Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

ha to mleko z normalnym krowim bialkiem wiec jesli to alergia na mleko to od ha sie nie poprawi... oczywiscie ze mozesz przejsc od razu z normalnego na ha albo pozniej z ha na normalne... mikus to juz nie noworodek zeby musial sie jakos dlugo do nowego przyzwyczajac... co do tych lekow to zwroc uwage czy to nie sa sterydy przypadkiem bo z nimi nie mozna przesadzac i jak zobaczysz ze po 2 posmarowaniach nie ma poprawy od razu odstaw bo znaczy ze sa zle dobrane do schorzenia i nie pomoga... pamietaj tez ze samymi lekami tylko zaleczysz wysypke a jesli chcesz ja wyeliminowac musisz odkryc jej przyczyne bo jak jej nie odkryjesz to za chwile znow wyjdzie od nowa... dieta eliminacyjna (na poczatku ciezko bedzie)... na poczatku odstawiamy wszystko co moze uczulac czyli zostaje tylko gotowane marchewka pietruszka ryz i indyk badz krolik (moga byc kaszki ryzowe na mleku ktore bedziesz podawac ale na razie raczej bezsmakowe gdyz np. moja lile uczulaja smakowe z nestle a te same smaki z bobovity juz nie... i tak dziecko je przez ok 10-14 dni... w tym czasie skora powinna zaczac sie poprawiac... jak skora juz bedzie w miare ladna to wtedy w odstepach 5-7 dniowych wprowadzamy 1 produkt... a dlatego takie dlugie odstepy bo wysypka moze wyjsc nawet po takim casie... nie musi od razu badz na drugi dzien... poza tym wtedy wazne jest aby nowo wprowadzony produkt podawac codziennie aby organizm byl pod jego dzialaniem caly czas i zeby mogla sie ewentualna alergia pojawic... w zeszyciku zapisujesz co dziecko jadlo i piszesz jaka byla reakcja... na pierwszy ogien z wprowadzaniem ida gotowane warzywa, pozniej owoce, gotowane miesa... na koncu jajka, gluten miesa takie jak kurczak!!! wolowina, ryby no i mleko... wazne zeby nowy produkt podawac codziennie gdyz azs ujawnia sie w zaleznosci od wysokosci alergenu czyli np. jak alergenu jest malo moze wysypka nie wyjsc a jak jest duzo to wyjdzie... jesli chodzi o sprawdzanie kosmetykow to lekarka moja mowila tak: odstawic wszystkie i kapac w nadmanganianie potasu jak juz skora bedzie ladna wziac kosmetyk (krople plynu do kapieli np.) i nalac na wewnetrzna strone nadgarstka... poo pol godzinie jesli jest alergia na dany kosmetyk powinno pojawic sie zaczerwienienie... pamietaj aby pranie dla dziecka plukac podwojnie (ja mam taki program plukania-dla alergikow- trwa to z pol godziny ale czego sie nie robi dla dziecka)... aha i zapomnialabym... unikaj bulionow z mies jakichkolwiek... zupki rob na wywarach z warzyw a mieso gotuj oddzielnie i wylewaj wode na ktorej go gotowalas... no i unikaj podawania sokow i herbatek owocowych czy ziolowych... najlepsza bedzie woda... no i ogolnie mozesz tez smialo podawac zupy z kwaszona kapusta i ogorkami bo to nie uczula tylko wzdyma ale mikus juz w takim wieku ze nie powinno mu nic byc po tym a zawsze to jakies urozmaicenie na poczatku jak tak nic nie mozna... i reakcje na leki tez sobie zapisuj bo na leki tez mozna miec uczulenie... a badanie moglo byc niewiarygodne niestety... za wczesnie zrobione poza tym bialko mleka krowiego przez organizm matki jest hydrolizowane bardzo (rozkladane) wiec moglo byc tego bialka za malo zeby sie igg wytworzylo odpowiednie do tego zeby je wykryc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu rozumiem Cię doskonale , i bardzo współczuje Jak rozmawiałam z gastrologiem na temat alergii ( bo Borys jak pamiętasz też miewa wysypki) to wyjaśniła mi, ze jeśli wynik testu z krwi pokazał ze nie jest uczulony na mleko to nie jest , jedynie może być tak ze dziecko w pierwszym roku