Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Studentka w wielkim miescie

Przepisy Studenckie

Polecane posty

Gość Studentka w wielkim miescie

Kazdy kto musial za 1200 zl oplacic czesne, wynajac pokoj i poprostu przezyc w obcym miescie, wie co to znaczy "gotowanie z glowa" :-P Dlatego zapraszam tu wszystkich obecnych jak i bylych studentow bez grosza przy kuprze do pisania swoich przepisow ktore ratowaly zycie Na poczatku moja podstawa, czyli ryz pomidorowy: Gotujemy ryz, do gotowego dodajemy koncentrat pomidorowy oraz oliwe- wszystko mieszamy, mozemy nieco podgrzac na patelni albo zjesc odrazu Smacznego :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rqrv
Ja mam na to 1000 zł :-]. Makaron z sosem serkowym: 2 serki topione rozpuszczamy na patelni w kubku jogurtu naturalnego, smietanki, lub mleka. Polewamy makaron. Mozna dorzucic jakies ziolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studentką już trochę nie jestem, ale wiem jak to było :) To jest wersja luxlux - ja sobie raz na miesiąc pozwalałam na taką rozpustę :D:D Filet z kuraka Cebula (zależy od upodobań, ja dawałam 3-4) Kawałek masła Odrobina margaryny (moze być bez) Przyprawy Masło roztopić w rondelku, dorzucić kurczaka. Poddusić aż nie będzie surowy, pokroić w tym czasie cebulę ( w dowolny sposób). Przyprawić, dusić przez dłuższą chwilę aż cebula stanie się miękka. No i gotowe. Całkowity koszt takiego obiadu przy małej piersi z kury i do tego ryżu wychodzi nie więcej niż 13 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka z wa-wy
do studentki Ugotowany makaron (nie nitki) wrzucam na patelnię z odrobiną oleju.Jak jest ciepły to wbijam całe jajko lub dwa. Oczywiście sól i pieprz. Można "na święta" dodać troszkę boczku, kiełbasy lub resztki z lodówki. Super z pomidorami i zieleniną lub z ziołami. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magaaa
Placki ziemniaczane: 1kg ziemniakow, 1 cebula. 2-3 lyzki maki sol Ziemniaki obrac i zetrzec na tarce lub zmielic w maszynce do miesa i wymieszac z tak samo rozdrobniona cebula. Dodac make i sol. Rozgrzac olej na patelni i klasc male kupki, splaszczyc lyzka i smazyc chwile z obu ston az zbrazowieja. Podawac z sosem gulaszowym lub ze smietana. Koszt wszytskiego ok 3zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porki
tanie i dobre: ziemniaki marchewka z gorszkiem (gotujesz marchewkę potem dodajesz groszek gotujesz na końcu odcedzasz i dodajesz masło z bułką tartą) plus jajko sadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie to mam inny problem, nie mam gdzie mieszkać :-o ale o przepisach też mam nadzieje niebawem napisze. pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papu
hej. Ja tez kiedys bylam sudentka:) Wspominam te czasy super. A co jadlam. Ne gotowalam obiadow. Np kupilam sobie paczke pierogow wsupermarkecie, gotowalam wszystko na raz(nie mialam zamrazalki) potem polowe wstawialam do lodowki na nastepny dzien koszt dwudniowego posilku 4 zl. jadlam gorace kubki. Bralam jedzenie z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skladniki: makaron (ja daje 1 op na 2 os i jzostaje jeszcze na kolacje) kiełbasa (mzo ebys taka jak na grila czy do bigosu np zwyczajna czy ślaska no to jak kto lubie 2 male albo jakeis 1,5 sredniej przecier pomidorowy 1 sloiczek papryka (jaka kto lubie j adaje czerwona lub żółta mleko lub słodka smietana no to najpierw gotujemy makaron , kiełbase, papryke kroimy w kostke podsmazamy dodajemy przypraw np kucharek , sciagamy z ognia lub na bardzo malym trzymamy, dodajemy przecier, mieszamy wszystko, i dodajemy mleko lub smeitane slodka (potrzeba tyle zeby sie dobrze wymieszalo z przecierem ) makaron przesypujemy do miski i ten sosik co nam wyszedl tam wlewamy i meiszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa makarno to najlepiej swiderki lub jakeis muszelki czy jakie stakie byle nei nitki bo tak srendio pasuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożena M.
a przepraszam bardzo ,ile płacicie za pokój i jakie są to warunki??? we wrocku na ten przykład...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajecznice na tysiąc sposobów i prawie zawsze makaron z mlekiem ( na słono ) na śniadanie . Moja ulubiona jajecznica : -- wędlina -- najlepiej tłusta ( może być kawalek wędzonej słoniny ) -- cebule ( dwie średnie ) -- podsmażyć wędlinę , dodać cebulę i udusić -- dodać dużego pomidora grubo pokrojonego -- zanim pomidor się rozpadnie ( mają być kawałki nierozwalone - czyli krótko dusić już z pomidorem ) -- dodać jajka wg . uznania z tym , że jedno rozbełtane na talerzu i wlane na patelnie , a reszta \" posadzone \" na wierzchu ( jak na sadzone ) --- zamieszać już przed sciagnięciem z ognia na talerz . -- osobiście preferowałem \" konkretne \" kawałki ze skladników , inni lubirli wersję \" rozbeltaną \" . Mnóstwo kalorii i długo trzyma sytość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Lublinie : M-1 czwarte piętro , dobrze wyposażone , 600 zl + media . Nie interesuje właściciela ilość osób . Albo pokój 20 m 2, z kuchnią i łazienką do dyspozycji ( właściciel mieszka w drugim pokoju srednio przez tydzień na dwa miesiące ) 400 zł na dwóch + media ( w sumie wychodzi około 235 zł na jednego w m- cu ) To byla wyjątkowa okazja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malej zmywarki sie nie
