Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

Kiwi u mnie Borys tez strasznie ssie palucha :O ale zazwyczaj jak jest spiacy no i nieststy podawanie smoczka nic nie daje - ma wtedy alergie na niego i drze sie w niebogłosy :P pytam sie o ten sen bo mój Borys własnie tez mało spi w ciagu doby ok 12-13 godzin z tym ze wydaje mi sie ze sie nie wysypia :( Bo np budzi sie po pół godzinie i placze daje mu jesc on zasypia natychmiast odkładam go wiec i nadal placze :( a potem jest rozdrazniony i nic nie chce tylko zeby go nosic na rekach A jak na spacerku pospi 2 godziny to slicznie sie bawi i jest wesoltki -ale nie dam rady z nim trzy razy dzienne na spacer wychodzic :P moze macie dla mnie jakis bezcenne rady ?? A Borysiatko mnie dzis zaskoczyło obudzil sie o 3,30 na jedzenie (a juz dawno tego nie robił ) a jak zjadł to zrobil kupe :) he he ostatni raz w nocy robil chyba jak miał ze trzy tygodnie Asiu i co udalo Ci sie pobrac ten mocz?? Aniu fajne to lozeczko - pisz jak sie sprawdzi :) bo tez o czyms takim mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka, lakcid ale on zawiera laktoze podobno dobry jest tez dicofler - to tez probiotyk - z tego co sie ostatnio dowiedzialam to dobrze jest zrobic 2-tyg kuracje a potem mozna 2 razy w tyg podawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mINIU ALE TEN LEK MŻNA PODAWAĆ BEZ ZGODY LEKARZA?? czt lepiej iśc i zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna - choc jak wolisz to mozesz zapytac ale to w zasadzie nie lek tylko probiotyk - cos jak jogórt naturalny- zawiera kultury bakteri ktore wspomagaja uklad trawienny - dlugotrwale podawanie moze zaszkodzic wiec nie zalecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha no to dziś się przejde do apteki. Wczoraj nie kupiliśmy spodni dla męża nic nei mógł znaleźć, tak wiec dziś uderzamy na jarmark moze tam coś znajdzie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu niestety z moczu nic nie wyszlo... dzis jade zlozyc papiery na studia i od pazdziernika bede studentka znow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) i jak minął dzień? My bylismy dzisiaj z Mikołajkiem u lekarki prawdopodobnie ma uczulenie na mleko krowie,mam odstawić narazie wszystkie produkty z nim związane. Przepisała mi też fenistil w kropelkach,napisz mi EMILKO czy Ty jednak podajesz Olusiowi ten lek czy nie?,bo ponoć z tego co pisała ASIA on jest zabroniony dla tak malutkich dzieci?więc juz sama nie wiem co robić.Oczywiście powiedzialam o tym lekarce,a Ona kto mi takich rzeczy naopowiadał:(eh Aha i stweirdziła ,żeby nie kąpać małego w oilatum tylko emoliumie,bo ponoc lepszy eh my i tak zostaniemy narazie przy oilatanie. KIWI-Mikołaj też ssie paluszka,a nawet całą rączkę wklada do buzi i ssie:(smoka jak nie nauczył się ssać tak nie ssie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh, byliśmy dzis u lekarza z Lenią. Duża z niej kobietka, 5840g (75centyl) i 61 cm (90 centyl). Ale mam zmartwienie, bo lekarz powiedziała, że za słabo podnosi główkę i podejrzewa też wzmożone napięcie mieśniowe. Dała skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, idziemy tam we wtorek. ANIU, miałam Emoilum i powiem Ci, że Oilatum lepsze sto razy. Ja mam Oillan i też niczego sobie. Oby przeszło po odstawieniu nabiału. ASIU, co będziesz studiować? EMILKO, nie martw się, na pewno znajdziecie jakieś spodnie. Mój mąż też jak ma coś kupić, to mnei szlak trafia. Kurczę, martwie się co a ta moją Lenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja podałm Olkowi fenistil i bardzo dobrze zrobiłam bo wysypka zeszła po dwóch dniach. po pięciu dnaich odstawiłam i jak narazie jest wszystko dobrze. Olekowi nic nie było po nim. Podawałam 4 kropelki 3 razy dziennie. Kiwi napewno będzie wszytsko dobrze nie denerwuj się. Pójdziesz tam i wszystko bedzie odbrze A my znowu nic nie kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu a wiec jednak alergia :O kurcze strasznie czeste to ostatnio ... A jak Mikusiowy paluszek?? my dzis uderzamy do alergologa - ciekawe co nam madrego powie :D Kiwi nie martw sie za bardzo :) z tego co czytalam to bardzo czesto dzieciaki mają zbyt duze albo zbyt małe napiecie miesniowe dobrze ze lekarka tak szybko to wykryła - a poza tym sprawa nie jest jeszcze przesadzona - moze Lenka nie lubi unosic glowki :P A ja znalazlam sposób na Borysa :D Robie mu na balkonie hamak z chusty i spi w niej jak niemowle :P Ale nadal niestety jest niespokojny - pewnie to przez te upaly .. Wasze dzieciaczki tez mniej jedza w trakcie upłow?? Asiu a lapalas mocz czy kozystalas z woreczka ?? No i co to za studia?? magisterka chyba co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu ja lapalam do woreczka ale wszystko sie wylewalo... niestety tak to przy dziewczynkach jest... chlopcom latwiej zlapac mocz a studiowac ide razem z mezem bo on jeszcze nie robil studiow i powiedzial mi ze nie pojdzie a pozniej po wielu moich grozbach i prosbach stwierdzil ze dobrze niech mi bedzie ale tylko jesli ja pojde razem z nim... no wiec ide na terapie uzaleznien i prace socjalna... zawsze mnie to krecilo... a poza tym to pokrewny kierunek od mojej ukochanej pedagogiki bo tez taki spoleczny kierunek... aniu jesli chodzi o emoilum to dla mnie to on smierdzi starym zjelczalym olejem... poza tym moja lila ma na niego uczulenie... dopiero teraz wkoncu jej zeszlo jak wrocilismy do oilatum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka my dizs mieliśmy ładna nockę. Olek właśnie lezy bez pampersa i wymachuje nóżkami i rozmawia z pieskiem pluszowym. Dziś musze go podrzucic do meża do pracy i sama na chilkę wpaść do swojej neichce go ciągnąć ze sobą bo dziś w gdańsku hjest strasznie upał jakiego dawno nie byuło )(wczoraj był). Jade po miodzik bo przywozi taki facet ze swojej pasieki. Jest bardzo dobry. Na zimę jak znalazł. A pozatym odwiedze stare kąty. Zatrudnili jakieoś chłopaka w moim wieku przy okazji się przdstawie i powiem że neidługo wracam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mialam jeszcze napisac ze moja corcia sobie przestawila tryb nocny ostatnio... zasypia o 21.30 a wstaje o 9 rano... niestety w tym czasie 2 razy budzi sie na cycka ok 1 i 5... a moja corcia przechodzi z gluzenia w gaworzenie... wczoraj kilka razy zdarzylo sie jej powiedziec mama... wiem ze nieswiadomie ale to jednak radocha ogromna... moze moja lilka swoje opoznienie ruchowe rekompensuje sobie rozwojem mowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-u Nas natomiast Mikołaj ma obnizone napięcie miesniowe,tez kazała Nam sie udac na rehabilitację,tylko kurzce my nie dostalismy skierowania,bo bylismy prywatnie:(Muszę iść do przychodni,żeby mi wypisali ,a i tak w szpitaliku są bardzo odległe terminy.:( Nie martw się o Lenkę,na pewno Jej jak i Mikusiowi to minie. Bradzo wiele dzieci ma właśnie coś takiego ,a rodzice tego nie zauwazają.