życia go nie toleruje stąd reakcja alergiczna . Aniu a ostatnimi czasy nie wprowadziłaś dużo nabiału ? może warto jego wyeliminować z diety i zobaczyć jak Mikuś zareaguje . A smarujesz go po kąpieli jakimś balsamem tudzież oliwką ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, u mnei jak zwykle brak czasu na wszystko. Teraz żyjemy przygotowaniami do chrzcin, to znów waroacki okres. A w koncu maja jedziemy na kilka dni wypocząć, to też wariatkowo będzie, ogólnie bardzo aktywny mamy ten maj. ANIU, a moze Miku nie na jedzenie uczulony, tylko na sierść, kurz, ja wiem, moze jakąś chemię, pleśń? Nie wiem co tam jeszcze może być. Aniu, wiesz, jak patrze nawet w sklepach, to dla chłopców jest zdecydowanie mniej ubrań, ale za to jakie ładne, takie miniaturki męskich ubrań, sztruksiki, kamizelki, koszule, fajne. Dla dziewczynek jest dużo ciuchów, ale dużo też tandetnych, niestety. MINIU, fryzurka rewelacja!!!!! O wiele tak Ci ładniej. I te okularki:p Borys tradycyjnie sliczności, I jaki opalony. PINIU, I Natalka bawi sie w namiocie? Buciki śliczne, i natusi, i Twoje. Też myślę sobie takie adidaski0cichobiegi kupić, podobają m isie takie Pumy jak Twoje, tylko nie wiem jeszce jaki kolor chcę. Wczoraj zaszaleliśm,y i pojechaliśmy do Krynicy Morkiej. Było przeciepło, Lenka pomoczyła troche nóżki w morzu. Zauważyłam ,zę moje dziewczyny róZnia sie cerą, Lena sie opala:) Bo Olga to blada jak mąka, po tatusiu:p Mam zdjecia, jeszce do przesłania mam Wam zdjecia z roczku i wczorajsze. Dobra, na razie spadam, postaram sie odezwać póxniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PINIU< ASIUK czy Wasze córki też bawią sie samochodami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi zazdroszę tego wariactwa , u mnie dłużyzna na maksa ... Chyba potrzebuje jakiegoś kopa w dupę :D bo nic we mnie energii nie ma :P Dzięki za komplement , okulary siostry, ja nie noszę ciemnych bo mam swoje lecznicze . Własnie muszę pomyslec nad szkłami kontaktowymi na wakacje, bo wtedy mogła bym przyciemnianki nosić :) Zdjęcia dostałam ale tylko te z wycieczki . Super tam :) Olga normalnie coraz większa :D Sliczne z Was dziewczyny ... a kurtkę to masz rewelacyjną , mnie by się własnie taka przydała ... Borys znowu zapadł w sen i śpi już 2,5 h ...kurcze on to albo spi 1,5h w ciągu dnia albo 5 he he Aaaa Borys nauczył się pokazywać gdzie ma stópki , a jak się pytam gdzie ma włosy to pokazuje na moje :) No i jak czegoś nie ma to rozkłada tak słodko rączki ... Przekomiczny jest ...nauczył się też rzucać tylko zamiast do przodu to rzuca za siebie i się hihra , wczoraj mu klocek za kołnierz wpadł to jak mu Maciek wyciągnoł to wzioł następnego i specjalnie sobie włożył :D ech ubaw z niego mamy niekiedy nieziemski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, szkła konmtaktowe to bardzo fajny pomysł, pa pewno wygodniejsze niż tradycyjne okulary. No i ciemne okulary do tego można nosić. Kurtke kupiłam na allegro w stanie idealnym, zalożona z kilka razy za 1/3 jej sklepiwej wartości. Jest świetna, bardzo ją lubię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU-dziękuję bardzo ,od dzisiaj radykalna zmiana diety,cały czas pocieszam się,że to jednak nie uczulenie na mleko:( Wczoraj pojechałam do biedronki,ale nie było tego mleka HA,dzisiaj musimy pojechać do jakiegoś hipermaketu,tego bebilonu pepti narazie nie wykupuję,chociaż z drugiej strony hmm,nie wiem co zrobić ,bo nie wiem jak długo jest ważna recepta? może jednak go wykupię i będzie sobie leżeć. Tak sobie jednak myślę,że może to jest uczulenie na jakieś pyłki ? Mikołajek ma katarek od dłuższego