Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szylusia

DUPHASTON od 16 dc a ciąża!!!!!!

Polecane posty

Witam Moze ktos sie zna albo przechodzil cos podobnego,bo ja mam kompletny metlik w glowie:(:(:( Staramy sie z mężem o dzidzię od 4 miesięcy,ostatnio miałam sporo plamienia w polowie cyklu ,dostalam Duphaston,ktory mam brac od 16 dc,co oczywiscie robie. Czytalam troszke na internecie,ze duphaston wziety w czasie owulacji wstrzymuje ja i tym bardziej wstrzymuje rozwoj cialka zoltego.Wiec dlaczego trzeba go brac od 16 dc,skoro owulacja moze byc 15-16-ego wlasnie?? Niewiem czy ten moj pecherzyk zdarzyl juz peknac czy tez nie,bo jezeli nie to rozumie,ze juz tego nie zrobi i w tym miesiacu sie nie uda? Generalnie chodzi mi o to,czy brac od 16-ego te tabletki niezaleznie czy owulacja juz byla czy jest przed,czy czekac az ona sie skonczy i wtedy brac ten lek??? No i ostatnie pytanie,czy po ten kuracji 10 dniowej(mam brac ten lek 3 cykle od 16-25 dc),gdyby okazalo sie,ze jestem w ciazy czy odstawienie duphastonu po 10 dniach nie wplynie negatywnie na ciaze ,np.spadkiem progesterony i tym samym utrata ciazy?? pozdrawiam i dziekuje za odpwoiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewerton
hmnnnnnnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiada bo tak miałam
Miałam takie same problemy - też się bałam zatrzymania jajeczkowania itp. Nie zaszłam w pierwszym cyklu brania tego leku tylko.....w drugim ( po roku bezowocnych starań) . W dugim cyklu po ostatniej tabletce dostałam brązowych plamień i myślałam ,że nici znowu , ale że testów ciążowych w domu miałam zapas :))) :))) w dniu spodziewanej miesiączki ( cały czas plamiłam ) zrobiłam i wyszły 2 kreseczki. Myślę ,że organizm regulowany duphastonem potem się do niego dopasuje i jajaeczkownie nie jest blokowane. Ja miałam cykle 24-32 dni więc też różnie wypadała owulacja , ale się udało więc życzę również takiego "małego" wielkiego szczęścia jakie trafiło się nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeslu cykle
masz 28 dniowe to owu wypada na 14 wiec od 16rc spoko bierz duphaston nie zaszkodz a jedynie pomoze ,nawet w ciazy sie go bierze bo to progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie - ja tez brałam przez 3 cykle od 16dc i miałam na początku dokładnie takie same obawy :) W razie ciąży leć do gina od razu, bo być może faktycznie będziesz musiała go brać jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris🌼 A wiec moja gin kazala brac mi od 16-25 dc,niezaleznie czy jajeczkowanie bedzie czy nie....powiedziala,ze powinno to ulaztwic zajscie w ciaze,a jak nie zajde w ciagu 3 miesiecy to bedziemy robic badania..... Przestraszylam sie bo czytalam ze ten lek hamuje rozwoj cialka zoltego stad moje zapytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeslu cykle🌼 Chodzi wlasnie o to,ze mialam 30-dniowe cykle,od dwoch miesiecy mi sie przestawilo i dostalam po 32 dniach i ostatnio 27 ale 10 dni przed @ 5 dni mialam brazowe plamienia(co sie u mnie nie zdarzalo do tej pory) Dlatego tez obawiam sie,iz moglo tez sie przestawic cos w cyklu,choc sluz owulacyjny mialam 5,6,a duphaston zaczelam braz od 7-ego wieczorem Dzis nataomiast pobolewaja mnie jajniki:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiada bo tak miałam
odstawiłam po 10 tabletce i 3 dni nie brałam , wtedy okazało ,że jestem w ciąży , ale dalej miałam plamienia . Po konsultacji z lekarzem brałam duphaston do końca 3-go miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiada bo tak miałam
ja również życzę szkrabika :))) i przede wszystkim duuuuużo pozytywnej energii :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Czyli jak nie byl brany kilka dni przed owu to powinno byc w porzadku??(o ile oczywisice sie uda) Bo ja owu mialam 5,6,a jak pisalam duphaston biore od 7-ego wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiada bo tak miałam