(tez bym nie zauwazyła) My dopiero dowiedzielismy się jak poszliśmy prywatnie,bo w przychodni jak badali Mikołaja,to nie raczyli tego \'\'zauważyc\'\':( EMILKO-to zaraz wyslę męża po te kropelki.Nam kazała stosować 7kropli 3 razy dziennie. Ja odstawiam wszystko co może uczulać i na nowo zacznę wprowadzać jak zniknie wysypka,po kolei i powoli takie produkty. Uciekam ,bo musze posprzatać całe mieszkanie,zmienić pościel,wyprasować firanki:( buuuu ,ale mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU- z paluszkiem wszystko w porządku:) Nie ma śladu. Właśnie przyszło łóżeczko turystyczne idziemy je rozpakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upały u nas. Lenia tak mi sie rozespała ostatnio, że zasypia przed 21 przy karuzelce, a budzi sie dopiero po 9 rano. Za tro z Olką mamy juz opracowane godziny wysadzanai na kibelek: kaszka najpóźniej o 20.30, kiebelek po 21, 23, 1, 3,4.30 w nocy. Przy takim stystemi śpi do rana sucha. Dzis np. do 7 przespała sucha. O 7 dostała kaszkę i poszła dalej spać, no i niestety już mokra sie po kaszce obudziła o 9. Trzeba bardzo pilnoweać. Ale i tak jest już lepiej. ANIU, czym objawi sie osłabione napięcie mieśniowe? Lenka moim zdaniem za bardzo zaciska piatki, a innych rzeczy to nie widzę. Lekarz pewnei powie. U nas na eizytę lekarska w poradni czeka sie kilka dni, a na rehabilitacje to nie wie,m. dowiemy sie we wtorek. U nas jest taka fajna poradnia dla dzieci, cały budynek tylko dla dzieciaków, świeżo odremontowany, rysunki na ścianach. Naprawde, byłam zdziwiona, że tak ładnei moze byc w państwowej poradni. My też niedługo będziemy kupowac kojec, ale z tych tradycyjnych, nie łóżeczko turystyczne. Pisz, jak se sprawdza. ASIU, podziwaim, że chce Ci się isć jeszcze na studia. Ja w sumei juz mam dosć: wystarczy mi mgr i podyplomówka:) Chyba, ze mnei kiedyś hjeszcze coś najdzie, to kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam piszące tu Panie! 🖐️ 🌻 🌻 mini55 - napisalem do Ciebie kilka słów na swoim topiku o toxo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam ubaw Olek zjadł jabuszko i puścił bąka, tak go puścił że kupkę zrobił taką żadką że az ja byłam cała wysmarowana w gównie:) śmiesznie to wyghlądało bo akurat próbowaliśmy siadania :) DZIS WIECZORKIEM IDZIEMY NA PIZZE (JA OCZYWIŚCIE NIE BEDE JEŚĆ :() ALE SPĘDZIMY TROSZKĘ CZASU ZE ZNJOMYMI MAM NADZIEJE ŻE oLEK SOBIE POŚPI I BEDZIMEY MOGLI POGADAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wizyta u alergologa tragedija :O ja nie wiem co jest z tymi lekarzami - nic mi nie powiedziała tylko tyle zebym wykonala testy (które oczywiscie nie mało kosztują ) i wtedy moze cos wiecej powiedziec :O Jak bede miec wyniki testow to nie musze byc alergologiem zeby stwierdzic czy jest na cos uczulony czy nie Postanowilismy z mezem zrobic próbę sami tzn powoli wprowadzic mu zwykłe bebiko i zobaczyc czy zielone kupki pojawią sie znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-ja tego obniżonego napięcia w ogóle bym nie zauwazyła,tylko jak bylismy w czerwcu u lekarza na usg jamy brzusznej i główki ,jak lekarka zobaczyła wyniki to wyszła na nich lekka asymetria L>P. W pozycji na brzuszku Mikołaj nie lezy prosto tylko tak jakby hmm w kształcie rogala tylko,że ja tego nie widzę no,ale wiadomo ja sie na tym nie znam. Poza tym jak Go badała tzn.obracała Go,podciągała to pozycji siedziącej to główka mu opada,nie dzwiga jej. Na tej podstawie stiwerdziła ,żeby udać sie na rehabilitację,to 5mc przynosi bardzo dobre rezultaty. W