czasu i bardzoo Mu łzawią oczka (pediatra jakoś specjalnie nie zareagowała na to :( ) więc to może to.. Asiu czyli jeżeli podam mleko ha i uczulenie nie zniknie tzn,że to nie jest uczulenie na mleko? I to samo się tyczy bebilonu pepti ? MINIU-wiesz może masz rację,ja rzeczywiście od jakiegoś czasu prawie codziennie podawałam ,a to danonka,a to bakusia itp,a to jak wiadomo jeden wielki \'\'syf\'\' i może przedobrzyłam. Po kąpieli niczym nie samrowałam Mikusia tylko kąpalam w emolium,od wczoraj smaruję Go alantanem z witA i mam też krem lipobasa na własnie takie zmiany skórne,do tego syropek na alergię. Mamy tez maść robioną na receptę ,ale mamy jej użyć tylko w skrajnej potrzebie ,bo to sterydowa(jakiś lekki steryd) Jestem wściekła jak nie wiem co !! już ja wołałabym mieć to uczulenie,cholerstwo jedno !! Raz jest ,raz go nie ma!! Tak się jeszcze zastanawiam czy nie powtórzyć badania z krwi,zobaczyłabym co teraz wyszłoby? KIWI,a gdzie planujecie wyjechać w maju? macie już coś zarezerwowane ? Sprawdzam pocztę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-śliczne zdjęcia :),dziewczynki ja zawsze pięknie wystrojone,urocze:) A i Tobie jest bardzo ładnie w kucyku jak masz spięte włoski :) Zazdroszę Wam,że tak blisko morza mieszkacie :),ale to już chyba kiedyś pisałam ;) PINIU-a z Tobą to co się dzieje ? hmm ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi kwitniesz... pieknie wygladasz... wogole masz taki ciekawy typ urody ktory mi sie bardzo podoba (jestes taka nietypowa-moze to te wschodnie korzenie)... dziewczyny tez super... aniu niestety mleko ha podaje sie jesli zachodzi obawa ze alergia moze wystapic a jak alergia juz jest to od ha napewno nie zejdzie gdyz ono zawiera bialko mleka krowiego... niestety jesli to alergia na mleko to tylko po bebilonie pepti albo po nutramigenie bedzie poprawa... recepta jest wazna miesiac... ale ja bym wykupila niech stoi w domu (ma dlugi termin waznosci i nawet jak sie nie przyda to zawsze mozna komus pozniej taniej sprzedac)... wogole to ja bym sie rozejrzala na twoim miejscu za dobrym alergologiem... chodzi o to ze nieleczona alergia (czyli nie wykrycie alergenu) moze spowodowac astme... nawet na nfz poszukaj i sie zapisz... moze na termin sobie poczekasz ale przynajmniej bedziesz dziecko miala juz w poradni... bo wiesz dermatolog to od zmian skornych jest i on sie raczej slabo zna na alergiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach mialam wam napisac... przeprowadzilam mala do jej lozeczka i wiecie ze nawet nie za specjalnie ja to obeszlo??? az w szoku bylam ze tak bezbolesnie sie to odbylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyneczki! Na wstepie Kiwi Kochana najlepsze zyczonka dla lenusi przepraszam ze dopiero teraz ale nie mialam ani czasu ani neta bo komp mi siadl itd itp...wiec 100 lat dla Roczniaczki cudna i duza dziewczyneczka. Co do zdjec super i faktycznie wygladasz super bardzo ladnie Ci w spietych wlosach a Lenka cudnie wyglada w krotkim rekawku taka plazowiczka:) Moja natalka tez oplona buzia:) ANIU---Kochana trzymam kciuki za to zebys doszla od czego Mikus ma wysypke jestem z Toba i mam nadzieje ze sie uda i bedzie ok. MNIU---fryzureczka super taka kobietkowa:) Przeprasza za tak po lepkach pisze ale dochodze do siebie po tych weekendzie taki zaganiany jutro wiecej napisze, bo teraz nie mam weny mam @ i ledwo siedze. trzymajcie sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi zgadzam się z dziewczynami , wyglądasz kwitnąco , a niby taka zapracowana ;) Aniu jak tam Miko ? Ja zauważyłam ze jak nie smaruje Borysa po kąpieli to od