Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cierpiącaa

Boli mnie ucho

Polecane posty

Gość Klaudynaa
Mnie też boli teraz od ok. tygodnia, prawe, zaczęło się nagle od tego, że jak szłam spać to nie mogłam na prawym boku, potem trochę mniej mnie bolało teraz nadal jak dotknę, to mnie boli nie w środku ucha tylko przy wejściu :( Iść z tym do lekarza czy poczekać jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudynaa
A wiecie, że mnie już mało boli:D Ja nie idę z tym do lekarza jakby znowu mnie zaczęło boleć to se dam watę, albo jeszcze z jakimś olejkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie byłam Ewą
I doprowadzisz siebie i ucho do zapalenia ,a zapalenie do Perlaka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudynaa
No ale jak już mnie w ogóle nie boli to po co mam iść?? I co powiem lekarzowi, że przyszłam dlatego, że mnie parę dni temu ucho bolało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem z uchem. Najpierw bylam przeziebiona. Straszny mialam katar i zatkany nos. Zaczelam czuc swoje ucho. ale tylko czuc. Zaczelam tez miewac jakies chalasy w uchu, tzn. jeden tylko. Konkretnie takie pukanie po kilka sekund co jakis czas. Ale nie dzwonienie. Cos jakby cisnienie powietrza chcialo sie wydostac, a nie moze bo ma za maly otwor. Minal tydzien i bardzo mnie rozbolalo, 3 dniach bolaly juz dwa uszy. Poszlam do internisty, zagladnela i powiedziala, ze mam infecje uchw w srodku i ze tak nazbierala mi sie jakas ciecz. Powiedziala ze to od zatok, od kataru i przeszlo do ucha i organizm byl oslabiony i nie zwalczyl infekcji i dlatego mam takze uczucie zatkanego ucha. Powiedziala, ze teraz jak tylko pojawi sie katar, to musze uzywac spreju do nosa, aby nie pozwolic bakteria przedostac sie do uszu. Ale mam problem, bo biore antybiotyk, ktory bardzo podraznia mi zoladek i nieludzko mnie boli zoladek, takze nie wiem czy nie rzucic, a to dopiero 1 dzien, wiec nawet nie zaczal dzialac. Wiem ze wiekszosc zapalen przechodzi samoistnie, ale trzeba brac antybiotyki aby do konca dobic bakterie. Ponadto psikam sobie tym sepcjalnym sprejem do nosa aby odetkac ucho. ale koncze sie przez ten antybiotyk, a to penicylina, najlagodnieszy antybiotyk dla zoladka. Ponadto lekarka powiedziala, ze antybiotyk w kroplach nie dziala w przypadku zapalenia ucha srodkowego, czyli tego wewnetrznego. Czy ktos brak krople w antybiotyku i mu przeszlo przy takim zapaleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uszko
Klucie w uszach i bol czesto jest powodowany zatokami.Bywa ,ze mamy zatoki i o tym nie wiemy,wiec tego nie leczymy .Pozniej takie przewlekle stany powoduja bole zębów górnej szczeki i bole i kłucia wlaśnie w uszach.Wiec radze sprawdzić ,czy aby nie mamy zatok.Ja z przewleklymi zatokamui chodzilam kilka lat,glowa mnie nie bolala prawie wcale,katar zawsze rano i zatkana jedna dziurka ze zmienna lokalizacja na druga.Czeste kichanie w ciagu dnia ,najczesciej rano.Wszystkie zatoki,kanaly uszu ,nosa i gardla sa ze soba polaczone,wiec te objawy zwiazane z bolem ucha moga sugerowac zatoki.Przynajmniej u mnie tak bylo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tessa900
ból ucha to jest masakra :( dwa miesiące temu miałam zatkane ucho \"na amen\" nic nie słyszałam - poszłam do laryngologa i pan powiedział, że to zalegająca w kanale usznym woskowina - zalecił zakupić krople cerumex, zakraplać 2-3 dni i powinno przejść - rzeczywiście woskowina wypłynęła, ucho się odetkało i wszystko ok ... do wczoraj :( dostałam gorączkę, ryczałam z bólu ucha (dokładnie tego, które było zakorkowane), wzięłam też masę tabletek przeciwbólowych, ale nic nie pomogło - w nocy mąż zawiózł mnie na pogotowie,gdzie od razu zrobili mi RTG, przepisali antybiotyk i kazali iść do dentysty (mam paradontozę, więc zęby mogą być pzryczyną, choć RTG tego nei wykazało) ... dziś umieram - nie jestem w stanie przejść prosto po pokoju - kręci mi sie w głowie, w uchu mi chrupie, cały czas wycieka woda (a ani się nie kąpałam ani nie byłam na basenie, więc nie wiem skad ta woda), na dodatek nie mogę nic przełknąć, bo boli mnie cała szczęka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jussi82
