Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agata82p

Skaza białkowa u niemowlaka- nic nie pomaga pomocy

Polecane posty

Mój miesięczny synek ma skaze białkową. Pediatra przepisał mu nutramigen maść sterydową maść cholesterolową i fenistil na alergie. Na poczatku poprawa buzia gładka moja radośc nie trwała jednak długo po tygodniu wszystko wróciło buzia jest szorstka czerwona już nie wiem co mam robić czyzby Nutramigen nie działał?? Pomózcie też mieliscie takie problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
moze nie działać, spróbować innego hydrolizatu-tj bebilonu pepti.W skrajnych przypadkach nawet bebilonu amino(jeszcze bardziej "rozszczepionego" białka. No chyba ze to uczulenie na coś innego-kosmetyki chemię itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn mial skaze od 2 tygodnia zycia... nawet jak jeszcze karmilam piersia... jak przeszlam na butelke to tez lekarka przepisala nutramigen ale maly nie chcial tego wogole do ust wziac... wiec skonczylo sie na isomilu... pytasz o szorstka skore na buzi... moj syn mial taka jeszcze przez rok stosowania mleka sojowego i lekarka powiedziala ze to normalne bo ten objaw sie dlugo bardzo utrzymuje... teraz syn ma 4,5 roku i ma normalna buzie bez zaczerwien... ja sie specjalnie nie przejmowalam ta buzia bo skoro lekarka mi tak powiedziala to chyba wie cos na ten temat... wazne zebys obserwowala czy dziecko nie ma biegunek wysypki w innych miejscach niz buzia i czy nie puchnie mu jezyk... jak nie to mysle ze ta czerwona buzke trzeba poprostu przeczekac... ale i tak na wszelki wypadek skonsultuj sie w tej sprawie z pediatra na najblizszej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inhalatorka
Dziwne,że lekarz powiedział Ci że szorstka skóra długo się utrzymuje.Po pierwsze zastanowiłabym się nad mascią sterydową u tak małego dziecka.Taką maść używa się w ostateczności a z tego co piszesz to raczej dziecko inaczej nie było leczone. Może zmień lekarza.Mój syn miał skaze od urodzenia a 10 m był na piersi.Na szczęście trafiliśmy na wspaniałego profesora dermatologa który leczył dziecko maścią robioną w aptece .Mój syn drapał się do krwi,a lekarze z poradni przepisali maść sterydową która nic a nic nie pomogła.Ów profesor powiedział ,że natychmiast odstawić tą maść,że nie powinno się takich leków stosować u maluchów.Dziecko wyleczył i chwała mu za to. Co do mleka to na sztucznym syn nie był ale syn mojej koleżanki też ma dosyć mocną skaze i po kilku zmianach mleka zadziałało bebilon pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inhalatorka
Zresztą dziwie się ,że z taką przypadłością chodzicie do pediatry.od tego jest dermatolog lub poradnia alergologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam i taka masc robiona na recepte... nic nie dala... a moje dziecko sie nie drapalo tylko mialo szorstka buzie... dlaczego chodze do pediatry??? bo mam swietnego lekarza z duzym doswiadczeniem ktoremu wystarczy rzut oka na dziecko i od razu wie co mu jest... pozniej jak zleca badania to tylko to potwierdza jego diagnoze... a po co do alergologa??? przeciez takie dziecko i tak jest za male na testy bo nie sa u tak malych dzieci miarodajne??? a do dermatologa po co??? przeciez dermatolog leczy skore a taka buzia to tylko zewnetrzny obraz tego co sie dzieje w srodku... to tak jakby zwalczac objawy a nie sama chorobe... dodam ze dziecko moje ma bardzo ostra skaze (teraz jest juz po testach) ale ze jest swietnie prowadzony przez moja pediatre nie ma np. astmy... wiec nie wydaje mi sie zebym jakas krzywde dziecku zrobila tylko dlatego ze nie zabralam noworodka ze skaza bialkowa do dermatologa... i tez dlatego twierdze ze skora na buzce sie poprawi wtedy kiedy bedzie na to czas a organizm pozbedzie sie wszystkich zalegajacych w skorze i calym organizmie alergenow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inhalatorka
Po co do dermatologa który przepisze maśc robioną(napewno nie jedna jest na świecie) skoro mozna do pediatry który da maść sterydową miesięcznemu dziecku.Po to do dermatologa bo od tego jest...... Zreszta nie pisze do Ciebie tylko do autorki.A ona niby skąd ma wiedzieć czy jej pediatra jest super specjalistą,skoro chodzi do niego od miesiąca? Niewiem czy wiesz jak działają maści sterydowe.Maja działanie dorażne i nie powinno się ich stosować dłużej niż dwa dni.póżniej najlepiej przejść na linomag lub maść cholesterolową.Ale to wszystko przepisuje lekarz i najczęściej dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
przepisuję i linomag i maśc cholesterolową i inne "babry" ochoczo .Natomiast po konsultacjach dermatologicznych mam mieszane uczucia-sterydy bardzo czesto ,(również w maściach robionych!!!) na trądzik u młodzieży notorycznie antybiotyki doustne (przez próbą lecznia miejscowego a jest czym leczyć). Po odstawieniu mleka skóra powinna sie poprawić do okolo miesiąca (najczęasciej 2-tyg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
PS nowoczesne sterydy szczególnie w tzw terapii naprzemiennej (na zmianę z maściami obojętnymi) i W ODPOWIEDNICH dawkach można stosowac dłużej niz 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×