razu mu coś wyłazi na rączkach i nóżkach . On ma dość suchą skórę i może bardziej podatną na czynniki zewnętrzne . Może Miko ma tak samo ? Może to nie alergia pokarmowa ? Oj współczuje , pamiętam jak ja się głowiłam nad wysypką Boryska ... Mam nadzieje ze szybciutko znajdziesz winowajce ... A jak Mikuś reaguje na zmiany w diecie ?? Asiu to rewelacja ze Lila tak zaakceptowała nową sytuację bezproblemowo :) Ja już bym chciała się od Borysa wyprowadzić , ale on nadal sie budzi kilka razy w nocy , ale wstępne postanowienie na przeprowadzkę to wrzesień , bo w sierpniu tesciowa bedzie to i tak bedziemy z nim spac ... Piniu jak było na wycieczcę ? ślij zdjęcia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Aniu ja Borys miał katar i powiedziałam lekarce ze taki wodnisty ma to kazała podawac fenistil . Jeśli katar jest alergiczny to po nim powinien przejść ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynuy, dziękuję za wszytkie miłe słowa:) ASIU, mam typowo wschodni typ urody tzn. skośnawe oczy, wystające kośki policzkowe:) ANIU, moze pyłki, teraz taki pylący okres. alergolog jak najbardzeij, i to dobry:) Dzis była z Leną na szczepieniu. Mój chudzielec wazy 9.5 kg (25 centyl), wzrost 75 cm (50 centyl). Hmm, nei wiem czy dobrze zmeirzyła, bo Lena wyzsza isie wydaje, ubrania na 92 nosi, nie wiem... Szczepicie na meningokoki??? Bo mi lekarz na razie odradziła, ze dopiero ok. 2 roku życia ta jednorazowa dawką. Kupiłam spódnicę i żakiet na chrzest. Jeszce bluzka, buty i torevbka, Ganiania ciag dalsxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ze Lena przy zastrzyku nawet nie pisneła? Spokojna jest bardzo, w tatusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) MINIU-co do diety to narazie odstawiłam seler,por ,pomidory(zupkę pomidorową )nabiał(bakusie itp)biszkopty, i hmm,plamki znikają,tak mi się w każdym bądż razie wydaje. Na pewna są bardziej blade,skóra mniej sucha. Mleka HA narazie nie podaję ,cały czas jest na kaszkach mleczno-ryż.ja cały czas obstawiam ,że to nie jest alergia pokarmowa tylko jakieś pyłki,alergia kontaktowa. Mikusia smaruję alantanem i tą lipobasą,maść sterydowa leży sobie w lodówce. Poza tym Mikuś ma idealną buzkę,ani jednej plamki ,krosteczki,fakt troszkę przesuszona,ale z tego co się naczytałam to przy skazie policzka są mocno zaczerwienione,lakierowane itp. Już mam dość naprawdę :( mam nadzieję,że jakoś się z tym uporamy. Założyłam zeszycik i wszystko zapisuję co zjada itp rzeczy. Miniu,a czym smarujesz Boryska po kąpieli ? ASIU,KIWI macie rację z tym alergologiem ,muszę koniecznie jakiegoś dobrego poszukać i czekać spokojnie na wizytę. PINIU-no jesteś :) Mikołaj to już coraz częściej chodzi na nóżkach,pokonuje większe dystanse ,ale i tak pozycja czworacza dominuje. W ogóle to z Niego straszny leniuszek,chodzik traktuje jako balkonik i tak lata po całym mieszkaniu,po co ma sie męczyć pomalutku na nóżkach hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI-no to zuch z Lenki :) Mikołajek już ma syndrom białego fartucha,wystarczy ,że wejdziemy do gabinetu lekarka Go dotknie,a od razu jest płacz:( Na menigokoki też narazie nie szczepię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi - dzielna Lenka :) Ona rośnie podobnie jak Borys i wagowo i wzrostowo . Jak warzyłam ostatnio Borysa na takiej wadze łazienkowej to ponad 9kg mi wyszło , a wzrost coś pomiędzy 75-78 ... Od kilku dni odzyskał apetyt i cały czas coś by jadł : co wejdę do kuchni to tylko słyszę, mam mam i mam mam :D Chyba jakiś skok rozwojowy bo najchętniej to cały czas by memłał coś w buzi ;) I jeszcze jedno słowo