a wiec: WODZIONKA pokrojony na male kawalki chleb, 1 ,2 kromiki wrzucic do talerza lub miski - dodac pokrojony czosnek+ sol, pieprz+ magi - zalac gotowana woda, zamieszac i zjesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malej zmywarki sie nie
ugotowany makaron , nie nitki usmazyc na petlni z posypana wegeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malej zmywarki sie nie
zdrowa zupa podidorowa: - puszka pomidorow bez skory - oliwa z oliwek (troche do smaku) - oregano - pora+ marchew gotuje marchewke z pora pokrojona, wrzucam pomidory i widelcem rozwalam je troche jak sie zagotuje dodaje przyprawy, oregano oliwe makaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgggg
co to jest: "pora"?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jgggg
Oj dziewczę, nie rób sobie obciachu i się naucz, że to jest POR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tergeaf
Dobry jest też makaron usmazony na patelni z utartym zoltym serem, albo z drobno posiekanym czosnkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radas
Wiadomo student to zje wszystko :) Ja porponuje tanio i smacznie :D kupujemy jajka chleb jogurt bo cukier i olej to juz kazdy posiada. Jajka jak do jajecznicy tylko ze z cukrem miksujemy, kromki chleba maczamy w tym jajeczku dajemy to na patelnie dodatkowo jak zostaly jajka te zmiksowane to zlewamy wszystko na patelni grzejemy jak jajecznice no troszke dluzej. kladziemy na talerz zalewamy jogurtem i wcinamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja tezzzzzzzzzz
gotujremy makaron (ilosc zalezy od tego ile chcemy zjesc), odcedzamy i na pateli rozgrzewamy olej badz maragryne i samzymy troche ten makaron, pod koniec dodajemy pare plasterkow sera zoltego, mieszamy az sie rozpusci, dodajemy sol+pieprz,troche keczupu, mieszamy i jemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzanki francuskie
Rozbełtać dwa jajka z odrobiną mleka i maczać w to wczorajszą bułkę albo chleb, smażyć z dwóch stron na rumiano, w wersji exclusive plaster sera żółtego na wierzch albo topiony serek. Omlet - 2 jajka 2 łyżki mleka i dwie łyżki mąki, wlać na lekko natłuszczoną patelnię i przykryć przykrywką. na tłuszczu zeszklić cebulę, dodać śmietanę i w to włożyć kromki czerstwego chleba, przykryć i dać się uprużyć, można dodać pomidor. Kluski śląskie z bułeczką i masłem. Makaron z keczupem. No i bigos - kapusta kiszona tania, resztki wędliniarskie za 5 zł.kilo i pycha jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margrod
http://studentwkuchni.blox.pl/html Prowadzę blog kulinarny z potrawami dla studentów, dodaje tutaj jeden z moich tanich, łatwych i przyjemnych przepisów. Zapraszam Marlena DOMOWA POMIDOROWA SKŁADNIKI × mięsko z kością (porcja rosołowa, dwie nogi z kurczaka, żeberka, whatever) × 1½ kostki rosołowej lub wołowej × koncentrat pomidorowy × marchewka × pół szklanki mleka (3,2%) lub 3 łyżki tłustej śmietany × maggi × mały liść laurowy × ziele angielskie × pół łyżeczki bazylii × sól × pieprz HOW IT’S MADE Umyj mięsko, wrzuć do garnka z wodą (około 2-3 litry)z kostkami, liściem, zielem, bazylią i gotuj. W międzyczasie oskrob marchewkę, pokrój na kawałki i wrzuć do zupki. Pogotuj jakieś 15 minut na wolnym ogniu. Dodaj koncentrat pomidorowy, posól, popieprz, kropnij maggi możesz sypnąć jakieś Ziarenka Smaku lub whatever. Gotuj przez 5 minutek. Wlej mleko lub śmietanę, dopraw do smaku i zagotuj. Podawaj z ryżem, makaronem, lub lanym ciastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new in town
Ja niestety nie zawsze mam czas, żeby sobie coś ugotować ze względu na źle ułozony harmonogram, który ma wiele luk. Muszę wtedy jeść na mieście. Szukam nowego ciekawego miejsca w Krakowie, czytałam, że w centrum jest jakaś restauracja z niedrogim i domowym jedzeniem U Romana? Był tam ktoś warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu masz przepis na SUPER TANIE RACUCHY DROŻDŻOWE - http://kulinarnesos.pl/2017/05/16/mega-proste -racuchy/ Z tego przepisu wychodzi ich całe mnóstwo. Jeśli nie zjesz ich pierwszego dnia, to w kolejne dni możesz je odświeżyć w patelni lub mikrofali, zjeść z miodem lub dżemem albo podsmażyć z żółtym serem, szynką lub kiełbaską. Pycha! Polecam!;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×