Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czajka

Jak prać pościel w pralce?

Polecane posty

Chcę kupić nową pralkę, ale właśnie przeglądając jakie programy będzie miała ta moja wymarzona pralka, zorientowałam się, że nie ma tam chyba programu do prania w bardzo wysokiej temperaturze, na 90-95 stopni. Trochę mnie to dziwi, bo jak prać pościel i ręczniki? Czy w tych nowoczesnych pralkach już nie ma takiej temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tych nowoczesnych jak najbardziej jest ,ja ostatnio kupilam samsunga z funkcja odgrzybiania i do prania dzieciecych ciuszkow(kiedys ta funkcja pewnie sie przyda ;)))) i nie byla droga w promocji kupilam ja za 1199 zl a ma wszystkie funkcje.jak twoja nie ma to moze pierz w 60 stopniach ale ustaw np program tak aby pralo dluzej np 1,5 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto pierze jeszcze w 95
stopniach!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a kto pierze jeszcze w 95? -- ja piorę! a raczej prałam, bo teraz stara pralka mi się popsuła i kupuję nową. Przez ten czas musiałam sobie radzić bez pralki i pościel i ręczniki ładowałam do wielkiego garnka i gotowałam :-) --> nadinee88 -- skoro pralka ma klasę efektywności prania: A, to chyba powinna sobie poradzić z dopraniem pościeli? Mam tyle wątpliwości, bo to pierwsza pralka jaka będę kupować nową i na dodatek w sklepie internetowym, zawsze były już używane, ponadto dla mnie to niemały wydatek, bo mam mieszkanie w remoncie, a nie mam pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakza
próbuję sobie przypomnić, ale pościel i ręczniki gotowała to chyba moja babcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co robię w pościeli? :D odpoczywam, śpię, uprawiam seks, czasem choruję. :D Ja nie mam pościeli z kory, tylko taką bawełnianą, więc spokojnie mogę ją gotować. Tak się dziwisz? a możesz mi powiedzieć jak najłatwiej wyprać pościel nie mając pralki? A z pralką? to chyba przyzwyczajenie, zawsze pościel i ręczniki prałam w pralce w najwyższej temperaturze. Idzie nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo kazdy pierze w takiej temperaturze jakiej chce, ale jesli chodzi o roztocza to one zyja wszedzie, nie tylko w poscieli, ale na dywanach, kanapach, w materacach. Ja swoja posciel piore w 40 stopniach bo tak mam na metce, lub na 60, nie prasuje bo szkoda na to zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> A po co mi nick Racja! Każdy robi jak chce. Ja prasuję bo lubię wyprasowaną. A w domu mam nie tylko pościel nadająca się do gotowania, ale również niektóre kołdry i poduszki na 95 stopni, więc gdybym miała taką fantazję mogłabym je wygotować. Aczkolwiek przyznam się, że nie zanosi się bym taką fantazję kiedyś miała, chyba, że jakaś katastrofa się wydarzy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polikom
CZAJKA w 95 stopniach pościele ?? Ja mam psa który czasem spi z nami i piore je na 60 stopni góra w 95 to by mi wszystkie kolory zblakły bo i tak blakną skoro co 5-7 dni zmieniam posciel - ze wzglądu na psa właśnie - czysciutki ale wiadomo pies. Mysle ze 45-60 stopni wystarczy. Z ręcznikami jest tak samo kiedy wprowadzałam sie do nowego domu miałam kilka nowych kompletow po 2 latach sa strasznie sprane - kolory tylko czasem je piore w temp. wysokij 90 stopni. Pralki Whirpool mają do 95 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kichac na to
ja mam chyba elektorluxa i ma taka opcje:) pranie 2 stopniowe. wstepne w temp.40 C a pozniej gotowanie 90 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I JESZCZE SOCJOLOGI TROCHE
Nie masz pracy a robisz remont po co i z czego ? Po za tym wolała bym kupić pralke np. na raty i płacic ratę za pralke niz za internet !!!! Ręczniki to trezba parzyć jak są strasnzie brudne u mnei w domu to si enie zdarza bo wymieniem co tydzien i piore w 50 stopniahc sa czyściutkie i zawsze pachnące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
mOŻE NIE BYĆ TAKIEJ WYSOKIEJ TEMPERATURY NA POKRĘTLE DO REGULACJI, TYLKO USTAWIA SIE JA PRZYCISKIEM. jA TAK MAM W MOJEJ PRALCE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie chcę kupić pralkę Whirlpool, ale w opisach tej pralki nie znalazłam programu na 90-95 stopni. A wręcz przy którymś modelu było napisane, że takiego programu nie ma. A pranie pościeli w takiej temperaturze, to jak już napisałam - chyba przyzwyczajenie i myślę, że pościel wydawałaby mi się nie doprana, gdyby prała inaczej, ręczniki tak samo. -->I JESZCZE SOCJOLOGI TROCHE -- remont robię, bo remont jest konieczny. Niedawno zamieniłam swoje malutkie, wypieszczone mieszkanie na dużo większe, ale do kapitalnego remontu, więc remont muszę zrobić, tak się nie da mieszkać. Nie planowałam utraty pracy. A z czego remont? Z oszczędności. Pralkę też kupię za gotówkę, z oszczędności. Jeszcze nie przymieram głodem, a z internetu nie mam potrzeby rezygnować, z resztą nie wyobrażam sobie tego. A pracę znajdę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magaa
J tez zawsze piore na 95st posciel i reczniki. Jednak sa to rzeczy ktore chcialabym miec w 100% czyste i jakos zle bym sie czula po wypraniu ich w 40-60st, szczegolnie np po chorobie. Rozejrzyj sie jeszcze za innymi pralkami, bo na pewno nowoczesne pralki tez maja taka funkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pralke indesit wie107 i sa w niej az dwa programy na ktorych mozna prac w temperaturze 90 stopni Jestem z niej bardzo zadowolona dodatkowo ma wiele innych programow jestem bardzo zadowolona z niej i nie zamienila bym na zadna inna Naprawde polecam ten model