przyszłości nie \'\'leczone \'\' to może prowadzic ,że będzie miał np.krzywy kręgosłup:( Poza tym na usg główki wyszło,że Mikuń podczas porodu miał wylew(jej jak to strasznie brzmi)tzn.kropelka krwi hmm tak jakby się wylała i jest w główce,ale to ma się wchłonąć i nie rzutować na przyszłość.Spowodowane to było byc może różnicą ciśnień tak mi to wytłumaczono. MINIU-weż nawet nie pisz na temat lekarzy ,bo mnie cos trafia!!! Chodzisz państwowo nie dobrze,prywatnie tez nie dobrze. Nie spotkałam jeszcze takiego lekarza naprawdę z prawdziwego zdarzenia i z powołania.:( MNie wczoraj lekarka kazała dopajać Małego wodą z glukozą-oczywiście nie zamierzam tego robić. Spróbujcie z tym bebiko tak jak piszesz. EMILCIO-hehhehe my też wykąpalismy Mikołaja,zaczynamy Go smarować maścią,a tu potop tzn.zrobił kupę taką rzadką,że szok :)całe plecy brudne dobrze,że mąż nie nie wylała jeszcze wody z wanienki,bo na nowo tam wylądował mały.:) Jej,a ja jestem padnięta:(umyłam okno w kuchni ,u Mikusia w pokoiku ,zmieniłam pościel,poprasowałam i padam juz . Duchota niesamowita ,trochę pogrzmiało i na tym koniec. Cała się kleję eh. Czekam jak się zwolni łazienka i do wanny:) PINIU-?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ale supeeeeerr kierunek - ja zawsze marzyłam o pracy w osrodkach uzaleznien - zreszta swego czasu pracowałam jako wolontariusz w telefonie zaufania przy towarzystwie zapobiegania uzaleznien - sto lat temu ale sentyment pozostał No i gratulacje dla Lilki :) Mój Borysek czasami tak głuży ze mowi Aga :P taki mały a juz mi po imieniu mowi :P Emilka ja dzis tez zostałam uraczona kupą :D Borys puscił pod cisnieniem i spadlo na mnie, na szczescie tylko kilka drobinek :D Kiwi ale super masz z Lenką - bardzo ładnie nocki przesypia 12 godzin jak na takiego malucha to rewelacjia i to jeszcze sama przy karuzeli - pozazdroscic tylko :) Aniu widzisz jak to jest z tymi lekarzami jak prywatny to normalnie cie traktuje a jak panstwowy to olewka :O I powiedz jak sie objawia to obnizone napieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - normalnie podziwaim jak Ci sie chcaiło w taki upał myc okna i prasowac :D Mnie to niestety tez czeka w najblizszych dniach choc wcale a wcale nie mam na to ochoty A co do lekarzy to ja raz spotkałam dentystke z powolania :D rewelacyjna babka i z jakim entuzjazmem podchodziła do leczenia :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylismy dzis na basenie... zaraz wam zdjecia wysle... a u nas dzis wielki dzien!!! mala wkoncu zaczela wyciagac raczki do zabawek... poza tym obrocila sie z plecow na brzuch ale to raczej przez przypadek bo na miekkim lozku... aniu moja lila tez glowki nie trzyma jak ja podciagam ale jak lezy to sama czesto spontanicznie ja podnosi... ja to interpretuje tak ze ona po prostu podnosi glowe wtedy kiedy sama chce a nie wtedy kiedy ja chce... chyba u niej z napieciem miesniowym jest ok... kurcze tyle czasu pracowalam z dzieciakami z porazeniem mozgowym i jeszcze nie wiem jak po takim maluchu poznac czy napiecie jest wzmozone czy obnizone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, no właśnie. Ja te u Lenki nadzwyczajnych rzecy nei widziałam, a teraz jak mi lekarz powiedziała, to tylko ją obserwuje i schizuję:( Tak sie teraz zastanawiam, czy w wieku 3 miesięcy przesypianie 12-13h w nocy bez pobudki jest normalne??? Bo już głupieję. ASIU, sliczne zdjecia. Lila bardzo podbona do taty. Ślicznie ją ubierasz. Marcin za to