Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość mirgraz
kurcze wczoraj bylam na wycieczce rowerowej,nawet mocno slonce nie swiecilo..ale tak mi sie buzia jakby troche przyrumienila!!!musze sobei kupic jednak filtr 50!! tylko ze on tez nie za tani jest..no ale coz jak trzeba to trzeba;/;/ nonamegirl kupilas juz moze swoj krem?bo kurdee nie wiem jaki jest dobry pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
wczoraj kupilam filtr BIODERMA photoderm max 50+ do cery suchej. zobaczymy co to za rewelacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Mirgraz, to Ty uwazaj na to sloneczko. Czapka z daszkiem, filtr i dopiero :P A ja sie zastanawiam nad Bioderma lub Athelios hm hm Dziewczyny jak sprawa sie ma z depilacja? Chcialam sobie zrobic przed weselem, ktore mam w maju, depilacje pasta cukrowa i nie wiem, czy przypadkiem nie jest niewskazana przy Aknenorminie. Niby na dzien dzisiejszy moja skora nie wydaje sie w zlej kondycji a pasta cukrowa raczej dla wrazliwej skory jest tez zalecana, ale sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
nonamegirl a ile ten krem kosztowal? no ja sie jeszcze w filtr nie zaopatrzylam..heh..ale rece mi sie tez troche przyrumienily wiec mam jakies plany na nich, musze chyba przed kazdym wyjsciem sie smarowac filtrem ale nizszym,niz 50 bo jakbym go miala stosowac na reszte ciala to bym zbankrutowala;p a co do depilacji woskiem jest kategorycznie zabroniona, z tego co pamietam to chyba nawet do pol roku do stosowaniu izotre.tez nie mozna wosku uzywac.na ulotce chyba to jest napisane ja uzywam depilatora od jakis 5 lat i powiem ze teraz jak łykam izotretinoine to mam mega podrazenia po depilacji..naprawde..takie plackowate liszaje..do tego skora strasznie sie luszczy mimo nawilzania,no ale da sie przezyc,ale na wosk bym sie nie zdecydowala chyba..wiec nasza skora jest bardzo bardzo bardzo wrazliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluskwa77
Witam wszystkich. Długo mnie nie było, ponieważ leżałam przez ostatnie 2 tygodnie (zapalenie górnych dróg oddechowych). Do tego doszło jeszcze "jak co miesiąc", no i tak mnie wysypało, że aż strach :O Ale to dlatego, że mam iść do dermatologa, a jak już idę to buzia zawsze ładnieje jak na przekór, a lekarz pyta zdziwiony: "Ale o co chodzi?" Na domiar złego lekarz utknął gdzieś na lotnisku (z powodu wulkanu), to akurat do przyszłego tygodnia buzia będzie prześliczna jak nigdy ;) Zastanawiam się nawet, czy sobie specjalnie nie nadłubać, ale oni wszyscy (lekarze, kosmetyczki) zawsze to umieją rozpoznać 😭 A poza tym, naprawdę gorąco polecam na słonko na twarz kremy Bioderma z wysokimi filtrami, ładnie pachną i wchłaniają się, a na ciało krem jakiejkolwiek firmy, z linii słonecznej z wysokim filtrem. Zazwyczaj smaruję się czymś z co najmniej SPF30 i działa. Pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
hej dziewczyny:) kremik kosztowal 60zl ale po moim swietnym rabacie 48 zl ;) za cale 40ml! na cialko na pewno bede uzywala filtru bo nie chce miec plam ani przebarwien, wystarcza mi te ktore mam na buzi ;/ a dopiero po pol roku mozna sie ich pozbywac ... eh co do depilacji mi nic nie wiadomo o niej :) nie mozna? ja to moze bym doszla sama do tego wniosku, bo skorka sucha i bym nie poszla ;) wiec niezawodna maszynka jest najlepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Hej :) Bioderma podobno jest niezła w ogóle. A myślicie, ze na usta pomadkę spf 50+ kupić od La Roche Anthelios czy Biodermy własnie? W sumie obie sa w podobnych cenach... Pluskwa77 To wracaj do zdrowia! A co do tej depilacji, to wlasnie nie chodzilo mi o wosk tylko o paste cukrowa. Jest podobno delikatniejsza niz wosk a czy niz depilator to nie wiem. Na pewno peelingow nie mozna stosowac. A wiecie, ze widze juz spora poprawe? :) Macie moze tak, ze teraz rzadziej myjecie glowe? Bo mi od kiedy Akne przyjmuje jakby sie mniej wlosy przetluszczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie wlosy sie nie przetluszczaja !!! normalnie to bym juz dawno umyla a dzisiaj stwierdzilam ze jeszcze sie nadaja :):) dziewczyny jakiego podkladu,pudru używacie ? szukam czegos nawilzajacego bo skorki takie suche mi wychodza i jeszcze mam skore tak nienaturalnie zaczerwieniana tez tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