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę kupić pralkę whirlpool, bo ma już kilka artykułów tej firmy, zamrażarkę, kuchenkę mikrofalową, okap, są dobre, działają bez zarzutu i chcę skompletować w domu wszystkie agd tej jednej firmy. Teraz szukam pralki, a niedługo będę szukać zmywarki, potem przyjdzie czas na wymianę lodówki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajka jesli moge ci cos doradzic to nie kupuj pralki whirpool moi sasiedzi bliscy znajomi kupili sobie taka pralke w sierpniu zeszlego roku zaraz po slubie wydali na nia kupe kasy a pralka wiecej jest w naprawie niz w uzytku co chwile cos w niej szwankuje a koles z serwisu skomentowal to tylko tak ze firma ta moze i ma dobre lodowki ale ich pralki to kompletny niewypal dlatego jesli moge ci cos zasugerowac to lepiej przemysl ten zakup :) My z mezem jak kupowalismy pralke i wogole sprzet agd w marcu tego roku to przeprowadzilismy dosc mocny wywiad i wiemy ze napewno nie kupowac lodowek ardo bo sie ciagle psuja pralki whirpool sa do niczego (tak mowi duzo osob) no i podobno kuchenki najlepsze sa mastercook ale nie wiem bo jedyne co mielismy w mieszkaniu to byla wlasnie kuchenka i jej nie wymienialismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooo
A moze hotpoint?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie tak dziwisz
Nie wiem naprawdę, kto jeszcze w dzisiejszych czasach gotuje pościel i ręczniki. IDIOTYZM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie tak dziwisz
To jest takie proste: jak wymieniacie ręczniki i pościel często, to możecie je prać w 60 stopniach. ja dopuszczacie do ciężkiego syfu, no to co się dziwić, że tylko gotowanie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie tak dziwisz
Uwaga o pościeli z kory, że jest tania - sorry, ale masz chyba ma myśli pościel z bazaru albo supermarketu z podróbek kory, syntetycznych paskudztw. Pościel z prawdziwej kory 100 % bawełny tanie nie jest, bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie tak dziwisz
Kore odkryła jeszcze moja matka - pierze się suszy i chowa, nie trzeba prasować, wręcz nie wolno, bo kora się tylko niszczy. W ten sposób można wymieniać pościel co tydzień. Po prostu jak wspominam, jak moja matka prowadziła dom (już nie żyje, a ja mam 40 lat) nie mogę uwierzyć - czytając was - jak konserwatywne i niepraktyczne potrafią być osoby o połowę ode mnie młodsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuz
indesit fajna pralka duzo funkcij 90 tez jest cichutko chodzi polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ja też wtrącę swoje trzy grosze... Ja kiedyś też gotowałam wszystko bo tak byłam wychowana. Starsze pokolenie tak robiło. Odkąd zaczęłam kupować nowe ręczniki przestałam je gotować a nawet prać w wysokich temperaturach gdyż okazało się że się deformują. Kurczą się szwy, różne hafty i ozdobne ściegi. Nie są one przystosowane do wysokich temperatur. Poza tym kiedyś proszek do prania miał inny skład chemiczny niż dzisiaj stąd była potrzeba gotowania aby wyparzyć bakterie. Teraz proszki do prania mają lepszy skład chemiczny i ten sam efekt można osiągnąć przy niższej temperaturze. To jest tak samo jak z czyszczeniem podłogi czy zmywaniu garnków. Nie trzeba wyparzać ich wrzątkiem aby usunąć bakterie tak jak kiedyś ale wystarczy dobry płyn do zmywania lub czyszczenia podłogi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryszard77
Ciekawe porady na temat prania pościeli można znaleźć na stronie internetowej http://www.talisman.w8w.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara na wsi
Ja mam pralkę bosch, którą polecam. Ma opcję prania w 90 stopniach (z której może raz skorzystałam :P ) i do tego jeszcze opcję: pranie wstępne. Pierze cichutko, mogę jej używać nawet późnym wieczorem, jak dziecko śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Za komplet poscieli z kory i na zamek zapłaciłam 89 zł (160x200)Nigdy jej nie gotuję ,zmieniam co 2 tyg,każdy z domownikow ma swoje ręczniki i pilnuję żeby były starannie rozwieszone i nie zalegały gdzies wilgotne,zmieniam je co tydzień.W 95 st gotuję reczniki kuchenne raz na kilka prań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Ekologia.
A ja nic nigdy nie gotuje. po co gotowac scierki kuchenne??????? toz to Glupota! sterylnosc ....brr jak w szpitalu jakims czy laboratorium.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym praniem to kojazy mi sie tesciowa . wygotowanie wykrochmalone , szkoda mi na to zycia ;) ale kazdy robi jak chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, 90 stopni to się nadaje chyba tylko na jakieś lniane prześcieradłą, o ile ktoś jeszcze czegoś takiego używa, normalna pościel, z kory czy satynki by tego nie przetrwała:-P Ja zmieniam pościel regularnie, piorę w 60ciu, czasem w 45, i wszystko zawsze jest czyste i pachnace. No chyba że ktoś zmienia pościel raz na pół roku, to kto wie, co tam się zalęgnie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×