Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Witam!!! Czy słyszałyście kiedyś o wodniaku jajowodu u mnie lekarz w tym tygodniu stwierdził, w takim razie znam przyczynę ale drugi jajowód mam w porządku. Chyba mnie wyśle na badanie drożności jajowodów. Napiszcie coś, ostatnie usg miałam robione we wrześniu i robił ten sam lekarz i wtedy nie zauważył, w sierpniu miałam przez innego też nie stwierdził, może to niedawno nabyte. Ale te przyczyny powstawania mi nie pasują....NAPISZCIE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WODNIAK JAJOWODU, TO ZNALAZŁAM: Najpierw jest najczęściej jakiś stan zapalny, niewielki i ukryty, nie do wykrycia bo nic nie boli ani nic nie jest, po tym stanie zapalnym robią się zrosty na jajowodach najczęściej od strony jajnika, zmienia się tkanka i zaczyna się tam zbierać płyn surowiczy bo płyny ustrojowe nie przepływają swobodnie, no i jak się tak ten płyn zbiera to jajowód pęcznieje i widać napęczniały jajowód w obrazie usg, potem taki wodniak się opróżnia najczęściej przez jamę macicy i wtedy nie ma go w ogóle w obrazie usg. Dlatego te cholery są ciężkie do wykrycia, bo często potrafią się nie napełniać przez kilka cykli. Zrosty nie są całkowite, bo np. w obrazie HSG wychodzi że jajowody drożne, a drożne nie są. Najprawdopodobniej jest jakiś niewielki przesmyczek przez który kontrast się przelał i wyszło że drożne, a opisują to badanie radiolodzy, którzy najczęściej nie przyglądają się zbytnio jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinko - pzierwsze słysze o czyms taki. jest pewne ze to masz ? ehh ja sie nna takich sprawach mało znam ;/ Ja dzisiaj poprasowałam ciuszki a w przyszłym tyg bede sie pakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwina, to możliwe. Bo ja kiedyś u jednego gina to wszystko miałam w porzadku potem poszłam do innego to stwierdził, że mam zrosty na jajnikach i cystę. Brałam potem przez trzy cykle pigułki yasmin. potem było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu :* :* Malwinko moze jeszcze sie z jakims giniem skonsultuj? A ja sie zaczynam BAAACCCC :( od 4-5 dni mam pojedyncze skórcze. Czuje jak bym miała dostac @ a nieraz łapie mnie przez cała wielkość brzucha ;/ masakra. Jeju przy Domisiu było inaczej i ja juz głupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyllka:) tzn, że może poród jest na dniach albo nawet godzinach? jedź albo zadzwoń chociaż do swojego lekarza jutro. I koniecznie nas poinformuj kiedy urodzisz:) trzymam kciuki za Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Tyllka ale to przeciez by było za wcześnie!!! nie zwlekaj niech lekarz Cię przebada, lepiej uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu wizyte mam we wtorek. No było by za wczesnie ;/ mam teraaz 36 tydz . . . ale czuje sie z rana i wieczora jak bym miała okres dostac. . . Dzisiaj torbe spakowałam z tego wszystiego. Kurde naprawde nie wiem co myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Tyllka daj znać co u Ciebie????!!!! A u mnie dzisiaj 26 d.c. czekam na @ aby coś robić z tym jajowodem i z wodniakiem..... Na razie mam dzisiaj dosyć ostre bóle, takie kłucia i jakoś dziwnie ciężko mi jest...Mam nadzieję, że to nic poważnego. Ostatnie cykle mam 26 27 dniowe, więc jutro max pojutrze powinnam dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denerwuję się trochę.... Tyllka musi być dobrze, trzymam kciuki!!!! Daj znać jak będziesz po wizycie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, malwina-- o masz, też nie miało się do Ciebie kiedy coś takiego przyczepić.. może rzeczywiście coś jest na rzeczy skoro już dluzy czas sie staracie i nic nie wychodzi. No ale skoro drugi jajowód i jajnik ok, to już sama nie wiem czy to to może być przyczyną i czy wogole coś tam takiego sie dziej skoro wczesniej nikt nic takiego nie podejrzewał. A gdzie chodzisz do lekarza?? juz miałam sie zapytać Ciebie nie raz. ja szukam jakiegos dobrego gina w Warszawie. tylka-- trzymam