Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Witam Was kochani! Złota,pięknie to napisałaś.. 👄 Słoneczko 👄 Samotny 👄 Jacek 👄 Kwiaty piękne:) 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 TO dla tych co dziś do nas wpadną;.D Tango jesienne Jest chłodny dzień pąsowy i olive. Po rżyskach węszy wiatr i ryży seter. Aleją brzóz przez klonów leitmotiv Przechodzisz ty, ubrana w bury sweter. Od ściernisk ciągnie ostry, chłodny wiatr. Jest jesień, szara, smutna polska jesień... Po drogach liście tańczą pas-de-quatre I po kałużach zimny ciąg ich niesie. Dziś upadł deszcz i drobny był, jak mgła. W zagonach błyszczy woda mętno-szklista. Wyskoczył zając z mchów i siadł w pół pas. Słońcem pijany mały futurysta. Po polach straszą widma suchych iw, A każda iwa, jak ogromna wiecha... Aleją brzóz przez klonów leitmotiv Przechodzisz ty samotna, bez uśmiechu... I tyle dumy ma twój każdy ruch I tyle cichej, smutnej katastrofy. Gdy, idąc drogą tak po latach dwóch Ty z cicha nucisz moje śpiewne strofy... BRUNO JASINSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://republika.pl/blog_rb_3334724/3722909/tr/solidago_x_hybrida.jpg Z³oty liœæ Klon ma z³ote liœcie, œwiec¹ siê ogniœcie, jesion ma br¹zowe, zgubi³ ich po³owê, dêby siê czerwieni¹, pó³ na pó³ z zieleni¹. Olcha - ¿ó³to - siwa, wiatr jej liœcie zrywa, miesza je z innymi, pêdzi het! po ziemi; z naj³adniejszych liœci ca³y las oczyœci. Kubiak Tadeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarenkowa kolezanka
👄 Pozdrawiam W B W:) *~*Bajka o RÓŻY*~* Zasadził dziadek RÓŻĘ w ogrodzie Inny kwiat rosnąć w nim nie był godzien. Wyrosła RÓŻA smukła i duża, Gotowa wszystko wonią odurzać, Okryta cała liści przepychem, Zwieńczona ciemno-krwawym kielichem, Co się do słońca wdzięcznie otworzył. Dziadek w zachwycie rzekł: Jam cię stworzył, Swoim talentem uczynił piękną, Przy tobie inne RÓŻE ...???... wymiękną ! (Tu mógłbym zwieńczyć wątek tematu, Niestety dziadek zapragnął światu Zaprezentować swą piękną RÓŻĘ, Skoro mam powód - wątek przedłużę). Przesadził dziadek RÓŻĘ z ogrodu (Ze wzmiankowanych wyżej powodów) Do parku, po czym w krzakach ukryty Jął obserwować Świata zachwyty. Wpierw nikt z przechodniów nie dostrzegł RÓŻY. A to ci ślepcy - dziad się oburzył, Lecz czekał dalej aż kwiat ujrzała Pani, co z pieskiem spacerowała. Ta rozpłynęła się w swych zachwytach, Za to jej piesek - skarlały brytan Nogę swą RÓŻY uniósł w salucie, Oddał honory, a potem uciekł. Nim dziadek wyrwał się z osłupienia - Świat jakoś RÓŻY nie chciał doceniać - Zdeptała RÓŻĘ dzieci gromada (Tędy gonitwy tor im przypadał) Przebiegły szybko - jak gromu mgnienie, Z RÓŻY zostało tylko wspomnienie. Jakiś jegomość z ławki pobliskiej Rzekł:Brak tej RÓŻY - dla parku - zyskiem Zresztą, mężowie oraz niewiasty, Większość RÓŻ tutaj to zwykłe chwasty Trzeba by przejrzeć owych RÓŻ dużo By znaleźć RÓŻĘ, która jest RÓŻĄ To koniec bajki, z worka banałów Wyciągam truizm - zamiast morału: Świat, choć z nadzieją w krzakach się skrywasz, Nie zadowoli twych oczekiwań. Pazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo! ale Was tu dużo było fajowo mam co do czytania :) Róża piękna:-D My już po obiedzie, wiec poczytam Was w spokoju a później pomyje naczynia i ogarnę w kuchni :-D Cala rodzina do kina na 15 - wybywa:) Mnie boli noga wiec najlepiej czuje się w domku... Pozdrawiam W B W.-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Listeczku👄 Chłopaki👄 Dziewczyny👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Idę do rodziny oni mieszkają kawałek ode mnie... Dzwoniła szwagierka i zaprosiła nas na kawę i ciasto... Pa .... Wpadnę później...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Przechadzka Dotąd mam jeszcze oczy pełne złota Jesiennych klonów, Wśród których dziś mnie wodziła tęsknota, Siostrzyca zgonów. Dotąd mam serce pełne płaczu, którym Uwiędłe liście Szumią żałośnie, spadając w ponurym Wiatru poświście. O, ty tak droga mi! Jakże się boję, Czyli oceni Dusza twa nędzę mą i serce moje, Ten dar jesiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie mogłam dostać się do Oazy , ale wiem dlaczego , pewno samotny trzymał drzwi noga i podjadał pierożki...:-D Wow! jakie apetyczne wezmę dwa dopóki są...:-D Piwka nie pije bo biorę leki , ale stoi tu przy mnie woda mineralna:-D Dziękuje kochana koleżanko...