Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość ___chimerka___
No to ja mam dziołszkę złoto - podczas szczepienia nawet nie jęknęła! Mała gorzej zniosła usg bioder niz szczepienie, w sensie placzu, bo wtedy pomarudzilo jej sie troszke. A po szczepieniu poki co chyba ok, nie zapeszam. Zadnych oznak nie obserwuje. Julka - no to brawo od 13.00. Ja pierdziele. Mała juz oczywiscie nie spi, ale spała ze dwie godziny co jak na Nią w ciągu dnia spory sukces!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Ona w ogole lubi chyba do lekarza chodzic. Wtedy sie rozglada po wszystkich i wszystkim, strzela rewelacyjne miny, az pediatra zachwycona. Moja dostala zastrzyk na przewijaku leżąc na brzuszku i lekarka mowi, proszę mi nie wmawiac ze ma Pani niegrzeczne dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helloo A tu nadal trwa katowanie tematu karmienia czy nie karmienia piersia....hehe dziewczyny kazda robi jak uwaza i lepiej komentaze innych ludzi wpuszcza jednym uchem wypuszczac drugim. Ja karmie piersia,bo nie wyobrazalam sobie innej sytuacji,nie wyobrazalam sobie,ze nie bede miec pokarmu,jakos wogole o tym nie myslalam,no i udalo sie mam go w cholere i ciut ciut,mlody nie wyrabia,wiec czasami zdarzy mi sie odciagnac malutka czesc z moich cycek 75 K,no i sciagajac 5 minut z jednej piersi mam buteleczke 125 ml.pelniutka i cycek nawet nie zrobi sie miekki,wiec cholera wie ile tego pokarmu w jednej mam:D:D Wiem teraz dlaczego moj mlody taki duzy,hehehe bo jak wciaga caly taki cycek to co sie dziwic. Ale dziewczyny wogole nie neguje waszych decyzji o nie karmieniu,bo kurde jednak jest to plusss bo jest sie wolnym,mozna jesc co sie chce mozna wyjsc kiedy sie chce,mozna isc na impreze i sobie cosik wypic wysokoprocentowego.....ehhhhhhhh tego mi brak.No ale coz jedne maja wolnosc,drugie kajdanki w postaci cystern(jak to moj maz nazywa moje piersi;)) I powiem Wam,ze kazde wyjscie jest wedlug mnei indywidualna sprawa,j rowniez nie wierze az tak w cudowny lek w postaci mleka matki za duze jest skarzenie naszego jedzenia zeby to mleko bylo takim cudem i darem Co do wagi to juz pisalam ,ale widze,ze kolejne dziewczyny pisza o nich,wiec mój mlody waży 7700 gram za 3 dni skonczy 3 miesiace:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szylusia----- ciesz się kochana, że mozesz karmić cycem. Ja bym chciała, bo i tak nie mam puki co kogo na dłużej z małym zstawić więc dla mnie to byloby wygodniejsze. Pamietam jeszcze dłuższe wypady na spcery. Mlody glodny??? No problem, cyc spod bluzki i jechane a teraz muszę pamietać żeby mięc przgotowaną wodę, mleko w puszce. Woda nalewana do flachy to wrzatek, coby do karmienia na wyjeździe za mocno nie ostygła. a jak młody zgłodnieje za szybko to ją wdedy studzić na gwałtu rety trzeba. Powiem Ci, ze jak była z nim na usg bioderek to gdyby nie miła kobieta z laboratorium to bym ocipiała. Kolejka jak kurwa mać.... Duszno tłoczno, dzieciaki beczą. przewijaki zajete co chwilę, ze nawet nie ma gdzie sobie rozstawic sprzetu do zrbienia mleka. Jak karmisz cycem to siadasz, wyciągasz mleczarnie i wio. Ta babka z laboratorium pozwoliła mi zwyczajnie przygotować wszystko i nakarmic młodego u siebie. Ja z młodym na kozetce a do niej ludziska przychodzą krew oddawać. Ja tam bym wolała cycem karmić. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malir----- cieszę się, że nie popadasz w totalną deprechę ale co jest kochana????? Co Cię tak dołuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie zawsze takie wygodne jeśli np. ma się dyskopate po wypadku w trzech miejcach kręgosłupa to siedzenie 20 minut w pozycji do karmienia co 2-2,5 h to jest makabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba-> distałam zajebista propozycje pracy i nie wiem co robic bo teoretycznie mogla bym jeszcze z pól roku posiedzieć z małym i z jednej strony kocham go nad życie a z drugiej fisiuję