Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agusia1987agusia

Wynagrodzenie dla stażysty...

Polecane posty

Niedawno mialam staz i otrzymywalam wynagrodzenie w kwocie: okolo 750 zlotych. Moja kolezanka jest w tej chwili na stazu i jej zarobki to okolo 780 zlotych (wszystko na reke, oczywiscie). Teraz, nie ma za duzej roznicy miedzy stazem finansowanym z unii i stazem bezposrednio sponsorowanym przez PUP- jakies 40-50 zl. Wiec zarobisz napewno kolo 750 zl. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem obecnie na 2 stazu i wynagrodzenie ktore otrzymuje to ok 684 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykidajło, a tego to ja nie wiedziałam:) A słuchajcie, legalne jest to, że pracodawca dorzuca jeszcze do ręki jakąś kwotę od siebie? Pewnie nie, ale wiem, że niektórzy tak robią... Z tego co mi wiadomo to pracodawca też dostaje jakąs dolę za wzięcie stażysty z urzędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
cherie3 a kiedy zaczęłaś staż? bo jeżeli w tamtym roku to niestety ale wtedy nie podnoszą kwoty tylko podobno ciągniesz do końca już z tą niższą. Moja kumpela tak miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssaaaaa
srednia krajowa zawsze jest wysoka a najnizsza krajwa na reke 970 to chyba logiczne ze to smieszne a staz jesli odbywa sie w prywatnej firmie to pracodawca powinien zatrudnic conajmneij na pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stzystkaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazystkaaa
sluchaj ja dostaje niecale 700 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dlaczego to niby
prywaciaz mialby kogos zatrudniac, a panstwo nie ? Powinno byc raczej na odwrot!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shsbsbssb
panstwo nei bo urzad panstwowy i tak to sie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiya24
trochę w tym wszystkim racji, trudniej jest dostać pracę po stażu w państwowej jednostce ale znam ludzi, którym się to udało. Moim zdaniem wszędzie wsadzają swoich i jak nie ma znajomości to nie ma szans na dobrą pracę, chyba, że ktoś się wyróżnia jakimiś szczególnymi umiejętnościami. Mogę moje słowa potwierdzić tym, że odbywam staż teraz w zakładzie karnym w kadrach i widzę na co dzień jak to wygląda. Niby robią casting jak jest wolny etat bo muszą zgodnie z prawem ale i tak już wcześniej jest na to miejsce określona osoba i niekoniecznie lepsza od tych którzy się tam zgłaszają na rozmowę. Ważne, że ma znajomości i takiego wsadzą a inni się łudzą i chodzą na castingi. Porażka jakaś. Jeszcze mam pytanie: czy to prawda,że od 1 stycznia 2010 r wzrasta stypendium za staż? bo coś słyszałam ale nie mam potwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
czy ktos w końcu wie ile wzrósł ten staż ... do grudnia 2009 r stazysta zm ojego regionu dostawał 860, 40 zł brutto netto 665,61 od stycznia miało isc to w górę, wiec wertuje wszelkiego rodzaju strony w internecie i nie moge znaleźć o ile został podniesiony staz! ;/ . czy ktos ma dostep do lexa ? tam jest wszystko wypisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stazysta
jestem stażystka od czterech miesięcy i moje wynagrodzenie wynosi 684,81 zł netto na rękę bo brutto to 791zł ale słyszałam ze maja być podwyżki :D od stycznia 2010 roku wiec do wypłaty niecały tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davidss1
Nie licz że dostaniesz więcej od stycznia jeśli w umowie masz ustaloną kwote na cały okres stażu według roku 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davidss1
Nie licz że dostaniesz od stycznia więcej bo przeważnie w umowie jest zapisana kwota na cały okres stazu bez uwzględniania podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlooda
to sa złodzieje!!!!!!!! mi 2razy wyplacili pełną sumę za staż a pracuje juz prawie poł roku!i twierdza ze to cena brutto to robi ze nie mam pełnej sumy ale czy 110zł to cena brutto bo raz tyle mi brakuje a raz mniej? debilizm!! czlowiek nie dosc ze robi prawie za darmo to jeszcze cie okradna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryshia-stażystka
WITAM !! obecnie jestem na stażu w Urzędzie Gminy i właśnie dziś dostałam pismo, że przyznano mi prawo do stypendium w wysokości 860.40 zł miesięcznie !!!! Wiem to są marne pieniążki za prace jak zwykły pracownik ale co trzeba od czegoś zacząć, bo bez doświadczenia mało kto bierze do pracy :( :) A więc powtarzam dostaję się 860,40 zł !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość micuna
ja odebralam pierwsze wynagrodzenie za staż (za marzec) - 860,40 zł na rękę. też pracuje w urzędzie gminy. i jestem ciekawa czy zawsze bedzie tak czy mniej, bo widze ze nakwitku nie potrącili mi za zdrowotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryshia
ale Ty jestes malo inteligentyny / a ... sorry wiem co pisze dostalam za caly miesiac 840 zl jesli nie potrafisz sie wypowiadac to nie wypowiadaj sie w ogole ... nie kompromituj sie ! Moze to jest zalezne od miejsca odbywania stazu... nie mam pojecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chybatia
wyczytalem na stronach urzedow pracy ze stypendium za staz wynosi 120% zasilku dla bezrobotnyc. 120% - kwota 860,40 zł brutto / netto 740,96 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazarka
jestem na stażu i dostaję 860,40 na rękę. wynagrodzenie jest stałe, na tyle podpisało się umowę i ani nie wzrośnie ani nie zmaleje. jeszcze raz powtarzam 860,40 NA RĘKĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny jestem na biezaco
sama jestem stazystka przed pierwsza wyplata. Miesiecznie -740zl na reke chyba ze uwaga - staz jest ze srodkow unijnych to wtedy 860zl. Musicie sie zorientowac czy wasz staz nie jest przypadkiem z tych srodkow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny jestem na biezaco
dodam jeszcze zeby nie bylo nieporozumien, ze jesli wasz staz NIE jest ze srodkow unijnych to wtedy 860zl jest wylacznie kwota brutto czyli gdy staz ze srodkow unijnych --> brutto=netto (nie sa skladki potracane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dziś tyle dostałam!!!jestem zadowolona,bo zwrot kosztów dojazdu też dostałam(nie 100%,bo dziwnie to liczą).a czemu jest 120% tego dla bezrob.?na stronie up było,że 740zł.to sami nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak na stażu z EFSu jest na rękę 740 z groszami a brutto 860,40 gr i kolega mi dzisiaj mówił o jakimś wyrównaniu bo od początku tego roku powinni dawać ok850 zł na rękę. Zadzwoniłem do UP i powiedzieli że dotarła do nich informacja że stażystom z EFSu nie powinni opłacać składek do urzędu skarbowego. Więc kto był na stażu z EFSu od początku roku i dostawał 740zł prawdopodobnie dostanie za te miesiące wyrównanie do ok. 850 (bo od 860 odliczają tylko składki zdrowotne). Tylko teraz martwi mnie jedno skoro UP nie opłaca składek do US to chyba przy rozliczaniu się z pitów za rok 2010 będzie trzeba płacić zwrot podatku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się zmartwiłam,bo stażyści nie dość że wszaki dostają(mniej niż najniższa krajowa) to jeszcze mam oddać podatek za ten rok???to niech odrazu odciągają debile.trzeba się dowiedzieć teraz o tym więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od czego to w końnnn cu zależy
hmmm a ja właśnie poszłam na staż....okazuje się że jest z EFS-u, a mimo wszystko pisze, że stażyści będą dostawać 710 albo coś kolo tego, bo od tego 860 idzie podatek i składka. Wiec jakim cudem niektórzy dostają 860, mimo że też EFS, a inni nie, od czego to zależy??:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od miejscowości w jakiej jest Twój up.I dobra wiadomość-nie oddajemy podatku w picie za rok 2010 jeśli dostaliśmy nieopodatkowane stypendium stażowe,bo unia sponsoruje.Tak jest w Szubinie k.Bydgoszczy.Najlepiej zadzwonić i się upewnić,ja tak zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smog wawelski
Mam pytanie. Tylko nie wiem czy ktoś jest w stanie m,i na nie odpowiedzieć (na pewno nie pani z mojego urzędu ;/) po pół roku studiowania zrezygnowałam, poszłam na staż i przepracowałam 5,5 miesiąca (2008). Po stażu wróciłam na studia i obecnie jestem na drugim roku z tym, że po 1,5 roku musiałam przenieść się z dziennych na zaoczne. Czy mogę starać się o nowy staż skoro skończyłam mój w 2008? czy po 2 latach przerwy mogę jeszcze się starać skoro zaczynałam prace na starych zasadach (można było mieć staż tylko 6 miesięcy) orientuje się ktoś? Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tym podatkiem to fakt
trzeba bedzie go zwrocic.... bylam na stazu po roku, potem podpisałam umowe i jak na koniec roku się roziczalam to okazalo się ze muszę dopłacić ale dzięki zwrotowi za internet się wyrównało i jeszcze parę gr. mi zwrócono. ale gdyby nie fakura na mnie to musiałabym dopłacać. prawdą jest też, że czasem pracodawca u ktorego jestesmy na stazu moze cos dorzucać, ja tak dostawałam, potem kilka osób, ale tylko te które potem zatrudniono, dano im i mnie do zrozumienia ze jest sie zadowolonym z pracy. Moje szefowe chcialy abym przedluzyla staz i oferowaly wtedy wyrownanie do pensji, ale stazu mi nie przedluzono wiec zatrudnily mnie. poza tym nie wiem czy wiecie, ale pracodawca musi iles osob zatrudnic z tych co przyjmuje na staz, inaczej wiecej stazysty nie otrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×