Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Czerwone Gitary - Gwiazda na kiju Niedźwiedź zachrapał, ze śniegu czapa, Na kiju gwiazda. Ej, panie gazda! Na stół ozory, na stół kaczory! Ko ko ko kolęda! Hej, kukuryku! Rejwach w kurniku! Ko ko ko kolęda! Hej tam, herody! Wdziewajcie brody, Strójcie się, strójcie i kolędujcie! Niech dzisiaj hula Jasiek za Króla - Ko ko ko kolęda! Siada za stoły naród wesoły - Ko ko ko kolęda! Na kiju gwiazda. Ej, panie gazda! Tylko raz w roku przy twoim boku Diabeł z Aniołem siądą za stołem. Ko ko ko kolęda! Polej nalewki, dziękuj za śpiewki. Ko ko ko kolęda! Puk, puk w okienko! Wychodź, panienko! Byłaś niczyja - będziesz Maryja. Na głowie chusta, uśmiech na usta. Ko ko ko kolęda! Oj, dobra nasza! Zagram Kajfasza. Ko ko ko kolęda! Na stół ozory, na stół kaczory! Ko ko ko kolęda! Hej, kukuryku! Rejwach w kurniku! Ko ko ko kolęda! Niech dzisiaj hula Jasiek za Króla - Ko ko ko kolęda! Siada za stoły naród wesoły - Ko ko ko kolęda! Diabeł z Aniołem siądą za stołem. Ko ko ko kolęda! Polej nalewki, dziękuj za śpiewki. Ko ko ko kolęda! Na głowie chusta, uśmiech na usta. Ko ko ko kolęda! Oj, dobra nasza! Zagram Kajfasza. Ko ko ko kolęda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
W tramwaju na przeciwko kobiety siedzi facet z rozpiętym rozporkiem. Kobieta, lekko zażenowana, rzecze: -Sklep się panu otworzył. -A widziała pani kierownika? -Nie, tylko magazynier leżał na workach. ****************** Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole: -Czego nowego się dowiedziałeś w szkole? - pyta go tata. -Że inne dzieci mają znacznie większe kieszonkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawia...:-D dziś był dla mnie wesoły dzień.:( Najpierw odwiedził mnie syn z wnuczka... Przynieśli ciasteczka , które sama wnusia opiekła ... Wypiliśmy zimowa herbatkę z miodem, zajadając pyszne orzechowe ciasteczka... Potem zadzwoniła koleżanka i przekazała mi radosna nowinę... Jutro już 15 i będziemy mieli 3 niedziele Adwentu... Naprawdę czas szybko zleciał... Bardzo lubię święta Bożego narodzenia sa takie wesołe i rodzinne... http://www.mmszczecin.pl/rep/blog/33/646.4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo! Pozdrawiam WBW👄ej Ja rano wyjeżdżamy do teściów... Na same święta skręciła sobie bidulka nogę, muszę jej trosze pomoc chałupę sprzątnąć... To znaczy muszę troszkę poprasować , MM zmieni im pościel i kurze powyciera... Bo gruntowne porządki już ze szwagierką zrobiłyśmy... Tak to już jest wypadki chodzą po ludziach,ale ze i u teściowej:(życzę miłego wieczorku:-D http://www.juniperus.pl/fotki/o96d.jpg K. Wodnicka Stała pod śniegiem panna zielona, nikt, prócz zająca, nie kochał jej. Nadeszły święta i przyszła do nas, Pachnący gościu prosimy wejdź! Jak długo zechcesz, z nami pozostań, niech pachnie tobą domowy kąt. Wieszając jabłka na twych gałązkach, Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NA STRUNACH IGIEŁ Dorota Gellner Załóż, choinko, śnieżny kożuszek, zawiąż na czole barwny łańcuszek. Na strunach igieł zagraj cichutko, niech wieczór pachnie zieloną nutką. Lu - li lu - li lu - li la, Lu - li lu - li lu - li la, Lu - li lu - li lu - li la, Lu - li lu - li lu - li la. Załóż, choinko śnieżne koronki, przypnij