Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agusia1987agusia

Wynagrodzenie dla stażysty...

Polecane posty

Witam, od poniedziałku zaczynam staż... Nurtuje mnie jednak jedno pytanie dotyczące wynagrodzenia Z tego co wiem to wynagrodzenie dla stażysty wynosi 140% zasiłku dla bezrobotnego - zasiłek to 504,20zł. Więc po moich obliczeniach wychodzi, że za staż powinnam dostawać ok. 700zł/miesiąc. Wydaje mi sie, że to jednak za dużo... Więc moje pytanie brzmi: CZY WYNAGRODZENIE DLA STAŻYSTY TO 140% ZASIŁKU DLA BEZROBOTNEGO -> BRUTTO CZY NETTO ?????? Orientuje sie ktoś może? Czekam na odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka1987
ja byłam na stażu i do reki dostawałam 489, 22 zł na miesiąc. i moi znajomi tez tak dostawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka1987
a na dodatek pierwsza wypłata jest nizsza ok 425 zł bo jakies ubezpieczenia czy inne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze to podstawowy zasiłek dla bezrobotnych czyli tzw 100 procentowy wynosi 538,30 zl brutto- (około 480 zł do ręki) i tyle do tej pory dostawały osoby odbywające staż lub przygotowanie zawodowe obecnie zmieniły sie przepisy i stypendium za staż wynosi tak jak pisałaś 140% zasiłku podstawowego czyli 140% mnożysz z 538.30 zł= 753,62 zł brutto (netto pewnie coś około 620- 650 zł) to jakie stypendium Ty dostaniesz zależy kiedy pracodawca podpisał z PUP Twoja umowe o staż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszłam ze kilka dni tem zmienił y sie przepisy i dostanimy 140% zasiłku czyli 660zł na ręke. to jest od niedawna bo ja kuzynka dostała jeszcz 3tygodnie temu 473zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
w koncu cos zmienili! jak ja bylam na stazu to dostawalam cale 452 zl :/ A z tego 160 zl na bilet miesieczny musialam sobie zaplacic :( Teraz podobno za dojazdy cos zwracaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staz skonczylam we wrzesniu dostawalam 480 zl :/ to jalmuzna- a teraz nie moge roboty znalesc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to jest prawda - od listopada jest rzeczywiście te prawie 700 zł dla stażystów :-) Było ok 480, ale na szczęście to zmienili :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiii
Kurcze, ja mam nadzieję że macie arcje i te przepisy się faktycznie zmienily.... Bo teraz staram się ponownie o przyjecie na staż i jednak wolę dostać więcej niż 400zl z groszem tak jak ostatnim razem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze moze hm
wątpie... Stażowe wzrasta dla wszystkich a nie dla wybrańców... Przynajmniej ja tak kiedys mialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ten wzrost dotyczy też osób na przygotowaniu zawodowym? Rozpoczełam przygotowanie 8 pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli zaczęłas staż zanim wprowadzono nowe przepisy to niestety ale będziesz do konca stażu dostawała te marne 480 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi 123
wytłumaczcie mi to o co tu loto ... wytłumaczcie mi ile powinnam dostac na rękę jeśli moje stypendium stażysty wynosi 753.70 zl brutto miesięcznie i przy 140% zasiłku dla bezrobotnych... bo każdy mi mówi co innego... to ja już sama nie wiem .. powiedziecie jak to obliczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zozo
Na reke dostajesz 650 zł z groszami, wiem bo sama jestem na stażu na nowych przepisach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi 123
jak to obliczacie?? i czy to jest stawka krajowa?? czy może zależeć od urzędu i mogę dostawać np niższa stawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi 123
no ale jak to obliczacie...?? jak mozna obliczyc od tej kwoty brutto ze wychodzi na reke te 659zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturos85
czy jako stażysta mogę sie zwolnić w każdym momencie bez konsekwencji? jeżeli będe miał gdzieś to wpisane w papiery to na ile może mi to zaszkodzić? (czyli co i gdzie mi wpiszą?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozesz przerwac stazu chyba ze znajdziesz inna prace. inaczej bedziesz musial zwrocic wszytskie pieniadze ktore otrzymales za staz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziesz musiała zwrócic
tylko koszty badan, a nie zarobione pieniadze. mozesz wiec staż przerwac. Chyba ze zerwiesz z nie swojej winy wtedy zadnych kosztów nie ponosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziesz musiał
przepraszam:)niezauważyłam że to mężczyzna pisał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szanujacysiebie
"Więc po moich obliczeniach wychodzi, że za staż powinnam dostawać ok. 700zł/miesiąc. Wydaje mi sie, że to jednak za dużo... " a mi sie wydaje ze to jednak za malo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skafanderek
Czy ktos sie orientuje czy po nowym roku wzrosnie wysokość wynagrodzenia za staż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATIKI SSSS
dokladnie 670 dostaniesz bo w PUP pracuje nic nie wiadomo o wzroscie stazowego wydaje mi sie ze to i tak nie jest tragedia skoro poczatkujacy urzednik zarabia 940 na reke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.mam nadzieje,że pani z pup (pracująca tam) poprawi wszystkim humor,bo ja tez czekam na zatwierdzenie wniosku co do przygotowania zawodowego i od stycznia miałabym przez pół roku działać.A im wyzsza ta kwota netto czyli na rękę to tym bardziej sie ciesze. Czyli te 670zł jest pewne NATIKI SSSS..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATIKI SSSS
tak to pewne wiec zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×