mówi - tze - co znaczy chcę - oczywiśćie :D Ja wiedziałam ze pierwsze słowa które bedzie umiał to AM i DA ;) A tak przy okazji jedzenia to jak czesto dajecie ryby dzieciom ? I jak je przyrządzacie ? No i jakie ryby ? Dziewczyny nad morzem nie mają problemów ale u nas ciężko o świerzą morską rybę :( Aniu ja smaruje Borysa mleczkiem hippa i czasami do kąpieli dolewam olejku z rossmannka - dreambaby takiego białego - szczeze mówiąć nie widzę różnicy między nim a takim aptecznym do skóry atopowej , No i smaruje go codziennie , jak zaczynam co drugi dzień raz na jakiś czas to od razu ma suchą strasznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! Teraz dluzej. niestety nie pojechalismy do tego Parku jurajskiego czy jak ja na to mowie DINOLANDU bo okazalo sie ze wlasnie w weekend majowy bede nam grodzic dzialke (taka solidna firma nawet w swieta pracuja) i pawel chcial przy tym byc bo wiadomo w dzisiejszych czasach lepiej przypilnowac tymbardziej ze 8tys poszlo jak woda ahhh. Ale nie odpuscilam i maz w rekompensacie co wsumie smieszne moze sie wydawac bo przeciez to dla nas ogrodzenie no ale nie chcial zebysmy przesiedzieli caly dlugi weekend i pojechalismy do warszawy do ZOO ASIU BYLAS??? dla mnie super naprawde nie ma porownania z tym w Łodzi bylo naprade ekstra Natalka wniebowzieta jak slonie widziala to pokazywala palcem i mowila tiu tiu hehehe ale sie usmialismy z Niej:):):) KIWI----to jednak Twoja Lenka nie taka dluga no chyba ze ja zle zmierzyli bo moja Natalka ma 80cm a wazy 9,700 wiec bardzo podobnie podejrzewam ze jaky zdjac pampersa byloby mniej:P hehe. jezeli chodzi o meningokoki to tez mi pediatra pwiedziala ze blizej 2 roku zaszczepic wiec arazie sie wstrzymuje ale bede teraz jakos niedlugo szczepic na paciorkowca moja pediatra sie uparla zeby ja zaszczepic wiec juz jej posluchamy i zaszczepimy. a jak z OSPA??? szczepicie?? ja sie ciesze ze juz natalka jest po mam nadzieje ze nie bedzie chorowala bo to paskudne chorobsko bllleeee Dzisiaj przyszly adidaski Natalki sa cudne jeszcze ladniejsze niz na zdjeciu i Natalce jak sie podobaja machala dzisiaj nozkami jak nie wiem rzepy sobie odpinala i dobze jej sie chodzi bo doslownie biega juz nawet nie chodzi tylko wszedzie biegiem:) nie moge czasem nadazyc na 5 sekund odejde a ona juz gdzies prysnie:) ahhhh ale ja sie ciesze. A wczoraj przyszla piaskownica dla Natalki i dzisiaj pojedziemy jakis ladny zolty piasek kupic i na dzialeczke do mamci jej wywieziemy niech sie bawi we wlasnej prywatnej:P to jest taka zamykana ze do jednej czesci mozna wody nalac i bedzie piaskownica i basenik:) moja mamcia juz jej kupila caly zestew do piskownicy wraz z calym kompletem foremek do babek wiec bedziemy sie bawic:):) ja tez!!!!! ASIU---zrobilam dzisiaj te pupleciki w sosie pomidorowym zobaczymy czy Natalce zasmakuja bo mi tak:) Oki kochane zmykam dodoalam zdjecia na NK i zaraz dodoam na bobasy to sobie luknijcie:) papa ide kawki sie napic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piniu - Natalka przesłodka - cudek-miódek jak mawia moja tesciowa :) Jaką piaskownice kupowaliście ? Ja muszę się w koncu z siostrą zgadać i kupić , ale może coś polecisz ... Ja nie szczepie na nic dodatkowego , w ogóle to zastanawiam się nadal nad tą szczepionką na różyczkę i świnkę , czy nie zaszczepić dopiero jak bedzie miał 10 lat... muszę jeszcze pomyśleć , a mam jeszcze troche czasu bo w czerwcu mam się zgłosić ... Wczoraj była na spacerku , Borys ma nowe koleżanki :D he he troche starsze ale co tam , nawet jedna wieczorem domofonem dzwoniła i pytała czy Borysek wyjdzie na spacer :D :D Na dziś jesteśmy umówione :P Prześlę Wam zdjęcia to zobaczycie :):) Kiwi pewnieś zabiegana przed chrzcinami ? Aniu jak Miki ? poprawia się coś ? jak toleruje nową okrojoną dietę ? Asiu oglądałaś półfinał ligi mistrzów ? Emilko ????