Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcę sprzedać

Allegro- jak sprzedawać lepiej ubrania? W zestawie czy pojedynczo?

Polecane posty

Gość chcę sprzedać

Mam kilkadziesiąt ubran do sprzedania, ale nie wiem czy lepiej wystawiać je na sztuki, czy wszystkie razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jednak na sztuki. Nie każdemu będzie odpowiadało wszystko z zestawu. No chyba, że handlarz i potem sobie rozbije. Na sztuki można też osiągnąć lepszą cene pod warunkiem, że jest dobry opis, jakiś bajer, fajne zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę sprzedać
dzięki z opinię, ale wydaje mi się, że takie zestawy cieszą sie większym wzięciem, bo często ubrania na sztuki pozostają niezauważone, bo tyle ich jest, poza tym trzeba dużo paczek porobic, aby do każdego wysłać a jak jest z płatnościami? płacę dopiero po wystawieniu? jak hurtowo wstawię to od wartości? czy od 1 aukcji? i jak z opcja cena minimalna? czy jest dodatkowo płatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza pysza
no wlasnie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Płatności rozliczane są za cały miesiąc. Za każdą aukcję z osobna pobierana jest opłata za wystawienie przedmiotu (zależy to od ceny wywoławczej, ilości zdjęć itd.) a potem po sprzedaży naliczana jest jeszcze prowizja. Tak więc lepiej opłaca sie wystawić ciuszki hurtem w jednej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaj
sobie trochę trudu i poczytaj w allegro, tam wszystko jest wyjasnione. Chcąc sprzedawać musisz znać podstawowe zasady. Nie ma nic lekko. Jesli cos robisz, to rób dobrze, a jesli stawiasz tylko na zysk, to marnie z Twoim interesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nerra
w zestawach poniesiesz mniejsze koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od ilości zdjęć
też nalicza sie opłatę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camarello
a co za problem przeczytac :P Przeciez tam jest wszytsko wyjasnione :D Wejdz na allegro to dostaniesz odpowedz na swoje pytanie :) Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę sprzedać
ale lepiej dowiedzieć się od starych wyjadaczy, którzy wystawiali juz na allegro, które aukcje cieszą się większym powodzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej wlasnie
tez mam troche swojej i dziecka garderoby nowej albo prawie nowej nienoszonej - czy jak chce sprzedac kilkadziesiat sztuk to musze miec dzialanosc gospodarcza? jak jest z podatkiem od dochodu wtedy? wie ktos? bo nie chcialabym miec skarbowki na karku :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiemm
to podatek tylko od nowych rzeczy, powyzej jakiejs kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placicie tylko od zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skype
podobno kogoś namierzyli ze skarbówki że nie płacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pieprzycie co
poniektorzy, oplaca sie bardziej hurtem bo prowizja? wynosi ona 4% jakby ktos nie wiedzial. prosty rachunek: wystawiam od zlotowki hurtem, zdjecia z linkow zewnetrznyuch (oprocz jednego dlownego), sprzedaje za 400zl ---->ok. 1zl wystawienie + 16zl prowizji, na czysto 383zl wystawiam pojedyczno, sprzedaje za 1000zl: pwoeidzmy, ze za wystawianei 50zl (zalezy do ajkich kwot wystawiasz) i prowizji 40zl ------> zarabiam 910zl poza tym 1. zalowzmy, ze nawet realna wartosc zestawu jest powiedzmy 500zl, malo kto chce wydac tyle na arz na zuywane ciuchy...szczegolnie, gdy wiekszosc z nich mu nie odpowiada.... 2. za pojedyncze ciuchy mozemy uzyskac wiecej...preciez patrzy sie an zdjecia przede wsyztskim a nie klika jak leci...moze bylabym w stanie zapalcic nawet 50zl za zuywana blkuzke nr 9...co z tego? i tak nie klikne w ogole w aukcje. 