Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa wlascicielka rybeczek

rybki akwariowe- zapytanie

Polecane posty

Gość nowa wlascicielka rybeczek

otoz wczoraj kupilam rybki (dokladnie neonki), jest tutaj ktos kto moze doradzic cos odnosnie jak odpowiednio je pielegnowac? co jest niezbedne a czego unikac? nie mialam wczesniej rybek, mam male doswiadczenie a nie chcialabym usmiercic rybek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
mialam te rybki dluugo zyly sobie w takiej kuli bo pani w zoologicznym powiedziala ze one sie nadaja do kuli. specjalnie to sie nimi nie trzeba zajmowac, jakas roslinke kamyczki i wymienac wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
no i oczywiscie karmic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
ja mam 30 litrowe klejone akw. a co ile wogole wymieniac wode (mam filtr) ? np. co ile je karmic, nie mam zielonego pojecia:O teraz np. chcialam je nakarmic, nasypalam troszke pokarmu, a one siedze przy dnie wszystkie i nic...:) nie wiem czy one spiac czy cos im sie dzieje:D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
nie mialam akwarium ale jesli masz filtr to nie musisz wymieniac czesto wody, bo rybki tak naprawde tego nie lubia. za jakis czas mozesz kupic sobie glonojada, w takim akwarium sie przyda. nie karm ich za duzo, troszke rano i troszke wieczorem , moze i nawet jeden raz w dniu bo nie nalezy przekarmiac rybek. a ze nie rzucaja sie odrazu na jedzienie to o to sie nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neonki są śliczne.Lubią kiedy w akwarium jest jakieś miejsce,w którym mogłyby sie schować.Najlepiej czują się w większej grupie.Nie mają jakiś wielkich wymagań odnośnie temperatury wody itd.Jak każde rybki nie lubią być przekarmiane.Trochę pokarmu raz na dwa dni zupełnie im wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Z reguly przebywaja w srodkowej "warstwie" wody. Byc moze pochowaly sie, bo sa zestresowane nowa sytuacja. Jesli wszystkie sa zywo ubarwione i nie maja zapadnietych brzuchow ani widocznych uszkodzen, to nie musisz sie specjalnie martwic. Jezeli nie masz w akwarium roslin, wode mozesz zmieniac raz na tydzien (ok 30%) lub nieco rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
o to dobrze nawet ze zapytalam, bo chetnie karmilabym je kilka razy dziennie:) (z reszta pisze tak na pudelku pokarmu:O ) jest ich w sumie 30 (nie zaduzo jak na 30 l?) tylko ze polowa jest bardzo malutkich maja duzy korzen na srodku, roslinki kupie dopiero w nast tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
kup roslinki, beda sie mialy gdzie chowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Im rzadziej wymienia sie wode, tym wieksze prawdopodobienstwo wystapienia glonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
sprawdzilam, maja piekny kolor (niebieski+czerwony) uszkodzone nie sa, chyba ok. ruszaja sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
30 ryb na 30 l to niestety straszliwie duzo. Wez pod uwage, ze dekoracje i podloze takze zajmuja miejsce w akwarium :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
hugati - w sklepie poradzono mi jakies kropelki wlasnie przeciew glonom, daje to cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
dlatego dobrze miec glonojada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
no wlasnie tak mi sie wydaje ze duzo (moj brat tyle kupil i twierdzi ze jeszcze wiecej chcial) nawet jesli sa bardzo malutkie? :O ae chyba sie nie pozjadaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
twierdzi ze gosc w sklepie powiedzial ze moze ich byc tyle :O to juz nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Ja mam w 63l pietnascie sztuk i wydaje mi sie ciasno. Neony na szczescie duze nie rosna i sa raczej dosc spokojne, choc moje lubia sie nawzajem podszczypywac. Glonojady (popularne zbrojniki niebieski) odradzam - po pierwsze sa za duze do 30-litrowego akwarium, po drugie wymagaja kryjowek i sa strasznie terytorialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
tak? no nie wiem kiedys moja kumpelka miala spore akwarium i miala glonojada, myslalam ze dobrze miec takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa wlascicielka rybeczek
poczekam i zobacze jak sie beda zachowywac, ew. kupie po prostu wieksze akwarium. poki co tylko mnie nipokoilo to ze siedza wszystkie praktycznie w jednym miejscu. za to kolezanka mowila ze MOZE tam sobie spia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
hehe rybki nie spia ale moze odpoczywaja po takiej wycieczce ze sklepu do nowego domku ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
U mnie glonojad sie nie sprawdzil. Biedaczek mial za ciasno, poza tym glony niespecjalnie go interesowaly. Odpedzal inne ryby od pokarmu, czesto je atakowal skutkiem czego kiryski mialy wiecznie pouszkadzane pletwy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
aha no to nie wiem u niej glonojad caly czas oblegal sciane akwarium :) a widzieliscie gownojada ciekawe czy na serio kupki rybek zjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Nigdy nie uzywalam srodkow przeciwko glonom. Wole usuwac mechanicznie i regularnie podmieniac wode - efekty sa. Poza tym przymierzam sie do odpowiedniego nawozenia roslin - podobno to calkowicie rozwiazuje kwestie glonow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Ryby ogolnie lubia brac do pyszczkow rozne rzeczy ;) Nawet neony, jesli tylko widza cos opadajacego na dno, od razu za to lapia - niewazne czy to pokarm czy odchody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mussli
no nie raz widzialam jak braly kupke do buzi ale zaraz wypluwaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugati
Po prostu probuja, czy sie nada do jedzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×