Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

czytałam, fajnie piszecie o tej kawie, ja jak przez mgle pamiętam jej smak:-D Właśnie bardziej kawę Inkę i kakao:-D Nie wiem czy było coś takiego jak kakao sztuczne? Ja z mojego dzieciństwa pamiętam młodą marchewkę wyrwaną z ogródka i skrobaną kawałkiem szkiełka... Wszystkie dzieci to robili z naszego podwórka...Ale smakowała:-D już niedługo Grudzień i adwent lubię okres przedświąteczny :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Grudzień\" - Minkiewicz Janusz :-D W grudniu rzadko ptak zaśpiewa w srebrze stoją wszystkie drzewa. Naszą rzeczkę po kryjomu, w nocy lodem okuł mróz. Sanki wezwał i do domu z lasu nam choinkę wniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jeden na dobranoc:) \"Grudzień\" Jak po grudzie mroźny grudzień brnie w kopiastych śniegach gdzie rok szronem osiwiały kresu już dobiega, gdzie las cały usnął w białym i puszystym futrze, gdzie się dłużą mroźne noce, gdzie dni coraz krótsze. Błysną świeczki na choince uśmiechy na twarzach. Odejdź grudniu, czas na ciebie, koniec kalendarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Ja bardzo lubiłam kawę zbożową... I ona była właśnie naszym napojem kolacyjnym i śniadaniowym... :-D Ja lubiłam placki kartoflane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
🖐️ Granatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
miłych snów Granaciku kochany:-D👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Wam tez kochani życzę kolorowych snów 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Zaraz Północ wystraszę Was troszke ... Wampiry Każdego z nas moga dopasc... Dzieci diabla z rodzone z nienawisci i smutku by niszczyc kazdego kogo napotkaja spijaja z nas ostatnie krople krwi ....to ich pozywka nie znaja radosci i szczescia wiedza co to bol i strach. Maja podkrazone oczy czarne wlosy, dlugi plaszcz chodza ciemnymi i waskimi uliczkami w poszukiwaniu ......nas Autor: Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Wampir - Tadeusz Miciński Modlą się duchy ciemnych wód - modli się serce krwawe. W wnętrznościach mogił szlocha lud i szlocha serce krwawe. Armat śpiżowych tętni grzmot i tętni serce krwawe. Bagnety pełzną pijanych rot i pełznie serce krwawe. Zadrgały bruki rżniętych miast - zadrgało serce krwawe. Wampiry gaszą wieczność gwiazd i gaszą serce krwawe. Zhańbione ciała - pusty dwór - zhańbione serce krwawe. Wtem tryumfalnie zapiał kur - i pękło serce krwawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
ALE WAS NASTRASZYŁAM :-D DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waterlily
Ale się Jzabelko wystraszyłam tej krwi:-D hi hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani niedawno wróciłam z urodzin!!! Wypiłam troszkę za dożo kawy i winka i nie mogę coś spać... Poczytałam Was troszkę i nie przypominam sobie tej zbożowej kawy ani margaryny czekoladowej... Jako mała dziewczynka piłam przeważnie mleko, kakao, herbatkę rumiankowa czy coka cole..:-D Z moich dziecinnych lat najbardziej pamiętam orezade w proszku , jedzona paluszkiem,gumę do żucia, która pokleiłam sobie włosy... Pamiętam , ze mama musiała mi podciąć włoski... Oj były to fajne czasy... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jzabelko, wystraszyłaś mnie ogromnie :-D udało ci się:-D:P Fajne wiersze, bajki, fotosiki i żarciki:-D Wyobraźcie sobie , ze i teraz net coś szwankuje i zżera... . i zarciki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w weekendowy poranek :) ❤️❤️❤️ Hm...czyżby od kawy dzień zacząć.. ? Nawet nie pytam...Express cicho szumi wydobywając nieziemski aromat mocnej kawy :) Zaparzę jej dużo, by każdy mógł się poczęstować. I bułeczki serowe z kruszonką...W sam raz do porannego \"szatana \" ;) O dezercję proszę mnie nie podejrzewać... Co to to nie :D JA tylko