bardzo podobny budową do mojej Olgi, oj bardzo. ASIU, mam pytaniedo Ciebie jako pedagoga:) Czy w wieku 3.5 roku dziecko w nocy samo powinno chodzić siku czy trzeba je wysadzać? Bo Olka jak ją nie wysadze, to się nie budzi sama nasiku i leje w łóżko. To normalne? Lenka też czasem mówi \"maaama\":) MINIU, nie wiedziałam, że tak wcześnie można robić testy. Spróbuj z tym Bebiko. Poza tym Borys ma inne objawy? EMILKO, Ty nadal masz ograniczoną dietę? PINIU, gdzieżeś Ty? Dziewczyny, jak zahamować laktację? Mam mleko w jednym cycku i nie wiem, co robić. Jakieś zioła czy co? Trochę odciągam wieczorem ale nei pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem Jestem! jejku dziewczynki jak maz jest teraz tutaj to na nic czasu nie ma ehhh tylko z rana ale nie zawsze zdaze wejsc...ehhhh ASIU_--jezeli chodzi o natusie to tez juz tak nieswiadomie powiedziala mama wiem ze przypadkowo ale ja sie ieszylam jak dziecko. Wiesz co jak tak patrze na twoja Niunie to wydaje mi sie jakby ze 2 miesiac eroznicy miedzy naszymi dziecmi bylo a tu tylko pare dni a jednak duza roznica Obiecuje ze jutro Wam wysle najnowesze foktki natusi i moje zdjecie zrobine w dniu moich 25 urodzin ehh jak ten cza leci juz taka stara krowa jestem:) hehehe Ja jeszcze nie podaje zadnych jedzonek oprocz mleka i ja daje bebilon paczka 800g starcza na tydzien a natalka je co 4 lub co 3 godziny na rowno tydzien mi styka ale za poltora tygodnia wprowadzam jabluszko i marchewke a na noc kaszke bede dawac ale taka do picia KIWI---ja tez lubie to mleko wproszku:P Oki postaram sie wam wyslac zdjecia to buziaczki papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi wiesz co ja mojego marcina tez w nocy budze na siku i to u niego przynajmniej jest normalne... owszem zdaza mu sie przespac cala noc na sucho ale nie zawsze wiec wole obudzic... u niego to wynika z tego ze on ma baaaaaaardzo mocny sen... musze sie niezle nagimnastykowac zeby go obudzic wiec chec zrobienia siku tym bardziej go nie obudzi skoro nawet ja czasem nie moge... tak sie zastanawiam czy gdyby bylo trzesienie ziemi albo bombardowanie to by sie obudzil... ale pewnie raczej nie... 2 lata temu przespal fajerwerki w sylwestra a wiesz jak potrafi byc glosno... tyle ze ja go od 3 roku zycia wysadzalam w nocy tylko raz a nie tyle razy co ty olge... to wogole jakies dziwne to sikanie w nocy bo marcin jak mial 1,5 roku to juz w dzien na nocnik wolal i w dzien sie nie moczyl a do tej pory nie moze sie nie moczyc w nocy... mysle ze jak marcin bedzie wiekszy i bedzie mial wiekszy pecherz to wkoncu przestanie sikac w nocy... na razie nic z tym innego nie zrobie pozostaje mi czekac... wiesz sa rozne przyczyny sikania w nocy... moga byc albo fizyczne typu wlasnie niemoc wybudzenia sie w razie potrzeby czy jakies wady w budowie ukladu moczowego a moga byc tez przyczyny psychiczne typu jakies leki czy bunt... ty najlepiej znasz swoje dziecko i ty musisz rozkminic czym u olgi jest spowodowane sikanie... moze jak moj marcin ma zbyt mocny sen??? moze bardzo przezywa pojawienie sie siostry na swiecie moze jeszcze co innego... nie mam pojecia...na odleglosc ciezko ocenic... co ci moge poradzic... obserwuj ja obserwuj i jeszcze raz obserwuj i wkoncu wyjdzie przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi a co do budowy marcina to on taki troche tlustawy jest... probuje go odchudzic (odstawilam mu slodycze) bo ma lekka nadwage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×