w domu nigdy w życiu nie było mi tak trudno podjąć decyzję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka---- ululałam go slicnie i śpi już jakieś 1,5godziny. Przed momentem zaczął kwękać ale miał zamknięte oczka więc mamunia smoka sybkowi podała, synek westchnał głeboko i nyna dalej. Mam nadzieję, że obudzi sie silniejszy i wypoczęty. Flacha wyparzona w pogotowiu, woda przegotowana nabiera odpowiedniej temperatury a mama się relaksuje z ciociami na forum.... malir--- no to trzymam kciuki za trafna decyzję. Mnie czeka poważna rozmowa z szefostwem next week. Juz mam pietra, myslę o niej bo staram się przygotowac sobie argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciocie! Bromba---> no to tak samo jak ja , moja zasnęła o 14 i dochodzi 18 flszki mam przygotowane i czekam :) Malir--> kurcze mnie tez juz nosi w domu, a prace też mam fajną i zakontraktowane 48 h co niestety jest nierealne, jak bede chciała wrócić.Ja tez się szykuje na rozmowe z generalnym a propo mojego powrotu do pracy , i zmiany kontraktu. chciałabym pracować max 3 dni w tygodniu, tznna max 3 dni mała zdecydowałabym się posłać do żłobka takie 30 h w tygodniu myśle , że byłoby optimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle to z tą robotą moją to hmm wg prawa po powrocie z macierzynskiego mam prawo do family friendly hours, czyli generalnie od pon do pt, 9-5 tylko , że wtedy ni ewyrabiam godzin. i szef sie nie zgodzi wiec hmm musze sie przygotowac na ciezką rozmowe i chyba podniesc znowu kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Wam powiem, że ide pogadać, czy wogóle mam gdzie wracać... a jeżeli tak to negocjować kasę muszę. I myślę, e tu może być problem. Jak nie bedzie dla mnie miejsca to zostaja mi dwa wyjścia-- rozkręcanie na nowo wlasnj działalności, przy czym w branży, która się zajmuję to osiągnięcie przyzwoitych dochodów trwa długo.. lub szukanie innej roboty,, gdzie mi więcej zaplacą.... Związałam się z artystą i ... teraz musze mysleć o finansach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brombabomba - podobno artysci sa dobrzy w lozku :D Tak slyszalam od ludzi, ze lubie poznawac kobiece cialo :D ehhh a u mnie leje deszcz, nie pada a leje ! Meza wyslalam po wino, a maly gada w lezaku do miskow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brombabomba🌼 Wiesz hmnnn z tym cycem to jest tak,ze ja nie karmie na spacerze,czy tez bedac na zauach czy gdziekolwiek gdzie mlody by sie rozdarł.Powod....jest w sumie prosty,raz,ze mam za duze cycki i karmie mlodego tylko na lezaco,bo jak siedze i mialabym go karmic to cycek by zakryl jego cala glowe i go udusil:(,poza tym mam rozwalony kregoslup ledzwiowy i siedziec z nim na kolanach karmiac bym juz nie wstala. Wiec tez nie mam za ciekawei,bo gdziekolwiek jestesmy u rodziny czy znajomych ja musze sie polozyc aby go nakarmic. Zawsz marzylam,ze bede mialam twarde stojace cycki po ciazy,ze bede miala normalny stanik do karmienia i wystaczy tylko wystawic sutek i wioa to jest zupenie inaczej majac tak wielkie cyceki i zrobiony stanik przez gorseciarke,ktory ma druty i wychodzi caly cyc jak sie odepnie ramiaczko......ehhhhhhh fajnie maja kobiety,ktore maja srednie piersi i moga karmic gdziekolwiek;) A co do karmienia butelka,zdaje sobie sprawe z klopotu,niewiem jakbym sobie dala rade,ja w nocy jestem totalnie nieprzytomna,a tu jeszcze robic mleko ,ktore musi miec odpowidnia temperature ehhhh i koszta oczywiscie i problemy bo nie kazde mleko w proszku dziecku sluzy ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szylusia jakbys musiala to i bys sobie dala rade z butelka. Sa plusy i minusy i cycka i butelki. Niektore z nas wyboru nie mialy i musialy karmic butla i dajemy rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki! Troche dawno mnie nie bylo ale mialam slaby dostep do neta a teraz nie moge nadrobic zaleglosci w czytaniu.Chyba zrobie tak