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU---ta piaskownica to taka muszelka: http://www.allegro.pl/item619674008_piaskownica_basen_muszla_skladana_2cz_nowa.html Dosc duza ale jak macie dwoch urwiskow to jak znalazl bo sa dwie komory to kazdy moze miec swoja:) a nie droga bo z przesylka 70zl zaplacilam wiec wydaje mi sie ze oplaca sie i bede na 100% pewna ze jakies psy czy kotki nasikaly do pisakownicy przy bloku, choc dzieci sie bawia i jest ok no ale my i tak spedzamy raczej cale dnie na dzialce wiec nam bardzo sie przyda. Nerwy mam bo wody nie ma a nie wiedzialam o tym i mam doslownie tylko troche dla Natalki (cale szczescie) no nic moze zaraz puszcza. ja szykuje sie na dzialeczke super pogoda jest! to zmykam papa milego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, u mnie kolejny pędzący tydzień:) Dlatego nie tak czesto sie odzywam. Jeszcze dzis byłam z Olgą u lekarza, antybiotyk dostała. cos w oskrzelach siezaczęło rozwijac, kaszle, podwyższona lekko temperatura. Do przedszkola nie poszła. Zakupy ubraniowe porobione, jeszce dzis udało m isie kupić buty dla Olgi. To juz prawie mozemy świętować, jeszce tylko jutro kupić ciasto, owoce, odebrać tort, zawieźć to wszytko do restauracji. I kwiaty kupić i bedzie gucio:) PINIU, ja nie wiem, jak to z tym wzrostem, ale na mój gust niedokładnei ja zmierzyła. Mierzyła na stojaka, a Lenq sie non stop wywijała i nmie chciała ustanąć. Piaskownica bardzo ładn,a, Natalka bedzie miała zabwę, a Ty pewnosć, że w czystym piasku sie bawi. Fajnie tak mieć działeczke. Twoic rodzice tylk orekreacj=yjnei maa czy jakieś warzywa też trzymają? ANIU, ale Mikuś to istny Twój mąż, klon w pomniejszeniu. to teraz czas na córeczke podobna do mamy:D Coś ruszyło z alergologiem, macie jakiegoś na oku? Jak skora Mika? MINIU, no nie, Borys szybko zaczyna rwać panienki:D:D:D Jakie ma powodzenie, ho, ho. Brat-bliźniak Lenki, strasznei są podobni z wyglądu, bo temperamentie to ogień i woda.Taki żarłok mówisz? A nie wygląda, bo chucherko. U nas Lenia nadal nie chodzi bez trzymania,, ale trzymana za dwie rączki idzie. Zębów 8 na koncie, \"mama\" nie mówi, tylko \"tata\". Czekam cierpliwie. Ladnie pokazuje paluszkiem, robi pa-pa, kosi-kosi, śmieszka z niej straszna. A raczkuje z prędkoscia światla, pchełka moja. Chcę jej kupic na chrzets pamiętnik taki, gdzie sie wpisuje najważniejeze wydfarzenia z życia dziecka Anne Geddes, ale nie było w empiku u nas, musze zamowić przez allegro. O coś takiego: http://www.allegro.pl/item629770762_pamietnik_malucha_polka_anne_geddes.html Dobra, zmykam pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, Lena jeszce nie próbowała ryby, ale myślę, ze lada dzień jak bedzie na obiad dostanie do spróbowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czy dajecie juz swoim dzieciom kinderki do próbowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwi ciesz sie poki mozesz grzeczna lenka bo moja lilka z dziecka pogodnego i usmiechnietego zmienila sie w malego potworka... powaznie... od jakis 2 tygodni sprawdza na co sobie moze pozwolic... drze sie non stop... nie placze tylko krzyczy az bebenki w uszach pekaja... wszystko chce wymusic a jak jej nie wychodzi to szczypie ciagnie za wlosy i zlosci sie tak ze az sie bordowa na buzi robi z nerwow... ostatnio mi w sklepie taki cyrk zrobila (ni z tego ni z owego), ze az mi wstyd bylo... a