tez tak mamy :) ja polecam revlon colorstay :) dla mnie najlepszy z najlepszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
ja tez uzywalam colorstaya revlonu bylam bardzo zadowolona,ale wycofali moj kolor niesety...teraz mam rimmela lasting finish,ale prawda taka ze malowanie mi nie wychodzi bo puder nie chce cie w ogole rozcierac..tylko robie sobie brazowe prace i skora schodzi..heh wiec ograniczam do minimum..niesety mam pytanie teraz w nowym katalogu oriflamu jest "krem chroniacy przed sloncem spf 50- 75 ml za 22,90 myslicie ze sie nada do twarzy bo kurcze zastanaiwam sie powaznie nad zakupem bo w promocji kosztuje tylko 22,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mnie interesuje ta oferta mysle ze mozna smarowac tym twarz :) szukam czegos taniego... i dobrego :) jeszcze takie pytanko z jakim pokarmem polykacie tabletki ? ja polykam tabletki podczas sniadania ale teraz zamierzam jesc platki owsiane z jogurtem i nie wiem czy lek bedzie dobrze sie rozpuszczal bo podobno najlepiej z czyms tlustym np bulka z majonezem hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mnie interesuje ta oferta mysle ze mozna smarowac tym twarz :) szukam czegos taniego... i dobrego :) jeszcze takie pytanko z jakim pokarmem polykacie tabletki ? ja polykam tabletki podczas sniadania ale teraz zamierzam jesc platki owsiane z jogurtem i nie wiem czy lek bedzie dobrze sie rozpuszczal bo podobno najlepiej z czyms tlustym np bulka z majonezem hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
ja łykam po sniadaniu, a na śniadanie je obojetnie co od 4 dni mam maly wyspy..codziennie w lusterku widze kielkujace cos nowego..mam 3 gojace sie..i teraz patrze..tworzy mi sie teraz cos kolo ust;/;/;/;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caly miesiac mialam wysyp a teraz widze poprawe wszytko wysycha zaczynam sie usmiechac do siebie w lusterku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Dolomka, to teraz juz bedzie pewnie tylko lepiej ;) A Wy bierzecie raz dziennie? Bo ja lykam dwa razy dziennie 10mg i 20mg. Staram sie z tluszczami, bo to retinoid czyli rozpuszczalne w tluszczach i wtedy lepiej sie wchlania. Na sniadanie to malo tlusto jem, wiec zazwyczaj lykam na obiad i kolacje (do jakiegos miesa, ryby). Czasami na sniadanie, zazwyczaj w weekend jak jem kanapki z oliwa z oliwek w pracy takiej mozliwosci raczej nie mam). Z kremami tanimi i dobrymi jest kiepsko. Nivea Soft jest spoko ale jak juz slonce zaczyna operowac, to sie nie nadaje. Aha, a co do podkladu, to uzywam tylko lekkiego pudru Clinique sypkiego i w zasadzie tylko na strefe T. Przy Akne mam sucha skore na policzkach i wtedy nieladnie sie osiada a na strefie T mam jeszcze troche tlustego, wiec dobrze matuje. Poki co dobrze sie czuje, w tym tygodniu mam kontrole u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pluskwa77
Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów serdecznie. Wiem, że moje problemy już nie na temat związany z Izotekiem, ale chciałam dokonać aktualizacji informacji. Byłam u dermatologa i przepisał mi Duac Once Daily (gel), myć mam się Physiogel'em, a dodatkowo jeszcze łykać Laktocer+Zn. Nie wiem co o tym myśleć, ani mnie to ziębi ani grzeje ;) Będę znów testerem produktów... Cieszę się natomiast z nadchodzącego długiego tygodnia majowego, bo weekend'em tego chyba nazwać nie można - wzięłam urlop i będę miała wolne całe 9 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluskwa warto przetestowac a moze pomoze :) dziewczyny musze isc do dentysty czy mozna podczas leczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n_kzer