kciuki bys jeszcze troche w tej ciąży po chodziła :) ale i tak dobrze ze sie spakowałaś... w sumie 4 tyg przed terminem to juz czas na pakowanko. Pierwszy poród miałaś sn?? bo nie pamietam przepraszam?? haniu-- co u Ciebie?? jak Twoje starankowe plany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Wczoraj nie miałam czasu napisac. U ginia ok. Ktg wykazało skurcze niektóre nawet do 90. Po za tymm ok. Jak powiedziałam ze mnie brzuch boli jak na @ to mowi ze macica sie pozadnie szykuje i w zasadzie mam juz ciaze donoszona, bo nie długo 37 tydz zaczynam. Ehhh nie mam weny na pisanie przepraszam. ale w nocy miałam bole jak na @ a rano zaliczyłam wymioty i biegunke z niczego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyllka jestem z Tobą, prawdopodobnie urodzisz wcześniej, ja nie znam tego uczucia, bo mnie brzuch nie bolał wcale zresztą ja miałam cesarkę więc nawet nie wiem co to znaczy bóle przedporodowe. Myślę, że macica się porządnie rozciąga jak to pod koniec ciąży i dlatego masz te bóle....Nie martw się a biegunka podobno też jest zwiastunem zbliżającego się porodu, leż nie wysilaj się, a jak się zachowuje łożysko. Jaki masz stopień????Bo skoro 4 to już i tak nie ma z czego czerpać dzidziuś.... A na kiedy masz termin bo nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! Tyllka jak wizyta u lekarza???? We wtorek miałaś iść, relację zdawaj!!!! Mania a u Ciebie co słychać? Co z planami odnośnie dziecka??? Haniu a u Ciebie? Wszystkie zamilkłyście!!! Nie powiem już o innych dziewczętach! U mnie jak na razie wszystko ok. Niedawno przyszłam z pracy obiadek robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście jutro weekend:) Więcej czasu dla rodziny :) Szczerze to bym sobie posiedziała w domku i poleniuchowała z moim synkiem... Jakiś urlop a jeszcze tak długo trzeba czekać:( Odzywajcie się!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór kochane :) Malwinko byłam u ginia. Lekarz tylko pobrał wymaz na paciorkowca i zrobil ktg. Ogolem wykazało ze mam skurcze ale nie na tyle trwałe zeby była akcja porodowa :) Ale ogolem z tego ze mam bóle brzucha jak na @ on powiedział ze to moze byc lada moment ale równierz o czasie. A z tymi wymiotami lekarz w szpitalu stwierdził ze sie zatrułam. a mnie to na zatrucie nie wygladalało wiec nie wiem. Jedyne co mi powiedział ze szyjka itp jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, tylka-- zatem pozostaje tylko czekać :) życzę łatwego rozwiazania :) a wiadomo ile mniej wiecej dziecko waży?? malwinko-- jak tam u Ciebie?? cos sie wyjasniło?? robilas jakies dodatkowe badania?? czy da diagnoza jest oststeczna.. i co dalej?? co do naszych staran to na razie nic nie wiadomo.. ogolenie to ciezko mi jakos, chyba mam depresje, nic mnie nie cieszy.. sama wlasciwie nie wiem czego ja chce.. kiedys byłam zdecydowana, wiedziałam czego chce.. a teraz, czasem zastanawiam gdzie sie podziewa moje prawdziwe "ja". ehh długo by pisac.. haniu-- a co u Was, odezwij sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu głowa do góry!!! U mnie jakoś tak dziwnie...Tzn. jakoś mi się też nie chce myśleć o tym wszystkim...Za tydzień idę do lekarza i zobaczymy co stwierdzi to będzie wtedy 12 d.c. i lekarz zobaczy w jakim stanie jest ten jajowód...Na razie próbuję o tym nie myśleć. ale dziwnie się z tym czuję, ciągle powtarzam że myślałam, że zanim pomyślimy już będę w 2 ciąży (tak było z pierwszą) a tu takie komplikacje...Skończyłam w tym miesiącu 34 lata więc już czas goni chociaż lekarz twierdzi że na 2 jeszcze mam czas :) I to mnie jakoś trzyma, bardzo chcę mieć drugie dziecko i zrobię wszystko co w mojej mocy oczywiście z pomocą męża :) który też chce widzę i czuje to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry My po wizycie Dzisiaj tylko usg bez ktg i badania szyjki. A wiec tak mała wazy ok 2900-3200 kg wiec nie jest zle. Nie jest kolosem zwłaszcza ze zostało mi 2 tyg ;p kurde juz 38 tydzien ^^ I lekarz