mnie tez od 31 grudnia boli ucho ,pojechałam na pogotowie pani doktor stwierdziła że mam okropny stan zapalny dała mi forcid 1000 i ibuprofen ,po 5 dniach brania antybiotyku dalej mam szumy uszne i ból od czasu do czasu jakby mi ktoś igłę wbijał:(bóle nasilają się na wieczór .kataru jako takiego nie mam od dwóch dni jak próbuje wydmuchać nos to mam coś takiego jakby mi coś się tam odtykało no i wydzielina jest z krwią (ale to pewnie przez to że jest suche powietrze tak mi się zresztą wydaję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martas96
Mnie też boli ucho często i odkąd pamiętam. Zaczęło się jak miałam 1-2 lat. Jechałam z moimi rodzicami samochodem do babci i złośliwość rzeczy martwych samochód się zepsuł. Nie było daleko więc poszłam z mamą na pieszo to 0,5 km. Przechodziliśmy przez most a tam strasznie wiało no i wieczorem gorączka i ostre zapalenie ucha środkowego. Do 9 lat jeździłam do lekarza pierwszego kontaktu no i ten w końcu dał mi skierowanie do laryngologa. I od 4 lat do niego jeżdżę. Miałam wycinany trzeci migdał, ale ciągle mnie boli ucho mniej więcej raz na trzy miesiące. To jest ból nie do zniesienia po prostu nikomu bym go nie życzyła to jest okropne. Potem mam taką wydzielinę. Zazwyczaj to jest w nocy więc mama mi daje termofor i tabletki przeciwbólowe zazwyczaj NUROFEN ULTRA FORTE. Teraz jestem u cioci na feriach i bolało mnie we wtorek jedno ucho (pęknęła mi błona) a w środę drugie co mi się nigdy nie zdarzyło. A teraz mam taką wydzielinę. Od jakiś 4 lat nie rozstaję się z opaską (mam chyba wszystkie kolory) ale to nic nie daje. Na ostatniej wizycie laryngolog wspomniał coś o usunięciu dwóch pozostałych migdałków. I jeszcze mam wrażenie jakbym n ie słyszała na obydwoje uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal9984
ja jak pogrrzebe w uchu do mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallinnnkaaaa
z uszami zartow nie ma ja mam przewlekle zapalenie uszu od 3miesiecy i chyba skonczy sie to operacja bo jest coraz gorzej boli ucho szyja glowa polowa twarzy do tego zatoki ,jak was boli od razu do lekarza komplikacje takich zapalen zagrazaja gluchota i ogolnie zyciu .DO PAWLIKOWSKI41 ja tez swego czasu siedzialam w angli i faktycznie tam mozna chodzic do learza dlugo az bedzie ci tylko gorzej i wtedy dopiero cos robia zachorowalam tam kiedys na nerwice to 6mcy chodzilam do nich bez skutki chudlam po 5kg na tydzien nie moglam chodzic itd a oni nic naet badan nie zrobili ,a jak mialam zatkane ucho to sie miesiac meczylam zeby mi wyplukali i od tego dostalam trwalych szumow usznych ktorych nie da sie wyleczyc a w tym roku dotalam zapalenia i nawet antybiotyku mi nie dali a jak dali pozniej to za mala dawke tyko na 7dni przez co mam teraz stan powazny bardzo powazny zagrazajacy zyciu ,tak wlasnie wyglada tam sluzba zdrowia a bylam tam 3,5 roku i u lekarza wiekszosc z tego czasu bez skutku ,niby sie narzeka na polska sluzbe ale kto byl w uk to wie jak tam jest masakrycznie pod tym wzgledem ,sproboj bo tez moze trafisz na normalnego czlowieka a nie debila tak jak ja;p albo poszukaj polskiego lekarza a jak ci niepomoga tam to sie nawet nie zastanawiaj tylko lec do polski ja juz nigdy tam nie pojde do lekarzawole wydac kase za bilety i leciec do polski serio mowie to tylko dla twojego dobra bo na wyspach jest ogolnie super ale ci lekarze to masakra jakas ,angielska masakra sluzbą zdrowia;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mallinka, dużo czytam o urynoterapii, Małachowa, Cybulską, jestem na tutejszym forum, gdzie wielu się wypowiada. U powyższych autorów spotykałam przykłady wyleczenia ucha za pomocą moczu, zakrapla się po kilka kropli przez kilka dni. Nie robiłam tego, ale czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudło
masakra. też mnie boli ucho ;\ w niedzielę się zaczęło, poszłam w poniedziałek do lekarza, przepisał mi antybiotyk, psikanie do nosa (że niby ucho najlepiej leczyć przez noc) i jeszcze jakieś tabletki, które (jak przeczytałam z ulotki) są na alergie (a ja alergii na nic nie mam). Boli mnie ucho strasznie, w środku jakby mi ktoś wciskał tampona, wiercił i podpalał zapaliniczką. Na zewnątrz to ja nie mogę tego ucha dotknąć i w ogóle boli mnie połowa prawej części twarzy. Piąty dzień się leczę, a nadal budzę się w nocy i wyję z bólu. Masakra ile ja już płakałam przez to ucho. Pierwszy raz mam ten ból, mam nadzieję, że przejdzie... Bo jakoś się nie zanosi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pudło
