Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sadgdfh

Jaka temperatura ciała powinna byc 2 tyg przed okresem?

Polecane posty

Gość januszekk
Bezrtęciowy i bezdotykowy zarazem jest termometr Multitemp. Fajnie się sprawdza, zwłaszcza jak mam w domu szpital. A czasami tak jest, że mąż leży chory, córa leży chora i tylko biega mierzyć temperaturę obydwu ;) Pomiar trwa tutaj 1 sekundę! Jest różnica, bo w rtęciowym pamiętam jak się mierzyło po 10-15 minut, a i tak wynik potrafił wyjść zafałszowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygass
Zainwestowałam parę miesięcy temu w termometr nonContact marki Geratherm. Kupiłam go internetowo za ponad 100 zł. Warto. Jak się ma dzieci, to jest niezastąpiony. Mierzy bezdotykowo temp ciała, ale też otoczenia, czy konkretnych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legendsss
Super mierzy Classic – jest w szklanej obudowie, wygląda identico jak tradycyjne rtęciowe z tą różnicą że rtęci tam nie ma ani grama. Bezpieczne dla dziecka, tradycyjne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by mierzyć temperaturę przez cały cykl-i to w "jamie ciała" tj.w ustach, w pochwie lub w od.bycie.Codziennie o tej samej porze (a to dlatego że temperatura ciała zmienia się w ciągu doby).Temperatura mierzona w ustach jest o około 0,2 stopnia niższa niż ta w pochwie.I teraz tak.W trakcie miesiączki i po niej temperatura ciała kobiety jest zazwyczaj niższa, po przebudzeniu nie przekracza 36,6.W II fazie cyklu (po owulacji) podnosi się o 0,2 lub więcej.Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, opada do poprzedniego poziomu 1-2 dni przed miesiączką lub w jej trakcie.Jeśli temperatura utrzymuje się na podwyższonym poziomie przez 3 tygodnie-kobieta jest w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Panuje mit, że w ciąży temperatura musi przekraczać 37 stopni.To nieprawda.Wszystko zależy od tego, jaką dana kobieta ma normalną temperaturę przed owulacją.Ja np.przez całą pierwszą ciążę miałam zaledwie 36,8-choć są dziewczyny, które mają nawet 37,5.Oczywiście, im niższa temperatura, tym większe ryzyko poronienia.Ogólnie-jeśli w II fazie cyklu (po owulacji, a więc na około dwa tygodnie przed kolejną miesiączką) macie nawet temperaturę rzędu 37 stopni, ale stopniowo zaczyna ona opadać, to nie jesteście w ciąży.Ciążę zaczynamy podejrzewać po 18 dniach podwyższonej temperatury.21 dni daje prawie pewność ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie całkiem mało dałam niedawno za model Classic, jest analogowy bez żadnych wkładanych baterii i całej tej elektroniki która zawsze może się zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używam cyclotestu myway do pomocy. Od razu interpretuje pomiar więc jest bardzo pomocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie mierzy Classic, mimo że rtęci nie ma to bada dokładnie i w miarę szybko, wstawili tam do wskaźnika gal czy coś w tym rodzaju który nawet jakby się wylał to nie zaszkodzi człowiekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest cyclotest? pierwszy raz się z czymś takim spotykam. termometr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×