jak oczko i bede w trakcie czytania od razu pisac bo nie spamietam wszystkiego a nie chcialabym czegos przeoczyc.Pewnie wyjdzie kolejna litania: po prostu Julka,brombabomba,emi-mami(witam 🌼 co do blizny po cc to u mnie nie jest tak zle,szeroka na jakies 2-3 mm i w niektorych miejscach rozowa bardziej lub mniej a czasami bialawa.Polecam masc CEPAN,i mam male pytanko:czy Was jeszce boli to miejsce,bo mnie jak mam np.obcisle spodnie lub gdy jestem zgieta np.przed kompem to boli... OJ MALA MI SIE WYBUDZA, Pliszka-co do zbijania temperatury,ja tez jestem panikara,zmierzylam malej kiedys i miala 37,5 i takprzez kilka dni ok 37,potem do lekarza bo akrat wypadalo szczepienie i babka mi mowi ze jak sie mierzy wewnatrz ciala ja mierze w pupci to treba ok.5 stopni odjac,do tego dla maluchow temperatura jest gdy maja ponad 38 stopni.Takze 37 i cos to nie tempeatura i nie powinno sie jej zbijac wg mojej lekarki,a dziecko moze byc po prostu przegrane i jeden kaftanik mniej wystarczy.W moim przypadku to sie sprawdzilo i malej nic nie bylo po prostu przedobrzylam i za bardzo na nia chucham i dmucham. Ufff....Ale tego bylo.Dzieje sie u Was oj dzieje.Z mojej strony wielki podziw i szacunek dla karmiacych naturalnie.Nam udalo sie tylko przez 1 miesiac i skonczylo sie tym ze mala byla zaglodzona i nic nie przybrala na wadze.Trudno czasami sie nie ma wyboru.Mi juz przeszlo przejmowanie sie tym ze nie karmie naturalnie i staram sie patrzec tylko na plusy karmienia butla.Ale wiem jak potrafi zabolec komentarz kogokolwiek w tej sprawie.Nie ma sie co tym przejmowac i juz. Pliszka jestem pelna podziwu dla Ciebie w tym calym balaganie.Ja mieszkalam w UK przez 2 lata ale wrocilicmy bo nie chcialam zeby mala sie tam urodzila i wychowywala.Nawet nie chce pisac o tym syfie i burdelu jaki oni maja w swoich urzedach ale walcz o swoje i nie daj sie z tego co czytam to widze ze dzielna z Ciebie babka :) Tak trzymaj!!! Co do wagi i wogole rozwoju to kazde dziecko jest wyjatkowe w swoim rodzaju i nie ma co az tak porownywac.Moja mala jednego tygodnia byla u lekarza on stwierdzil ze za szybko przybiera i zalecil wydluzenie przerw pomiedzy posilkami.Za tydzien przy kolejnej wizycie okazuje sie ze dziecko za malo przybiera tylko 50g w tydzien i ma dostawac wiecej.Ja sie juz tym nie przejmuje.Dziecko rosnie skokowo a nie rownomiernie,wazne zeby sie miescilo w pewnych normach i wsio. A co do przekrecania sie to moja Zuzka nie lubi na brzuszku i wogole sie nie przekreca ja tylko ja turlam z plecow na brzuch i spowrotem.Przyjdzie w swoim czasie jak kazda umiejetnosc. Pozdrawiam wszystkie mamuski i uszy do gory!!!Mamy cudne bobaski i to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My uzywamy Zywiec Zdroj oczywiscie niegazowana i gotujemy ja minutke.Potem przed posilkiem tylko podgrzewamy do odpowiedniej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka 🖐️ Ja daję do karmienia wodę mineralną żywca, która niby jest dostosowana dla maluchów. Potem ją gotuję 5 min. i studzę. Przed podaniem małej podgrzewam do temp. niby 37 stopni ale w praktyce trochę więcej ;o) Mam pytanko - jak pierzecie maskotki dzieciom? W pralce? A co jak mają np jakąś grzechotkę w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam wody DOBRAWA - zaczęłam ją kupować dla siebie bo to jedyna neigazowana, która mi smakuje. i okazało się, że nadaje się też dla dzieci. i nie gotuję jej tylko podgrzewam w mikrofali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a ja uzywam wody z kranu tylko mam filtr brithy i prze przegotowaniem najpierw przefiltrowuje :) ja am doła przez teściową, szkoda gadać jaka to franca z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moje maleństwo pobiło właśnie swój rekord w jedzeniu bo wciągnęła przed snem 240 ml :-) na raty oczywiście :-D I jeszcze nie śpi.... ale chyba już nie jest głodna :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×