Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość karo_zofia
Miło tu u Was i tak poetycko, jestem nowa, może przy Was się ogrzeję w ciepłej atmosferze? Serdeczne dzięki Listeczku ! za miłe przyjęcie, pozdrawiam nowy rok stojąc u progu wchodzimy w nieznane każda chwila tam jest początkiem nowego wyruszając w podróż włóżmy do plecaka skarby duszy dobre słowa przychylność dla wszystkich szczodrość przynoszącą szczęście otwarte serce jak magiczną szkatułę pełną miłości tan mały bagaż daje nadzieję na lepsze w poszukiwaniu sensu życia posiadając te skarby nie będziemy błądzić po świecie żebrząc o okruchy Zofia Szydzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Pozdrawiam WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Witaj Nowa koleżanko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha...
Przepis na cały, udany rok 2009 : Wziąć dwanaście miesięcy, obmyć je do czysta z goryczy, chciwości, złości i lęku. Podzielić każdy miesiąc na 30 albo 31 części tak, żeby zapasu starczyło akuratnie na cały rok. Każdy dzionek przyrządza się oddzielnie, biorąc po jednej części pracy i dwie części wesołości i humoru. Dodać należy do tego trzy kopiaste łyżki optymizmu, łyżeczkę tolerancji, ziarno ironii i szczyptę taktu. Następnie masę tę polewa się obficie miłością . Gotowe danie ozdobić bukiecikami drobnych uprzejmości i podawać je codziennie z pogodą ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANI ! Niech Nowy Rok przyniesie Wam radosc, milosc, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy one sie spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens:):) Hania Uściski dla WBW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_zofia
hahahaha...- Twój przepis na rok 2009 - jest wspaniały zabieram go ze sobą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pozdrawiam WBW ! Witaj Jarzębinko Ja i w święta miałam dyżur..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Nie porzucaj nadziei,Jakoś się cokolwiek dzieje;Bo nie już ostatnie słońce zachodzi A po złej chwili piękny dzień przychodzi.Po chwili wiosna przyjdzie. Ten śnieg z nienagła zejdzie. A ziemia skoro słońce je zagrzeje. W rozliczne barwy znowu się odzieje Jan Kochanowski miłej niedzieli Kochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
♥ "Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi czlowiek." /Jan Paweł /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Tęsknota - Adam Asnyk Obłoki, co z ziemi wstają I płyną w słońca blask złoty, Ach, one mi się być zdają Skrzydłami mojej tęsknoty. Te białe skrzydła powiewne Często nad ziemią obwisną, Łzy po nich spływają rzewne, Czasem i tęczą zabłysną. Gwiazdy, co krążą w przestrzeniach Po drogach nieskończoności, Są one dla mnie w marzeniach Oczami mojej miłości. Patrzą się w ciemne odmęty Te wielkie ruchome słońca... I ja miłością przejęty, Patrzę i tęsknię bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basn teczowa Od kolebki biegła za mną Czarodziejska baśń tęczowa I szeptała wciąż do ucha Melodyjne zaklęć słowa. Urodzona nad wieczorem Z cichych gawęd mych piastunek, Spala ze mną, na mych ustach Kładąc we śnie pocałunek. I budziła się wraz ze mną, I wraz ze mną ciągle rosła, I z kołyski na swych skrzydłach W jakiś dziwny świat mnie niosła... Ponad morza purpurowe, Ponad srebrne niosła rzeki, Po zwodzonym moście tęczy W cudowności świat daleki... Otworzyła mi zaklęciem Brylantowy w skałach parów I wkroczyłem raz na zawsze W kraj olbrzymów, widm i czarów. I zamknęły za mną wrota Jakieś wróżki czy boginie, Więc na całą życia kolej Szedłem błądzić w tej krainie. W tej krainie, w której wszystko Ożywioną bierze postać, W której każdy głaz ma duszę I człowiekiem pragnie zostać... Złotolistnym szedłem gajem, Gdzie się wszystko skrzy i złoci, Gdzie zakwita skryty w cieniu Tajemniczy kwiat paproci. Szedłem gajem, gdzie dokoła Śpiewające szumią drzewa, Gdzie młodości wiecznej źródło Czyste wody swe rozlewa. I witały mnie po drodze Rozmarzone oczy kwiatów, Co patrzyły tak wymownie W niezmierzoną przestrzeń światów. /.../ Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
