Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

urzekla mnie twoja histeria

45 to nowe 50???

Polecane posty

Gość Shilpa
Jeśli Tobie dobrze w Twoim ciele, to tylko to się liczy i nie przejmuj się wskaźnikami i modami. Prawda jest taka że można mieć 160 cm wzrostu, ważyć 55 kg i wyglądać bosko, albo mieć 160 cm, ważyć 45 kg i wyglądać źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladyfitness_
shilpa ma racje. wazne jest to jak Ty sie czujesz a nie to co mysla o Tobie inni. mi np. wiele osob wmawia, ze jestem za chuda. ale ja naprawde nie jestem patykiem i dobrze czuje sie z taka waga (55kg/172 cm). z drugiej strony, kiedys zaczepila mnie na ulicy babka z agencji modelek. pogadalysmy, powiedziala, ze jej sie podobam no ale z 5 kg przynajmniej musialabym schudnac. to jej podziekowalam - bo wiem, ze zarowno przy wyzszej jak i przy nizszej wadze nie bede sie sobie podobac. i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzcie... kiedyś idealna wagą było: wzrost odjąć 110. Czyli 160-110=50. A teraz? Niemal każda dziewczyna powyżej 170cm wzrostu chce ważyć 52-55kg. Te o wzroście 160 chcą zejśc poniżej 50. Wiem, że najważniejsze jest jak ja się czuję. Ale jeśli wszyscy na około ważą mniej/chcą ważyć mniej to człowiek zaczyna się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shilpa
Jak mnie ktoś pyta ile ważę, to dodaję sobie 5 kg, bo nie lubię słuchać tych całych lamentów o byciu za chudym. Mówię, że ważę 57 kg, a wyglądam zgrabnie bo dużo chodzę na aerobik (a nie chodzę wcale) i mam po prostu bardzo dobrze napięte mięśnie. Ludzie to kupują i święcie wierzą, że ważę więcej niż jest w rzeczywistości. Percepcja figury jest czymś względnym, bo waga nie jest wyznacznikiem wymiarów czy sylwetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladyfitness_
wiesz, to jest kwestia indywidualna - nie mozna sie kierowac tylko waga-cyferkami. ja mam np. kumpele, ktora przy wzroscie 169 cm wazy 62 kg - i jest super laska. a znajoma ma 170 cm wazy 54 kg i wyglada o wiele gorzej (w sensie pelniej). ja np. dobrze czuje sie ze swoja waga, bo mam taka budowe(szeroka dupa),ze wazac te 62 kg naprawde nie wygladam dobrze.bo wszystko idzie mi wlasnie w tylek i uda. nie przejmuj sie! jesli wygladasz dobrze, podobasz sie sobie oto najwazniejsze! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaa jasne
waga - 110 to nie jest zbyt dobry wskaznik. dla przykladu dziewczyna 150cm 40 kg ma niedowage z kolei taka 180cm 70 kg to juz calkiem dobrze odzywiona babeczka. tak naprawde nie ma sie co sugerowac jakimis wskaznikami. wazne jak Ty sie czujesz. poza tym waga to nie wszystko, najwazniejsze sa wymiary i proporcje, bo mozna wazyc duzo a miec jędrne wysportowane ciało. mozna wazyc mniej i miec galarete zamiast ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladyfitness_
zgadzam sie ;) aczkolwiek dziewczyna majaca 150 cm i wazaca 40 kg nie ma niedowagi. proporcje sa takie same jak u tej 70 kg/180 cm. tylko wiadomo, ze wyzsze babki gdy waza wiecej sa po prostu...duze :/ a niskich jakos to sie bardziej rozklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze coś takiego że ten wskaźnik nie dotychy osób ponizej 160 cm poza tym generalnie wszystcy od jakiegoś czasu mówią że lepszym wskaźnikiem jest BMI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ladyfitness_
oj, nie wiem. dla mnie bmi to juz totalna porazka - bo wg niego prawidlowa waga dla mnie bedzie tez 74 kg! (mam 172 cm). a wtedy przeciez bede grubasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszym wskaźnikiem jest zdrowe spojrzenie na konkretną osobę, bo każdy jest inny.nie ma uniwersalnej wagi dla danego wzrostu. a dostosowywać swoją wagę do \"mody\" to już szczyt głupoty - bo było modne 50 a teraz 45 ??? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzcie wg BMI
150cm i 40 kg to BMI 17,78 niedowaga 180 cm 70 kg to BMI 21,6 prawidłowa. wiec BMI chyba jednak jest bardziej miarodajne niz wzroist - 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BMI jest do bani
Wg BMI moja idealna waga to 60-73 kg, doszłam raz do 62 i wyglądałam tragicznie. Zresztą idealnie zgrabne laski mają BMI w okolicach 17. Gdybyśmy wszystkie chciały zachować zdrową wagę nie byłoby się za kim obejrzeć na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet88
Pocieszyłyście mnie :) Mam 160cm i ważę między 51 a 53 kg co wcale nie oznacza że wyglądam jakoś grubo...Kiedyś ważyłam 45kg ale kiedy zaczęłam przyjmować tabletki anty strasznie przytyłam...a kiedyś mogłam jeść co chciałam i nic nie tyłam...ale powiem wam że teraz wyglądam bardziej kobieco a nie tak chudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sweet
a jednak! z twojej wypowiedzi wynika ze 45 bylo fajniejsze. niby 51-53 jest bardziej kobiece ale mozna byc posadzonym o bycie grubym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet88
No bo właśnie tak jest...W opinii większości przy wzroście 160cm powinno się ważyć góra 50kg przez co ważenie więcej nawet przy dobrym wyglądzie jest czasem dołujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×