jestem przed kuracja izotekim i mam ropne migdały, mam pytanie czy z ropnymi migdałami dermatolog pozwoli mi na leczenie izotekim czy będę musiała je usunąć? Jak było w waszym przypadku, miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej bedziesz musiala usunac, gdzies czytalam ze ropne migdaly moga byc przyczyna zlego stanu skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Dolomka, mozna w trakcie przyjmowannia izotretinoiny chodzic do dentysty. Gorzej z powazniejszymi zabiegami typu wyrywanie zebow czy cos, bo moze sie rana niefajnie goic, ale to tez zalezy od organizmu.. Dziewczyny, a mi dermatolog przepisal Aknenormin 60 tabletek teraz. Wiedzialyscie, ze jest taki? Bo mi sie wydawalo, ze zqwsze byly tylko opakowania po 30 tabsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naddia1
przylazłam jeszcze tu, wlasnie przed momentem wpadlam na to ze moge miec tradzik rozowaty, czy kuracja tymi acnenonorminem by mi pomogla? jestesm zrozpaczona bo o ile czolo po skinorenie dochodzi powoli bo powoli do siebie to policzki nawalaja moze mi ktos odp totalitarnie zdesperowana jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
Z tego, co wiem to Aknenormin tez leczy tradzik rozowaty, ale zazwyczaj inaczej jest dobierana dawka (leczy sie najmniejsza dawka po prostu). Ale skutecznosc jest wysoka. Tylko w czasie leczenia jeszcze bardziej trzeba dbac o skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
witajcie,zaczely mna targac mega watpliowsci..jutro bedzie dokladnie moj 4 miesiac kuracji,wiec zostaly mi jeszcze jakies 2...stan buzi..hm..no nisety ciagle wychodzi cos nowego,ale jest oczywiscie lepiej niz na poczatku,ale ciagle cos..do tego czoło ciagle mi sie swieci i przetluszcza..myslalam ze po takim czasie łojotok ustanie i jeszcze jedno..zaczely mi sie robic gule na plecach i dekolcie...myslicie ze to normalne ze po 4 miesiacach taki stan to norma?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
hej ... na majowce opalilam buzke, bo myslalam ze tam nie bedzie slonka wiec na podroz nie smarowalam soe ... wiecie, juz wiem dlaczego nie wolno sie opalac i unikac slonka :)) no nic czlowiek uczy sie na bledach...:) migraz, :( nie wiem ... dziwne to jest, ale moze zadzwon do swojego derma albo jedz do niego ... bo to conajmniej dziwne jest... :(( mi zostalo 110 tabletek ... :)))!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22.03 start
mirgraz, rzeczywiscie dosc dziwnie... u mnie jak widac po nicku poltora miesiaca po rozpoczeciu Aknenorminu jest wielka poprawa i skora mi sie nawet przestala tak swiecic, wlosy przetluszczac. Niby mam kilka miesiecy przed soba, ale normalnie sie zastanawiam jak to tak dalej bedzie, to czy nie skonczyc wczesniej. Wiem, ze sie nie powinno i pewnie dociagne do dawki optymalnej, ale juz jest fajnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez opalilam buzie i nic mi sie nie stalo ufff juz 6 tydzien nadal cos wyskakuje a powiem wam ze czuje sie jakbym brala jakies witaminy a nie izo :) czuje sie dobrze i mam super wlosy nie musze ich myc hihi :) kupuje teraz tabletki przez neta od ludzi ktorzy np kupili i nie moga brac dalej, zawsze jest taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
hej ja jade w pt do lekarza,umowilam sie bo naprawde zaczynam sie martwic,gule z dekoltu zeszly ale sa 2 na plechac i na buzi na polikach tez dwie,mam nadzieje ze pani dr tego nie zbagatelizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaka dawke bierzesz ??? ja mam 40 mg i czuje ze to malo ale lekarz powiedzial ze pod koniec mi zwiekszy dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
pierwszy miesiac mialam 30mg od trzech miesiecy mam 40 mg i lekarka powiedziala ze nie zwiekszy mi dawki(niesety jak dla mnie)bo ona wyzsza dawke przepisuje mezczyzna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
pierwszy miesiac mialam dawke 30 mg, nastepne trzy miesiace 40mg,lekarka powiedziala ze mi dawki nie zwiekszy(niesety jak dla mnie) bo ona wyzsza dawke przepisuje mezczyzna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×