Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Grenadier - pomocy

Polecane posty

Proszę o pomoc - co zrobiłam źle, albo jakieś rady na przyszłość... Wczoraj miałam zamiar przyrządzić Grenadiera (rybka) kupiłam ją przedwczoraj, zostawiłam by się odmroziła i tak strasznie śmierdziała rybą no ale nic, zaczęłam ją przyrządzać - sol, piperz, cytryna w folie i do piekarnika - po 15 min otwarłam piekarnik i jak buchło smrodem, z ryby która wyglądała dość porządnie został \"jeden paluszek\" ale ten smród byl tak straszliwy, że zaraz wyleciało to do smieci i smieci wyniesione - okna pootwierałam i wietzryłam pól wieczoru - a na obiad na szybko pierś kurczaka w migdałach z surówką. Mąż się uśmiał - możliwe zeby ryba mrożona była zepsuta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nauczył mnie mój tata :) jak ryba jest świeża to ma szkliste oczy,mięso jasne a najprościej to zrobić eksperyment -dać do miski wody świeża rybka utonie a stara będzie pływała ma powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to był filet :-) i nie miał glowy a tym bardziej oczy - ale rady zapamiętam na przyszłość. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sprawdzasz mieso.Ale ten cuchnący zapach mówi już o wszystkim :) Albo stara została zamrożona lub zamrażana i odmrażana non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest to że moja mama (jak się dowiedziałam przed chwilą) z grenadierem miala to samo - a może ON w ogóle tak PACHNIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre ryby mają taki zapach.Grenasdiera robie dość często i nie czułam smrodu.Może wystarczyło natrzec jego sokiem z cytryną i namoczyć w mleku wtedy pozbędziemy się ,,rybiego zapachu\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie wczoraj skropiłam cytryną i było TRAGICZNIE- może obie miałysmy pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta cytryna to nie po upierzeniu? Ja polecam filety z Tilapi, nigdy mnie nie zawiodły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi grunt to zabawną literówkę zrobic ;) ;) Raczej nie po upierzeniu :D Tilapia? Pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zawsze po \"upierzeniu\" skrapiam sokiem z cytryny. Tilapia pyszna, 13-14zł kg ale warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skosztuję :-) wiesz ta ryba tak smierdziała, że pokropiłam ją zanim wsadziłam ale to nic nie pomogło - po też by nic nie dało - TRAGEDIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×