jabłuszka, świeczki i bombki. Na szklanych dzwonkach zagraj cichutko, niech wieczór pachnie zieloną nutką. WIECZÓR WIGILIJNY Na święta zapraszamy jodełkę zieloną. Rozbłysną na niej światła złociście, wesoło. Dzielimy się opłatkiem dzielimy piosenką. Zatańczą złote dzwonki radośnie i lekko. Na sankach rozwieziemy świąteczne życzenia. By wszystkim się spełniły najskrytsze marzenia. Brodaty Mikołaj zapuka w nasze drzwi. Na srebrnej choince ogień zimny lśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Pozdrawiam, pozdrawiam piękne i mile panie! Swiateczny nastrój panuje w naszej oazie aż milo popatrzeć na te fotki, wiersze i świąteczne wierszyki... Super! I ja wam coś zostawiam... Tuwim Julian Choinka Ziemio, ziemiątko, Nocą nad łóżkiem Świecisz i krążysz Różowym jabłuszkiem. Sny wyogromniały, Ziemio, zieminko, Wszechświat stał w pokoju Świąteczną choinką. Ziemio, ziemeczko, Dróżki gwiaździste Po gałązkach błyskały Mlekiem wieczystem. Trzaskały świeczki, Świerkowe świerszcze, Anioł zaniemówił Najpiękniejszym wierszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
http://www.giganet.org.pl/foto_cyfrowe/zima_16_choinka_snieg_2.jpg Choinka Choinka zielona śniegiem oprószona Oznajmia nam święta, będzie noc zaklęta. Ref.: Zielono w zimie w śnieżnej godzinie Dzięki choince w wigilijną noc. Choinko zielona lodem oszroniona Zapachem żywicy w tej leśnej śnieżycy. Ref. Choinka zielona pięknie ustrojona W te barwne bombeczki, lampki i gwiazdeczki. Ref. Tańczyć będziemy, głośno kolędować Spod pięknej choinki prezenty wyjmować. http://www.northrup.org/Photos/winter/low/outdoor-christmas-tree2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zimno się zrobiło i będzie w nocy mrozić... a jeszcze było by lepiej gdyby śnieżku napadało... Bardzo lubię mroźną zimę, tylko teraz tak się tej naszej aurze pomieszało, ze zaskakuje nieraz nas niemiło:-D Kochani,ale zima przed nami i może jeszcze nas zaskoczyć ... Jasiu,bardzo ładne i wesołe te wierszyki o choinkach.. milo się je czyta... Choinka w lesie A kto tę choinkę Zasiał w ciemnym lesie? Zasiał ci ją ten wiaterek, Co nasionka niesie. A kto tę choinkę Ogrzał w ciemnym boru? To ogrzało ją słoneczko Z niebieskiego dworu. A kto tę choinkę Poił w ciemnym gaju? Jasne ją poiły rosy I woda z ruczaju. A kto tę choinkę Wyhodował z ziarna? Wychowała ją mateńka, Ziemia nasza czarna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabelka
miłego wieczorku życzę WBW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mroźna zima Mróz na dworze, więc kto może w kożuch się otula, bo wiatr srogi dmie po drogach i po polu hula. Mróz na dworze, więc kto może rad się w cieple chroni, w domu, norze, w dziupli, w borze, gdzie mróz nie dogoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulig Pędzi kulig. Dzwonią dzwonki. Wiatr wstrzymuje dech. Bucha para z końskich pysków. Płozy ryją śnieg. Pędzi kulig. Dzwonki dzwonią. Rozwiały się grzywy koniom. W białe zaspy, W śnieżne góry kulig pędzi! Kulig! Kulig!