Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marianNNka

JAK OBLICZYć?????????????WEJDźCIE

Polecane posty

Gość marianNNka

Mam takie pytanie - jak wyliczyć datę porodu, jeżeli nie pamiętam daty ostatniej miesiączki? Zawsze miałam bardzo nieregularne cykle, co 20, 25, 28 a czasem co 40 dni. Na początku zapisywałam, ale po roku starań o dzidzię zaprzestałam zapisków i nie zwracałam uwagi na moje miesiączki. teraz nie było jej podejrzanie długo więc zrobiłam 3 testy - wszystkie pozytywne, lekarz też potwierdził ciążę, ale ja jako datę ostatniej miesiączki podałam mu jakąś z księżyca, bo nie pamiętam kiedy była. Mogłam sie pomylić nawet o 2 tyg. Jk zatem obliczyć termin porodu - dodam, że w przybliżeniu znam datę poczęcia - mój mąż jest w domu tylko w weekendy, bo w tygodniu jeździ za granicę tirem i wiem kiedy się kochaliśmy. Bardzo proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam podobny problem, tylko moja data podana lekarzowi mogła sę różnić od tej prawdziwej najwyżej o 3-4 dni. Lekarz zrobi Ci na pewno USG i wyliczy wiek dzieciątka, na tej podstawie będziesz mogła wyliczyć termin, choć nie zawsze jest wiarygodny - ja wg USG miałam na 17 a tu cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
lekarz na podstawie długości i wagi dzieciątka ci obliczy przyblizoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianNNka
a czy wg daty poczęcia nie da się wyliczyć, bo właśnie słyszałam, ze na podstawie USG są często mylne daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża trwa ok. 38 tygodni od zapłodnienia, więc jeśli znasz datę, kiedy to mogło dojść (ale weź pod uwagę, że plemnik może przetrwać w ciele kobiety nawet 3-5 dni!), to dodaj do tej daty 38 tygodni i to będzie Twój przybliżony termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×