Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość henk1

Kto widział diabła?

Polecane posty

jak grochem o ścianę..... pisałam już ze nie wszyscy jesteśmy tacy sami, stad NIE KAZDEMU uda się być naukowcem czy wybitnym artysytą... natomiast ZADNA świnia nie jest w stanie przyczynić się do postępu i rozwoju w świecie, gdyby tak było już byśmy o tym wiedzieli a przykkłądy okrucieńtwa - też już tłumaczyłyśmy Ci - ludzie mają wolną wolę, nie chodzi o to, ze Bog pozwala lub nie, On nie ma z tym nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro zdolność do \"popychania\" świata naprzód (bądź w innych kierunkach) ma byc wyznacznikiem rasy \"lepszej\" (nieodmiennie kojarzy się to z faszystowskimi ideami, ale co tam. Przecież Bóg tak chciał) to co z ludźmi, którzy świata tego nie \"popychają\"? Skoro ty nie przyczyniasz się do postępu to czy rzeczywiście jesteś lepsza od świnki? Zwłaszcza, że tobie szansę dano a jej nie. A może (wchodzę w twój sposób myślenia) tylko jednostki twórcze, przyczyniające się do rozwoju świata są stworzone na podobieństwo Boga. Te nietwórcze nie mają duszy i powinny pełnić funkcje służebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym Twój link to przykład ludzi, którzy wybrali co innego zakłądajac stowazryszenie |Empatia, widzsz tutaj działąnie wolnej woli... jedni wybrali znęcanie się inni są pro wolnoś zwierząt... tak to działa i jredni i drudzy zoitali stworzeni na podobieństwo Boga i obdarzeni wolną wolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oficjalnie kończę tę jałową dyskusję, bo takie osobiste wycieczki są nie fair...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze zresztą mały rewanż - w zyciu musisz być wyjątkowym sztywniakiem.... wrzuć na luz, moze trochę elastyczmnosci, gadasz tak jak byś przybył z kosmusu i zarzucał nam tutaj jakieś niestworzone rzeczy.... gdzie ja piszę że ktoś jest gorszy i lepszy jako dzieło Boga.... wyraźnie zabnaczyłąm, ze jesteśmy różni i wcale mi to nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK. zrewanżuje się. A co. Nie wiem, czy jestem sztywniakiem, ale wykształcenie i wiedza rzadko są piętnowane. Bywają przez ludzi, którym wiedzy i wykształcenia brak. Podczas naszej rozmowy zauważyłem, że niewiele jest rzeczy, o których miałabyć choć mgliste pojęcie, ale nadal uważasz się za kogoś wyjątkowego:O Twoja wiara opiera się na twojej wierze, że jesteś wierząca i wyjątkowa. To strasznie śmieszne. Nie znasz podstaw religii, którą wyznajesz a wszystko opierasz na intuicji i wewnętrznym przekonaniu. A jak wiemy, twoja wiedza i doświadczenie są nieco mizerne. Ja bałbym się na czymś takim oprzeć, ale tobie nie przeszkadza to ufać, iż jesteś nieomylna. Do tego stopnia, że dogmatów znać nie musisz, Pismo Święte (te mizerne wyjątki które znasz) interpretować na swój sposób i ignorować te, które ci nie pasują. Praktycznie stworzyłaś swoją własną religię bo katolicyzm w wielu miejscach jest sprzeczny z twoimi poglądami. No cóż. Może twoja religia kiedyś będzie "światowa";) Wszak pewien niepiśmienny i głupiutki cieśla został Bogiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam o chrześcijaństwie i ani razu nie uży lam słowa katolik/katolicyzm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisarzu zarzucasz mi rzeczy, których nigdzie nie stwierdziłam.. nigdzie ni enapisałąm, ze jestem nieomylna a wręcz przeciwnie... żyj i delektój się swoim wykształceniem i wiedzą życzę ci wszystkiego czego sam sobie zytczysz... daj tylko żyć innym... tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shit delektuj*.. .. jakoś mam dziś za dużo na głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakże pewnie
ja widziałam. To nie było nic, co wyglądało jak postać, to było MIEJSCE. I proszę się nie śmiać, bo czuło ty w TYM miejscu już tysiące ludzi, ale boją się mówić ze strachu przed katolickom potępieniem. Byłam w Licheniu. Chodziliśmy po tej świątyni rozpusty i przepychu i nie było tam Boga. Czuło się TYLKO SZATANA. Handel wokoło świątyni. Dokładnie to, co opisane zostało w Biblii! Szkoda tylko, że Chrystus jeszcze nie zstąpił, żeby to potępić i zgładzić. Pojedźcie tam i próbujcie się pomodlić to poczujecie dreszcz zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gdzie ja piszę że ktoś jest gorszy i lepszy jako dzieło Boga.." Ano tu: "może ytylko tyle, zebyś porónał jak życie