już zdrowa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale trzeba napisać czy to jest pod błona bembenkową czy na zewnątrz:P.Jak pod błoną bembenkową to gorzej:O.A w razie czego polecam na mikroby płukanie ucha nadtlenkiem wodoru:classic_cool:.Dodatkowo też można pić:classic_cool:.Jeżeli jednak nie pomoże to trzeba zastosować konkretną głodówkę w celu usunięcia złogów z otosklerozy:O.POoza tym jak byk napisali że antybiotyki uszkadzają słuch:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salah
Od prawie roku,dziwnie boli mnie prawe ucho,właściwie boli tylko wtedy,kiedy dotknę małżowiny usznej lub skóry dookoła ucha,muszę bardzo ostrożnie podchodzić do czyszczenia patyczkiem,czasem po prostu się zapomnę,potrę ucho i wtedy zaboli że hej! Może wyjdę na hipochondryczkę ,ale właśnie od kilkunastu miesięcy mam po tej stronie pod żuchwą wyczuwalny guz,migdały były całkowicie usunięte kilkanaście lat temu. Może to ma jakiś związek z uchem ? Do laryngologa nie bardzo mogę się wybrać,mieszkam od 4 lat w Szkocji a tu na przeszkodzie stoi praca od 9-17-tej i permanentny brak czasu . Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laryngolok 123456
A może z tym wyciekiem to Zapalenie ucha środkowego to choroba infekcyjna ucha objawiająca się bólem ucha, uczuciem jego zatkania oraz osłabieniem słuchu. Zwykle towarzyszącym objawem jest wyciek surowiczej, śluzowej lub ropnej wydzieliny z ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena603
a ja mam taki problem - pracuję jako teleankieterka i korzystam ze słuchawki. kilka dni temu widocznie była zbyt głośno nastawiona, bo po dwóch godzinach zaczęło mnie kuć w uchu i tak się utrzymuje od kilku dni. głowa mnie nie boli i innych objawów nie mam, słyszeć też słyszę, tylko to kłucie, które przestało na jeden dzień i znowu wróciło. nie wiem czy coś uszkodziłam i czy to można wiązać ze stanem zapalny?do lekarza i tak mam zamiar pójść, tylko może ktoś wie co to jest i jak się leczy? dodam jeszcze, że olejek komforowy używałam i pomógł na jeden dzień, a teraz już nie pomaga... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Infekcja to pół biedy:P.Na to wystarczy płukanie ucha oraz łykanie nadtlenku wodoru:classic_cool:.Gorzej jak boli p[rzez jakieś złogi w naczyniach krwionośnych i jest to otoskleproza itp.:O.Wtedy może być konieczna długa głodówka:O.a najgorzej jak to jest zatrucie:O.Gdzieś czytałem że antybiotyki uszkadzają uszy:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zigo
mojego 7 letniego syna boli ucho ma mocne wycieki ropne taka sytuacja powtarza się od 3lat zawsze o tej porze roku co to może być proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucho leczy olejek rycynowy, wystarczy parę kropelek, po kilku dniach powinno być ok. można też zapuszczać po parę kropel moczu( Małachow). A można i antybiotyk, kto co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chochliczek11
nie chodzi w czapce uszatce w zimie. Widocznie ma bardziej wrażliwe uszy niż inni. Jak tylko pojawia się ból to idź do lekarza z nim. Mój brat też miał takie straszne problemy z uszami zawsze :/ No i jak trzeba to daj mu jakis przeciwból na te uszy, ale niech to nie bedzie jedyne leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge znalesc nicku sorry
Ej od paru dni boli mnie ucho cały czas jade na katonalu jak przestaje działac to sie z bólu zwijam wczoraj byłem u lekarza dowiedziałem sie ze biorąc katonal ryzykowałem zycie (mam 13 lat) lekarz wypisał mi skierowanie do laryngologa bo nic nie widzi ale dopiero na 16 najwczesniejsza wizyta jest pomżcie co robić jak złagodzić ból bez brania ketonalu (wiem ze to protal dla kobiet ale innego nie znalazłem :D i jak sa błedy to sorry boli mnie ucho)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge znalesc nicku sorry
a i ta lekarka co u niej byłem to mi dała jakieś krople na woskowine :) ej myłem uszy przed wizytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moge znalesc nicku sorry
a sorry ze pisze poraz kolejny chce tylko jeszcze ze lekarz nic nie zobaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia1996
Witam. Moja mamę bardzo boli ucho często chodzi bez czapki. Co ma zrobic zeby bylo lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia1996
Witam. Moja mamę bardzo boli ucho często chodzi bez czapki. Co ma zrobic zeby bylo lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chochliczek11
Renia - niech zacznie chodzić w czapce. Jak będzie sobie ciągle przewiewac, to nie przestanie boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polok
Ibuprum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×