Chyba nie przenicuję cię na trzecią stronę. Precz, łatanino, marne partactwo krawieckie! Nie będę na grzbiet wdziewał z łachmanów odzienia. W tkaninę tę zakradły się nici zdradzieckie, Nie chcę mądrości zszytej łatą wyrzeczenia! Na nowo zacząć żmudną pracę Penelopy, Choćby ją znów pruć przyszło od samego wątku! Ruszyć z podnóżka gnuśnie wypoczęte stopy I zmusić do wędrówki twardej od początku! Obudź, serce, porywy tak jeszcze niedawne, Wzbierz jako żagiel wiatrem i jak owoc sokiem, Tryśnij z siebie jak wino bosko marnotrawne I nad światem się rozlej pienistym obłokiem. Przemierz raz jeszcze wszystkie szczyty i otchłanie, Niech wiara twa zapory obala i kruszy, Aż runiesz i z wszystkiego rozum ci zostanie, Ta ostatnia kolumna na ruinach duszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Buziaki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halusza
Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś piękny dzień, odwiedziłam koleżankę ze szkolnej ławy... Rozmowom i uściskom nie było końca... A ja poczułam się jak w czasie młodości. było superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! Pozdrawiam wszystkie i zapraszam na herbatkę z cytrynka... (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> (_)> .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Milo , ze wracacie na stare śmieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
Milo , ze wracacie na stare śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytam Was .
DOBRANOC👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Dzien dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
I pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=478602 AKSAMIT Między spojrzeniami Stoi cisza, której słuchamy Która moim dłoniom w twoje dłonie każe iść Palców koniuszkami Delikatnie się spotykamy Skóra jak aksamit staje się, gdy cisza drży Stanie się co ma się stać Wszystko to ci mogę dać Ciszę, miłość i aksamit Stanie się co ma się stać Dłonie, oczy, twoja twarz Mówią mi, że to się stanie Przyjdź bez zaproszenia Ja przywitam ciebie milczeniem A ty mnie spojrzeniem niecierpliwym, które znam Dotyk zmień w realny Bicie serca zmień w dotykalny Gdzie mnie twoje dłonie poprowadzą, pójdę tam Stanie się co ma się stać Wszystko to ci mogę dać Ciszę, miłośc i aksamit Stanie się co ma się stać Dłonie, oczy, twoja twarz Mówią mi, ze to się stanie Czekam na to, więc Na ręce mnie weź Spragnione tak ciebie Brak mi słów i brak mi tchu Cicha jak w poduszce puch Cała jestem już czekaniem Stanie się co ma się stać Wszystko tobie mogę dać Stanie się co ma się stać Dłonie, oczy, twoja twarz Mówią mi, ze to sie stanie Cisza miłość i aksamit Cała jestem już czekaniem http://sylwiunia1.wrzuta.pl/audio/6DUGmfuZYm/de_mono_-_kamien_i_aksamit *************************************************************************** http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=478192 http://ciaposzka20.wrzuta.pl/audio/xFcK9KXuz2/urszula_-_dmuchawce_latawce_wiatr http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=477956 🖐️ :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Ale to piękne Różyczko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
CUDOWNE! Ty jedna zostałaś wierna oazie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
masz wnętrze cudowne dziewczyno!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Dobranoc RÓŻYCZKO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×