Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Fisia ja też cały czas leżę, posprzatalam trochę mieszkanie i nic mi się nie chce. W życiu nie miałam takiego lenia, do tego dochodzą mdłości które mam cały czas i tylko jak leżę czuje się lepiej :-) dobrze, że Mamusia gotuje mi obiadki:-) idę się trochę ogarnąć i na jakiś spacerek, przynajmniej upału nie ma to mogę połazić. A gdzie są nasze Anusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A melduję się na zawołanie :) Ja w miarę normalnie funkcjonuję od czasu do czasu zemdli ale jest zdecydowanie lepiej niż było do tej pory. Tylko leń ogromny pozostał... Wizytę mam dopiero na początku lipca, jeszcze niedawno wydawało mi się to wiecznością ale jak tak spojrzałam w kalendarz to zorientowałam się że to już za 3 tygodnie :D Nie mogę się doczekać. Basiunia trzymaj się kochana. Trzymam kciuki za dzisiejsze USG Mani i Validoska. Dajcie znać jak tam Wasze Maleństwa rosną. Miłego dzionka psiapsiółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! dziewczynki juz jestem po usg :) wszystko w porzadku, dzidzia ma na swoim miejscu wszystko co trzeba :) i ponad 6 cm (6,22) :) :) wogole to strasznie sie wierciło moje maleństwo, nie dało sie obejrzec, taki mi łobuziak w brzuszku rosnie haha :) badanie trwało ponad poł godziny, w gabinecie byłam z 40 minut, najpierw sądą dopochwowa i na koniec na chwilke brzuszna, bardzo sympatyczna dr mi robiła to usg, wszystko pokazywała i omawiła, nawet uszy :) aha i powiedziała ze to oczywiście jeszcze za wczesnie by przesadzac o płci ale ze na 60 % bedzie chłopczyk :) takze czas pokaze czy miała racje :) słyszałam tez serduszko, bije jak oszalałe az mi sie łezki zakreciły :) jestem strasznie szczesliwa ze dobrze wszystko z dzidzusiem. basiuniu --- głowa do góry bedzie dobrze, ja tez miałam plamienia i wszystko jest ok validku--- nie stresuj sie nam, i czekamy z niecierpliwoscia na wiesci od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lece teraz do apteki bo z tego wszystkiego zapomniałam wykupic sobie swoje lekarstwa :) naprawde wyjadkowe przezycie :) życie to naprawde cud, i niesamowite jest to jak mały człowiek szybciutko sie rozwija, od oststniej @ mineło 12 tyg a ma juz wszystko co trzeba, zołądeczek, nerki, aorte, ssliczne paluszki itd :) strasznie wzruszona jestem po tym badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superrr Mania :) Wyobrażam sobie jakie to dla Ciebie przeżycie i z jeszcze większą niecierpliwościa czekam aż zobaczę te wszystkie cuda u mojego maleństwa. Cieszę się że wszystko dobrze. Ciesz się ciążą i duzo odpoczywajcie, Ty i Twój Malutki Człowieczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziubasku ale ty mi sie tu nie smutaj, zobaczysz doczekasz sie swojej kruszynki, kto wie moze juz niebawem :) ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ---> ciążowe fluidki specjalnie dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, ile dzisiaj nowych wieści :) :) :) Basiuniu, będzie dobrze, jestem tego pewna. Świerze powietrze na pewno dobrze Ci zrobi :) Validosku, czekam na info od Ciebie z dobrymi informacjami. Ja mam owulkę a mój M w Poznaniu. Jak wróci będzie padnięty i tak można się starać :( Nie macie może jakiegoś stacjonarnego M zawsze gotowego po którym będą śliczne dzieciątka ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kofane! Manius co za wspaniała wiadomośc ale sie ciesze! Bolerka wiesz z Twoich obliczen wynika ze cykla masz ok 33-36 a u mnie to ponad 40! a ostatni byl 60! a sluchaj jak mamy czytac brak owulacji? ok organizm wariuje, to co pozniej nie ma @ i zaczyna sie owulka z grugiego jajanika i pozniej @ jak to mam interpretowac... sorka za pytanie ale teraz sama zglupialam... a estradiol nie mialam robiony, tylko progesteron i prolaktyne i wszystko w normie... Validosku mnie jamniczki nie powinny niepokoic bo z usg wychodzi ze sa ladne, ale czemu produkuja tak pozno \'material\' no to nie wiem, leniwe sa i tyle! :) A jak po wizycie? pisz tu predko! aaaaa i mam jeszcze jedno do Was Dziewczynki pytanie... Otoz bierzecie jakies witaminy podczas ciazy? bo ja od 4-5 na foliku 0.4mg ale ostatnio mi sie skonczyl i dzis kupilam sobie witaminki dla kobietek w ciazy (:D :D :D tak profilaktycznie, nic jeszcze nie przesadzone przeciez prawdaz?) to grupa witamin D E C B1 B2 B6 B12 K cynk magnes zelazo i jak myslicie dobrze bedzie jak zaczne je brac juz teraz bez zgody lekarza? to sa tylko witaminy? Fisiaczku! oszszsz Ty ale przygoda!!!! no jak ja bym widziala taka klientke to bym sie domyslila ze to nie po piwie takie efekty! :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonka maleństwo ma 5.5 cm:) 5 palców i stopę 9.2 mm:) wielka po mamusi:) stopa:) wszystko dobrze:) USG juz mam na przuszku