Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość M-a-k-r-e-l-a

czy gorąca kąpiel może wywołać skurcze????

Polecane posty

Gość tak tak tak tak tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-a-k-r-e-l-a
czyli może to być metoda przyspieszajaca poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie moze ja tez kapalam sie w goracej wodzie, codziennie przez okolo tydzien :-) i urodzilam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak tak tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makrela, ja bym nie ryzykowała. podczas goracej kąpieli podwyższa się temperatura ciała, a jesli jest wysoka to moze wywołac skurcze, ale też uszkodzenie dziecka. niestety nie wiem jak to jest pod koniec ciąży, być moze wtedy juz dziecku nic nie grozi, ale chyba nie chciałabym tego sprawdzac na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak tak tak
no ale jasne,że nie we wrzątku tylko ciepłej wodzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciepła kąpiel raczej dziala rozkurczająco - stąd jest dobrym sposobem np. na bolesne miesiączkowanie czy kolkę nerkową (dziala rozkurczająco na mięśnie gladkie), natomiast za ciepla moze wywolac skurcze. Jeśli jesteś już w terminie i chcesz spróbować przyspieszyc poród (bo i tak dziecko bedize lepiej wiedzialo kiedy na nie czas:)) to lepiej pobiegaj po schodach, pomyj okna i oczywiście sex:) w ten sposob nie zaszkodzisz - a z za cieplą kąpielą nie ma co ryzykować moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak minął termin porodu , to z przyjemnością właśnie pławiłam się w takiej mocno ciepłej kąpieli przez 3 dni z 4 razy dziennie. Urodziłam w 1,5 godziny od pierwszego skurczu ( ale niewiem czy to za sprawą kąpieli) .Fakt że na izbie przyjęć mialam pęcherz płodowy z główką między nogami ( lekarz zdębiał jak to zobaczył z odleglości 2 m ode mnie. Niestety innych wspomagaczy przyspieszjących poród nie stosowałam bo mój gin jest zdania że seks i owszem może przyspieszyć poród ( prostaglyndyny czy coś podobnego) ale jaktatuś ma jakieś bakterie to niedobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×