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Witam WBW! WITAJ GRANATKU👄 Serdecznie pozdrawiam❤️ Władca gwiazd Spotkałem ją znowu tam gdzie zawsze. Była ciemna noc a nad nami rozgwieżdżone niebo. Usiedliśmy na ławce Za miastem a może w parku tego nikt się nie dowie. Mam nadzieję. - Popatrz na gwiazdy. - Widzę je, przecież w tych ciemnościach tylko one są widoczne widać. - Wiesz, że gdzieś tam są i nasze? Może te dwie małe ledwo widoczne te nad szczytem tamtego wysokiego drzewa są tylko dla nas? - To twoja wersja. Starsza wersja. - Wiem. Ta jaśniejsza jest dla Ciebie ta druga pewnie jest moja. - Pewnie tak. - Zobacz jak blisko są siebie. Przez całą wieczność razem. Ilu ludzi patrzyło w niebo w tak piękną noc? Myślisz, że oni wiedzieli, że te gwiazdy coś łączy? - Raczej nie. - Ktoś, kto by stał za nami za naszymi plecami naprawdę daleko poza naszą galaktyką widziałby te gwiazdy jako jedność. Jedna z drugą by się pokrywały a ich blask byłby połączony i spotęgowany na wieki. Nie było by tych drzew, tej nocy, ławki.... - Nas.... - Czy widzisz te gwiazdy obok siebie? Chciałabyś zobaczyć je z bliska? - Jak? - Możemy tam polecieć do nich i im się przyjrzeć. Mam moc nadaną przeze mnie samemu sobie. Mogę Cię zabrać ze sobą i pokazać gwiazdy i galaktyki, jeśli tylko zechcesz. Dziś to ja ustalam zasady poruszające wszechświatem i pilnujące ładu wśród nas. - A nad tymi obydwiema gwiazdami, naszymi gwiazdami masz władzę? - Niestety moja moc ma swoje granice, ale uwierz mi oddałbym wszystko za sekundę panowania nad nimi. Wstań polecimy do nich przyjrzeć się im z bliska. Poznać, jakie są. Może się czegoś nauczymy. - Dobrze. - Popatrz jak szybko zostawiliśmy za sobą Ziemię i wszystkich naszych przyjaciół i wrogów. Nasze ziemskie sprawy tutaj nie są widoczne. Kosmos jest cichy. - Naprawdę zostawiłeś wszystko tam za nami? - Nie, ale chciałbym. Widzisz jak się oddalają nasze gwiazdy od siebie, gdy się do nich zbliżamy? Coraz szybciej, zróbmy coś. - Masz rację one są w różnych galaktykach. Pewnie nawet nie wiedzą o sobie. Może to lepiej dla nich. Wracajmy, robi się zimno. Spotkamy się kiedyś. - Jutro mnie już nie będzie. Żegnaj. Grzegorz Ciepałowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Świąteczny czas - Boys Za twym oknem bielą otulony świat Myśli milkną kiedy zbliża się ten czas Na swym niebie widzisz bliski sercu znak Ciche grzechy znowu giną w świetle gwiazd Ref:Świąteczny czas złoty świecy blask,nadzieje masz tyle wiary w nas nie jesteś sam dajesz zamiast brać szczególny czas pozwól jemu trwać Ciepłe chwile w sercu zatopione gdy Niosą innym szczęście i spokojne sny Proste słowa mogą czynić cuda dziś Kilka moich błędów proszę wybacz mi Ref: Mądre słowa prosto z serca płyną dziś Wielkie gesty innym rozjaśniają dni Twoja czułość może rozgrzać wiele serc Swoją dobroć innym dajesz bo tak chcesz Ref: 3x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Wspólne Święta - Nieznani Sprawcy Za oknami noc, Mruga do nas pierwszą z gwiazd, Wigilijny stół, Jak co roku złączy nas .. Życz mi dzisiaj .. Żebym zawsze mogł pamietać, Słowa, zdania, gesty, nasze wspólne święta, Życz mi siebie .. Życz spokoju i nadzieji, Wiary w to, że miłość wszystko może zmienić .. Białym kocem śnieg, Przykrył wszystko wkoło nas, Gwiazda spadąjaca z nieba, Mówi nam, że to już czas .. Życz mi dzisiaj .. Żebym zawsze mogł pamietać, Słowa, zdania, gesty, nasze wspólne święta .. Życz mi siebie, Życz spokoju i nadzieji .. Wiary w to, że miłość wszystko może zmienić .. Niech się spełnią, Dobre