robione:) tylko badania nie miałam wiec chyba wszytsko ok:) skoro nie było ! badania krwi super:) Mania nasze dzieci sa prawie takie same:) ciesze sie ze wszytsko dobrze:) wiem co czujesz po dzisiejszej wizycie czuje to samo:) prawie sie popłakałam:) titus ja jem Feminatal N w ciazy mam jesc witaminki:) czekam na taka reakcje na leki jak ja miałam:) czyli dwie kreseczki:) Dziubasku >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>++++++++++++>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> fluidki:) i kciuki Bolerko mój niestety nie stacjonarny:) wiec nie uzycze:) moze inne pożycza:) tylko powiedziałam do lekarza ze nic nie przytyłam i chyba on zrozumiał ze nie chce prztyc i powiedział ze mam jesc:) pewnie wzioł mnie za ta która boi sie przytyc:) hahah zeby on widział ile ja jem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tituś, musisz koniecznie zmienić lekarza. Ja nie jestem specjalistą, ale jak pytałam o swoje cykle lekarz powiedział mi po badaniach że jeśli cykl miesięczny nie przekracza 38 dni, jest regularny (stale wychodzi w tym przedziale) to znaczy, że niedomaga faza II cm ale nie jest to jeszcze zaburzenie do leczenia. Jeśli cykle są dłuższe, bardzo nieregularne może to świadczyć o zaburzeniach hormonalnych (np.policystyczne jajniki). Oznaczanie poziomów estradiolu i progesteronu dostarcza istotnych informacji o przebiegu procesu owulacji. Estradiol (E2) jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (razem z FSH) w celu oszacowania rezerwy jajnikowej, w późnej fazie pęcherzykowej (na kilka dni przed spodziewaną owulacją) w celu oceny dynamiki dojrzewania pęcherzyków oraz po owulacji w celu oceny czynności ciałka żółtego. W monitorowaniu owulacji (szczególnie w cyklach stymulowanych gonadotropinami) powtarzanie badania estradiolu w połączeniu z USG umożliwia ocenę rozwoju pęcherzyków a także określenie optymalnego momentu do podania leków zawierających gonadotropinę kosmówkową (hcg) w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka (pęcherzyków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
validosku --- ciesze sie ze i u Ciebie dobrze :) nasze dzidziule to prawie jak bliznieta :) ja miałam teraz tylko samo usg, a wizyte mam 20-stego wiec juz za tydz własciwie i zapytam sie o witaminki, bo ja na razie do tej pory biore kwas foliowy 5 mg i nic poza tym, ale poczekam co lekarz powie i moze którys zestaw mi poleci bo na rynku pełno tego sie zrobiło spałam teraz, tyle emocji i byłam padnięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze kolejne usg za dobre 2 miesiace tj to połowkowe, a ja juz doczekac sie nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poradźcie co dzisiaj jecie.... Zrobilam wczoraj salatkę z makrelki taką w sosie pomidorowym mialam taki apetyt, z serkiem żółtym, z papryką czerwoną, z kukurydzą i mało zjadłam...napatrzylam się i stoi, nie tknę....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Męża też nie ma jeszcze, ale on wieczorami nie je...;( Dziaij myślalam, że się zatrulam tym naleśnikiem z brokułami bo zjadłam zimnego...Nie mam w pracy mikrofali a wyglądał tak świeżo i apetycznie że wsunęłam....przyszlam do domu dostalam jakichś dreszczy...Myślalam, że pójdę do lekarza ale przeszło.....coś myślę, że nie mogę jeść posiłków nieodgrzanych...;( A teraz mam znów na coś ochotę i nie wiem na co.....już pomarańczka mi nawet nie smakuje...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Was zanudzam tym swoim stanem ale chcialam się wygadać przed Wami bo sama jestem z moim dzieciątkiem od 15 ;( Posprzątalam kuchnię trzy prania zrobilam i czekam na męża...Mialam jeszcze zrobić porządek w pokoju ale już nie mam chęci.......;( Dziubasku Może Twoje bociany lecą dopiero i pewnie już niedługo spóźnione doelcą zobaczysz !!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale już bym się z tej pracy wyrwała....Inne nastawianie do życia...A jak pomyślę o wstawaniu 5:30 to mi się na samą myśl niedobrze robi ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie nie moge sie z wami podzielic zadnymi dolegliwosciami ani badaniami ciazowymi:) ale tez biore folik od poczatku tego cyklu wiem ,ze moglam wczesniej ale nie wiedzialam,ze staranka sie zaczna teraz:) bede uwazna, codziennie pije multiwitaminke i jem ryby( a ich nie lubie!) warzywa i owoce! musi sie udac! tak pragne miec dzidzi:) pokazcie foty usg chciala bym sobie popatrzec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fisia jest w szpitalu :( miała wysoką goraczkę ponad 39 st i pojechali na ginekologię. Jutro mają się nią odpowiednio zająć. Ja idę też do lekarza jutro i jak mi palant nie da L4 to pierdziele i tez idę do szpitala bo tabletki gówno dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×