Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wanda1

Niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Czy jest ktoś kto ma problem z niedoczynnością tarczycy, jakie leki przyjmuje, jakie macie wyniki badań. Tyjecie? Jak sobie z tym radzicie? Posta pisze 8.11.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarne slonca
jest dosc spory topik o tym..poszukaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam. odkad sie o tym dowiedzialam schudlam 21 kilo. utylam od durnych diet i jedzenia ponad miare, nie ma co sie oszukiwac. biore euthyrox 75 i czuje sie duzo lepiej niz kiedys, mam wiecej energii, nie jestem senna i zmeczona, moge sie koncentrowac. zanim zaczelam brac leki przychodzilam w uczelni i od razu szlam spac, potem jadlam, prysznic, kolacja i dobranoc. spalam po 16 godzin na dobe, wstanie z lozka rano to byla tortura, nie moglam sie skoncentrowac na nauce, czytanie jednej strony po 20 razy to byla codziennosc. teraz jest lepiej. jesli bierzesz leki to za jakis czas na pewno przestaniesz tyc, a jesli dorzucisz rozsadna diete ^- absolutnie zadne 500 kcal tylko conajmniej 1500 to poprawisz stan zdrowia. musi to byc dieta na poprawe metabolizmu czyli jesz minimum tyle ile powinnas - 24 x obecna waga to twoja dzienna dawka kalorii minimum, podwielona na 5-6 posilkow. do tego ruch. ja schudlam i tobie sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pooperacyjną niedoczynność. Biorę Euthyrox 150, ostatnie wyniki, sprzed miesiąca pokazały że moje TSH wynosi 12,4 {przy normie od 0,27-4,20] Czuję się jak? Myślę że się domyślasz :o Faktycznie - poszukaj, jest duży topik na ten temat. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferkol
Ja po euthyroxie tyje, mam Hashimoto, od m-ca mam zminiony lek na Novothyral 75, podobno zawiera 2 hormony, mam kłopoty z wyproznianiem (zawsze miałam), dlatego przybieram na wadze. Ogolnie to tez jest lepiej, kiedys bylam zmęczona, senna, mialam depresje, teraz tylko te tycie, jestem po 40 tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferkol
I jescze, moje TSH wynosi ok. 5-6 i nie spada, ale TPO (przeciwciala tarczycowe) mam podwyzszone o 180razy!!!!! Nie o 180, tylko razy 180 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam male
powiedzcie mi gdzie powinnam sie zglosic zeby zrobic badanie tarczycy? jest to platne czy moge dostac skierowanie od lekarza ogolnego? (nie wiem czy ogolny mi tak da bez niczego? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz powinnas dostać skierowanie od lekarza ogólnego. Jeśli wynik będzie zły, on Cię skieruje do endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady_in_red21 - zrobiłam sobie badania na tsh i mi wyszło przy normie 0,27 - 4,20 aż 7. Kiedyś też miałam podwyższony wynik a potem jak zrobiłam drugi raz to miałam już w normie. Nie jestem przesadnie senna, może troche zmęczona ale mam małe dziecko więc to chyba normalne. Śpię po 6 - 7 godzin dziennie. Z moją koncentracją nie jest tragicznie, rano wstaję od razu z łóżka no i na razie nie przytyłam. Dlatego zastanawia mnie ten mój wynik krwi. Dlaczego znowu mam podwyższony. Ja się nie czuję jakbym miała ten problem. Jednak boję się bardzo, że mam niedoczynność. Nie chcę brać hormonów, być może czułabym sie po nich lepiej choć jak pisze nie czuję się tragicznie ale wiem, że po nich się tyje a ja (może jestem próżna ale chyba każda kobieta chce być piękna) nie chcę przytyć. Muffinko - co to znaczy pooperacyjna niedoczynność, czyli nabyłas ją podczas operacji? Ferkol - ja z wypróżnianiem nie miałam kłopotów, wprawdzie potrafiłam chodzić do ubikacji z potrzebą raz na 2 dni ale przemianę materii miałam do tej pory ok. Co to jest TPO i dlaczego aż tyle podwyższone? Dziękuję za informację odnośnie topiku, poszukam, chyba, że może któraś wkleić linka to byłabym wdzięczna. Prosze jeszcze odpowiedzcie na moje pytania. Wizyte u endokrynologa mam w przyszłym tygodniu dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po porodzie(2 lata temu) dowiedziałam sie o niedoczynności i Hashimoto:( tsh miałam nawet 96!! Juz wszystko było w normie brałam na stałe euthyrox 125 ale teraz jestem w ciązy i znowu TSH skacze ostatnio miałam 15.98 biore dawke leku 150,175:( ja schudłam jak tylko zaczełam przyjmować leki i unormowałam tsh, mam nadzieje że po 2 porodzie też mi sie uda tak schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×