świni i człowieka - najdoskonalszgo woru zmieniło się na przestrzeni tysięcy lat... jakie możliwości ma świnia i człowiek... muszę ochłaonąc" - twoja modestia w tej wypowiedzi jest porażająca "chodziło mi o możliwości to czego jest w stanie dokonać człowiek i właśnie gdyby nie człowiek świnia żyłaby tak jak tysiace lat temu my jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, świania to dodatek" "my jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, świania to dodatek" "aha, i przede wszystkim porównanie sensu życia człowieka do sensu życia świni mnie "rozwaliło"" jak wyżej "to człowiek jest stworzony na Jego podobieństwo, to ze nie jest mi równa" - jak wyżej "a świnia nie jest mi równa w innym aspekcie - duchowym, szanuję ją ża jej isnienie, ale zdaję sobie sprawę, że mój umysł i dusza są nieporównywalnie doskonalsze" - jak wyżej Ależ ja ci życia nie ograniczam. Żyj sobie, jak tylko chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasiczka ten cytat przytoczony prze ciebie dotyczył zarzucania mi faszyzmu i klasyfikowania LUDZI, nie chodziło o świnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście żyjęjak chcę, kto mówi i jakimś ograniczaniu... napisałam to, bo Pisarz zrobił się napastliwy i zaczął mi zarzucać coś czego nogdzie nie napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, o którym cytacie mówisz. Obserwuje waszą rozmowę i opowiadam sie z kopytami po stronie pisarza. Wybacz, ale on popełnił tylko jeden błąd w tej dyskusji. Że w ogóle zaczął dyskutować z kimś, kto nie dorównuje mu wiedzą ale przerasta zacietrzewieniem. A już z tym sztywniakiem przegięłaś na maksa. To nie jego wina, że ty nie chciałaś sie dokształcić:O A moje zdanie dotyczące twojego wyznania podtrzymuję. Nie ma ono wiele wspólnego z chrześcijaństwem. To czysty New Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New Age ma też swoje zasady;) Choć przyznaję, można to pod ten nurt podciągnąć;) Obok kart anielskich, wróżek, bioenergoterapii, kontaktów ze świętymi, kosmitami, mistycznych objawień mają swoje miejsce wierzące lenie wolące wymyśleć dotkryny niż przeczytać istniejące:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"gdzie ja piszę że ktoś jest gorszy i lepszy jako dzieło Boga.." Ano tu: dalej wiesz co napisałaś ten cytat nastąpił po zarzucie faszyzmu i dzielenia przeze mnie ludzi na gorszych i lepszych ja uważam się za chrześcijankę to najważniejsze... chrzescijanstwo widać też ma różne oblicza, zresztą czy kazdy ateista czy tam katolik jest dokładnie taki sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10:56 pisarz niezrzeszony (pisarz_niezrzeszony@o2.pl) Skoro zdolność do \"popychania\" świata naprzód (bądź w innych kierunkach) ma byc wyznacznikiem rasy \"lepszej\" (nieodmiennie kojarzy się to z faszystowskimi ideami, ale co tam. Przecież Bóg tak chciał) to co z ludźmi, którzy świata tego nie \"popychają\"? Skoro ty nie przyczyniasz się do postępu to czy rzeczywiście jesteś lepsza od świnki? Zwłaszcza, że tobie szansę dano a jej nie. A może (wchodzę w twój sposób myślenia) tylko jednostki twórcze, przyczyniające się do rozwoju świata są stworzone na podobieństwo Boga. Te nietwórcze nie mają duszy i powinny pełnić funkcje służebne. miłośnik smerfów - pogromca gargamela http://groningen.bio.ucalgary.ca/~sean/garga mel.jpg 10:57 akika Poza tym Twój link to przykład ludzi, którzy wybrali co innego zakłądajac stowazryszenie |Empatia, widzsz tutaj działąnie wolnej woli... jedni wybrali znęcanie się inni są pro wolnoś zwierząt... tak to działa i jredni i drudzy zoitali stworzeni na podobieństwo Boga i obdarzeni wolną wolą 10:58 akika oficjalnie kończę tę jałową dyskusję, bo takie osobiste wycieczki są nie fair... 11:01 akika moze zresztą mały rewanż - w zyciu musisz być wyjątkowym sztywniakiem.... wrzuć na luz, moze trochę elastyczmnosci, gadasz tak jak byś przybył z kosmusu i zarzucał nam tutaj jakieś niestworzone rzeczy.... gdzie ja piszę że ktoś jest gorszy i lepszy jako dzieło Boga.... wyraźnie zabnaczyłąm, ze jesteśmy różni i wcale mi to nie przeszkadza Nie rób, proszę, ze mnie durnia. Rozmowa cały czas toczy się na temat świnek. Faszyzm był dygresją:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam czasu Ci odpowiedzieć dokładnie, ale to Ty źle zrozumiałaś, zresztą czytakjac tę na szybko pisana dyskusję można się pomylić... pisarz podjął