👄 ❤️ Samotny, Andrzejku gdzie jesteś-D hi hi ! Pewnie łakomczuch się wstydzi teraz.... hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Dziękuje pierożki super mniam , mniam.:-D Pozdrawiam WB W:-D Wójcik Leszek Czas Z powodu braku wolnego czasu czas jest zajęty i coraz szybszy z roku na rok rok jest coraz krótszy niczym sprany sweter Mierzymy czas by na czas zdążyć tyle trzeba osiągnąć zobaczyć i zdobyć bo przecież czas najwyższy czekamy z nadzieją na lepsze czasy ale czas przyszły z miejsca staje się przeszły więc odkładamy go na czarną godzinę Czasami nie licząc się z czasem zabijamy czas czynnością tak błahą że aż szkoda czasu Tymczasem czas siedzi nieruchomo gdzieś w środku ziemi cały czas śledzi nasz bieg wokół niego i mierzy nasz upływ klepsydrami na drzwiach wyjściowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, no...czysta rozpusta ;) Piwkiem się chętnie poczęstuję...z pierożków róznież skorzystam...smakowite mmmmmm..niebo w gębie ;) Popołudnie spędzam teraz na czytaniu ksiązki, za duzo już mam nauki i ślęczenia nad dokumentami. Chłopaki się porozchodzili. Zatem samotnośc w otoczeniu literatury jest błoga :) Kawa i cisza w sam raz...A niby takie stadne stworzenie... Do Justyny. Tęskność na wiosnę Już tyle razy słońce wracało I blaskiem swoim dzień szczyci; A memu światłu cóż to się stało, Że mi dotychczas nie świéci? Już się i zboże do góry wzbiło, I ledwie nie kłos chce wydać; Całe się pole zazieleniło; Mojej pszenicy nie widać! Już słowik w sadzie zaczął swe pieśni, Gaj mu się cały odzywa. Kłócą powietrze ptaszkowie leśni; A mój mi ptaszek nie śpiewa! Już tyle kwiatów ziemia wydała Po onegdajszej powodzi; W różne się barwy łąka przybrała; A mój mi kwiatek nie schodzi! O wiosno! Pókiż będę cię prosił, Gospodarz zewsząd stroskany? Jużem dość ziemię łzami urosił: Wróć mi urodzaj kochany! Franciszek Karpiński Za oknem deszcz...buro i ponuro. Nawet spacer nie wchodzi w grę, bo wieje niemiłosiernie. Uch...Zatem wracam do lektury, ba kal chłopaki wrócą...to bedzie koniec ;) Miłego popołudnia życzę...zaglądnę jeszcze...może pierożków jeszcze sie ostanie :) ❤️ Oazo kochana zostawiam dla Ciebie...czyli dla Was Przyjaciele :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złota ,jesteś super gospodynią... Takie smakowitości i do tego piweczko lobie.. Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XL
Super Saro:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:-D Musze spadać bo syn potrzebuje komputer... wpadłam na momencik jak bomba:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wieczór!:P Najpierw się najem i napije... Zaraz będę...:.-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękny wiersz:) Staff Leopold Bajka o ziarnku maku Miał rękę ogromną, Większą niż on cały, I trzymał w niej świat, tak mały Jak drobne maku ziarnko, Ziarenko. Groził tą ręką I ściskał ziarenko, Męczył je, dręczył, Gniótł. Wreszcie Ziarenko miało dość, Zaczęło rość, Zrazu jak groszek, Potem jak jabłko, Potem jak dynia, W końcu jak ziemska kula. Przerosło nieskończenie rękę I ręka na kuli malała, malała, Jak liść, jak listek, Usteczek, Jak pył, Który nagle zmiótł wiatr, Potężny wiew, Gdy z ust milionów Buchnął śpiew: Pokój i Praca! I ziemia się obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Ja tez jem pierożki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Granacie, ale ty rąbiesz , zostaw co i dla mnie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieronki super! Zjadłam cztery...dzięki👄 Samotny teraz ty się możesz posilić piwo Ci zostawiłam... Ale czytałam , ze ty już na pierogach byleś hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×