Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FatCat

Co jeść po treningu?

Polecane posty

pytanie do sportowej części kafe:) czy maja to być bardziej białka czy węgle? czy to w ogolę ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz schudnac
to raczej bialka, ale mozesz zjesc troche wegli, jesli np czujesz ze ci slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o super, dzięki. a co jest bardzo \"białkowym\" jedzeniem ale nisko tłuszczowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) takie proste a ja się zastanawiam!dzięki - to już jestem na właściwych torach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz schudnac
ma znaczenie, bo jak zjesz cukry ( weglowodny) to organizm nie siegnie do rezerw tylko uzyje paliwa, kotre pochloniesz i ktore bedzie dostepne we krwi, ew siegnie do rezerw a to co zjesz potem i tak odlozy tak skad wzial jesli zjesz bialko to raz ze nadal bedziesz spalac, dwa, ze jest sznasa ze sie nasycisz trzy bilak obuduja nadwyrezone miesnie, nie dodajac ci zbedenych kalorii, organizm musi sie sporo napracowac, zebywziac energie z bialke, dlatego latwiej mu wziac te energie z watroby, a gdy te zloza sie skoncza siega do tkanki tluszczowej zamienia ja na cukry ktore kraza w twoje krwi odzywiajac mozg i miesnie wniosek: gdy chcesz schudnac i trenujesz: jedz bilak i ogranicz cukry mam nadzieje ze jasno sie wyrazilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super odpowiedź! - właśnie o coś takiego mi chodziło:) słuchaj a co z śniadaniami? słyszałam ,że powinno się ćwiczyć na czczo bo wtedy od razu spala sie tłuszcz - z tym ,że ja tak nie daje rad - słabo mi itp. zwykle jem lekkie śniadanie a po pół godziny idę pobiegać. czy tak jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz schudnac
rano mozesz sobie pozwolic na cukier, byle nie za duzo zeby nie obciazac zoladka i dobrze ci sie cwiczylo, mozesz wypic sok pomaranczowy, a jeszcze lepiej zjec pomarancze, pobudzi przemiane materii( metabolizm cukrow) a nie spowoduje uczucia ciezkosci ir aczej nie zaslabniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja staram się dziennie biegać/maszerować w parku z lekkim obciążeniem. zajmuje mi to około 1 h czasem dłużej. czasem oczywiście wypadnie mi dzień czy dwa przez pogodę czy brak czasu. czy zatem powinnam zachowywać inną proporcje między ilością białek a węgli w dziennym zapotrzebowaniu? bo przecież trudno mnie nazwać sportowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znaczy wiem ,ze już o tym pisałaś - ale tak dla pewności pytam. bo uważam, ze w końcu to nie jakoś wycieńczające ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz schudnac
najlepiej w te dni kiedy cwiczysz, przed wyjsciem z diomu wypij sok a po powrocie zjedz bilakowe sniadanie, jougurt, serek, ew z platkami z pelnego przemialu ( np. allbrans) , jajko, szynke, unikaj bialego chleba w dni kotre nie cwiczysz zjedz po prostu bilakowe sniadanie, z mala iloscia wegli i nie pij soku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chcesz schudnac
nie ma za co podziwiam twoje rezultaty w teorii jestem swietna, gorzej ze szybko przechodzi mi motywacja :( ja wlasnie sie motywuje do schudniecia, a tu dzisiaj zamkneli mi basen przed nosem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek z WaWy
Wcześniej piłem napoje białkowe i jadłem proteinowe batony, które kupowałem na siłowni, ale tak mi przeciążyły wątrobę, że zacząłem szukać lepszych zamienników, teraz jem po siłowni batoniki Organic Food Bar Protein lub z borówką amerykańską, kupuję na www.rawfoods.pl od kiedy przeszedłem na te batoniki, minął problem z żołądkiem i wątrobą - składniki są nie do pobicia, sama natura. A proteinowe napoje zastąpiłem smoothie ze świeżych owoców z siemieniem lnianym lub konopiami obłuszczonymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek6577
Po treningu najlepiej przyjąć dawkę łatwo przyswajalnych węglowodanów, oraz owoce z dużą ilością potasu. Tracimy dużą dawkę elektrolitów więc i o ich uzupełnieniu powinniśmy pamiętać. Fajny przepis na koktajl można znaleźć tu https://eapteka.pl/blog-porady/odzywczy-koktajl-potreningowy-dietetyk-radzi-co-jesc-po-treningu/ , robię go dość często, bardzo przyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdusska88
To zależy od wielu czynników, jaka masz masę ciała, jaki to był trening i jakie masz zapotrzebowanie energetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże znaczenie ma tutaj spożycie produktu węglowodanowego. Przy codziennych treningach o wysokiej intensywności zaleca się wybieranie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, ponieważ są one bardzo szybko uwalniane do krwi. Produkty w nie bogate to np. suszone owoce, banany, winogrona, sok owocowy 100%, bataty, ziemniaki, marchew, dynia, białe pieczywo, biały ryż, sucharki.  Wykluczamy tutaj oczywiśćie słodycze 😉

Jesli szukacie porad dietetyka to polecam tę stronę

http://www.keepyour-balance.pl/co-jesc-po-treningu-6-porad-dietetyka/

Jest tutaj opisane co powino sie jeść po treningu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tisma

Często sięgam po soki, ale głównie po te ze sportfoodsoki.pl. są smaczne i bardzo sycące. I dlatego ja je lubię kupować bo przynajmniej nie ma tam tony cukry, no i wiem co dobrego piję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×