_Radości_____ __♥♥♥♥♥♥___♥♥♥♥♥ _♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥ _♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ __♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _______♥♥♥♥♥ _________♥ _____Słońca_____ ________*__♥♥♥♥♥♥___♥♥♥♥♥ _______*__♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥ ______*___♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ______*____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _______*_____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ________*_______♥♥♥♥♥ ____Powodzenia____♥ _♥♥♥♥♥♥___♥♥♥♥♥___* ♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥___* ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____* _♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____* ___♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____* ______♥♥♥♥♥_______* ________♥Szczęścia*_______ ________*__♥♥♥♥♥♥___♥♥♥♥♥ _______*__♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥ ______*___♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ______*____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ ______*______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ _______*________♥♥♥♥♥ ________*_________♥ W2009 Roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja ba da ba di
Jedzie zima Przypłynęła chmura sina. Od północy wiatr zacina. Kot wyjść z domu nie ma chęci. Coś się tam na dworze święci! Kraczą wrony na parkanie: - Jedzie zima , groźna pani! I już lecą z nieba śnieżki, zasypują drogi, ścieżki, pola, miedzę i podwórka, dach, stodoły, budę Burka. Kraczą wrony na jabłoni: - Jedzie zima parą koni! Mróz ściął lodem brzeg strumyka. Zając z pola w las pomyka. Krasnalowi zmarzły uszy, już spod pieca się nie ruszy! Kraczą wrony na brzezinie: - Oj, nieprędko zima minie! U mnie pada śnieg... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! życzę wszystkim miłym kolegom i koleżankom miłego tygodnia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Zima Całunem śniegu przysypany, biały Park w szarą ciszę pogrążył się cały I z jakichś głuchych tęsknot się spowiada. Drzew nagich długa ciemna kolumnada Wije się sennie i w dali gdzieś ginie, Wije się cicho po białej równinie I biegną ławki aleją szeregiem, Samotne, puste, ubielone śniegiem. Nic nie zostało z naszej złotej wiosny, Gdy nas upajał pierwszy szał miłosny, Gdyśmy uściskiem zaręczeni, sami Mówili z sobą jeno całunkami I razem duszę mieli tylko jedną, I w jasne szczęścia lecieli bezedno, A ponad nami lipa rozgwarzona Błogosławiące wznosiła ramiona. Tu była szczęścia świątynia. Pamiętasz? A dzisiaj tu mój cichy, biały cmentarz... Pod miękkim śniegiem, jak zwarzone róże Lub jak jaskółki, co zamarzły w chmurze, Śpią pocałunki nasze mrozem ścięte, A w nagich drzewach sny nasze, zaklęte W szare pnie, drzemią wśród cichej żałoby... Choć nie ma krzyżów, wszędzie białe groby. Gdyby pył śniegu gdzieś z gałęzi szczytnej Stoczył się i dźwięk srebrny, nieuchwytny Budząc potrącił drugi w swej pogoni, Wnet park stustrunną gędźbą się rozdzwoni, Szeptem słów, miękkim pocałunków echem, I ty przybiegniesz, i z srebrzystym śmiechem Ramiona białe rzucisz mi na szyję... Zagwarzą drzewa, park cały ożyje... Lecz wkoło cisza taka jak w kaplicy, Gdzie leży zmarły w mroku tajemnicy, Gdzie mówić głośno nie wolno przy trunie... Strach mi, że gdy wstecz spojrzę, na całunie Śnieżnym zobaczę twoje białe zwłoki, A w bladej twarzy cień smutku głęboki, Z tą łzą rozstania skrzepłą, skamieniałą... Nie śmiem wstecz patrzeć!... tak cicho... tak biało... miłego wieczoru życzęWBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
I pozdrawiam serdecznie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
Ciesielczuk Stanisław Nie Przychodź NIE PRZYCHODŹ Nie przychodź do mnie, nie przychodź... Zostań na zawsze przepięknym Snem i pragnieniem cichym... Nie przychodź... Nie przychodź do mnie, nie przychodź, dlatego, żeś taka mi droga, że pragnę, abyś przyszła - nie przychodź... Nie przychodź do mnie, nie przychodź, choć ciągle do ciebie tęsknię, choć dławi mnie wołanie... Nie przychodź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja was lubie
Ciesielczuk Stanisław, (Człowiek w skale...) Człowiek w skale nad morzem wykuty Z prawą ręką wyciągniętą w przyszłość, Gdy ogniście niemy i okrutny Piorun męki zatrząsł jego ciszą, nie drgnął. Przerósł możliwość rozpaczy. Gestu, dwakroć kamienny, nie zmienił. Dwakroć zimniej w zimną wieczność patrzy Zakrwawionym od wewnątrz milczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , witam , juz jestem a w Zakopanem święta były cudowne... Jak dożyje to na te święta tez do Zakopanego podaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×