wątek jednostek tworczych i nie tworczych podajac mnie za przykład.. do tego się odniosłam, co niniejszyym wyjaśniam świnie były wcześniej i swój pogląd podtrzymuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co zacytowałąś odniosłąm do wypowiedzi, którą zaraz zacytuję..... ja o różnorodności w świecie, o tym, ze ludzie są różni i w porządku,, ze Pisarz jest alfą i omegą a ja nie jestem, i że ma dzięki temu punkt odniesienia, bo wie, ze on jest itd co można przecystać w poprzednich wypowiedziach... a On na to: \"Skoro zdolność do \"popychania\" świata naprzód (bądź w innych kierunkach) ma byc wyznacznikiem rasy \"lepszej\" (nieodmiennie kojarzy się to z faszystowskimi ideami, ale co tam. Przecież Bóg tak chciał) to co z ludźmi, którzy świata tego nie \"popychają\"? Skoro ty nie przyczyniasz się do postępu to czy rzeczywiście jesteś lepsza od świnki? Zwłaszcza, że tobie szansę dano a jej nie. A może (wchodzę w twój sposób myślenia) tylko jednostki twórcze, przyczyniające się do rozwoju świata są stworzone na podobieństwo Boga. Te nietwórcze nie mają duszy i powinny pełnić funkcje służebne.\" i do tego właśnie tyczył się zacytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:44 akika NIGDY nie pojmiesz o co mi chodzi... świnia jest częścią dzieła |Bożego, ale to człowiek jest stworzony na Jego podobieństwo, to ze nie jest mi równa nie znaczy ze nie mam jej szanować... a świnia nie jest mi równa w innym aspekcie - duchowym, szanuję ją ża jej isnienie, ale zdaję sobie sprawę, że mój umysł i dusza są nieporównywalnie doskonalsze... o ile swoinia ma duszę 09:57 akika jeszcze coś, bo wcześniej nie doczytałam.. są świnie, które nie są zabijane po pół roku, są też zwierzęta chronione - do czego dochodzą? jaki mają wład w potęp, rozwój nauki, lsztuki, iteratury itp itd? 10:48 akika jak grochem o ścianę..... pisałam już ze nie wszyscy jesteśmy tacy sami, stad NIE KAZDEMU uda się być naukowcem czy wybitnym artysytą... natomiast ZADNA świnia nie jest w stanie przyczynić się do postępu i rozwoju w świecie, gdyby tak było już byśmy o tym wiedzieli a przykkłądy okrucieńtwa - też już tłumaczyłyśmy Ci - ludzie mają wolną wolę, nie chodzi o to, ze Bog pozwala lub nie, On nie ma z tym nic wspólnego To są twoje wypowiedzi przed wypowiedzią pisarza. O świnkach i o wyższości człowieka nad zwierzęciem - w tym wypadku świnką:O nadal nie rozumiem, dlaczego upierasz się przy tym faszyźmie? Albo kręcisz, bo palnełaś głupstwo, albo nie potrafisz napisać tego, co ci się w głowie kołacze. A to już również nie moja wina:O Ponadto, uważam, że nie ma sensu ciągnąć tej rozmowy. Bo po co? Zaraz się dowiem, że jestem sztywniak i mam sobie "wrzucić na luz" bo tobie coś w duszy gra, a że gra na pastuszkowej fujarce i na dodatek nie potrafisz tego zwerbalizować, to bedzie zawsze wina "sztywniaka" Żegnam. Wyraziłam tylko swoją opinię 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za sztywniaka i wrzucanie sobie na luz mea culpa, nie powinno to mieć miejsca i wynikało e zwykłych ludzkich emocji jako reakca na atak i wkładanie mi w usta czegoś czego w ogóle nie powiedziałam... ja już się wczesniej pozegnałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coz wiec moge powiedziec
ze ja widzialam...szatana :-0 nie bylam pod wplywem zadnych lekow, narkotykow, alkoholu ani hipnozy!! Powiem jedno....nikt nie namalowal, nie opisal szatana tak jak on naprawde wyglada i nie zycze NIKOMU go spotkac w tym czy na tamtym swiecie :( Mozecie mi nie wierzyc ale PRZYSIEGAM, ze to co pisze to prawda :( Zdarzylo sie to pare lat temu i mialo to ogromny wplyw na moje dalsze zycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, juz wyjaśniałąm, ze na temat świćń podtrzymuję swoje zdanie, ty zaś podjąłes wątek że jednostki z brakiem wkłądu w postęp (czyli m.in ja) wg mojego myślenia trzeba by uznać za bez duszy i gorsze ... przecież zarzucając mi takie myślenie i faszyzm przy okazji, plus przypisywana sobie nieomylność (kiedy ja kilka razy podkreśliłam, ze sobie nie dajęą na to kredytu) możesz być uznany za prowokatora albo po prostu nic nie rozumiesz z moich wypowiedzi... ja zaś mam pełne prawo napisać, ze nie o to mi szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BRONDYNKA
No już myślałam. że was jakis diabeł opętał i nie przestaniecie się już kłócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×