Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bon appetit madame

Co to jest msza gergoriańska?

Polecane posty

Gość bon appetit madame

Co to w ogóle jest? Czy ktoś wie o co chodzi? Czym się różni np od takiej mszy np w niedziele? Jak wygląda? Czy ona jest po polsku czy po łacinie? (podobno są jeszcze takie msze odprawiane po łacinie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msza za zmarlych. moja mama po smierci siostry taka zamowila bo dusza zmarlej ja nachodzila i nie dawala spokoju:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po polsku tylko trwa cąły miesiąc czyli co dzień jest odprawiana i dużo kasy kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vindcit co masz
na mysli,co dusza zmarlej robiła? aż mnie ciarki przeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciocia zmarla w dziwnych okolicznosciach:( nie bede tego rozpisywala w kazdym razie po smierci odwiedzala moja mame a swoja siostre. to trwalo kilka tygodni i bywalo roznie potrafila np ukazac sie mamie na ulicy. mama szukala ratunku dlugo i ktos polecil te msze ale ksiadz nie chcial poczatkowo odprawic az w koncu w innym miescie znalazlysly kosciol gdzie bez problemu odbyly sie msze. od tamtej pory spokoj... ksiadz mowil ze dusza potrzebowala modlitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon appetit madame
Jedna msza trwa cały miesiąc ??? To co tam tak długo trwa ? Jakieś kazanie jest takie kilkudniowe-po byku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vindcit co masz
dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mama mogła sama sie za nia pomodlić i tez by pomogło a msze są po to aby utrzymać ksieży tak mi powiedział kiedys ksiądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma kazania to zwykła krótka msza gdzie ksiadz mówi że masza w intencji zmarłego xy i odprawia co dzień przez 30 dni koszt takiej mszy jest ok 600-800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon appetit madame
A, to spoko. Czyli z tego co rozumiem - codziennie przez 30 dni normalna msza (taka jak w niedziele) za zmarłą osobę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon appetit madame
Pytam tak, bo chce się upewnić co to dokładnie jest. Muszę się zadeklarować w tej sprawie, i chcę wiedzieć czego się podejmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksiądz Tomasz
przecież ile można harować za 900zł? 30 mszy po 30 minut. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon appetit madame
Skrócona tzn ? Czegoś nie ma ? Wydawało mi się że w niedziele i w zwykłe dni są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowaaa
całkiem niedrogo,w końcu ksiądz musi skądś wziąć na markową wodę po goleniu za ,bagatela 400 zl--byłam swiadkiem jak taką kupowal:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma wyznania wiary i czasem kazania, albo bardzo króciutkie są tylko dwa czytania w zwykły dzień msza trwa góra 30 min a w niedzielę 45 i wiecej ale nie przejmuj sie ksiaz normalnie modli sieza duszę zmarłego jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bon appetit madame
W porządku, rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×