Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość świstaczekkkkkkkkkk

LEGITYMACJA UBEZPIECZENIOWA

Polecane posty

Gość świstaczekkkkkkkkkk

Mam pytanko, szef powiedział że muszę sobie sama wyrobić legitymację ubezpieczeniową. W necie czytałam, że zakład pracy załatwia (wpisy na forach były z 2005 r., więc może coś się zmieniło?) Co oprócz wniosku, który pobrałam ze stronki ZUS\'u jeszce potrzebuję i jak to załatwić? Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morank
niech twój pracodawca zapozna się z Ustawą z dnia 06 lutego 1997 r. o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym (Dz.U. nr 28, póz. 153 z późn. zm.) Pracodawca ma obowiązek wyrobić takową legitymację każdemu nowo zatudnionemu pracownikowi, jeśli ten jej nie posiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legitymacja
ja wyrabiałam sobie sama w ZUSie. Składałam wniosek razem ze zdjęciem. A jeżeli chodzi o ten obowiązek to on się chyba tyczy tylko do większych firm. Ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
wystawiałam kiedys legitymacje ubezpieczeniowa i to jest obowiazek pracodawcy abys taka dostała jesli firma ma mniej niz 20 pracowników to trzeba jechac do zusu aby załatwic taka ksiazeczke ( to oczywiscie robi kadrowa) jesli jest wiecej niz 20 to pracodawca dostaje iles tam ksiazeczek ubezpieczeniowych i sam je wystawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świstaczekkkkkkkkkk
Dziękuję za odp.:) Udało mi się dodzwonić do ZUS'u i faktycznie muszę tam jechać osobiście, pracodawca tego nie załatwia, bo to jest mała firma i nawet nie ma kadrowej hehe, jestem tu sama (agencja turystyczna) Tak że potrzebny jest wniosek, jedno zdjęcie i zgłoszenie pracownika do ZUS (ZUS ZUA) - które powinno zresztą w ZuSie już być, czyli tylko fotka i wniosek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd wiadomo w którym oddzia
le zusu złozyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halllllo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×