3. wkorzystaj opis aukcji, nie psiz tam bzdur typu ładna/oryginalna/etc....ludzie czasami szukaja czegos konkretnego i wpisuja sloa kluczowe np "czerwona/w serek/długa/tunika" 4. przegladnij np avanti, zobacz jak tam ukladane sa ciuchy (tu przymarszczysz, tam przymarszczysz i blzuka juz wyglada lepiej),m poza tym postaraj sie o jednolite tlo (biale przescieradlo nie wyjdzie biale, ale lepsze to niz kolorowy wzor badz tzw "drugi plan - nie wieSZ o czym mwoie, wiejdZ na WWW.AAABY-SPRZEDAC.BLOGSPOT.PL 5. zawsze uczciwe opisuj towar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 6. pamietaj o ksoztach wysylki, bluzki mzona wyslac listem poleconym...za priorytet niecale 5zl + niecala zlotowka kopertq, daje to razem pwoiedzmy 5,5zł zamaist drogiej paczki gdzoie sam ksozt wysylki bez opakowania to 8zl,m mowa oczywiscie o kopertach babelkowych. tansza wysylka zawsze wyglada lepiej :) 7. MIERZ UBRANIA!!! nos zlag nie trafi jak babka wystawia blzuke rozmair 38 (czy zna ktos kogos kto ma wszystkie ubrania w jednym rozmairze...co firma to rozmiarowka przeciez :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pieprzycie co
a skarbowka scig osoby, ktore sprzedaly za ponad 1000z ( w ciagu roku) l i sa to rzeczy nowe badz uzywane krocej niz 6 miesiecy... w rzeczywostosci sciga sie osoby, ktorych sporzedaz ma znamiona dzialanosci gospodarczej...tzn sprzedjae meisieczne za 5 tys zlotych ubrania w rozm. 36-56 (uwierzycie, ze to z szafy?:P) badz tez sprzedjae to samo, np 10 sztuk odtwarzacza MP3 (10 osob nie trafilo z prezentem?:P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny_Słodziaczek
Jesli o mnie chodzi, to ja bym na pewno nie kupiła żadnego zestawu, chyba, że WSZYSTKIE ubrania w nim by mi się bardzo podobały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny_Słodziaczek
No tak, ale widziałam na allegro, że trochę osób licytuje jednak zestawy. Myślę, że to zalezy od tego kto ma ile pieniędzy... bo jak ktoś nie jest zbytnio bogaty a zależy mu na tym, żeby mieć dużo ubrań (niektórzy wolą kilka ale za to dobrej jakości, a niektórzy noszą co się nawinie) a może np. za 300zł kupić sobie bluzek na parę lat... np. tutaj: http://www.allegro.pl/item271342982__markowy_zestaw_versace_roxy_d_g_s_m_.html jest narazie 200zł a 75 sztuk ubrań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leśny_Słodziaczek
No właśnie masz rację. Myślę, że osoby które licytują zestawy nastawiają się na to, że kupią je ale tylko i wyłącznie po okazyjnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow - dla ale piepszycie co
:classic_cool: same konkrety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow - dla ale pieprzycie co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę sprzedać
teraz mam jeszcze bardziej sprecyzowane pytania: 1) czy licytowac od 1 zł? (wiecej osob rzuci na to okiem)?? 2) ustalić cene minimalną lub opcje kup teraz? jeśli dam cenę minimalna, to licytujący jesli dojdzie do tej kwoty będzie wiedział że osiąnął juz ta cenę? 3) na jaki okres czasu wystawiac? ja jak cos kupuje i widze, że pozostało 14 dni do końca, to wole wybrać inna ofertę niz czekać na zakończenie jej Jeśli chodzi o opakowanie takiej przesyłki, to wydaje mi się, że koperta bąbelkowa jest solidniejsza, bo taka zwykła moze dojść porwana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camarello
a ja mam troszke inne pytanie, ale tez odnosnie alegro :) Jak robicie takie fajne zdjecia wstawiane na ciekawe tla :D Domyslam sie, ze na fotoszopie :),ale nie mam pojecia jak to sie robi :( Ja mysle,ze zdjecie tez duzo robi nie cierpie zdjec kiedy ciuch lezy na ziemi :O Okropnie to wyglada Co do zestawow to ja tez nie lubie kupowac zestawow,bo za duzo ogladania a jak cos potzrebuje konkretnego to juz szukam KUP TERAZ i pojedyncze sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×