brakowa tak czasowo, że nie mam czasu w nosek się pdrapać. Jestem na etapie wybierania tematu pracy duplomowej, stąd moje zamieszanie życiowe. Pierwszy temat nie podszedł promotorce, teraz zmianiałam, szukając przy okazji czy znajde materiały. Tematy nietypowe, aczkolwiek jak najbardziej na czasie. Pierwszy o roli NAto w bezpieczeńsywie a drugi o terroryżmie we współczesnym świecie. I też nie wiem czy go zaakceptuje. No nic, jutro napiszę Jej meila z tym co mam...licząć, że pzejdzie. Poza tym mam teraz nawał w pracy, zrzut dokumentów przed końcem roku, więć jesteśmy w nich prawie że zatopione ;) Nie pisze w pracy, w domu nawewt nie mam kiedy. Co nie jest jednoznaczne z tym, że nie tęsknię...Brakuje mi bardzo Was Kochani. Dziś tylko ślepka otworzyłam i postanowiłam zacząć od kawy i pisania :) Tydzień temu uczelnia przez weekend, więc nawet kompa nie włączałam. Dziś mam ślub koleżanki z pracy po poł€dniu a po nim idziemy z kilkoma dziewczynami na kawkę małą i plotki. W dzień muszę załatwić sprawę z dowodem, bo tylko dziś mam możliwość. Kurczaki, czasem mam wrażenie, żę żyję w jakimś dziwnem kręgu czasoprzestrzeni :D:D A tak poważnie...brakuje mi w ciągu dnia kilku ha ;) Nocą już nie jestem w stanie nadrabiać, bo wstaję o 4.15 więć najpóżniej idę o 1 spać. Bywa, że tylko na moment usiądę w fotelu z kawą wieczorną...a głowa sama opada..i zasypiam. Tyle z mojej np. nauki ;) Nie miałam nawet czasu poczytać co piszecie, ale nadrobię w tym tygodniu już... Mniej obowiązkó na siebie nałożyłam, stą też lektura jest w programie. Może trochę też jutro...Choc po południu przyjeżdża mój brat na zlaegłe imieniny do chrześniaka... Cistao by się zdało upiec...I tak wciąż coś...Ech życie :):):) Pawlikowska-Jasnorzewska Maria, Ciało szczęścia Wtem, gdy się księżyc zachmurzył, dświękły kroki od wichry prędsze i w drzwiach tarasu, na piętrze, zapalił się amarant elektrycznej róży. Przez szklane, ciepłym wiatrem szarpane podwoje, noc zagląda do wnętrza, gdzie w miłosnym splocie ciało szczęścia, rozdarte na dwoje, zrasta się, jak jaszczurka, po wielkiej tęsknocie. Pawlikowska-Jasnorzewska Maria, Erotyk Na rozrzuconych poduszkach z rajskich, jawajskich batików umieram słodko, bez żalu, umieram cicho bez krzyku.- Czas za firanką ukryty porusza skrzydłem motyla, a moje czoło znużone coraz się niżej pochyla... Wreszcie dotykam bieguna i śnieg mi taje wśród włosów, a końcem lakierka dosięgam trawy szumiących lianosów... Leżę na ciepłych krajach, na gorejącym równiku i na jedwabnych poduszkach z różnobarwnego batiku... Wyciągam ręce ku Tobie, w Twoją najsłodszą stronę i czuję na rękach gwiazdy nisko nad nami zwieszone... Ogarniam Cię splątanego w pochmurny namiot niebieski, i spada niebo z hałasem, jak belki, wiązania, deski, obrzuca nas półksiężycem, słońcem, obłoków zwojem - i tak spoczywam - okryta niebem i sercem Twojem... Czasem wstaję nocą by czytać poezję Marii...wydobywa we mnie pokłady czułości....Kiedysz cisza nocna trwa...poezja wpływa wprost w serce, czyni muzykę tak bliską sercu... Poświatowska Halina, W twoich doskonałych palcach w twoich doskonałych palcach jestem tylko drżeniem śpiewem liści pod dotykiem twoich ciepłych ust zapach drażni - mówi: istniejesz zapach drażni - roztrąca noc w twoich doskonałych palcach jestem światłem zielonymi księżycami płonę nad umarłym ociemniałym dniem nagle wiesz - że mam usta czerwone słonym smakiem nadpływa krew Halinka ze swoim tomikiem poezji nauczyła mnie rozumieć ból...Ona jako pierwsza dotarła do mego wnętrza, tak przypadkiem...I pozostała we mnie na zawsze... Kocham jej wiersze....w ciszy szeptać słowa pisane... i czuć je..dzieć z nią radość i ból... Jakaś sentymentalizm mnie dziś dopadł. Pogoda ku temu sprzyja.... I moje odczucua wewnętrzne...Nie chcę pisać Wam o bólu, który mnie rozdziera...Bo przecież to Oaza spokoju...i nie chcę jej zakłócać...Kocham to miejsce, wdzięczna będąc wszystkim za stworzenie tego niepowtarzalnego klimatu..Tu można nawet cicho posiedzieć...skreślić kilka słów, by wiedzieć, że nie jest się samotnym... Dziekuję kochani, że jesteście.... weź w dłonie mój rozszeptany uśmiech zdejmij z niego woalkę smutku niech radością i spełnieniem promienieje wyprowadź z dróg zamętu i cichych drgań powietrza a z ciepłych gestów poukładaj puzle w całość, która westchnieniem przeczuć wplecie palce w Twoje włosy.. ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
A ja ci szepciku kochany dziękuje za piękne wiersze👄 I za kawę oczywiście....http://www.sloneczko.1k.pl/ Was dziewczynki pozdrawiam i ściskam mocno,,,👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
GUBIĄ SIĘ WIERSZE Gdzieś pogubiły się moje wierszyki, uciekły ze mnie promienie radości, smutek ogarnął moje barwne myśli, i nie proszony, gdzieś w mej jaźni gości. Czy tak być musi, nie wiem tego wcale, bo nie straciłem pozytywnej wiary, chciałbym zatrzymać moją wizję życia, i nie wypuszczać jeszcze z siebie pary. Tłumaczę sobie, że to tylko jesień, przybyła do mnie w swej zmiennej urodzie, a ja miast sięgać zasoby owoców, opadłe liście liczę na ogrodzie. Bo przecież jesień nawet w niepogodę, od nadchodzącej zimy jest mniej sroga, a w zimie chociaż: śnieg i mróz dokucza, zawsze do ciepła gdzieś się znajdzie droga. Czy argumenty które wytoczyłem, zechcą odnaleźć we mnie przekonanie, które rozwieje me jesienne chmury, i znów powróci radości czerpanie? Czy będę czerpać z wiosny oraz lata, barwne i ciepłe życiowe wspomnienia? Mój czas niebawem rozstrzygnie tę kwestię, rysując co ja, mam do powiedzenia. Krzysztof Roszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie dziewczynki!!! Zaraz pora obiadowa :-D U mnie dziś kapuśniak na żeberkach... A po obiedzie wybieramy się z MM na zakupy prezentów dla naszych chłopaków... Miej więcej dyskretnie podpytalam to już mam jakie takie rozeznanie o co im biega...:-D My z MM bardzo lubimy łazić po sklepach i szukać upominków dla naszych urwisów... MM cieszy się wtedy jak dziecko... Pieniądze na te Gwiazdkowe prezenty zbieraliśmy przez cały rok... A teraz uzbierała się pokaźna sumka i można zaszaleć:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
miłych zakupów srako! Ja tez lubię prezenty :-dostawać:-D Pozdrawiam WBW życzę milej niedzieli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Wymyśliłem dzisiaj w nocy, By spojrzeć w Twe niebieskie oczy. Cóż nadaremno me życzenie, Przeto śle Ci pozdrowienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Gdy w chwili zwątpienia powiesz, że przyjaciół Ci brak Szukaj w pamięci mego imienia. Ono Ci powie, że nie jest tak!!! """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" Na dole jabłka, Na górze wiśnie Niech nasza przyjaźń Nigdy nie pryśnie! ****************************************************************************** Nawet cień przyjaciela wystarczy, aby uczynić człowieka szczęśliwym. ********************************************************************************* Miłość łączy na zawsze losy dwojga ludzi jak bliźnięta syjamskie. Przyjaźń pozwala swobodnie kroczyć obok siebie. ****************************************************************************** :-D:-D Nagrobek na cmentarzu w Ruidoso, Nowy Meksyk: "Tu leży Johnny Słońce Wybaczcie mi, że nie wstaję".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny60
Epitafium od żony (cmentarz w Vermont): "Tu leży świętej pamięci mój mąż John Barnes który zmarł 3. stycznia 1803. Jego młoda żona - 23 lata - wciąż może być dobrą gospodynią i bardzo potrzebuje pocieszenia". :-D W Thurmont, Maryland: "Tu leży ateista Ślicznie ubrany Ale i tak nie ma dokąd iść".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×