wróżby i marzenia, życz mi więcej prawdy, Więcej zrozumienia, Życz mi jeszcze, żeby kiedy rok się skonczy, Wigilijny wieczór, Znowu nas połączył ... Życz mi dzisiaj .. Żebym zawsze mogł pamietać, Słowa, zdania, gesty, nasze wspólne święta .. Życz mi siebie, Życz spokoju i nadzieji .. Wiary w to, że miłość wszystko może zmienić .. Niech się spełnią, Dobre wróżby i marzenia, życz mi więcej prawdy, Więcej zrozumienia, Życz mi jeszcze, żeby kiedy rok się skonczy, Wigilijny wieczór, Znowu nas połączył ... Znowu nas połączył ... Znowu nas połączył ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !:) O zdrówko pytam?:-D Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, aż się zepsujesz. Tam człowiek prawie Widzi na jawie I sam to powie, Że nic nad zdrowie. Ani lepszego, Ani droższego, Bo dobre mienie, Perły, kamienie, Także wiek młody I dar urody, Miejsca wysokie, Władze szerokie, Dobre są, ale – Gdy zdrowie w cale. Gdzie nie masz siły, I świat niemiły. Klejnocie drogi, Mój dom ubogi Oddany tobie Ulubuj sobie ! Jan Kochanowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuje się zdrowo i wam tego samego życzę:-D Na dworze słonecznie i 2+ wiec wspaniała pogoda można cala piersią pooddychać i właśnie zaraz to zorbie bo udam się pieszo do pobliskiego straganu po owoce ... A co wy porabiacie ? Czy wszystkie oganiają się po sklepach za prezentami a może za MIKOŁAJKAMI ?Hi hi hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://uczenzklasa.gazeta.pl/gfx/userfiles/1298/Image/Mikolaje_1.jpg :-D Skomentuj! Koniec z nieprawdziwymi Mikołajami! Na Węgrzech pozostaną już tylko ten jeden prawdziwy. Wszystko za sprawą rodziców tamtejszych dzieci, którzy zwrócili się do władz z prośbą, aby osoba będąca Mikołajem musiała legitymować się specjalną licencją. Zdaniem rodziców bowiem, wielu Mikołajów nie posiada podstawowych kompetencji potrzebnych do tej profesji. Kandydaci na Mikołaja będą musieli zdawać odpowiedni egzamin, w ramach którego udowodnią, że naprawdę lubią dzieci, potrafią z nimi rozmawiać i mają odpowiednio niski głos. No proszę, niby paradoks, a nie w Polsce.. miłego weekendu życzę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wania złowił złotą rybkę. -Puść mnie, spełnię twoje życzenie. -Ok. -Willę chcesz? -Nie. -Mercedesa chcesz? -Nie. -Medal za męstwo chcesz? -Tak, jasne. Huknęło i Wania znalazł się prosto na polu bitwy z dwoma granatami w ręku. Patrzy a na niego naciera 10 czołgów. Wania wkurzony przez zaciśnięte zęby: -K**wa, pośmiertny mi dała! :-D W tramwaju na przeciwko kobiety siedzi facet z rozpiętym rozporkiem. Kobieta, lekko zażenowana, rzecze: -Sklep się panu otworzył. -A widziała pani kierownika? -Nie, tylko magazynier leżał na workach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam Oazowiczki i Oazowiczów:) Jannko! co dotyczy zdrówka to żeby jeszcze długie takie było :-D Nie mogę na razie narzekać... Moze troszkę niestrawność , ale to można ziółkami uregulować... Najbardziej mi przykro , ze to moje pierwsze święta bez mojej kochanej siostrzyczki, oj brakuje mi jej bardzo... Dobrze , ze jedziemy w tym roku do Jasia rodziny, może wtedy nie będę tak o tym bardzo myśleć... fajne te fotki i kawały:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×