Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sfssggfd

CIPRONEX - czy któraś z was to brała?

Polecane posty

Gość gość
O właściwościach przeciwnowotworowych? Raz brałam przez tydzień Nie mogłam spać przez 6 nocy. Po 2 miesiącach pojawily się bóle kolan takie że nie mogłam chodzić i zły proteinogram. Po 2 latach wzięłam jedna tabletkę brzuch i serce tak bolały. Nigdy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarta
A czy ktoś z Was miał zaburzony smak po.cipronexe?? I ile to trwało po odstawieniu leku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Brałam przy zapaleniu pęcherza moczowego dawka 2×1 po 5 dniach objawy choroby znikły zatem lek ten był skuteczny nie odczuwalam żadnych skutków ubocznych lecz przed antybiotykiem brałam pół godz.wczesniej probiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katkat

Cipronex to bardzo niebezpieczny lek!!! Wedlug oficjalny h zlecen, nie powinien bys stosowany jako lek pierwszego rzutu. 

Tu oficjalny zalecenia dla Unii Europejskiej:

CHMP potwierdził, że należy wprowadzić ograniczenia stosowania pozostałych antybiotyków z grupy 
fluorochinolonów. Dodatkowo w informacjach dla lekarzy przepisujących leki i materiałach dla 
pacjentów zostaną opisane prowadzące do niepełnosprawności i potencjalnie trwałe działania 
niepożądane oraz zostanie dodane pouczenie dla pacjentów o konieczności przerwania leczenia lekiem 
z grupy fluorochinolonów po wystąpieniu pierwszych oznak działania niepożądanego w obrębie mięśni, 
ścięgien, stawów lub układu nerwowego.
Ograniczenia stosowania fluorochinolonów oznaczają, że tych leków nie należy stosować:
• w leczeniu zakażeń, które mogą ustąpić bez leczenia lub nie mają nasilonego przebiegu (np. 
zakażeń w obrębie gardła);
• w leczeniu zakażeń niebakteryjnych, np. niebakteryjnego (przewlekłego) zapalenia gruczołu 
krokowego;
• w profilaktyce biegunki podróżnych lub nawracających zakażeń dolnego odcinka układu moczowego 
(tzn. zakażeń ograniczonych do pęcherza moczowego);
• w leczeniu zakażeń bakteryjnych o niewielkim bądź umiarkowanym nasileniu, chyba że nie można 
zastosować innych leków przeciwbakteryjnych powszechnie zalecanych w leczeniu takich zakażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×