ja miałam tak ,że w dniu odstawienia duphastonu w 10 dniu brania zrobiłam teścik i wyszła 1 kreseczka , ale jakoś nie dawało mi to spokoju i po 3 dniach zrobiłam test ponownie i wyszły już dwie z czego jedna bardzo bardzo bledziutka , na następny dzień poszłam na bHCG , no i same dobra wiadomości :))) :))) :)) - wtedy zaraz dzwoniłam do lekarza i on kazał brać dalej już w celu podtrzymania. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisalam lek nie powinien być brany przed owulacją tylko ok. 3 dni po, więc nawet lepiej,że nie brałaś wcześniej. Jeśli chcesz robić test \"sikany\" to lepiej poczekaj do terminu miesiączki, bo wcześniej duże ryzyko,że wyjdzie ujemny nawet przy obecności ciąży. A jeśli chcesz zrobić badanie z krwi to możesz już spokojnie w 25 dniu cyklu zrobić i do tego będziesz mieć pewność. Duphaston nie wpływa na wynik żadnego z tych testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ma znaczenia - naprawdę:) Nawet jeśli wzielabys dwa dni przed a doszłoby do owulacji to bylaby ona równie udana!!! Duphaston to nic innego jak syntetyczny(czyli sztucznie otrzymywany) progesteron (czyli hormon produkowany przez ciałko żólte - służący miedzy innymi zainplantowaniu i podtrzymaniu ciąży). W cyklu kobiety dochodzi do owulacji czyli pęcherzyk pęka wydostaje się komórka jajowa, a to co pozostaje przekształca się w ciałko żółte - ktore po ok. 2-3 dniach zaczyna produkować progesteron. Kobieta zażywając duphaston wspomaga cialko żółte. Dlatego jeśli do owulacji już doszło to ciałko żółte zacznie pracować po swojemu, bez względu na dostarczony przez Ciebie duphaston. Nie martw się wszysko jest dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris🌼 To jeszcze jedno Ok rozumie co i jak,ale zalozmy,ze owulacja nie nastapila jednak 5,6 a ja wzielam 7-ego duphaston,to czy jak owulacje mialam np.7,8-ego to czy zahamuje pekniecie pecherzyka czy tez nie i pozwoli mu peknac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewerton
hmnnnnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endolest
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, dopiero teraz wróciłam:) Tak jak napisałam,żeby duphaston zahamował owulację musialabyś go brać przez co najmniej kilka dni przed owulacją a nie jeden czy dwa dni. Moim zdaniem jeśli miałaś owulację to duphaston wzięty nawet tuż przed nią nie miał na nią żadnego wpływu. I jeśli tylko do owulacji doszło to zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe. A jeśli owulacji nie miałaś to nie było to wynikiem brania duphastonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris🌼 Ok,czy jezeli nie mialam owulacji przed wzieciem duphastonu,to czy mohe ja dostac biorac go????i czy wtedy moge spokojnie zajsc w ciaze??? sorki,ze cie ta mecze ale widze,ze wiesz wiecej na ten temat niz ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak możesz mieć owulację bez względu na to,że zażyłaś lek. Jeśli masz regularnie cykle owulacyjne - to znaczy cykle w pełni prawidlowe to ten lek nie zahamuje u Ciebie owulacji. Jeśli masz owulacje to możesz zajść w ciążę, duphaston pomoże zagnieźdżic się wtedy zarodkowi. Daj znać jak wykonasz test, mam nadzieję,ze zobaczysz dwie kreseczki:) Idę spać, dobrej i spokojnej nocy - naprawdę jeśli stosujesz się do wskazówek Swojego lekarza to niczemu nie zaszkodzisz, a możesz tylko pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatkamilka
Hej dziewczynki:) u mnie pojawila sie nadzieja bo wczoraj mialam sluz plodny choc na testach owulacyjnych ta druga kreseczka bardzo blada ale z drugiej strony jak nie mialam owulacji w poprzednim cyklu wychodzily mi pozytywnie lekarz powiedzial ze tak sie zdarza bo mam podwyzszony poziom lh , wczoraj bardzo mnie bolal brzuch i plecy to byl 15dc dzis zaczelam duphaston trzymajcie kciuki zycze wam samych fasolek.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja od dzis biore duphaston 2x1 tabletce, a chce zaznaczyc ze wczesniej mialam 12 dni plamien po plamieniach tak 2 dni przerwty i dzis nie ma plamien mam brac 10 dni duphaston a po pojawieniu sie krwawienia zglosic sie na badania czy ktoras z Was zaszla w ciaze po tym leku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fika78
witam wszytskich, Również zaczynam brać Duphaston. 1,5 roku temu poroniłam w 7 tc i od tej pory staramy się o dziecko :( Owulacja u mnie występuje co miesiąc bo robie testy owulacyjne oraz miałam cykl monitorowany dwukrotnie. Więc przyczyny " nie zachodzenia" są tylko dwie: albo moja głowa i serce za bardzo chcą i jest blokada, albo niewydolność ciałka żółtego - co podejrzewa lekarz i dlatego przepisał mi Duphaston. Cykle mam 29-33 dni ;( Róznie bywa, ale częściej te dłuższe niz krótsze. Lekarz kazał mi brać D. od 16 dc, dzis jest 17 a owulacje mam zazwyczaj 18-19 dc. Po przeczytaniu Waszych komentarzy wstrzymałam to branie D. i zrobię to jutro lub pojutrze czyli 18 lub 19 dc. Co o tym myślicie?? To chyba nie zaszkodzi prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilith83
Witam Panie! Ja również zaczynam brać duphaston od 16dc do 25dc. Jednak ja zapytałam gina, czy on nie zahamuje owulacji z razie gdy w ogóle będzie i gdy będzie po 16dc. Otrzymałam odpowiedź,że biorąc 1-2 tabletki dziennie nie hamuje się owulacji dopiero wyższa dawka, czyli 3 tabletki dziennie zahamuje ją. Tak więc nie ma co się na zapas przejmować. Jeśli lekarz każe brać od 16 do 25dc to tak trzeba robić. Przecież chcąc wyregulować cykle,chcemy by one miały książkową długość, a nie po 40 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Varvara
Hej dziewczyny:) 29 stycznia tego roku poroniłam pierwszego swojego dzidziusia:(od samego poronienia ani razu sie nie zabezpieczałam z chlopakiem i nic nam z tego nie wychodziło... wczoraj byłam u swojego lekarza wypisał mi duphaston i mam brac od 16 do 25 dnia cyklu:) Mam nadzieje ze w koncu cos z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith83... Varvara.... Jak wasze wrażenia po duphastonie...? Czy rzeczywiście brałyście go w końcu od 16-25 dc? Ja właśnie wykupiłam receptę. Również mam go brać w tych dniach. Tylko ja mam dłuższe cykle - ok 35 dniowe i nie wiem co robić. Owulacja jest na pewno później niż w 16 dc...:( Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji podzielcie się opiniami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa2
Ja biore duphaston od 16 dc do 26dc cykle mnialam nieregularne teraz 3 cykl biore lek i mam 28dniowe cykle.Staramy sie o dziecko i tez boje sie ze ten lek hamuje owulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niecierpliwa2
MNialam juz jedno poronienie w 4 mc 3 lata temu i strasznie sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam jednak brać zgodnie z zaleceniami lekarza - od 16 do 25 dc. Natknęłam się na słowa dr Domitrza z Artemidy z Białegostoku, że "duphaston jest zbyt słabym gestgenem by zahamować owulacje". @ dostałam książkowo w 28 dc. Przez całe 10 dni zażywania czułam się jednak fatalnie - mam migreny a przy tych tabletkach wzmogły się strasznie:( Trochę zaniepokoiły mnie tylko dalsze słowa dr "może jednak zaburzyć wrzot endometrium prowadząc do jego desynchronizacji co może upośledzić implantację zarodków"... Nie wiem więc już sama czy brać go kolejny cykl czy odpuścić:( Czy jest tu ktoś, komu Duphaston pomógł zajść w ciążę....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×