jak wyszlismy ze sklepu to nagle sie uspokoila i juz jej nic nie dolegalo... od paru dni lila ma nowa ksywke... mowimy na nia w domu paskudka-bo naprawde sie paskudna zrobila... najbiedniejszy jest marcin bo to najczesciej jemu cos zabiera jego szczypie i ciagnie za wlosy... a no i musze pamietac zeby jej czesto paznokcie obcinac bo jak ma dluzsze to i drapac potrafi... co do dawania czekolady to ja lili od czasu do czasu kawalek dam... to sie zdarza wtedy jak marcin je bo jak jej nie dam to koncert robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mini widze ze nasze dzieci podobna postawe reprezentuja co przejawia sie w zasobie slow... u nas przeciez kroluje "nie", "dać" i "kude" co oznacza kurde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Piniu dzięki za linka , siostra dziś do mnie ma wpaść to mam nadzieje już uzgodnimy którą piaskownice kupić . Oni mieszkają w domu z moimi rodzicami więc Franusiowi przyda się taka na co dzień a Borysek bedzie miał jak bedziemy tam jeżdzić , a w wakacje pewnie bedziemy jeździć bardzo często ... a Borys uwielbia siedzieć na zewnątrz :) co chwilę mnie ciągnie na balkon Kiwi jak to na stojąco ją mierzyli ?? bez sensu , przecież takie dziecko nie ustoi , zmierz sama bedziesz wiedzieć dokłądnie . Ja go dziś na śpiąco dokładnie zmierzyłam i wyszło mi 79 cm a tak jak go w ruchu mierzę to czasem i 75 mi wychodzi . Borys fakt szczupły jest ... ostatnio taki żarłok się zrobił że szok , bo jeszcze tyydzień temu to tylko podzióbał , podzióbał i od razu do zabawy leciał . Kinderek czy też innych słodyczy mu nie daję i jak najdłużej się da, nie będę dawać . Nie widzę zeby mu ich brakowało ... Jak byście zobaczyły jak je owoce .. jak by to były najlepsze słodycze świata , tak wcina :D Dziś dałam mu popróbować winogron , wydłubałam tylko pestki i co chwilkę przyłaził i wołał mam mam :D czyli am, am . Pamiętnik super pomysł , kiedyś w empiku je oglądałam , bardzo ładnie są wydane Kiwi a jak będziesz rybę podawać , taką ze słoika czy sama będziesz gotować ?? Rybę to chyba ciężko dobrze przyrządzić ... ja nie przepadam więc nie jemy za dużo . No ale dziecko to dziecko jeść powinno .. Asiu to Ci się dziecię popsuło ... u mnie wręcz odwrotnie , odkąd łatwiej się z nami porozumiewa , umie pokazać co chcę to mniej się złości :) Też nieraz jest histeria jak czegoś nie dostanie , albo zabiorę mu zakazaną zabawkę , ale zazwyczaj wtedy jak jest śpiący ,albo głodny . Może Lilce ząbki idą , albo coś innego powoduje ze jest rozdrażniona ?? No albo bunt dwulatka się zaczoł :D:D Aaaa jeszcze miałam wam napisać ze kupiliśmy wczoraj Boryskowi , pierwsze sandałki :) Dużą chyba ma stopę , jak mu mierzyłam to tak 12 cm mi wychodzi , a rozmiar 21 (oczywiście z luzem bo to dopiero początek wakacji ) Jak to jest u Waszych dzieci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, no poważnie, mierzyła Lenę na stojąco, a ta biedna ledwo na nogach sie trzymała:D Spróbuję sama ją zmierzyc, bo mi sie w te 75 cm nie chce wierzyć. UWAGA! Lena wczoraj zrobiła smaodzielnie pierwsze kroki!!!! hurra!!!! Nagle, z dnia na dzień nacuza sie też chodzić za rękę. Zuch dziewucha moja. Tatuje nonstop. A dziś byliśmy na placu zabaw. Olga w swoim żywiole szalała na drabinkach z dziećmi, a ja prowadzałam Lenkę, pobawiłysmy sie też w piaskownicy, choć strasnie nie lubię piasku, brrr. Jutro chrzest, oby wszystko sie udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINIU, Lenka ma teraz adidaski 20, a takei testylne buciki 21. Buciki na chrzest też 21. sandałki też 21 kupimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×