powiedzial, ze do konca tyg nie powinnam urodzic ;p tylko czy chodzilo mu ze do konca tego tyg ;p czy tego tyg ciazy W każdzm razie nie biore do bani. Bo to i tak bedzie jak małej sie uwidzi. On moze powiedziec ze przez tydzien sie nie urodzi a moze za 2lub3 dni sytuacja sie zmienic. Tyle u nas Malwinko no to trzymam kciukaski za pozytywne wiesci po wizycie. A i wszystiego najlepszego z okazji tych urodzinek ktore byly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Tylka jak miło, że juz powoli rodzisz:) jeszcze tylko troszeczkę. Malwinko🌼 dla Was aby Wam się udało. Mania23🌼 również dla Ciebie!!! odwagi kobieto!!! i dużo zdrowia dla Was wszystkich. A co u nas? Hania drugi raz w przeciągu miesiaca ma zapalenie tchawicy i antybiotyk... ale znosi bardzo dobrze te dolegliwosci. Poza tym dużo ostatnio mówi i ładnie powtarza ale nie zdania tylko wyrazy. Jak chce cos opowiedziec to brzmi to tak: " gole- dzieci - dużo - aaa - boso-hop" czyli byliśmy w małpim gaju a tam " były piłeczki i dużo dzieci, które krzyczały aaaa i boso skakały:) wazne, ze sie rozumiemy. Ja miałam duzo pracy na zakończenie semestru w szkole więc nie miałam czasu pisać. No i postanowiłam zrobic cos dla siebie, zapisałam się na angielski, byłam juz dwa razy! Jest dobrze. O dziecku myslimy a zrealizujemy pomysł może w lecie:) póki co od kilku miesiecy testuję Lady comp i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego urządzenia. Jest super, sex bez stresu i ograniczen:) wydatek spory ale mąż mówi, że juz się zwróciło:) hhee. Smutno, ze dziewczyny się nie oddzywają.. a może jednak... piszcie co u Was Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu ehhh ja juz bym chciała miec to za soba :P Widzialam ten sprzecior o ktorym pisałas. No no no cena tez interesująca baaardzo :) Ale wazne zeby działało Dominik 03.12.2009 r. Mój skarbek :* [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6px9ixhy9nkjk.png [url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/eiktyx8do87v0fv6.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane chcialam przekazac Wam zagladającym wieści :) 04.02.2012 urodzila sie Nasz córcia Majeczka. Przyszła na świat sn o 9.55 waga 2750g i 52 długa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyllka coś mnie tknęło i zajrzałam tutaj a tut takie wieści!!!! Gratuluję!!! A Ty jak się czujesz? Malutka ma bardzo podobne wymiary do mojego synka :) Bardzo się cieszę:) i życzę wszystkiego dobrego!!! Napisz coś więcej jak będziesz mogła i kiedy wychodzicie ze szpitala??? POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyyllka Gratulacje!!!! Dużo zdrówka dl aCiebie i córeczki. Ale się cieszę:) Jak będziesz w domu to napisz obszerną relację:) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylllkaaa Gratulacje dla Ciebie i męża słodkiego maleństwa 🌻 niech się chowa zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co u Was???? Tyllka wspaniała wiadomość:) Jeszcze raz gratuluję, a ja siedzę w domu, synek się rozchorował, idę z nim do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Zaglądam tu często , podpatruję i nie piszę z lenistwa:( ale podpatrywanie też jest fajne zwłaszcza jak sie czyta takie wiadomości jak tyllki:) Gratulacje z całego serca. Pamiętam jak dopiero co rodziłyśmy nasze ,,dwulatki'' a Ty znowu masz to szczęscie tulić do siebie malutką istotkę. pozdrowienia dla starej gwardii : Titowa, Koug, Cebulka, Fisia, Kama i cała reszta która pewno też nie pisze a zagląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć witajcie, jak tam Tyllka dlaczego się nie odzywasz? Pewnie natłok zajęć? Czy wszystko w porządku? U mnie w porządku praca, dom, praca:( :) Co słychać dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kochane :) Dziękujemy bardzo za gratulacje :) U nas super mała ma prawie 2 tyg :) ładnie je i spi mam nadzieje, ze nie zapesze :P A cco tam u was odzywajcie sie lasencje :* Buśiaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×