Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juleńka

ile ml mleka wypija kilkudniowe niemowle?

Polecane posty

Mam problem, z pewnych względów odciągam mleko i daje małej w butelce, i teraz ile ml powinno wypijac tygodniowe dziecko? Ola jest w stanie wypić ok. 50-60ml czasami i nadal domaga sie picia:( Moim zdaniem to za duzo jak na takie maleństwo). w nocy budzi się co 3 godziny a w dzien co 4, 5 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka mając 2 dni po wypiciu mleczka z jednej piersi jeszcze dojadła 60 ml z butelki ( nie chciała jeść z 2- giej piersi więc na początku musiałam ją dokarmiać) Położna na noworodkach była w szoku , podobno takie dwudniowe dzieci to góra 30-40 ml w sumie piją. Mała urodziła się ponad 4 kg i tym sobie tłumaczono jej apetyt. Syn tylko z piersi jadł 5 minut , a córka na początku i 45 minut biesiadowała - nie ma co porównywać dzieci , to nie kury , jedzą tyle żeby się najeść. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy byłam w szpitalu, też miałam problem z karmieniem piersią i dokarmiałam synka odciągniętym pokarmem (z tym, że po palcu, nie butlą). Lekarka, która zajmowała się synkiem powiedziała mi, że dziecko karmione co 3 godziny pokarmem matki powinno jeść 10 ml*dzień życia - do 10 doby. Później się to stabilizuje i dziecko je ok. 100 ml za jednym zamachem. Ale jeśli chce jeść więcej - a Ty karmisz córeczkę swoim pokarmem - spokojnie możesz jej go dać. Wszędzie przecież piszą, że nie da się przekarmić dziecka pokarmem matki :) W szpitalu leżałam na sali z kobietą, której córeczka ssała na okrągło - i najpierw przytyła w ciągu dnia ponad 100 g, a następnego ponad 400g. Pediatra miała oczy okrągłe, ale to był fakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez odciagalam mleko.w szpitalu jak corka miala 2-3 dni to wystarczalo jej 10 ml.potem coraz wiecej pila i tak okolo tygodnia wyjadala 50-60 ml.teraz ma dzis 3 tygodnie rowne i wyjada 90-110 ml.i nocki juz przesypia.jak naje sie o polnocy to nastepnego posilku domaga sie o 6-7 rano dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też mala podobnie pila juz w pierwszym tygodniu. Teraz ma 6 tygodni i je ok 180ml, czyli tyle co 2-miesieczne dziecko, albo i starsze! Wszyscy lekarze i polozne mowią, ze widocznie tak musi. :) Jedne dzieci jedza mniej, inne wiecej, o ile przyrost wagi bedzie w normie - nie ma sie co martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się uspokoiłam:) Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i zycze dużo zdrówka dla mamusi i dzidziusiów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niuuniiaa
Juleńka - moja córcia wypija czasem do 120 ml i po godzinie się budzi żeby jej dać wody.Też wydaje mi się za dużo,ale daję jej tyle dopóki nie wypluje smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×